Jau vēstījām, ka dažas stundas pirms Mančestras arēnas foajē detonēja spridzekli, nogalinot 22 nevainīgus cilvēkus, Salmens Abedi piezvanīja savai mātei uz Lībiju. Nu noskaidrojies kāds satraucošs fakts par viņa tēva personību.

 

Jau rakstījām, ka Lībijā tika aizturēts Salmena tēvs un jaunākais brālis, bet Lielbritānijā – vecākais.

 

Lībijas valsts struktūru darbinieki atklājuši, ka terorista tēvs, piecdesmit vienu gadu vecais Ramadans Abedi kādreiz bijis Lībijas kaujinieku grupējuma  – Lībijas Islāma kaujas grupa loceklis, kas tiek saistīts ar starptautisko teroristu organizāciju tīklu Al Qaeda.

 

Ārvalstu mediji vēsta,  ka daži šī grupējuma biedri aizvien ir saglabājuši sakarus ar Al Qaeda, taču daļa – pievienojusies starptautiskajam džihādistu tīklam.

 

Viens no neticamākajiem izglābšanās stāstiem Mančestras teroraktā

 

Zināms, ka šī grupējuma galvenais uzdevums deviņdesmitajos gados bija gāzt Lībijas diktatora Muamara Kadafi režīmu, par ko Abedi ticis vajāts.  Šī iemesla dēļ Mančestras terorista tēvs meklējis patvērumu ārpus dzimtenes, apmetoties uz dzīvi Apvienotajā Karalistē.

 

Taču 2011. gadā vīrietis atgriezies Lībijā un pievienojies nemiernieku kustībai, ko atbalsta NATO.

 

Vīrietis savu saistību ar šīm organizācijām ir noliedzis.

 

 

Zināmi 21 no 22 Mančestras upuriem. Vai šī meitene ir pēdējais?

 

Ārvalstu mediji vēsta, ka Mančestras terorista Salmena brālis Hačems tiek turēts aizdomās par saikni ar teroristisko grupējumu Islāma valsts (ISIS), kas uzņēmās atbildību par sprādzienu Apvienotajā Karalistē.

 

 

 

‘Viņi gribēja būt kopā mūžīgi, un tagad ir.’ Mančestras upuru vidū jauns pāris