Sinoptiķiem ir labas ziņas par laiku brīvdienās un nākamnedēļ!

12/10/17 21:42 | Raksta autors : Brivbridis.lv

pixabay.com
pixabay.com

 

Par gaidāmo laiku brīvdienas un nākamnedēļ stāsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi.

 

Visas nedēļas garumā laika apstākļus virs Latvijas noteica vairāki aktīvi cikloni. To ietekmē teritoriju šķērsoja plašas mākoņu un nokrišņu zonas, kas daudzviet atnesa ilgstošu, vietām arī stipru lietu un piekrastes reģionos arī brāzmainu vēju.

 

 

 

Brīvdienu sākumā vēl nevaram sagaidīt būtiskas laika apstākļu izmaiņas – sestdien daudzviet vēl ir sagaidāms lietus. Dienas laikā vissiltākais būs rietumu daļā, kur temperatūra būs +12..+14 grādu robežās, bet valsts austrumu daļā gaiss neiesils vairāk par +7…+10 grādiem. Tuvojoties vakaram, laika apstākļi uzlabosies, un svētdiena jau varētu paiet bez būtiskiem nokrišņiem. Svētdien dienas laikā gaisa temperatūra  būs +10…+14 grādi.

 

Nākamajā nedēļā atmosfēras spiediens paaugstināsies, līdz ar nokrišņu būs maz, vien atsevišķās vietās gaidāms neliels īslaicīgs lietus. Nedēļas pirmajā pusē, ieplūstot siltākam gaisam un uzspīdot saulei, dienas būs ievērojami siltākas nekā šajā nedēļa – gaisa temperatūra lielākajā teritorijas daļā paaugstināsies līdz +14…+16 grādiem. Nedēļas vidū un otrajā pusē atkal pastiprināsies dienvidrietumu, rietumu vējš, brāzmās sasniedzot 15-18 m/s, bet saglabāsies salīdzinoši sauss laiks.

 

 

[adrotate banner="3"]

Pievienojies mums arī šajos sociālajos tīklos: