Zināmi visi dalībvalstu iegūtie punkti Eirovīzijas dziesmu konkursā

13/05/18 12:11 | Raksta autors : Brivbridis.lv

Foto:Thomas Hanses
Foto:Thomas Hanses

 

Naktī uz 13. maiju beidzās 63. Eirovīzijas dziesmu konkurss, kurā šogad uzaras laurus plūca Izraēla – Netta ar dziesmu „Toy”. Ir publiskoti arī visi balsošanas rezultāti, kur vēlreiz vari aplūkot, kā kuram klājās lielajā finālā, kā arī uzzināt, cik punktus un kam deva mūsu žūrija.

 

Lai gan mūsu Laura Rizzotto no sava pusfināla neizkļuva, tomēr zināms arī tas, cik nedaudz viņai līdz tam pietrūka. Tiesa, tas nav liels mierinājums, jo finālā Latvija netika pārstāvēta. Gaidīsim atkal nākamo gadu un no jauna turēsim īkšķus par mūsu dziesmu, kas tiks izvirzīta uz 64. Eirovīziju.

 

Līdz ar jauno balsošanas sistēmu, vispirms tiek nosaukti žūrijas dotie punkti un pēc tam saskaitīti skatītāju balsojuma punkti. Kopējais iegūtais rezultāts, saskaitot žūrijas un skatītāju punktus, veido galējo punktu skaitu un Netta šogad ieguva 529 punktus. Tiesa, Eirovīzijas iegūto punktu rekords netika pārspēts, jo pagājušā gada uzvarētājs no Portugāles Salvadors Sobrals ar dziesmu „Amar pelos dois” ieguva 758 punktus.

 

Aplūko, kā visas 26 lielā fināla dalībvalstis izkārtojās pēc balsojuma beigām (klikšķinot uz pirmo desmit dziesmu nosaukumiem vai valstīm, varēsi noklausīties tās vēlreiz):

 

Pārējo 16 valstu iegūtie punkti:

Lūk, iespējams aplūkot, cik punktus uzvarētājvalstij Izraēlai deva visi balsotāji. Zilās krāsas punkti iezīmē žūrijas balsojumu, bet sarkanie – telefonbalsojumu. Kopā punktus deva 43 dalībvalstis un katra izdalīja 2x 58 punktu komplektu. 58 punktus sadalīja žūrija un tieši tik pat skatītāji, dodot 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10 un 12 punktus. Izraēla no skatītājiem saņēma astoņus maksimālos vērtējumus, bet no žūrijas piecus. Kad tika nosaukti visi žūrijas rezultāti, pirmajā vietā ar 271 punktu ierindojās Austrija, otrajā ar 253 – Zviedrija, bet Izraēla ar 212 punktiem ieņēma trešo pozīciju. Skatītāji gan bija citās domās, dodot Zviedrijai vien 21 punktu, kā rezultātā Bendžamins Ingrosso ar savu dziedāto “Dance you off”, ierindojās vien 7. vietā. Savukārt Izraēla no skatītājiem saņēma visvairāk punktu (317) un pārliecinoši uzvarēja 63. Eirovīzijas dziesmu konkursā. 

 

Lai gan Latvija finālā neiekļuva un par mūsu dziesmu varēja balsot vien otrajā pusfinālā, tomēr arī Latvija savus punktu komplektus sadalīja un rezultātus tiešraidē paziņoja Dagmāra Legante. Žūrija lielāko punktu saitu atdeva Zviedrijai, bet skatītāji – Lietuvai. 

 

Te iespējams aplūkot gan to, kuri cilvēki pārstāvēja Latviju žūrijas balsojumā un to, kā viņi sadalīja balsis dziesmām:

 

Kā arī visu valstu dotie punkti kopumā:

Kopējais balsojums: 

 

Telefonbalsojums: 

 

Žūrijas balsojums:

[adrotate banner="3"]

Pievienojies mums arī šajos sociālajos tīklos: