SINOPTIĶI: Nedēļas vidū gaidāmi ļoti nepatīkami laika apstākļi

09/01/17 10:23 | Raksta autors : Brivbridis.lv

Foto:Flickr.com/Tom Gill/CC
Foto:Flickr.com/Tom Gill/CC

 

Šonedēļ sals mīsies ar atkusni, nedēļas vidū pastiprināsies vējš, norāda Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra speciālisti.

 

Aizvadītajā nedēļas nogalē piedzīvojām līdz šim aukstākās šīs ziemas naktis un dienas. Naktī uz sestdienu gaisa temperatūra daudzviet pazeminājās līdz -15…-25°, bet valsts austrumos pat līdz -30…-31°.

 

Svētdienas gaitā varējām sajust gaisa temperatūras paaugstināšanos un arī jaunās darba nedēļas pirmajā dienā līdz ar mērenu dienvidu puses vēju Latvijā turpinās ieplūst relatīvi siltāks gaiss: gaisa temperatūra dienā paaugstināsies līdz 0…-5°, bet piekrastē pat līdz -1…+4°.  

 

 

 

Tomēr otrdien sinoptiskā situācija mainīsies – atmosfēras spiediens īslaicīgi paaugstināsies un Latvijā no jauna ieplūdīs nedaudz vēsāks gaiss – maksimālā gaisa temperatūra būs +1…-7° robežās, bet dienas gaitā tā pazemināsies.

 

Aukstākāšajā nedēļā būs nakts uz trešdienu, kad gaiss atdzisīs līdz -3…-12°. Trešdien, saistībā ar dziļu un aktīvu ciklonu virs Skandināvijas dienvidiem, Latvijā jūtami pastiprināsies dienvidu puses vējš, kas daudzviet brāzmās sasniegs 15-18 m/s, bet daļā piekrastes rajonu pat 20-22 m/s.

 

Atlikušajās nedēļas dienās laika apstākļi nostabilizēsies – vējš pakāpeniski pierims, gaisa temperatūra naktīs pieturēsies -2…-9° robežās, bet dienā gaidāmi +2…-4°.

 

Nedēļas pirmajā pusē nokrišņi gaidāmi vien vietām Latvijā, turklāt nokrišņu daudzums būs neliels, tomēr, sākot no nakts uz ceturtdienu, laiks atkal kļūs nokrišņiem bagātāks – vietām, galvenokārt austrumu rajonos, palielināsies arī sniega segas biezums.

 

[adrotate banner="3"]

Pievienojies mums arī šajos sociālajos tīklos: