Uzzini, kuri pasaulslavenie reiz ieslīga, taču pamodās no vairāku dienu ilga, dziļa bezsamaņas stāvokļa.

Decembra beigās medijos parādījās šokējoša ziņa, ka, slēpojot Meribelas Alpu kūrortā Francijā, nopietnu galvas traumu, kritiena laikā spēcīgi sasitot galvu pret akmeni, guvis leģendārais Pirmās formulas (F1) septiņkārtējais pasaules čempions Mihaels Šūmahers, kurš vēl līdz šai dienai atrodas medicīniskajā komā, no kuras nu tiek palēnām modināts. Kamēr sportista tuvinieki un viskvēlākie fani visā pasaulē gaida dienu, kad Šūmahers atmodīsies, piedāvājam uzzināt par citiem pasaulslavenajiem, kuri reiz – dažādu iemeslu dēļ arī ieslīga dziļā bezsamaņas stāvoklī.

 

BĒRTS REINOLDS, amerikāņu aktieris un režisors

burt-reynolds

Komā pavadītais laiks: 8 stundas

Iemesls: aktieris, kurš reiz noraidīja Džeimsa Bonda lomu, apgalvojot, ka amerikānim nav pa spēkam atveidot šo tēlu, 1983. gadā filmējoties kinodarbā City Heat, saņēma spēcīgu triecienu ar krēslu pa galvu. Nespējot izturēt sāpes, Reinolds sāka lietot ļoti spēcīgus pretsāpju medikamentus un kļuva atkarīgs no miegazālēm. Apzinoties savu problēmu, aktieris mēģināja strauji atradināties no šiem preparātiem, taču pieradušais ķermenis atbildēja ar šoka reakciju, kas iemeta viņu 8 – 9 stundu komā. Šīs lēkmes laikā aktieris bija tuvu nāvei. Reinolds atklājis, ka bezsamaņā dzirdējis ārstu sacīto, ka viņi pamazām zaudē pacientu, tomēr viss beidzās labi.

 

GAME jeb DŽEISONS TERELLS TEILORS, amerikāņu reperis un aktieris

the-game-rapper

Komā pavadītais laiks: 3 dienas

Iemesls: mākslinieks, kurš popularitāti guva kā G – Unit apvienības loceklis, kurš par savu debijas albumu The Documentaryieguva divas Grammy balvu nominācijas, pusaudža gados pārcietis dažādas grūtības. 13 gadu vecumā noslepkavoja vienu no Teilora vecākajiem brāļiem. Pēc tam, kad reperi izmeta no koledžas, viņš uzsāka īstenu ielu dzīvi – pārdeva narkotikas un iesaistījās ielu bandu cīniņos. 2001. gadā divi vīrieši uzbruka Teiloram, piecas reizes sašaujot viņu. Noziedznieki aplaupīja reperi un devās prom, taču mūziķis spēja rast spēkus, lai izsauktu ātro neatliekamo palīdzību. Tā kā viņa ievainojumi bija ļoti smagi, Teilors trīs dienas pavadīja komā. Pēc pamošanās no šī stāvokļa, mūziķis ieguva skaidru vīziju, ka vēlas pārtraukt narkotiku tirdzniecību un dzīvot labāku dzīvi.

 

STENLIJS GETZS, amerikāņu džeza saksofonists

920-050-4F195F14

Komā pavadītais laiks: 3 dienas

Iemesls: mūziķi pazina kā Skaņu (The Sound), jo viņš spēja radīt teju neatkārtojamu, lirisku saksofona toni, kas nodrošinājis viņam mūzikas vēsturē viena no izcilākā tenora apzīmējumiem. Getzs bija atkarīgs no heroīna, viņš mēģināja remdēt problēmas ar alkohola un dažādu miega un nomierinošo līdzekļu kombināciju. Reiz saksofonists pat centās neveikli aplaupīt aptieku, ar pirkstu kombināciju kabatā imitējot ieroci – pieprasīja morfiju. Aptiekārs nojauta par ieroča neesamību, lūdza to parādīt un atmaskotais vīrietis aizmuka. Pēc tam, kad policija klauvēja pie viņa viesnīcas numuriņa durvīm, Getzs mēģināja padarīt sev galu, izdzerot sauju dažādu medikamentu. To pārdozēšana atklājās brīdī, kad mūziķis saļima cietuma kamerā. Slimnīcā viņš trīs dienas pavadīja komā un gandrīz nomira. Pamostoties Getzs tūdaļ ķērās pie vēstuļu rakstīšanas, lai daudziem lūgtu piedošanu.

 

MĀRTINS LOVRENCS, amerikāņu aktieris, producents, komiķis un režisors

2876564_640px

Komā pavadītais laiks: 3 dienas

Iemesls: komēdijas Lielās Mammas māja (Big Momma’s House) zvaigzne – Mārtins Lovrencs reiz nolēma doties skrējienā, spītējot tam, ka laukā ir gandrīz 38 grādu karstums un mugurā viņam ir vairākas drēbju kārtas. Pēc neilga skrējiena, aktieris no karstuma dūriena saļima, viņa ķermeņa temperatūra bija 41,7 °C. Lovrencs nespēja paelpot un viņu nekavējoties nogādāja slimnīcā. Aktieris iekrita trīs dienu ilgā komā un gandrīz zaudēja dzīvību. Pēc šī atgadījuma viens no Holivudas spožākajiem komiķiem atzinis, ka šobrīd spēj novērtēt dzīvi, jūtas laimīgs par ikvienu minūti!

 

STĪVIJS VONDERS, amerikāņu dziedātājs, dziesmu autors, multiinstrumentālists, ierakstu producents un aktīvists

stevie-wonder

Komā pavadītais laiks: 4 dienas

Iemesls: izcilais mūziķis, kurš ir akls kopš agras bērnības jau 11 gadu vecumā parakstīja līgumu ar ierakstu kompāniju Motown Records, kuras paspārnē darbojas vēl šodien. Vonders ir sarakstījis vairāk nekā 30 dziesmas, kas iekļuvušas Amerikas topu pirmajā desmitniekā, kā arī saņēmis 22 Grammy balvas, kas padarījis viņu par absolūto rekordistu stiprā dzimuma solo izpildītāju konkurencē. 1973. gadā koncerttūres laikā viņš iekļuva nopietnā ceļu satiksmes negadījumā, kad spēkrats, kurā atradās Vonders – ietriecās mežistrādes tehnikā. Nav precīzi zināms, kas notika negadījuma laikā, taču, visticamāk, mūziķi traumēja viens no koka baļķiem, kas sadursmes brīdī izlidoja no smagās mašīnas un ietriecās vējstiklā, skarot dziedātāja seju, izraisot tūlītēju komu. Pēc pamošanās no tās, mūziķis bija daļēji zaudējis smaržas izjūtu un uz viņa pieres bija dziļa, pamatīga rēta. Iztaujāts par avārijas detaļām, Vonders atzinis, ka tam nav īpašas nozīmes, jo svarīgākais ir tas, ka viss ir beidzies labi.

 

DŽERIJS GARSIJA, amerikāņu mūziķis

jerry-garcia1

Komā pavadītais laiks: 5 dienas

Iemesls: rokgrupas Grateful Dead līderis, kurš tiek uzskatīts par vienu no vēsturē izcilākajiem ģitāristiem, 1986. gadā zaudēja spēkus un ieslīga cukura diabēta komā, ko veicināja sastrutojis zobs, teju laupot mūziķa dzīvību. Situāciju pasliktināja Garsija neveselīgais svars, sliktie ēšanas paradumi un nesena narkotiku lietošana, jo 80tajos viņš bija atkarīgs no heroīna, kokaīna un citām psihotropajām vielām. Piecu komā pavadīto dienu laikā Garsija pilnībā nosirmoja. Pēc pārdzīvotā mūziķim bija no jauna jāmācās spēlēt ģitāra, kā arī jāatgūst citas nozīmīgas funkcijas.

 

OZIJS OSBORNS, angļu roka dziedātājs, dziesmu autors un TV personība

Ozzy-Osbourne-825x1024

Komā pavadītais laiks: 8 dienas

Iemesls: bijušais rokgrupas Black Sabbath līderis ir bijis atkarīgs no narkotikām un alkohola teju visu savu dzīvi. 2005. gadā viņam atklāja Pārkina sindromu – centrālās nervu sistēmas traucējumus jeb ģenētisku stāvokli, kas līdzinās Pārkinsona slimībai, kas, visticamāk, ir ilggadējo psihotropo vielu lietošanas sekas. Gadu iepriekš mūziķis cieta transporta līdzekļa negadījumā. Viņš ar kvadraciklu iebrauca bedrē un spēcīgi pārlidoja pāri stūrei, kūleņoja lejā pa kalna nogāzi un spēkrats uzgāzās viņam virsū, spēcīgi traumējot krūškurvi. Mūziķa miesassargs nekavējoties uzsāka mākslīgo elpināšanu, lai glābtu sava priekšnieka dzīvību. Osbornu izdevās atdzīvināt, taču viņš ieslīga 8 dienu ilgā komā.

 

ŠĀRONA STOUNA, amerikāņu aktrise, filmu producente un bijusī modele

SHARON STONE at amfAR Milano

 Komā pavadītais laiks: 9 dienas

Iemesls: par vienu no Holivudas pievilcīgākajām sievietēm atzītā aktrise, kura pasaules slavu iemantoja ar lomu kulta erotiskajā trillerī Pamatinstinkts (Basic Instinct), 2001. gadā smagā stāvoklī tika hospitalizēja pēc tam, kad piedzīvoja smadzeņu asiņošanu jeb aneirismu. Stouna 9 dienas tika turēta medicīniskajā komā, jo ārsti centās atklāt asiņošanas iemeslus, pēc kā veica 7stundas ilgas ķirurģiskas procedūras.

 

ĪVELS KNĪVELS, leģendārs amerikāņu kaskadieris

Evel Knievel

Komā pavadītais laiks: 29 dienas

Iemesls: motociklu entuziasts savas karjeras laikā uzstādīja tāllēciena rekordu – 1974. gadā Ohaio atrakciju parkā pārlecot četrpadsmit autobusiem. Tomēr par savu pārgalvību ir arī smagi maksājis – viņš ir arī cilvēks, kurš salauzusi visvairāk kaulus – 433. Karjeras laikā Knīvels kādā Jaunā gada vakarā veica triku, lecot pār milzīgu strūklaku. Lēciena laikā viņš piedzīvoja negaidītu motocikla ātruma samazināšanos un ietriecās zemē īsi pirms drošības rampas. Dažāda smaguma traumu dēļ, viņš 29 dienas pavadīja komā un pēc piedzīvotā ārsti apgalvoja, ka pārgalvis, visticamāk, nekad vairs nestaigās, tomēr drosmīgais vīrs gandrīz pilnībā atveseļojās.

 

GARIJS BUSEJS, amerikāņu aktieris

gary-busey-celebrates-his-birthday-01

Komā pavadītais laiks: 33 dienas

Iemesls: 1988. gadā populārais Holivudas darbonis cieta motocikla avārijā. Viņam galvā nebija aizsargķiveres, tāpēc Busejs lauza galvaskausu, iegūstot smadzeņu bojājumus un 33 dienas pavadīja komā. Par laimi viņš pamodās no tās. Pēc veselības atgūšanas un rehabilitācijas perioda Busejs atgriezās kino jomā, tomēr pārciestās traumas ir atstājušas sekas aktiera uzvedībā. Šobrīd viņš aktīvi iesaistās kampaņās, lai preventīvi informētu par šādu negadījumu nopietnību, uzsverot, ka mūsu dzīvība ir ļoti nozīmīga un, ja braucam ar motociklu, riteni vai skrituļdēli bez ķiveres – viennozīmīgi izaicinām nāvi.

 

Novēlēsim Mihaelam Šūmaheram drīzu atveseļošanos, līdzīgi kā tas noticis ar šīm slavenībām!

Sabiedrība

Milzu veiksme Tukuma pusē: pēkšņi tiek pie dārga elektroauto

  Ar elektroauto Škoda Enyaq brauks Atis Kalviņš no Tukuma novada, informē Latvijas Loto. Šodien, 26. maijā, autosalonā Green...

Latvieši stundas laikā izpērk divas lidmašīnas uz Tamperi – “airBaltic” rīkojas nekavējoties

  Lielā līdzjutēju pieprasījuma dēļ Latvijas nacionālā lidsabiedrība airBaltic nodrošinās vēl papildu lidojumus uz Pasaules hokeja čempionātuTamperē. Līdz šim...

Eksperti pastāsta, vai Latvijas hokeja izlase sestdien uzvarēs Kanādu

  Jau rīt, 27. maijā, norisināsies IIHF Pasaules čempionāta hokejā pusfināls, kurā Latvija sacensīcies pret Kanādu....

“Swedbank” izplata brīdinājumu klientiem

  Swedbank aicina klientus būt īpaši modriem, jo aktivizējušies krāpnieki. Šoreiz krāpnieki izsūta klientiem viltus īsziņas...

Diemžēl piektdienas rīts nesis arī ļoti traģiskas ziņas

  Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 86 ceļu satiksmes negadījumi, tajos cietušas 17 personas un divas gājušas...

Glābēji izplata paziņojumu Latvijas iedzīvotājiem

  Trešdien, 31.maijā, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) visā Latvijā veiks trauksmes sirēnu pārbaudi, iedarbinot...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 27. maijs

Planētu izvietojums dienas pirmo pusi nodrošinās visai produktīvu: jutīsiet entuziasmu, vēlmi eksperimentēt un meklēt dažādus...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 26. maijs

Šodien cilvēkos mitīs liels entuziasms un daudzi būs gatavi jauniem sasniegumiem. Būs ļoti svarīgi virzīt...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 25. maijs

  Galvenais šodien ir mierīgs režīms un spēja relaksēties. Mēģini rīkoties atbildīgi un pēc labākās sirdsapziņas.     Auns Pirmā...

Horoskopa zīmes, kurām JŪNIJS būs īpaši labvēlīgs

  Uzzini, kuras dienas šomēnes zvaigznēs tev ir ierakstītas pozitīvās krāsās, bet kuras iezīmē, ka jābūt...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 24. maijs

  Pirmajā dienas pusē vajadzētu apdomāt dažādas lietas. Tavas intelektuālās spējas vairosies, ja vien spēsi objektīvi...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. maijs

  Šodien sanāks komunicēt ar cilvēkiem, kuri tev ļaus labāk izprast savas vajadzības un izpētīt talantus....

Mājai un Dārzam

Sinoptiķiem nav īpaši patīkamu ziņu par laiku turpmāk – prognoze 7 dienām!

Šīs nedēļas izskaņā, kā arī nākamajā nedēļā Latvijā turpināsies sausums. Lai arī debesis palaikam aizklās...

Izskan pirmās ilgtermiņa prognozes gaidāmajai vasarai

  Mūs gaida karsta un sausa vasara, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozes. Par sezonālajām...

Situācija pasliktinās vēl vairāk: Sinoptiķi brīdina par apstākļiem atlikušajā maijā

  Turpinoties siltam un sausam laikam, Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi daļā teritorijas izplatījuši...