Šonakt ceļā no Stokholmas uz Rīgu vētrā cietis prāmis ‘Romantika’ – PAPILDINĀTS AR FOTO

12/01/17 8:47 | Raksta autors : Brivbridis.lv


 

Saskaņā ar kuģniecības kompāniju AS Tallink Grupp uz kuģa Romantika, kas bija ceļā no Stokholmas uz Rīgu, 12.01. naktī ap plkst. 03:40 tika radīti vētras bojājumi – nolauzta radara antena, kas vētras lidojumā skāra vienu no kuģa priekšējiem iluminatoriem un salauza to. Situācija uz kuģa pilnībā tiek kontrolēta, un Romantika šobrīd turpina ceļu uz Rīgu. Plānots, ka tas ieradīsies ap plkst. 21, lai jau trīs stundas vēlāk, līdzko ostā cieši tiks noslēgts bojātais iluminators, dotos atpakaļ uz Zviedrijas galvaspilsētu.

 

Teju 1000 pasažieri ar vētrā cietušo ‘Romantiku’ šonakt dosies uz Stokholmu

 

 

Bojātais kuģa iluminators atrodas kuģa priekšgalā Tango bāra telpā uz 6.klāja, un ūdens bojājumi skāra galvenokārt tikai šo telpu. Ūdens pavisam nedaudz skāra arī atsevišķas kajītes uz 5. klāja, un pasažieriem nekavējoties tika nodrošinātas citas kajītes. Ūdens iekļūšanas kuģa telpās bija minimāla un nevienā brīdī neradīja nekādu apdraudējumu cilvēku drošībai.

 

IMG_0213

 

Situācija pilnībā tiek kontrolēta, un vētras bojājumu skartā zona ir nepārtrauktā kuģa komandas stingrā uzraudzībā. Uz kuģa šobrīd atrodas 277 pasažieri un 178 apkalpes locekļi. Negadījuma brīdī vidēji bija 7 metrus augsti viņi, kā arī vēja ātrums sasniedza 30 m/s.

 

Vakar vakarā kuģa kapteinis pārcēla Romantika atiešanas laiku no Stokholmas ostas, lai izvairītos no vētras augstākās ietekmes kuģa ceļā. Negadījuma iemesls tiks izmeklēts, tomēr varētu būt, ka gadījums līdzinās situācijai, kas notika ar māsas kuģi Victoria I 2015. gada decembrī. Lai gan Romantika radara masta pozīcija tika noņemta un izmainīta drošākā pozīcijā, tas tomēr nenovērsa šādu situācijas atkārtošanos.

 
Izmaiņas kuģa Romantika kursēšanas grafikā.
Šodien, 12.01., plānotais kuģa pienākšanas laiks Rīgā ir plkst. 21:00 un plānotais atiešanas laiks no Rīgas uz Stokholmu ir plkst. 24:00. Rīt, 13.01., kuģa plānotais pienākšanas laiks Stokholmā ir plkst. 16:00 pēc Zviedrijas laika (plkst. 17:00 pēc Latvijas laika) un plānotais atiešanas laiks no Stokholmas uz Rīgu pēc grafika vai ar nelielu kavēšanos. Tallink atvainojas visiem pasažieriem, kurus ietekmējis šis gadījums, un šobrīd rūpējas par ceļotājiem labākā iespējamā veidā.

 

 

Romantika ir būvēts 2002. gadā Somijā, un no 2016. gada 12. decembra tas atsāka kursēt maršrutā starp Rīgu un Stokholmu. Romantika spēj uzņemt līdz 2500 pasažieru.

 

Priekšstatam par to, kā ir vētru pārlaist uz šāda kuģa, pirms dažiem gadiem tapis video:

 

 

 

[adrotate banner="3"]

Pievienojies mums arī šajos sociālajos tīklos: