Publisko pieredzējuša dārznieka prognozi turpmākajai ziemai

05/01/18 18:50 | Raksta autors : Brivbridis.lv

Foto:Flickr.com/Rich Herrmann/CC
Foto:Flickr.com/Rich Herrmann/CC

 

Latvijas atzītākais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs savā interneta blogā publicējis patiesi interesantas pārdomas par gaidāmo laiku turpmākajai ziemai, kas, starp citu, sakrīt ar sinoptiķu iepriekš prognozēto – būs īsi sala periodi un regulāri atkušņi, bet ne noturīga ziema.

 

 

Šorīt satikos ar sirmo dārznieku un kā vienmēr, Jaunā gada pirmajās dienās apmainījāmies laba vēlējumiem un, protams, jautāju, kādu ziemu šogad redz vecais dārznieks. Kā parasti, viņš šķelmīgi smaida. Pakašāja savu sirmo, bārdaino zodu un atsmēja, – šī būs piektā siltā ziema un pēc tam būs piecas aukstās!… Kāpēc tā? – es biju pārsteigts, nu gluži kā no mākoņa nokritis. Sirmais vīrs pagrozīja galvu un labās rokas piecus pirkstus pacēlis atbildēja: “Dabā ir tāpat kā šai rokai pieci pirksti! Ja bija auglīgs gads, tad sekos bada gads”. Turpinājumā jau plaši smaidot, viņš teica: Ja pasaules vienā galā deg, tad otrā slīkst. Ja kaut kur salst, tad citur kalst! Daži brīnās, ka pasaule sasilst. Bet citi, ka atdziest. Kuram taisnība? Katram sava taisnība! Kā teica vecais žīdiņš, tad i tev Pance, i tev Made, i tev Joske taisnība… Bet jūsu visu taisnība ir viena īsta taisnība…

 

 

Sarunas gaitā runājām par dabu, laika apstākļiem un dzīvi. Vecais dārznieks teica: “Mūspusē sniegs četrreiz sniga un četrreiz nokusa. Turpmāk būs līdzīgi. Šoziem būs vairāki atkušņi, starp kuriem četras dienas ar salu. Ar sniegu tāpat. Ziema būs gara, līdz Lieldienām (1.aprīlis), bet raiba kā dzeņa vēders…”

 

 

Parunājies atvadījos ar vēlējumu “Baltu ziemu!”. Arī šoreiz, tāpat kā pirms septiņiem un pieciem gadiem, viņš man dāvināja grozu ar lieliem un skaistiem tumšsarkaniem āboliem. Un vēlējums arvien tas pats, bet Viņam šogad apaļi 90!

 

[adrotate banner="3"]

Pievienojies mums arī šajos sociālajos tīklos: