Ziema, lai gan ir skaists, tomēr arī auksts un diezgan skarbs gadalaiks. Lai gan mūsu platuma grādos šobrīd sniega vēl nav daudz, tomēr labāk būs, ja jau laikus sagatavosi un zināsi, kādus piesardzības pasākumus ieverot šajā laikā.

 

Uzturoties laukā

Velc drēbes, kas ir vairākās kārtās un ir brīvas ne apspīlētas, kā arī, lai apģērbs ir viegls. Tas palīdzēs saglabāt ķermeņa siltumu. Liec galvā cepuri un nēsā šalli, ar ko vari arī nedaudz aizsegt muti, lai aukstais gaiss neiekļūtu plaušās, taču pievērs uzmanību tam, lai tu elpotu tikai caur degunu. Roku aizsardzībai labāk izvēlēties dūraiņus nevis pirkstaiņus. Vissvarīgākais – ģērbies tā, lai visas ķermeņa vietas ir nosegtas, pārliecinies, lai pieliecoties nebūtu plika mugura un kājas būtu siltas.

 

Tīrot sniegu

Šī nodarbe ir neizbēgama īpaši, ja tev ir sava privātmāja. Tas patiesībā ir smags darbs un, ja jātīra ir daudz, nepārpūlies. Ierobežo savu tīrīšanas tempu, ik pa brīdim atpūšoties, lai izvairītos no pārmērīgas slodzes. Ceļot lāpstu, dari to ar roku muskuļiem, nevis balstot svaru uz muguru, tādējādi pasargājoties no nevajadzīgām muguras traumām. Ja rodas jebkādas krūškurvja vai kreisās rokas/pleca sāpes, pārtrauc šo darbu un dodies iekšā.

 

Iekštelpās

Pirms ziemas sezonas sākuma pārliecinies, ka visas mājās esošās sildierīces ir labā darba kārtībā. Ja tu izmanto sildītājus, noteikti atceries par piesardzības pasākumiem, nenovietojot tos tuvu pie aizkariem un sienām. Esi lietas kursā par solītajiem laika apstākļiem, klausies/skaties laika ziņas, lai varētu prognozēt un plānot savas ikdienas gaitas. Lai arī ārā ir auksts, tomēr neaizmirsti par telpu vēdināšanu, jo apkures sezonas laikā gaiss ātrāk kļūst netīrs, veidojas putekļi. Ielaid istabā skābekli!

 

Braucot ar automašīnu

Ziemas mēnešos ir labi, ja auto bāka ir pilna vai vismaz pēc iespējas pilnāka. Noteikti pārliecinies vai vējstiklu šķidrums ir pietiekamā daudzumā un nav sasalis (arī tā tvertni vajadzētu turēt pilnu), kā arī vai logu tīrītāji ir laba darba kārtībā. Nodrošinies ar smilšu maisiņu, lāpstu, lukturīti, kādu siltu segu, pārtikas produktiem, kas ātri nebojājas u.c. lietām, kas var lieti noderēt dodoties ceļā ziemas laikā. Braucot ievēro papildus distanci starp automašīnām. Ja tomēr gadās kas neparedzēts (piemēram, iebuksē dziļā sniegā) un tev automašīnā jāpavada vairākas stundas, sasildies, ieslēdzot mašīnas dzinēju, taču atstāj nedaudz atvērtu logu, lai izvairītos no saindēšanās.

 

Pirms kur dodies

Pārliecinies, ka tavs mobilais telefons ir uzlādēts, lai vari sazināties ar cilvēkiem, ja nu kas atgadās. Pastāsti kādam kurp plāno doties, kā turp nokļūsi un aptuveno laiku, kad varētu tur ierasties. Vislabāk, ja dodies garākā ceļā, pēc laika piestāj stāvvietā un sazinies ar kādu, lai informētu, cik tālu esi un kāds ir ceļš, kādi laika apstākļi.

 

Novēlam, lai ziema tev nesagādā nekādas neērtības!

Iepriekšējais rakstsAcu krāsa: ko tā liecina par personību?
Nākamais rakstsKā pareizi izvēlēties un lietot tonālo krēmu,lai tu izskatītos ideāli