Ādai ļoti svarīgi ir saņemt nepieciešamās barības vielas, tāpēc ar ēdienu, ko uzņemam, varam ādai palīdzēt izskatīties veselīgai un starojošai. Domā par savu ēdienkarti un iekļauj tajā šos būtiskos elementus.

 

Elastība

Nepietiekama ūdens uzņemšana var radīt dramatisku ietekmi uz ādu, jo ūdens palielina ādas blīvumu. Tas nozīmē, ka pareizi hidratētai ādai ir lielāka elastība, kas palīdz ne vien tai izskatīties labi, bet arī būt veselīgai un ātrāk cīnīties ar dažādiem iekaisuma radītiem defektiem – pūtītēm. Nepietiekams ūdens daudzums organismā var likt ādai (īpaši sejas ādai) izskatīties neveselīgai, bālai un izžuvušai. Tāpēc pievērs uzmanību tam, ka ik dienas ir jāizdzer vismaz divi litri ūdens. Un tieši tīra, negāzēta ūdens. Garšai vari tam pievienot svaigu citronu, apelsīnu, piparmētru un/vai laimu.

 

Tekstūra

Ādas veselību var uzlabot ar pietiekamu daudzumu dažādu uzturvielu. Ādas tekstūras uzlabošanai īpaši noderīgi ir vitamīni, kas atrodami tādos produktos kā olu dzeltenumi, gaļa, oranžas un tumši zaļas krāsas augļi, dārzeņi un visa veida piena produkti. To lietošana uzturā var novērst to, ka āda kļūst sausa, zvīņaina un raupja. Neaizstājamās taukskābes atrodamas augu eļļā, riekstos, saulespuķu sēklās un treknajās zivīs. Kā arī ādas tekstūru uzlabo, un apgādā to ar nepieciešamajām minerālvielām: sēnes, rieksti, graudaugi, sīpoli, dažāda veida zivis un garneles.

 

Spilgtums/krāsa

Arī dažāda veida zaļumiem ir liela nozīme uzturā, lai vairotu savas ādas skaistumu, īpaši spinātiem, kāpostiem, pētersīļiem un dillēm. Tiklīdz organismā ir par maz šo vielu, ko zaļumi spēj sniegt, āda var kļūt blāva, sausa un izskatīties nedzīva. Ļoti laba metode, kā uzņemt daudz zaļumu, ir pievienot tos, gatavojot (spiežot) dažādu augļu un dārzeņu sulas. Sejas krāsai ļoti kaitē visi pusfabrikātu veida produkti, jo tie ir piesātināti ar neveselīgajiem taukiem, lielu daudzumu nātrija un citu organismam nevajadzīgu vielu. Katras maltītes sastāvā ir jābūt augļiem vai dārzeņiem, ja nevari to vienmēr ievērot, pēc ēdienreizes apēd piemēram apelsīnu vai pusi greipfrūta.

 

Tīrība

Āda kalpo kā rezerves filtrs gremošanas sistēmai. Ja tu apēd kaut ko, ko organisms nespēj pareizi sagremot, pirmais veids, kā tas reaģē, cenšoties izstumt visu neveselīgo laukā caur ādu, caur porām. Tas, savukārt, izraisa izsitumu un plankumu veidošanos. Tāpēc ļoti ieteicams ir lietot uzturā ābolus, jo tie tīra organismu. Izmēģini šos augļus dažādos veidos – svaigus, jogurtā, rīvētus salātos – visdažādākajās variācijās – tie palīdzēs sagremot un pareizi pārstrādāt uzņemto pārtiku.

 

Ko tu dari, lai uzlabotu savas ādas kvalitāti un izskatu?

Iepriekšējais rakstsTESTS: Vai proti pavedināt?
Nākamais rakstsTavs horoskops augustam (2013)