Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 10.marta plkst. 6.30 līdz 12.marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 75 izsaukumus – 30 uz ugunsgrēku dzēšanu un 29 uz glābšanas darbiem, bet 16 no izsaukumiem bija maldinājumi.

 

 

Sestdien plkst. 10.54 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Juglas ielu Rīgā, kur piecstāvu dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ceturtā stāva dzīvoklī deg grīda un sadzīves mantas 1m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 11.49.

 

 

Plkst. 19.00 VUGD saņēma izsaukumu uz A. Pumpura ielu Rēzeknē, kur ugunsgrēks bija izcēlies piecstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka pirmā stāva dzīvoklī deg siena, griesti un sadzīves mantas 6m2 platībā. Mēģinot nodzēst ugunsgrēku saviem spēkiem pirms VUGD ierašanās, ugunsgrēkā cieta trīs cilvēki, kuri tika nodoti  NMPD mediķiem. Līdztekus ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotajām telpām evakuēja vēl piecus cilvēkus. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 20.11.

 

 

Plkst. 20.17 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Lielo Dzirnavu ielu Ventspilī, kur no trīsstavu dzīvojamās mājas bija redzami dūmi. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka trīsstāvu dzīvojamās mājas pirmajā stāvā deg sadzīves mantas 5m2 platībā. No piedūmotā dzīvokļa tika izglābts viens cilvēks, kaķis un suns. No piedūmotās ēkas pirms VUGD ierašanās bija evakuējušies seši cilvēki. Plkst. 21.25 ugunsgrēks likvidēts.

 

 

Svētdienas rītā plkst. 5.42 tika saņemts izsaukums uz Krustabaznīcas ielu Rīgā, kur ugunsgrēks bija izcēlies divstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka pirmā stāva dzīvoklī deg gulta un sadzīves mantas 3m2 platībā. No piedūmotā dzīvokļa ugunsdzēsēji glābēji izglāba vienu cilvēku, kurš bija cietis un tika nodots NMPD mediķiem. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 6.54.

 

 

Vakar plkst. 19.10 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Mārkalnes ielu Rīgā, kur divstāvu dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka dzīvojamās mājas bēniņos dega sadzīves mantas 1,5m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta cilvēks, kurš pirms VUGD ierašanās tika nodots NMPD mediķiem, kā arī ugunsgrēks likvidēts pirms VUGD ierašanās. Ugunsdzēsēji glābēji izvēdināja piedūmotās telpas un pārbaudīja vai degšana ir pilnībā likvidēta.

 

 

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sadzīves mantas, malka, dēļi, zaru kaudze, elektrības vadi, elektrības drošinātājs, elektrības sadales skapis, apkures katls, divas vieglās automašīnas, traktors, skursteņa siltumizolācija, ventilācijas šahta, grīda, balkons, pirts, šķūnis, dārza māja, saimniecības ēka, sodrēji četru ēku dūmvados un divos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

 

 

Neraugoties uz to, ka lielu daļu valsts sedz sniega kārta, svētdien reģistrēts pirmais šāgada kūlas ugunsgrēks – Dunikas ielā Liepājā dega niedres 5m2 platībā. Izsaukums uz notikuma vietu saņemts plkst. 14.45, bet ugunsgrēks likvidēts pirms VUGD ierašanās. VUGD atgādina – kūlu dedzināt ir aizliegts!

 

 

Palīdzot nelaimē nonākušiem dzīvniekiem, sestdien ugunsdzēsēji glābēji Ķekavas novada Ķekavas pagastā un Lauku ielā Rēzeknē, katrā no notikumu vietām, no koka nocēla kaķi, bet svētdien Bauskas ielā Rīgā glābēji no trīsstāvu ēkas jumta nocēla kaķi.

 

Sabiedrība

Palīdziet! 40 gadus vecais dvīņu puiku tētis Didzis nonācis nelaimē

  Didzim no Rīgas ir 40 gadi. Pirms nepilniem 3 gadiem ģimenē piedzima dvīņu puikas. Taču,...

Pircēja piedzīvo neizmērojamu kaunu “Mēness aptiekā”

  “Sveicināti, labprāt uzzinātu skaidrojumu, kādēļ Mēness aptiekas ir izvēlējušās tik lielus ekrānus, uz kuriem pircējam...
pixabay.com

Sirmgalvis Rīgā dārgi samaksā par savu labo sirdi

  Kādā Pārdaugavas namu pagalmā vīrietis 84 gadus vecam paziņam nolaupījis naudu, vēsta Valsts policija. Šo trešdien,...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 17. novembris

  Šī diena būs ļoti piemērota dažādu pārdomātu lēmumu pieņemšanai. Tev būs vairāk iniciatīvas, un tām...
Foto:Flickr.com/IVAN 63 /CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 16. novembris

  Pirmajā dienas pusē var vairoties tava aktivitāte un optimisms. Esi pacietīgs un klausi savai sirds...
texturepalace.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 15. novembris

  Lielākā daļa cilvēku šodien būs ziņkārīgi un sabiedriski, tieši tāpēc būs vieglāk atrast kopīgu valodu...

Mājai un Dārzam

hdwallpapers.cat

Simtgades svētkos neliels lietus, bet nākamajā nedēļā daudzviet jau -5 grādi

  Tuvākajās dienās debesis brīžiem skaidrosies, taču valsts simtgades svētkos tās būs lielākoties apmākušās un daudzviet...
Foto:Pexels.com/CC

Jau zināms, kad Latviju sasniegs ziema – sniegs un sals

  Sals Latvijā varētu iestāties uzreiz pēc valsts simtgades svinībām 18. novembrī, iepriekš prognozēja sinoptiķi. Jaunākā...
Vilis Bukšs

Dabas laika zīmju vērotājs Bukšs pirms Latvijas simtgades piedzīvojis lielu sarūgtinājumu

  Latvijā atzītākais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs savā interneta blogā neslēpj sarūgtinājumu par kādu...