Vai arī tev dažkārt uznāk slinkums vakarā notīrīt grimu? BrīvBrīdis.lv izpētīja, kāpēc šāda rīcība nav vēlama, un kā pareizi attīrīt sejas ādu.

 

Sejas kopšanas nosacījumi

Tas, ka grims vakarā rūpīgi jānotīra ir viens no dekoratīvās kosmētikas pamatlikumiem. Jo rūpes par ādas skaistumu sākas ar tās pareizu attīrīšanu.

 

Ir būtiski ik vakaru  notīrīt kosmētiku, jo naktī notiek ādas svarīgākie atjaunošanās procesi, kas būs traucēti, ja tā netiks nomazgāta. Ādai ik dienas jāuzņem  pietekams skābekļa daudzums, tāpēc būtu vēlams vismaz divas stundas atrasties svaigā gaisā, ja tas nav izdevies, ļauj vismaz naktī ādai kārtīgi atpūsties un atjaunoties, to rūpīgi atbrīvojot no kosmētikas.

 

Pilnīga sejas ik vakara attīrīšana nodrošinās veiksmīgus ādas vielmaiņas procesus naktī.

 

 

 

Kā pareizi attīrīt ādu pirms gulētiešanas?

Vakarā notīri seju ar pieniņu  vai speciālu dekoratīvās kosmētikas noņemšanas līdzekli, tad noskalo to ar ūdeni un tonizē ādu ar tās tipam atbilstošu toniku vai losjonu. Nobeigumā uzklāj nakts krēmu. No rīta šo procedūru atkārto, jo pēc nakts ir nepieciešams notīrīt vielmaiņas gala produktus, kas sakrājušies uz sejas un traucēs ādas funkcijām. Vienīgi sejas attīrīšanas beigās uzklāj dienas krēmu.

 

Lieto īpašus dekoratīvās kosmētikas noņemšanai paredzētus līdzekļus, jo tie nesatur skābes, bet aktīvas vielas, kas šķīdina uz ādas esošo kosmētiku un netīrumus, nebojājot ādas hidrolipīdu aizsargslāni. Toniks vai losjons pēc sejas noskalošanas ar ūdeni nepieciešams, lai atjaunotu ādas dabīgo pH līmeni.

 

 

 

Sejas attīrīšanas virzieni

Kosmētikas notīrīšanas līdzekli uzlej uz vatītes un attīri ādu pa sejas masāžas līnijām, tās ir vēlams ievērot, lai papildus stimulētu ādu un to lieki nestaipītu, pasargājot no priekšlaicīgas grumbiņu veidošanās.

 

Krēmu vai attīrošo pieniņu liec uz sejas pa punktiem – uz pieres, vaigiem, zoda un kakla. Uz pieres krēmu klāj virzienā uz deniņiem, sejas lejas daļā – no zoda līdz ausu ļipiņām, no lūpu kaktiņiem līdz ausu viduspunktiem un no deguna līdz deniņiem. Neizmirsti attīrīt un uzklāt krēmu arī kaklam un dekoltē zonai. Kakla sānu daļā kustībām jābūt virzītām no augšas uz leju, tā vidus daļā – no lejas uz augšu, no dekoltē zonas līdz zodam. Vienīgi dekoltē ir jābūt attiecīgi šai zonai paredzētam krēmam. 

 

Neaizmirsti par speciālu krēmu ādas kopšanai ap acīm, īpaši tas ieteicams sievietēm, kas sasniegušas 25 gadu vecumu. Neliec to uz plakstiņa tuvu skropstām, bet gan tieši zem uzacs un uz ādas zem acīm.

 

 

 

                                           sejas liinijas

 

 

Ieteikumi sejas kopšanai un kosmētikas noņemšanai!

 

Ja uzklājot kādu pat dārgu sejas kopšanas līdzekli, jūti diskomfortu – smaguma sajūtu un neparastu kņudināšanu, uzreiz noņem to un turpmāk nelieto!

 

Nenomazgā kosmētiku vienīgi ar ūdeni, jo šāda rīcība uz tavas sejas izveido  slāni, līdzīgu kaļķa kārtai tējkannās, lieto speciāli kosmētikas notīrīšanai paredzētos līdzekļus.

 

 

Nemazgā seju ar ziepēm, tā pārlieku sausina ādu!

 

Skropstu tušu un acu ēnas vēlams noņemt ar speciālu līdzekli dekoratīvās kosmētikas noņemšanai ādai ap acīm, jo šīs ādas zonas prasa lielākas rūpes. Tajās gandrīz nav taukaudu, un tās ir pirmās, kas reaģē uz stresu, neizgulēšanos un citiem faktoriem, kas veicina ādas novecošanos.

 

Skropstu tušu neberz nost ar spēku, bet ar kosmētikas noņemšanas līdzeklī samitrinātu tamponu maigi attīri skropstu augšanas virzienā, sākot no pievērtā plakstiņa līdz skropstu galiem.

 

Acu ēnas notīri virzienā no iekšējā kaktiņa uz ārējo, bet apakšējam – no ārējā uz iekšējo. Veido apli, kas sākas un beidzas pie acs iekšējā kaktiņa.

 

Reizi nedēļā veic sejas ādas pīlingu, lai pamatīgāk attīrītu seju no atmirušajām ādas šūnām.

 

Sausas sejas ādas attīrīšanai izvēlies Ph neitrālus sejas mazgāšanas losjonus vai barojošus un attīrošus pieniņus. Taukainai ādai būtiski dziļi un saudzējoši attīrīt ādu. Jaukta tipa ādai katrai sejas daļai ir nepieciešama citāda kopšana, lieto produktus, kas mitrinās sausās ādas daļu, taču netaukojot to. Izmanto Ph neitrālus, ādu attīrošus losjonus.

 

 

 

 

 

Vai tu katru vakaru attīri savu sejas ādu no dekoratīvās kosmētikas?

__________

Sejas līnīju foto avots:Pinnes.lv

Iepriekšējais rakstsPatiesība vai acu apmāns?
Nākamais rakstsKā nomainīt bojātu flīzi savām rokām?