Decembris ir saspringts laiks daudziem mūziķiem, tostarp arī dzīvesbiedriem – Elīnai un Vestardam Šimkiem, kas 25. un 26. decembrī kāps uz Ķīpsalas skatuves Rīgas Ziemassvētku koncertos. Bet kādi gan ir mākslinieku īpašie rituāli pirms koncertiem un receptes cīņai pret vīrusiem, stresu un nogurumu, lai savus darba instrumentus – balsi un pirkstus – uzturētu lieliskā darba kārtībā?

 

 

Riteņbraukšana, pastaigas un peldes

„Laba veselība un laba fiziskā forma ir vairāku faktoru kopums, turklāt tas ir ilgtermiņa ieguldījums,” ir pārliecināti Elīna un Vestards, kas ik dienu cenšas dzīvot veselīgi un harmonijā ar sevi – dzīvo aktīvi, brauc ar riteņiem, iet garās pastaigās pa mežu. Elīna no rītiem labprāt veic pilates vingrojumus, bet Vestards – skrien, savukārt vasarā abi mūziķi daudz peldas ezerā. „Vestards peld, pat sākot no aprīļa līdz novembrim. Es diemžēl to nevaru atļauties, jo dziedātājiem balss ir jāsaudzē,” atzīst Elīna un nosmej: „Man atliek vien priecāties, ka netālu no mūsu mājām Ķesterciemā ir atvērts jauns baseins!”

 

 

Pašu vāktas zāļu tējas un meža avenes

Ja kādu dienu no ūdenskrāna pazustu siltais ūdens, Elīnu tas neuztrauktu, jo jau kopš bērnības dziedātāja ik rītu seju mazgā ledusaukstā ūdenī un no rītiem ir iecienījusi arī kontrastdušu. Mūziķi lielu nozīmi piešķir arī ekoloģiskai, veselīgai pārtikai, tādēļ tā bieži tiek iegādāta Tukuma tirgū. „Liels paldies arī mūsu vecākiem Vecmokās un Neretā, kas rūpējas par to, lai ziemā vienmēr būtu pieejami pašu audzēti dārzeņi, augļi un ogas,” atzīst Elīna.

 

 

Savukārt Vestards piebilst: „Organisma vispārējam tonusam lietojam Elīnas vāktās zaļu tējas ar pašmāju bišu  medu un citronu, kā arī dažādas svaigi spiestas sulas. Bet, ja nu tomēr gadās savārgt, tad lietā tiek likts Elīnas ik gadu vārītais gardais un veselīgais meža aveņu ievārījums!”

 

 

Vissvarīgākais – labs miegs

Abi mūziķi atzīst, ka stress un pārgurums ir mākslinieku lielākie nedraugi, kas ļoti tiešā veidā atsaucas uz veselību un pašsajūtu, tādēļ pirms koncerta ļoti svarīgi ir labi izgulēties. Ideāli, ja miegam var atvēlēt 10 stundas. Taču, ja īsā laika periodā ir daudz koncertu, miegam sanāk mazāk laika, un nogurums uzkrājas vairāk un vairāk ar katru dienu.

 

 

Lai arī abiem nav īpašu pirmskoncerta rituālu, tomēr koncerta dienā Vestards cenšas nedzert karstus dzērienus un neēst zupas, jo tie var veicināt roku svīšanu, kas ikvienam pianistam var nopietni traucēt spējai trāpīt pa pareizajiem taustiņiem. Savukārt Elīna koncerta dienu labprāt pavada vienatnē un klusumā, lai maksimāli taupītu balsi, bet koncerta noskaņās iejūtas brīdī, kad ievingrina balsi un uzvelk skaisto koncertkleitu.

Iepriekšējais rakstsSVARĪGI: Kā atpazīt psihisku saslimšanu līdzcilvēkā? (un viņam palīdzēt)
Nākamais raksts7 padomi intravertajiem – kā veiksmīgi iepazīties internetā?