Pasaulē ir milzum daudz dažādu radību – mazu un lielu, citas skaistākas, citas ne tik, taču visi mēs kopā dzīvojam uz šīs planētas – Zeme. Piedāvājam tev aplūkot desmit dīvainīšus.

Jūras lapu drakons

an1

   Foto:Animals.nathionalgeographic.com

Šis dzīvnieks spēj maskēties teju tāpat kā hameleons. Tā zeltaini, zaļi brūnā nokrāsa un spurainais lapu tēls, kas plandās līdz ar ūdeni, līdzinās jūras zālēm. Vien pēc tā, ka ieskatoties iespējams ieraudzīt tā acu kustības un pārvietošanos, var secināt, ka tā ir dzīva radība. Tas pazīstams arī kā Austrālijas jūras zirdziņš. Dzīvo mierīgā, aptuveni 10 – 12 grādus aukstā ūdenī un kopš 1982. gada ir atrodas Dienvidaustrāijas valdības noteiktajā aizsargājamo dzīvnieku sarakstā.

 

Angoras trusis

an2

  Foto:Rabbitbreeders.us

Tā ir mājas trušu šķirne, kas izceļas ar garu un mīkstu spalvu. Lai cik neticami, taču šī ir viena no vecākajām mājas trušu šķirnēm un to izcelsme meklējama Ankarā – Turcijā, līdz ar Angoras kaķi un Angoras kazu. Kā izrādās, truši jau ap 1700. gadu Turcijā bijuši populāri mājdzīvnieki un tikai ap 1900. gadu ienākuši ASV. Tos audzē, galvenokārt, vilnas dēļ.

 

Baltsejas Saki mērkaķis

an3

Foto:Monkeyland.co.za

Tas pazīstams arī kā Guianan Saki un Zelta sejas Saki. Šo sugu var sastapt Brazīlijā, Gajānā, Surinamā un Venecuēlā. Mērkaķis barojas galvenokārt ar augļiem, taču pa reizei nesmādē arī dažādu šķirņu riekstus, sēklas un kukaiņus.

 

Zvaigžņdeguna kurmis

an4

Foto:Kennet Chatania/Phys.org

Tas apdzīvo Kanādas austrumu un ASV ziemeļaustrumu daļas un ir palicis vienīgais no Condylura cilts dzīvniekiem. Kurmis dzīvo mitrās zemienēs un ēd sīkus bezmugurkaulniekus, ūdens kukaiņus, tārpus un gliemjus. Viņš ir labs peldētājs. Tāpat kā citi sugas brāļi, viņš rok tranšejas, kas var atrasties arī zem ūdens. Pieaudzis tas ir aptuveni 15 – 20 cm garš un sver vien 55 g. Ar savu zvaigžņveida purnu tas atrod ēdienu un var to sagremot ļoti labi, jo viņam mutē atrodas 44 zobi.

 

Smecera mērkaķis

an5

Foto:Seancrane.com

Visizteiktākā šo zvēru iezīme noteikti ir to lielais deguns. Un ne velti paši mērkaķi (vīriešu dzimuma) ar to tiesīgi lepoties, jo mātītes to uzskata par seksualitātes zīmi. Viņas izvēlas tos, kuriem lielāki deguni. Lieldegunu mērkaķi pārtiek galvenokārt no augļiem, lapām un sēklām. Tēviņi ir krietni lielāki nekā mātītes un var sasniegt līdz pat 75 cm garumu un 24 kg svaru. Mātītes ir līdz 60 cm garas un 12 kg smagas.

 

Aksolotls

an6

 Foto:Tumblr.com

Kāpura stadijā šīs sugas pārstāvjiem nenorit metamorfoze, tāpēc pieaugot tie paliek par pilnīgiem ūdens dzīvniekiem, taču žaunu tiem nav. Šīs brīnumainās radības tiek plaši izmantotas zinātnē, jo viņiem ir vienreizēja īpašība – tiem ataug zaudētās ekstremitātes. Askolotlus arī pie mums, Latvijā, var iegādāties kā akvārija dzīvniekus un turēt savās mājās. Pieaudzis tas var sasniegt pat 30 cm garumu. Ja tie dzīvo akvārijā un kopā ir vairāki – barības trūkuma rezultātā var sākt apgrauzt viens otram ekstremitātes.

 

Tarsiers

an7

  Foto:Bestourism.com

Šiem dzīvniekiem ir milzīgas acis un garas kājas. Galvenais pārtikas avots viņiem ir kukaiņi – viņi tos nolūko un tad strauji lec uz tiem – tādējādi tos noķerot. Pārvietojas pat lēkājot no koka uz koku. Atrodas Dienvidaustrumu Āzijā – Filipīnu salās, Borneo u.c.

 

Blobfish

an8

Foto:Brucemctague.com

Šī zivs dzīvo dziļos ūdeņos pie Austrālijas un Tasmānijas krastiem. Tās miesa ir želejveida masa, taču blīvums tai ir nedaudz mazāks nekā ūdenim, tāpēc tā spēj pārvietoties pa jūras dibenu nepiepūloties peldēšanai.

 
Pigmejmērkaķis

an9

 

 

 

 

  

 

 

 

Foto:Peacockshock.com

Tie sastopami Brazīljas rietumos, Kolumbijas dienvidaustrumos, Ekvadoras un Peru austrumu daļās. Tas ir viens no mazākajiem pimātiem, tā ķermenis ir vien 14 – 16 cm garš, taču papildus tam ir arī pat 15 – 20 cm gara aste. Tēviņi sver aptiveni 140 g, mātītes – 120. Viņiem ir asi nadziņi, kas īpaši piemēroti, lai rāpelētu pa kokiem. Tā kā tie ir ļoti mazi un arī žigli, savvaļā tos pamanīt ir diezgan grūti. Nebrīvē turēti, tie dzīvo līdz pat 11 gadiem.

 

Aye-aye

an10

Foto:Nhm.ac.uk

Tas ir lielākais nakts dzīvnieks, turklāt ļoti interesants. Tam ir tievi un gari vidējie pirkststi, ar ko līdzīgi kā dzenis ar knābi, viņi izvelk no koka mizas kāpurus u.c. barību. Šī suga ir ļoti apdraudēta un pēdējos gadsimtos ir iznīcināta gandrīz līdz pēdējam, un vienīgā vieta pasaulē, kur tos vispār iespējams sastapt, ir Madagaskara.

 

Kurš no šiem desmit tev šķita visneparastākais?

Sabiedrība

Beidzot tas būs noticis! Jaunas un gana patīkamas laika prognozes 7 dienām

Svētdien, 18. martā, diena ar nakti būs vienāda garuma, bet 20. martā sāksies astronomiskais pavasaris,...

Diemžēl saņemtas ļoti skumjas ziņas

  Laika posmā no šī gada 15. marta plkst. 6.30 līdz 16. marta plkst. 6.30, Valsts...

“Maxima” pircēji saņēmuši jaunas vēstis

  Turpinot attīstīt “Maxima” vienoto “Mans veikals” konceptu tirdzniecības tīklā, šonedēļ durvis vēris “Maxima X” veikals...

Parādās jaunas ziņas par skatītāju mīlēto TV šovu “Balss maskā”

  Grandiozais minēšanas šovs “Balss maskā” februāra izskaņā atgriezās pie TV3 skatītājiem ar trešo sezonu, iepazīstinot...

Ar skaļu paziņojumu klajā nāk mūziķis Andris Kivičs

  Pēc ilgāka laika uz Latvijas mūzikas skatuves atgriezīsies leģendārā grupa Z-SCARS, kas šī gadsimta sākumā...

Virknei šoferīšu brauciens VEF tilta rajonā beidzies ar nepatikšanām – VIDEO

  Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki akcijas “Drošākas Rīgas mēnesis” laikā aizvadītajā...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 17. marts

  Šī diena sniegs tev jaunas iespējas personīgajās attiecībās. Iespējams, jūtas atjaunosies un/vai kļūs stiprākas pret...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 16. marts

  Izbaudi dienu un drosmīgi raugies nākotnē!   Auns Neraugoties uz to, ka Auni mīl savu neatkarību, viņi šodien...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 15. marts

  Šī diena var radīt jaunas perspektīvas. Tavs prāts būs atvērts, tādēļ tu spēsi lietas saredzēt...

Atklāj sevi: Ko šajā attēlā pamanīji pirmo?

Šī prāta spēle daudz pastāstīs par tavām stiprajām un vājajām pusēm, un tas viss vien...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 14. marts

  Iespējams, daļa cilvēku šodien vairāk vēlēsies palīdzēt citiem viņu problēmu risināšanā, savukārt otra daļa -...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 13. marts

  Var gadīties, ka atsevišķu zīmju pārstāvjiem šodien būs nepieciešami pāris atelpas brīži, lai veiksmīgi sagaidītu...

Mājai un Dārzam

Beidzot tas būs noticis! Jaunas un gana patīkamas laika prognozes 7 dienām

Svētdien, 18. martā, diena ar nakti būs vienāda garuma, bet 20. martā sāksies astronomiskais pavasaris,...

Sinoptiķis Bricis: Līdz ar ievērojamu laika maiņu mūs gaida vēl kāds pārsteigums

  Pagājušajā nedēļā Latvijā piedzīvojām vairākus puteņus un arī šīs ziemas zemāko temperatūru, Zosēnos tai noslīdot...
ventspils.lv

Brīdina par laiku pirmdienas vakarā un naktī

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par oirmdienas vakarā un naktī uz otrdienu...