Šodien, kad savu vārda dienu svin Jānis, svētki ir arī daudziem Latvijā populāriem un ievērojamiem cilvēkiem. Uzzini vairāk par deviņiem no viņiem.

 

Jānis ir vislatviskākais vārds, tāpēc tam ir vislielākās tipu dažādības:

 

Pirmais tips: vīrišķīgais Jānis – iejūtīgs kolēģis, pasakains bērnu tēvs, labs laulāts draugs. Tomēr arī šis Jānis izstrādā tādus gājienus, par kuriem grūti spriest – kāpēc? Vīrišķība izpaužas galantumā pret dāmām. Viņš ciena un mīl savu darbu. Nepļēguro un nedauzās pa svešu ģimeņu labirintiem.

 
Otrais tips: jūtīgais sapņotājs. Piemīt maigums, iekšējā kautrība, bijība pret sievieti. Arī zināma turēšanās savrup. Vai sapņotājs vienmēr ir spējīgs visus vest uz priekšu? Šis Jānis reizēm nobīstas no vilinājuma, stipras kaislības, nobaidās no sevis. Varbūt tās ir tipiskas Jāņa šaubas – vai vispār iespējama miesas un dvēseles tieksmju saskaņa?

 
Trešais tips: baudītājs. Pašapzinīgais un triviālais dzīves tramdītājs, dimdinātājs un arī tukšinieks. To pēdējā laikā saradies ļoti daudz, un par tiem atmiņā iegulst rūgtas mieles.

 
Ceturtais tips: sarežģītības un daudzplākšņainības paraugs. Šis Jānis iziet garu jo garu nobriešanas ceļu. Viņš iesāk ar diezgan naivu artiskumu, bravūru, kā arī nereti ir anarhists – runā visiem pretī, lai tikai nezaudētu individualitāti. Pa līkumotiem ceļiem (draud arī slīdēšana lejup) Jānis sasniedz īstu spēku atraisītību. Protams, ja viņa ceļā rodas tāda sieviete, kura saprot šo mētāšanos no vienas galējības otrā.

 
Piektais tips: mīkstmiesis un capļaks. Ārišķīgi teatrāls pozētājs, nelaimes čupiņa ikdienā.

 
Un tomēr Jāņiem ir gan intuīcija, gan izpalīdzētspēja, gan praktiskuma gars, gan fantāzija, kas ikdienu pārvērš svētkos. Visīsākās nakts burvība dzīvē bieži vien savijas ar dziļu traģismu.*

 

9 LATVIJAS POPULĀRĀKIE JĀŅI

JĀNIS STREIČS

Atvadīšanās no Maestro Imanta Kokara pie Brīvības pieminekļa

VECUMS: 80 gadi

NODARBOŠANĀS: kinorežisors, aktieris, rakstnieks, gleznotājs, publicists un sabiedrisks darbinieks

Jāņa Streiča vārds daudziem no mums asociējas ar lieliskām un latviešu kultūrai nozīmīgām kinofilmām, tādām kā: 1975. gadaMans draugs – nenopietns cilvēks, 1978. gada Teātris, 1991. gada Cilvēka bērns un daudzām citām, tai skaitā šo svētku neiztrūkstošās sastāvdaļas omas uzlabošanai – 1981. gadā uzņemtās Limuzīns Jāņu nakts krāsā.

1998. gadā izcilais latviešu kinorežisors tika apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.

 

 

Kinorežisors Jānis Streičs piedzīvojis šoku.. Viņa vēsts visām Latvijas sievietēm!

 

 

JĀNIS ERENŠTREITS

Dziesmu svētku noslēguma koncerts "Latvija - saules zeme"

VECUMS: 75 gadi

NODARBOŠANĀS: diriģents un pedagogs, gaidāmo Dziesmusvētku goda virsdiriģents

Jāņa Erenštreita darbība saistīta ar nozīmīgu devumu Latvijas kultūrizglītībā – zēnu kora kustības veidošanu Latvijā, dziedāšanas tradīciju kopšanu un uzturēšanu un  jauna izglītības modeļa – Rīgas Doma kora skolas izveidošanu Latvijā. Nozīmīgs ir arī viņa pedagoģiskais darbs Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā, gan Rīgas Doma kora skolā. Diriģents ir starptautisko zēnu koru festivālu Rīgas Doms organizators un mūzikas direktors, festivāla ietvaros apvienojot pasaules slavenāko zēnu koru koncertus Rīgā. Tāpat Erenštreits aktīvi iesaistījies Latvijas skolu un jaunatnes Dziesmu un deju svētku repertuāra izvēlē un metodiskajā darbā.

1997. gadā apbalvots ar Triju zvaigžņu ordeni.

 

JĀNIS PAUKŠTELLO

Izstāžu "Tuvu. Kostīms Dailes teātrī" un "Plakāti Dailei" atklāšana Dailes teātrī

VECUMS: 66 gadi

NODARBOŠANĀS: aktieris un dziedātājs

Jānis Paukštello kopš 1972. gada darbojas Dailes teātrī, aktīvi piedaloties izrādēs, kā arī kino, šajā ampluā debitējot 1973. gada Rīgas Kinostudijas filmā Pilsētas atslēgas, taču popularitāti ieguvis pēc galvenās lomas atveidošanas jau pieminētā vārda brāļa – Jāņa Streiča filmā Mans draugs – nenopietns cilvēks. Daudzi no mums viņu ir iemīļojuši ne tikai kā aktieri, bet arī dziedātāju, klausoties viņa solo priekšnesumos, gan uzstāšanās kopā ar kolēģiem – Hariju Spanovski, Ivaru Kalniņu, Andri Bērziņu u.c.

 

Saļimis uz soliņa atrasts populārais aktieris Paukštello

 

JĀNIS LŪSĒNS

Dailes teātra 90. jubilejai veltīta preses konference

VECUMS: 58 gadi

NODARBOŠANĀS: komponists

Jānis Lūsēns dibinājis instrumentālo mūzikas grupu Zodiaks un ir populārs ar saviem sacerētajiem skaņdarbiem – operām un muzikālajām izrādēm: 1999. gadā Kaupēn, mans mīļais – Liepājas teātrī, 2000. gadā Indriķa hronikas un 2001. gadā Sfinksa – Latvijas Nacionālajā teātrī, 2000. gadā Putnu opera ­– Latvijas Nacionālajā operā u.c.

2009. gadā apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.

 

JĀNIS ŠIPKĒVICS

"Radio SWH" informē par būtiskām pārmaiņām radio programmā

VECUMS: 58 gadi

NODARBOŠANĀS: Radio SWH valdes priekšsēdētājs un ētera cilvēks

Jānis Šipkēvics ir Atmodas laika televīzijas raidījuma Labvakar žurnālists, šobrīd Radio SWH programmu vadītājs un valdes priekšsēdētājs. Cilvēks, kuram vienmēr ir ko teikt un viņa humora izjūta un domu graudi spēj samulsināt ne vienu vien. RadioSWH viļņos kopā ar kolēģi Paulu Timrotu vada pārraidi Ar dziesmu par dzīvi.

 

JĀNIS DEINATS

Informē par Latvijas Nacionālā teātra jaunās sezonas aktualitātēm un plāniem

VECUMS: 56 gadi

NODARBOŠANĀS: fotogrāfs

Daudziem var būt pārsteigums, ka izcilais fotogrāfs Jānis Deinats ir ieguvis aktiera izglītību, absolvējot J. Vītola Latvijas Valsts konservatorijas Kultūras un mākslas zinātņu fakultātes Teātra nodaļu. Taču viņa lielākā kaislība ir fotomāksla, ar to viņš nodarbojas kopš 1989. gada. Ir neatkarīgais fotomākslinieks, kura veikumi rotā daudzu Latvijā populāru žurnālu un laikrakstu lappuses, tāpat mākslas grāmatas un katalogus. Deinats turpina veidot Latvijas kultūras, mākslas, biznesa un politikas elites portretus. Ir Dailes teātra fotogrāfs. Fotomākslinieks kādā intervijā ir teicis, ka fotogrāfijā, tāpat kā kino, kur visi zina, ka uz ekrāna ir aktieri, cilvēks ļaujas pašapmānam, emocijām.

 


JĀNIS VINTERS

Preses konference par Eiropas čempionāta enduro posmu

VECUMS: 45 gadi

NODARBOŠANĀS: uzņēmējs un motosportists

Jānis Vinters kopš 2004. gada ir bijis ilggadējs Dakāras rallija dalībnieks, kurš pirmajos divos dalības gados izstājās, taču 2006. gadā ierindojās 10. vietā, savukārt, gadu vēlāk uzvarēja pat divos ātrumposmos un finišēja 6. vietā. Apvienotajos Arābu Emirātos notiekošajā Desert Challenge guva smagas mugurkaula traumas. Mēs viņu esam iepazinuši ne tikai kā motosportistu, bet arī veiksmīgu uzņēmēju, kurš Elejas pagastā vada 1800 hektārus lielu zemnieku saimniecību Līgo, audzējot kviešus, rapsi un kukurūzu, kā arī kopā ar brāli Eināru Vinteru atverot biogāzes ražotni, uzsākot elektrības ražošanu no kukurūzas skābbarības. Prasmīgā saimniekošana nesusi panākumus un Vinters tiek ierindots starp ietekmīgākajiem un veiksmīgākajiem uzņēmējiem Latvijā.  

Tāpat mēs varējām pārliecināties par Vintera atraktivitāti, kad viņš kopā ar dziedātāju Lieni Šomasi triumfēja TV šovā Dziedi ar zvaigzni.

 

JĀNIS JUBALTS

"Prāta Vētra" informē par grupas nākotnes plāniem

VECUMS: 42 gadi

NODARBOŠANĀS: mūziķis

Jānis Jubalts ir Latvijā populārākās un vienas no veiksmīgākās (ja ne visveiksmīgākās) grupas Prāta Vētra (Brainstorm) ģitārists un šīs apvienības dalībnieks kopš tās dibināšanas – 1989. gadā. Kopā ar grupas kolēģiem turpina veiksmīgu muzikālo karjeru gan Latvijā, gan ārvalstīs. Kā jau ikviens no Prāta Vētras puišiem, arī Jānis Jubalts ir dzīvespriecīga, harizmātiska un pozitīvisma pilna, sportiska un modernas personība, iedvesmojot ikvienu no mums.

 

JĀNIS STĪBELIS (jeb J Stever)

 

Foto:LETA
Foto:LETA

VECUMS: 41 gads

NODARBOŠANĀS: dziedātājss

Jānis Stībelis ir izdevis astoņus studijas albumus, piedalījies vairākos starptautiskos muzikālos konkursos, tai skaitā 2002. gadaJaunajā vilnī, iegūstot godpilno 3. vietu. Mūziķis karjeru sāka 1999. gadā ar grupu Shake & Bake, taču šobrīd mēs ziņu plašāk zinām kā J Stever, kurš pēc veiksmīgās uzstāšanās Jaunajā vilnī jau daudzus gadus koncertē arī kopā ar Krievijas mūzikas tirgu savu vietu atradušo latviešu dziedātāju – Laimu Vaikuli.

Stībelis ir ieguvis bakalaura grādu diriģēšanā Rīgas Pedagoģijas augstskolā.

 

JĀNIS SPRUKTS

jaanis_spruuukkts

VECUMS: 35 gadi

NODARBOŠANĀS: hokejists

Jānis Sprukts ir populārs latviešu sportists, viens no Latvijas  hokeja valstsvienības līderiem, kurš šobrīd pārstāv Kontinentālās Hokeja līgas (KHL) klubu Jaroslavļas Lokomotiv, līdz tam vairākas sezonas spēlējot Rīgas Dinamo. Sprukts ir aizvadījis 14 spēles arī Nacionālajā Hokeja līgā (NHL).Paralēli sportista karjera Sprukts kopā ar kolēģiem: Oļegu Sorokinu, Edgaru Masaļski un Mārtiņu Cipuli iesaistījies biznesa projektā – Mālpilī audzējot sliekas un ražojot biohumusu.

 

Sveiciens Vārda dienā visiem Jāņiem!

________

Vārda apraksta avots: G. Treimanis. Vārdu noslēpumi.

Sabiedrība

Par Kariņa attēlu publiskošanu – 500 eiro sods – VIDEO

  Datu Valsts inspekcija sodījusi personu, kura sociālajā tīklā “Facebook” publicēja Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa fotogrāfijas,...

Izskan pavisam jaunas ziņas par laiku brīvdienās un nākamnedēļ

  Pirmās augusta nedēļas nogalē, tuvojoties ciklonam no dienvidiem un pieaugot tā ietekmei, daudzviet sagaidāms lietus....

Kivičs pārsteidz, atklājot, kādas ir viņa prasības privātos koncertos

  Nav noslēpums, ka mūziķis Andris Kivičs ir visai pieprasīts privātās mājas ballītēs, kāzās un dažādos...

Ceturtdienas rītā saņemta skumja ziņa

  Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 153 ceļu satiksmes negadījumi, tajos cietuši 18 cilvēki un viens gājis...
apptive.com

Uzmanību! Telefonkrāpnieki izdomājuši jaunu, īpaši viltīgu, shēmu

  Valsts policija atkārtoti brīdina iedzīvotājus par telefonkrāpnieku lielo aktivitāti. Pēdējās nedēļas laikā reģistrēti jauni krāpšanas...

Statistika apliecina – nevakcinētie Latvijā ar Covid-19 saslimst un mirst ievērojami biežāk

  Absolūtais vairākums cilvēku, kuri saslima ar Covid-19 un kuriem smagas slimības norises gaitas dēļ bija vajadzīga...

Horoskopi un Testi

Foto:Brivbridis.lv

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 6. augusts

  Sargies no šī dienas, jo iespējama spēcīga enerģijas noplūde. Uzmanies, lai neradītu draudus savai karjerai...
Foto:Flickr.com/likeaduck/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 5. augusts

  Šodien pacenties izbaudīt savu brīvību. Kāds mēģinās uzspiest tev savu viedokli, atņemt tev tiesības pieņemt...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 4. augusts

  Šodien, cik vien iespējams, atpūties un uztver visu viegli. Tas attiecas ne vien uz tavu...

Horoskopa zīmes, kurām AUGUSTS solās būt īpaši veiksmīgs

  Uzzini, kuras dienas šomēnes zvaigznēs tev ir ierakstītas pozitīvās krāsās, bet kuras iezīmē, ka jābūt...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 3. augusts

  Šodien pats būsi vainojams pie visa, kas ar tevi notiks, arī pie neveiksmēm. Tavi trūkumi...

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 2.-8. augusts

  Tik daudz kas piedzīvots, bet tik daudz kas vēl priekšā. Klāt augusta pirmā nedēļa, lai...

Mājai un Dārzam

Izskan pavisam jaunas ziņas par laiku brīvdienās un nākamnedēļ

  Pirmās augusta nedēļas nogalē, tuvojoties ciklonam no dienvidiem un pieaugot tā ietekmei, daudzviet sagaidāms lietus....

Sinoptiķis Bricis atklāj, kāds laiks gaidāms turpmāk šonedēļ – VIDEO

  Pirmdien Latvijas austrumu daļu skāra pamatīgs lietus, bija spēkā oranžais brīdinājums, jo lietavas var bojāt...

Izskan jauna informācija par augustā gaidāmo laiku

  Pazīstamais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs no Viļakas puses savā interneta blogā stāsta par...