Pēc Ziemassvētkiem laiks jūtami mainīsies

23/12/16 7:24 | Raksta autors : Brivbridis.lv

pixbay.com
pixbay.com

 

Piektdien daudzviet Latvijā gaidāms neliels lietus, austrumu rajonos iespējams arī slapjš sniegs. Jūras piekrastē dienvidrietumu vēja brāzmā sasniegs 15 m/s, bet gaisa temperatūra gaidāma +2…+6° robežās, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

 

 

Ziemassvētkos Latvijā valdīs cikloni. Valdošie būs dienvidrietumu, rietumu vēji, kas nesīs siltas, bet mitras gaisa masas no Atlantijas okeāna, līdz ar to noturīgas sniega segas izveidošanos Latvijā gaidīt nevaram. Lielākais nokrišņu daudzums, balstoties uz pašreizējām prognozēm, gaidāms pirmdien un otrdien – jau pēc svētkiem; šajā dienā lietu nomanīs slapjš sniegs un sniegs – īslaicīgi izveidosies arī sniega sega. Laiks būs vējains: piekrastes rajonos dienvidrietumu, rietumu vējš pastiprināsies brāzmās līdz 15-19 m/s, savukārt otrdien piekrastē tas brāzmās sasniegs pat vētras spēku. Gaisa temperatūra gan naktī, gan dienā pieturēsies lielākoties 0…+6° robežās, bet pirmdien – Otrajos Ziemassvētkos – tā būs vēl par 1-2 grādiem augstāka.

 

 

Trešdien laika apstākļi pakāpeniski sāks mainīties: virs Latvijas pastiprināsies augsta spiediena atzars – nokrišņi mitēsies. Vējš iegriezīsies no ziemeļrietumiem, ziemeļiem, un Latvijā ieplūdīs vēss gaiss. Pūšot lēnam līdz mērenam vējam un debesīm skaidrojoties, atsevišķās naktīs Latvijas austrumu rajonos gaisa temperatūra pazemināsies līdz -5…-6°, tomēr citviet gan naktī, gan dienā saglabāsies virs 0 grādiem. Tomēr līdz gadumijai šādi laika apstākļi nepieturēsies – mūsu reģionā atkal atgriezīsies siltās gaisa masas, kas sasniegs arī valsts austrumu rajonos.

 

 

[adrotate banner="3"]

Pievienojies mums arī šajos sociālajos tīklos: