Svarīgi! Sinoptiķi brīdina par stipru karstumu sestdien

19/05/17 5:54 | Raksta autors : Brivbridis.lv


 

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laiku sestdien!

 

Ieplūstot ievērojamāki siltākam gaisam no rietumiem, piektdien un sestdien gaidāms īsti vasarīgs laiks – gaisa temperatūra dienas laikā daudzviet paaugstināsies līdz +23…+26 grādiem, dienvidu daļā gaidāms karstums līdz pat +27…+28 grādiem – tur izplatīts dzeltenais brīdinājums, tomēr vietām piekrastē gaisa temperatūra nebūs augstāka par +18…+22 grādiem.

 

Arī naktis būs siltas – gaisa temperatūra nebūs zemāka par +8…+13 grādiem. Sestdien gan anticiklona ietekme mazināsies, līdz ar to būs vairāk mākoņu un pēcpusdienā austrumu rajonos lokāli gaidāmas arī pērkona lietusgāzes.

 

Lai gan nedēļas izskaņā un nākamās nedēļas sākumā karstums mazināsies, tomēr joprojām laiks būs silts un lielākajā teritorijas daļā arī pārsvarā sauss, vien atsevišķos rajonos gaidāms neliels īslaicīgs lietus. Naktīs gaisa temperatūra gaidāma vidēji +5…+10 grādu robežās, bet dienas laikā gaiss iesils līdz +15…+21 grādam.

 

Nākamās nedēļas vidū un otrajā pusē laika apstākļus virs mūsu reģiona vairāk sāks noteikt ciklonu darbība. To ietekmē palielināsies mākoņu daudzums un visā teritorijā gaidāmi nokrišņi, vietām līs pat ilgstoši un laiks kļūs nedaudz vēsāks. Termometra stabiņš nākamās darba nedēļas beigās dienas laikā nepārsniegs  +13…+18 grādu atzīmi.

 

[adrotate banner="3"]

Pievienojies mums arī šajos sociālajos tīklos: