Turpinām! Kā jau solījām iepriekš, piedāvājam jauno, feino ieradumu sarakstu! Tev atliks vien izvēlēties un sākt! Uzreiz! Tikai 1 mēnesis – 1 ieradums! Tas ir īss laiks salīdzinoši tam, kāds ir veltīts līdz šim tam ieradumam, kurš nav nesis nekādu labu labo devumu. Bet viss ir tavās rokās! 

 

Veselu mēnesi:

izpildi solījumus – rūpīgi pārdomā, pirms sev vai kādam citam apsoli kaut ko. Ja apsoli, tad izpildi! Ja līdz šim ir kāds neizpildīts solījums, tad vai nu izpildi to vai arī no sirds atvainojies (arī sev), ka šo solījumu neizpildīsi. Ieraduma sekas būs mierīgs prāts un nosvērtība, samazināsies stresa līmenis, uzlabosies miega kvalitāte. Tas, protams, atsauksies pozitīvi gan uz tavu veselību, gan attiecībām ar līdzcilvēkiem.

 

Ēd veselīgi – atsakies no saldumiem, pusfabrikātiem, trekniem ēdieniem, steidzīgām maltītēm. Šajā ieradumā ietilpst: ēst bez steigas un tad, kad jūties emocionāli labi, ēdienu gatavot vai izvēlēties tikai ar labām domām, ieturēties tad, kad esi patiešām izsalcis, regulāri un laicīgi pirms gulētiešanas. Rezultāts būs krietni vairāk enerģijas, veselīga sejas āda un pašsajūta, augums paliks tīkamāks aprisēs, prāts asāks un smaids – biežāks un patāks.

 

Dod gaisu plaušām un prātam – atsakies no smēķēšanas un uzturēšanās cigarešu dūmu tuvumā, dodies biežāk laukā svaigā gaisā un vēdini telpas. Atrodi katru dienu iemeslu, lai vismaz 15-45 minūtes pastaigātos, jo, kā zināms, ir cilvēki, kuriem ir grūti tāpat vien kaut kur iet. Izstaigā savu rajonu ielu pa ieliņai. Atklāj jaunas vietas. Ej vienmēr pastaigāties, kad ir jāpieņem kāds nopietnāks lēmums vai arī skumjas un dusmas uzmetušas tev cilpu ap kāju.

 

Pievērsies reālājai dzīvei – ja vien tas nav tavos darba pienākumos, iespēju robežās atsakies uz kādu laiku no sociālajiem tīkliem un ziņu lapām, televizora, bet telefonu izmanto tikai kodolīgām sarunām, pārējā laikā turot to citā istabā vai maksimāli tālu no sevis. Savu laiku plāno rūpīgāk, lai virtuālo saziņu aizstātu ar „tiešo ēteru”: raksti vēstules ar roku un sūti tās pa pastu (vai atstāj kolēģiem, mīļajiem uz galda), uzaicini kolēģus apspriesties aci pret aci – kaut vai nelielā pastaigā, draugus un paziņas – uz tējas vakaru, pastaigu vai aktīvo atpūtu pie dabas, brīvajos brīžos lasi kādu grāmatu. Ja no virtuālās vides ir teju neiespējami atiet, strikti atvēli tam noteiktu laiku – ne vairāk kā 15 minūtes savas dzīves dienā. Ieguvums būs fantastisks: pacelsies pašapziņas līmenis, nostiprināises veselība (sēdošs darbs un tehnikas starojums rada negatīvu ietekmi), uzlabosies komunikācija ar līdzcilvēkiem un darba kvalitāte.

 

Vairāk dārzeņu un augļu – ja veselība ļauj, gaļu atstāj tikai retām svētku reizēm, bet pārējā laikā aizrautīgi eksperimentē ar dažādiem veģetāriem ēdieniem. Ēdienu sastāvdaļas izvēlies pārdomāti, rūpīgi un kvalitatīvas. Rezultāts būs patīkams: pareizi izvēloties veģetāro ēdienu kombinācijas, tu uzņemsi visas nepieciešamās uzturvielas un vitamīnus, uzlabosies pašsajūta un puncis jutīsies „vieglāks”, kā arī apgūsi jaunas zināšanas ēdiena gatavošanā. Tiem, kuriem ir izteikta kāre pēc gaļas, šādu soli būs vieglāk realizēt pavasara un vasaras, agra rudens sezonā. Kad ir daudz vietējo augļu un dārzeņu vēl pieejami gan dārzā, gan tirdziņos. Cilvēkiem, kuriem ir smags un fizisks darbs un tiem, kuriem ir veselības problēmas  pilnīgi noteikti būtu jāizvērtē šāds solis un jākonsultējas ar uztura speciālistu, kam ir ārsta izglītība.

 

Apgūsti un uzzini kaut ko jaunu – es ticu, ka mēs visi cītīgi strādājam un it kā jau kaut ko apgūstam ik dienas. Bet šoreiz domāju – mērķtiecīgi jauni kursi (deju, kulinārijas, šūšanas, dekupāžas, dabīgās kosmētikas pagatavošanas u.c.), katru dienu jaunas ēdiena receptes izmēģināšana, valodas apguve. Vienalga; tās ir zināšanas vai kādas iemaņas, galvenais ir mācību prieks un gandarījums par spēju to apvienot ar ikdienas rutīnu.

 

Dod priekšroku bezalkoholiskajiem dzērieniem – tikai mēnesi! Izmēģini jaunas tējas un sulu dzērienu receptes, košojies un izgudro savus dzērienus. Neatsakies no glītiem traukiem; sulu karafēm un glāzēm, krūzēm. Izpēti tējas pagatavošanas un dzeršanas rituālus, kādi ir dažādām tautām, izmēģini kopā ar draugiem un ģimeni. Rezultāts būs pārsteidzoši tīkams: uzlabosies pašsajūta un izskats, attīrīsies organisms, dzīvi vērtēsi no daudz kvalitatīvāka skatu punkta. Vīna glāze vakaros vai nedēļas nogalēs nu var būt gards bezalkoholisks dzēriens, kas ne tikai nenovērš uzmanību no galvenā – ĪSTĀS DZĪVES, bet arī ļauj ieraudzīt jaunas un kvalitatīvas vērtības, intereses.

 

Nākošajā daļā par rakstura un attieksmes ieradumiem. 

Iepriekšējais rakstsZaudē svaru neierasti: 2 efektīvi ieteikumi
Nākamais rakstsNejūti šīs smaržas? Iespējams, tava dzīvība ir apdraudēta!