UZMANĪBU: Trešdien visā Latvijā izplatīts dzeltenais brīdinājums

03/01/17 23:12 | Raksta autors : Brivbridis.lv

rsz_clipboard01 (7)

 

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs brīdina par gaidāmajiem laika apstākļiem naktī uz trešdienu un dienā, visā Latvijas teritorijā izplatot dzelteno brīdinājumu, bet sniega vētras skartajā Kurzemē pat oranžo.

 

 

 

Naktī Latviju sasniegs plaša nokrišņu zona un, sākot no jūras piekrastes, ilgstoši snigs. Rietumu daļā sniega sega pieaugs par 14 cm. Bet 04.01.2017. dienā, turpinoties snigšanai, arī centrālajos un austrumu rajonos gaidāms sniega segas pieaugums par 7-10 cm. Vietām putinās, snigšanas laikā veidosies sniega sanesumi, un redzamība pasliktināsies līdz 500-1000 m. No rīta Kurzemē līča piekrastē dienvidaustrumu, austrumu vējš pastiprināsies brāzmās līdz 20-23 m/s, putenim pāraugt sniega vētrā. Priekšpusdienā vējš iegriezīsies no ziemeļaustrumiem.

 

Nakts otrajā pusē Rīgā sāks ilgstoši snigt un no rīta gaidāms sniega segas pieaugumu par 7-9 cm. Gaidāms arī putenis, snigšanas laikā veidosies sniega sanesumi, un redzamība pasliktināsies līdz 500-1000 m.

 

Strauji kļūs vēsāks; sestdienas naktī sals tuvosies -30 grādu atzīmei

 

 

 

 

Pēc ilgstošas un intensīvas snigšanas un putināšanas trešdien, 4. janvārī, jau ceturtdien Latvijā no ziemeļaustrumiem ieplūdīs ļoti auksta gaisa masa – temperatūra strauji pazemināsies, virs Rīgas līča naktī uz ceturtdienu un piektdienu sasniedzot -7…-12 grādus. Vēl zemāka gaisa temperatūra gaidāma atmosfēras augstākos slāņos (1-2 km augstumā), kur tā sasniegs -20…-22 grādus, un kalpos kā kūpēšanas procesa veicinošs faktors. Ūdens temperatūra Rīgas līcī vēl ir +1…+3 grādu robežās, Baltijas jūras centrālajā daļā pat +2…+5 grādi, līdz ar to temperatūras kontrasts būs pietiekams, lai notiktu intensīva jūras kūpēšana. Pateicoties mēreni stipriem ziemeļaustrumu, ziemeļu vējiem, izveidojusies migla un zemie mākoņi no Rīgas līča tiks nesti uz Kurzemi, kur tie pat nesīs nelielu sniegu. Savukārt virs jūras radusies migla un zemie mākoņi tiks nesti uz dienvidrietumiem – projām no Latvijas piekrastes.

 

 

Dabas laika zīmju vērotāja Viļa Bukša prognozi janvārim atradīsiet ŠEIT

 


Pievienojies mums arī šajos sociālajos tīklos: