Zināms, kāds laiks Latvijā būs gadu mijā

27/12/16 13:23 | Raksta autors : Brivbridis.lv

Foto:Flickr.com/Miquel Fabre/CC
Foto:Flickr.com/Miquel Fabre/CC

Ziemassvētki Latvijā bijuši silti, arī gadumijā būtiskas izmaiņas nav gaidāmas, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra speciālisti. 

 

Esam aizvadījuši ziemas saulgriežus – Ziemassvētkus, kas Latvijā bijuši gan ar lietu un slapju sniegu, gan ar brāzmainu vēju, kas piekrastes rajonos brāzmās sasniedzis 15-23 m/s. Bijis arī silts laiks – šajās dienās gaisa temperatūra pieturējusies virs 0 grādiem kā naktī, tā dienā. Otro Ziemassvētku rītā pat sasniegti 2 jauni siltuma rekordi: Pāvilostā (+8.1°, iepriekšējais +7.8° 2011. gadā)  un Kolkā (+10.3°, iepriekšējais +9.8° 2011. gadā), bet Saldū sasniegti +8.1°, kas ir atkārtots  2011. gada rekords.

 

Šodien un rīt Latvijā vēl būtiskas izmaiņas laikapstākļos nav gaidāmas – aktīvas ciklonu darbības dēļ pieturēsies apmācies, ar nokrišņiem bagātīgs laiks, un pakāpeniski pastiprināsies arī vējš, kaspriekšpusdienā un arī naktī uz trešdienu Baltijas jūrā un tās Latvijas piekrastē brāzmās sasniegs vētras spēku – 25 m/s. Arī citviet Latvijā pūtīs mēreni stiprs vējš, kas rietumu un centrālajos rajonos vēja brāzmās sasniegs 16-21 m/s, savukārt austrumu rajonos vējš būs mērens.

 

 

Nedēļas vidū, paaugstinoties atmosfēras spiedienam, nokrišņi mitēsies, vējš pierims un naktī gaisa temperatūra teritorijas lielākajā daļā pazemināsies līdz -1…-5 grādiem, bet dienā neliels sals pieturēsies vien austrumu rajonos, kamēr rietumos, vējam iegriežoties no rietumu puses, ieplūdīs siltāks gaiss, tādēļ gaisa temperatūra sasniegs +2…+5 grādus.

 

Līdz ar to pašreizējās prognozes liecina, ka nedēļas otrajā pusē Ziemeļeiropā no jauna aktivizēsies ciklonu darbība, tādēļ gadumijā Latvijā gaidāmi līdzīgi laika apstākļi kā aizvadītajos Ziemassvētkos – silts, vējains, tomēr kopumā ar mazāku nokrišņu daudzumu.

 

 

[adrotate banner="3"]

Pievienojies mums arī šajos sociālajos tīklos: