Ja gaidi ģimenē ierodamies mazuli, tu noteikti jau sāc domāt par to, kādas lietas sagatavot, lai viņam visa būtu gana. Taču veikalu piedāvājuma klāsts ir tik plašs, ka tajā var apjukt. Ja gaidi savu pirmdzimto, tev var rasties šaubas par to – ko pirkt, ko nepirkt, kas ir vajadzīgs un, kas ne tik ļoti. BrīvBrīdis.lv sniegs tev īstu ieskatu 10 nepieciešamākajās lietās, kas jāiegādājas un jāsagatavo, gaidot ģimenes pieaugumu.

Auto sēdeklītis

Mūsdienās gandrīz jebkurai ģimenei ir vismaz viens auto, taču arī gadījumos, ja tāda nav, tomēr vajadzētu iegādāties jaunu auto sēdeklīti. Ar uzsvaru uz vārdu – jaunu! Protams, tas sanāk krietni dārgāk nekā nopirkt sludinājumā atrasto, taču, iegādājoties jaunu, tu vari būt pilnīgā pārliecībā, ka tam nav noklusētu defektu. Ja tev nav auto, iespējams, domā – ko es ar to iesākšu? Tas lieti noderēs arī sabiedriskajā transportā, draugu vai radu automašīnās un arī vienkārši mājās uz grīdas, la pašūpotu mazuli vai vēlāk ērtāk pabarotu.

 

Gultiņa

Senču uzskats, ka gultiņu nedrīkst pirkt, kamēr bērniņš vēl nav piedzimis, ir tikai mīts. To tieši vajadzētu iegādāties laikus un, tuvojoties dzemdību laikam, iekārtot un pastāstīt puncī esaošajam mazulim, ka viņš tiek ļoti gaidīts, ka tieši viņam jau ir saklāta gultiņa. Kā izvēlēties gultiņu? Lai arī cik tās skaistas un interesatas nebūtu, atceries, ka pirmajā vietā ir bērna drošība, tāpēc šo pirkumu veic īpaši rūpīgi, velti laiku izpētes un salīdzināšanas procesam, apvienojot drošo ar vizuāli pievilcīgo.

 

Matracis gultiņai

To izvēloties, noteikti ņem vērā, ka to vajadzētu iegādāties jaunu, lai tas nebūtu izgulēts, iespējams, jau pāris reizes sveša bērna pieslapināts vai saplēsts, tādējādi nespējot nodrošināt 100% drošību. Zīdainim sākumā ieteicams izvēlēties, piemēram, kokosa vai griķu sēnalu matraci, lai tas nav ļoti mīksts.

 

Aktivitātes sēdeklītis

Kad mazulis būs nedaudz paaudzies, šī manta mājās atvieglos arī jauno vecāku ikdienu. Šo krēsliņu izvēle ir visdažādākā – ar rotaļlietām, mūziku, vibrācijām – tos var izvēlēties dažādās komplektācijās. Mazulim būs tajā interesanti, turklāt, mamma pa to laiku varēs padarīt steidzamākos ikdienas darbiņus un/vai pagatavot mazulim pirmos dārzenīšus.

 

Pirmās nepieciešamības preces

Protams, nav jādomā par to sliktāko, taču pirmās palīdzības lietas sagādāt vajag, jo mēs nezinām, kad var nākties tās likt lietā un, diemžēl, neviens neesam pasargāts no kādas traumas vai saslimšanas. Tavā mazulim domātajā aptieciņā noteikti vajadzētu būt termometram, pārsējiem, plāksteriem, autiņbiksīšu radīta iekaisuma novēršanas ziedei, antibakteriālai ziedei, pretsāpju līdzeklim un temperatūru mazinošam līdzeklim.

 

Autiņbiksītes

Jau laicīgi tev ir jāizdomā vai vēlēsies savam mazulim vilkt vienreizējās lietošanas pamperus vai mazgājamās autiņbiksītes. Ja vienreizējās – tev noteikti jāizskata plašais piedāvājums, nepieciešamības gadījuma apspriežoties ar farmaceitu vai ģimenes ārstu, kuri noteikti palīdzēs izvēlēties labāko. Ja izvēlies par labu mazgājamajiem auduma pamperiem, noteikti iegādājies arī ieliktnīšus un virsbikses, kā arī mazuļa ādai piemērotu mazgājamo līdzekli.

 

Vannas piederumi

Tev noteikti ir jāpadomā arī par vannas lietām – maigām bērnu ziepem, šampūnu un ķermeņa losjonu, kā arī mīkstiem dvieļiem, lai arī vannošanās procesa noslēgums ir patīkams un maigs. Iegādājies arī vannas termometru, lai vienmēr vari būt pārliecināta par pareizo ūdens temperatūru. Protams, nedrīkst aizmirst arī par pašu vannīti.

 

Pudelītes

Lai arī sākumā ir nepieciešama krūts barošana un tu arī esi ieplānojusi zīdīt bērniņu, pudelītes iegādāties vajadzētu kaut tāpēc, ka var nākties pienu atslaukt. Vēlams iegādāties dažādas, jo sākumā nezināsi, kādas tieši bērns labāk ņems pretī.

 

Māneklīši

Ja esi nolēmusi, ka savam bērnam to dosi, izpēti piedāvājumu un izvēlies vecumam atilstošu knupīti. Labāk to nedot, kamēr bērns ir jaunāks par vienu mēnesi un neturpināt ilgāk par sešiem mēnešiem, taču, ja vari no tā izvairīties pavisam – jo labāk. Drošības pēc gan labāk ietver to savā iepirkumu sarakstā, jo tikai iepazīstot savu mazuli, varēsi saprast, vai viņam tas ir nepieciešams.

 

Drēbītes

Bērniņam ir vajadzīgi bodiji, krekliņi, džemperīši, tā saucamie – lācīši, zeķītes, cepurītes, iesākumā arī cimdiņi. Protams, variē un skaties pēc sezonas – vēsākā laikā padomā arī par siltākām drēbēm. Izmēri arī ir dažādi, taču parasti jaundzimušajiem tie tiek norādīti centimetros vai mēnešos, tāpēc sākumā derēs sākot no 52 cm vai 0 – 3 mēn. Kā arī uzmanīgi klausies sava ginekologa teiktajā, jo viņš diezgan precīzi varēs pateikt gaidāmā mazuļa svaru un garumu, pēc kā arī varēsi vadīties drēbīšu izvēlē.

 

Lai tev jauks gaidību laiks!

Sabiedrība

Foto:Flickr.com/TEDxRiga/CC

Vīķes-Freibergas ģimene izturējusi smagu likteņa triecienu

  Kā savā 23. februāra līdz 1. marta numurā vēsta izdevums "Kas jauns", smagu likteņa triecienu...

Komiķe Suvorova neslēpj – vairs nav prieka dzīvot

  Jau vairākkārt vēstīts par komiķes, skatuves mākslinieces Jolandas Suvorovas grūto likteni vecumdienās - sievietes pensija...

Zināms, kāds laiks gaidāms marta mēnesī

  Pazīstamais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs no Viļakas puses savā interneta blogā publiskojis laika...

Zināms, cik daudzi Covid-19 ierobežojumu pārkāpēji samaksājuši uzliktos sodus

  Trijos mēnešos par COVID 19 ierobežojumu pārkāpumiem Valsts policija piemērojusi sodus viena miljona apmērā. Iekasēti...

Sinoptiķim Bricim ir jaunas ziņas par laiku tuvākajās dienās – VIDEO

  Latviju lielais siltums skāra tikai mazliet, bet citviet Eiropā vairākas dienas vadījušas vasarai atbilstošas temperatūras....

Mīnusi un sniegs vēl nepazudīs… Izskan jaunas ziņas par laiku marta pirmajā nedēļā

  Aizvadītajā nedēļā uzstādīti 11 maksimālās gaisa temperatūras rekordi un teju visā Latvijas teritorijā ir nokususi...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 1. marts

  Par ļaunu nenāks piesardzība, jo īpaši, ja esi sācis domāt par jauniem projektiem. Ko vēl...
Foto:Unsplash.com/Jordan Whitt/CC

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 1.-7. marts

  Esam teikuši ardievas ziemas pēdējam mēnesim. Uzzini, ar kādām vēsmām un notikumu pavērsieniem sagaidīsim martu....

Tavs horoskops veiksmīgam MARTAM

  Pirmais pavasara vēstnesis – marts – ir klāt! Sveicināsim to ar smaidiem un labām domām!...
Foto:Wonderfulengineering.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 28. februāris

  Šī diena kopumā sola būt visai labvēlīga. Enerģijas būs daudz, līdz ar to varēsi aktīvi...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 27. februāris

  Šī būs interesanta diena, kad ikvienam cilvēkam vajadzētu mēģināt iepazīties ar apkārtējo pasauli.   Auns Tevi šodien neietekmēs...
Foto:Flickr.com/Snowshoe Photography/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 26. februāris

  Ikvienā horoskopa zīmē dzimušajiem šodien vajadzētu apsvērt reto iespēju – būt patiešām pašiem.   Auns Auni ir drosmīgi...

Mājai un Dārzam

Zināms, kāds laiks gaidāms marta mēnesī

  Pazīstamais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs no Viļakas puses savā interneta blogā publiskojis laika...

Sinoptiķim Bricim ir jaunas ziņas par laiku tuvākajās dienās – VIDEO

  Latviju lielais siltums skāra tikai mazliet, bet citviet Eiropā vairākas dienas vadījušas vasarai atbilstošas temperatūras....

Mīnusi un sniegs vēl nepazudīs… Izskan jaunas ziņas par laiku marta pirmajā nedēļā

  Aizvadītajā nedēļā uzstādīti 11 maksimālās gaisa temperatūras rekordi un teju visā Latvijas teritorijā ir nokususi...