Darba nedēļas beigās laiks Latvijā būtiski mainīsies

02/01/17 11:03 | Raksta autors : Brivbridis.lv

Foto:Flickr.com/Vincent Brassinne/CC
Foto:Flickr.com/Vincent Brassinne/CC

 

2017. gada pirmajā darba nedēļā gaidāms nepastāvīgs laiks, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra speciālisti. 

 

Pirmdien laika apstākļus noteica zema spiediena ieplaka, tāpēc daudzviet bija gaidāmi nokrišņi: slapjš sniegs un sniegs. Vietām snigšana bija intensīva un veidojās sniega sega. Atsevišķos rajonos bija iespējams arī neliels apledojums, kā arī snigšanas laikā pasliktināta redzamība. 

 

 

Laika apstakļus nedēļas lielāko daļu noteiks ciklonu darbība, līdz ar to gaidāms nokrišņiem bagāts un vējains laiks. Trešdien pāri Lietuvai un Polijai virzīsies aktīvs ciklons, un tā ziemeļu mala Latvijā nesīs stipru sniegu. Naktī stipri snigs Kurzemē, bet dienā nokrišņu zona virzīsies pāri pārējai Latvijas teritorijai. Snigšanu pavadīs arī stiprs ziemeļaustrumu vējš, līdz ar to gaidāms putenis ar redzamības pasliktināšanos un sniega sanesumu veidošanos uz ceļiem. Arī gaisa temperatūra turpinās pazemināties.

 

 

Darba nedēļas beigās ar ziemeļaustrumu vējiem Latvijā ieplūdīs sausākas arktiskās gaisa masas, līdz ar to gaisa temperatūra strauji pazemināsies. Darba nedēļas beigās naktīs termometra stabiņš Latvijas austrumos noslīdēs līdz -20…-21°, un arī citviet Latvijā gaisa temperatūra nebūs augstāka par -10°.

 

Nedēļas nogalē pāri Latvijai virzīsies nākamā zema spiediena ieplaka ar brāzmainiem vējiem un stipru sniegu. Gaisa temperatūra jūras piekrastē būs tuvu nullei, savukārt austrumu rajonos tā pieturēsies -12…-14° robežās.

 

Dabas laika zīmju vērotāja Viļa Bukša prognozi janvārim atradīsiet ŠEIT

 
[adrotate banner="3"]

Pievienojies mums arī šajos sociālajos tīklos: