Sinoptiķi izplata brīdinājumu par apstākļiem tuvākajās dienās

14/03/18 12:24 | Raksta autors : Brivbridis.lv


 

Lielupes augštecē šorīt sāka iet ledus, ūdens līmenis paaugstinājās par 1.47 m, lejpus Mežotnes izveidojies ledus sastrēgums. Lielupē pie Mežotnes palieņu applūšanas līmenis pārsniegts par 198 cm, bet līdz bīstami augstam ūdens līmenim ir 82 cm. Gaidāms, ka ūdens līmenis turpinās paaugstināties un pie Mežotnes naktī uz ceturtdienu sasniegs bīstami augstu ūdens līmeni, bet pie Staļģenes palieņu applūšanas līmeni. Arī citās Lielupes baseina upēs gaidāma ledus iešana un ūdens līmeņa paaugstināšanās, appludinot palienes un zemākās vietas. Kurzemes upēs turpinās ledus iešana un ūdens līmeņa paaugstināšanās, appludinot palienes, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

 

 

 

Atkusnim saglabājoties, ledus ir sakustējies Ventas, Kurzemes piekrastes, Lielupes, Gaujas un Daugavas upju baseinu upēs, tādēļ novērotas straujas ūdens līmeņa svārstības un applūdušas zemākās vietas. Ūdens līmenis sācis straujāk paaugstināties arī upēs, kurās joprojām ir ledus sega, lai gan tā ir ar izskalojumiem, ūdeni uz tās un piekrastes vaļumjoslām.

 

 

Šorīt Ventā pie Kuldīgas novērojumu stacijas sakustējās ledus, tādēļ diennakts laikā ūdens līmenis paaugstinājās par 1,5 m. Ventas augštecē un lejtecē ūdens līmenis paaugstinājās par 32-56 cm. Ventas labā krasta pietekā Abavā pie Rendas un tās kreisā krasta pietekā Imulā pie Pilskalniem ūdens līmenis paaugstinājās par 0,8 – 1,3 m. Kurzemes piekrastes upēs ūdens līmenim saglabājas tendence paaugstināties.

 

 

Ūdens līmenis turpina paaugstināties Lielupē, augštecē pārsniedzot palieņu applūšanas līmeni. Lielupē pie Mežotnes plkst. 8 ledus sega bija pacelta un bija izveidojies ledus sablīvējums augšpus novērojumu stacijas, bet ap plkst. 10 sākusies ledus iešana, tādēļ ūdens līmenis divu stundu laikā paaugstinājās par 1,33 m. Lielupē pie Mežotnes palienes ir applūdušas, bet līdz bīstami augstam ūdens līmenim atlicis 79 cm. Lielupē pie Staļģenes ledus ir pacelts un izveidojušās piekrastes vaļumjoslas, ūdens līmenis turpina paaugstināties un līdz palieņu applūšanas līmenim ir 20 cm. Lielupes posmā Jelgava – Kalnciems ledus sega paliek tumšāka, uz tās ir ūdens un piekrastē vaļumjoslas, ūdens līmenis paaugstinās lēnāk nekā augšteces posmos. Lielupes baseina upēs ūdens līmenis turpina paaugstināties, Bērzes un Tērvetes upju zemākās vietas un palienes ir applūdušas.

 

 

Ūdens līmenis sācis paaugstināties arī Daugavā, augšteces posmā paaugstināšanās notiek lēnāk nekā posmā no Piedrujas līdz Zeļķiem. Daugavu joprojām klāj ledus sega, vietām uz tās ir izskalojumi, bet daudzviet uz ledus ir ūdens. Daugavas baseina upēs ūdens līmenis turpina paaugstināties. Ledus sakustējās Dubnā pie Sīļiem, Ošā pie Kūleniekiem un Lielajā Juglā pie Zaķiem, tādēļ šeit novērota straujāka ūdens līmeņa paaugstināšanā. Dubnā pie Sīļiem un Ošā pie Kūleniekiem līdz palieņu applūšanas līmenim 28 cm un 37 cm. Ledus iešana laikā daudzviet izveidojušies ledus sastrēgumi, tādēļ turpināsies straujas ūdens līmeņa svārstības. Gaujas un Salacas baseinu upēs ūdens līmenis turpina paaugstināties. Ledus sega Gaujā kūst uz vietas.

 

 

Tuvākajā diennaktī ledus upēs kļūs arvien trauslāks, tādēļ atrasties uz tā ir bīstami. Ledus iešanas laikā gaidāmas straujas ūdens līmeņa izmaiņas Ventā pie Kuldīgas, Lielupē posmā Mežotne – Staļģene, kā arī citās mazākajās upēs. Lielupē pie Mežotnes gaidāms, ka ūdens līmenis sasniegs bīstami augstu ūdens līmeni, bet pie Staļģenes palieņu applūšanas līmeni. Latvijas austrumu daļas upēs ūdens līmenis turpinās paaugstināties.

 

[adrotate banner="3"]

Pievienojies mums arī šajos sociālajos tīklos: