Uzzini, kuri šķietami sīkumi var šķērsot tev ceļu pa karjeras kāpnēm!

Nereti lielisks CV un pat pamatīga darba pieredze nenozīmē, ka tevi tūliņ pieņems darbā. Iespējams, tu pieļauj kādu no šīm kļūdām:

 

KAVĒ!:  atceries, ka ir pieļaujams  nokavēt  vien 15 minūtes, taču vai arī tas ir nepieciešams, ja vēlies atstāt labu iespaidu? Pretējā gadījumā tu signalizēsi, ka tev ir vienalga, ka tevi gaida, liekot aizdomāties vai spēsi laikus ierasties darba vietā, apšaubot tavu spēju pakļauties noteiktām prasībām.

 

 

PĀRSPĪLĒ AR GRIMU UN SMARŽĀM: lietišķa tikšanās, tai skaitā darba intervija – nav īstā vieta, uz kuru posties kā uz nedēļas nogales pasākumu. Šāda rīcība tikai atklās, ka tu nepārzini lietišķo etiķeti, atstājot vieglprātīgu iespaidu, kas noteikti nav tas, ko tu vēlies nodot potenciālajam darba devējam. Turklāt, kā zināms, smaržu gaume ir ļoti individuāla, iespējams, ka tavs iecienītais parfīms citiem nešķitīs tik patīkams. Tieši šī iemesla dēļ daudzu ārvalstu uzņēmumu iekšējos kārtības noteikumos ir aizliegums lietot smaržas. Ģērbies uz šo nozīmīgo tikšanos pārdomāti, pievēršot uzmanību arī atbilstošu apavu izvēlei.

 

 

UZVEDIES PĀRĀK FAMILIĀRI: ja darba intervija norit gludi un tev, iespējams, šķiet, ka ar intervētāju ir daudz kā kopīga, tas nenozīmē, ka drīksti kļūt pārāk atbrīvota un pat vaļsirdīga. Šis nav īstais laiks un vieta, kad bārstīties ar asprātībām, visticamāk, kā tu to dari kontaktējoties ar draugiem vai paziņām. Lai kā arī nenoritētu jūsu saruna, atceries, ka neformāla uzvedība pieļaujama tikai no potenciālo darba devēju puses. Iespējams, ka tā ir tikai provokācija, lai pārbaudītu tavu reakciju. Izturies ar cieņu un pietāti.

 

 

NONIECINI BIJUŠO PRIEKŠNIEKU: nekad neizsakies kritiski par savu bijušo darba devēju vai uzņēmumu, kurā strādāji. Tas nav ētiski! Nemazgā netīro veļu, atstāj savas domas pie sevis un koncentrējies uz šo amatu, neaizmirstot kāpēc esi ieradusies uz interviju un vēlies būt uzņēmuma daļa. Šāds diskrētums arī jaunajam priekšniekam, pat, ja viņš izrādīs interesi, kāpēc pameti iepriekšējo darba vietu, parādīs, ka tu būsi lojāla un neaprunāsi viņu un kolēģus. Nevienā darba vietā nav vēlamas intrigas!

 

 

NEPĀRTRAUKTI RUNĀ: protams, uztraukums dara savu, taču esi piesardzīga, ja nevēlies atstāt sliktu iespaidu par sevi. Ieklausies un centies saprast, ko vēlas dzirdēt intervētājs, veidojot abpusēju komunikāciju. Pretējā gadījumā tu riskē, ka potenciālais darba devējs nodomās, ka nevēlies klausīties citos, ka esi pārāk pārņemta ar sevi! Tāpat piedomā pie savām neverbālajām izpausmēm – sēdi brīvi, atbrīvoti, nevis dzelžaini sakrustojot roka uz krūtī.

 

 

SOCIĀLO TĪKLU (D)EFEKTS: ja pēc šķietami veiksmīgas darba intervijas, piemēram,  savā Twitter  kontā iečivināsi notikušā detaļas, atklājot savas pārdomas, vienalga – pozitīvas vai negatīvas, tu riskē zaudēt kāroto amatu. Ja tas sākotnēji šķiet nereāli, ļoti ticams, ka potenciālais priekšnieks pats vai lūgs kādam padotajam ievākt par tevi informāciju, un kur gan citur vislabākiepazīt tevi, ja ne sociālajos tīklos?! Vai esi domājusi par to saturu, vai tie neatklāj par tevi pārāk daudz, iespējams, atstājot pavisam pretēju priekšstatu?

 

Veiksmi darba intervijā!

Iepriekšējais rakstsTESTS: Vai attiecības ar bijušo tiešām ir pagātne?
Nākamais rakstsUzmanību! 9 vīriešu tipi, ar kuriem labāk nesatikties