No slimības nav pasargāts neviens, arī pasaulslavenie. Uzzini, kuriem no viņiem ir vai bija mentāli traucējumi.

 

BRITNIJA SPĪRSA, amerikāņu dziedātāja, dziesmu autore, producente, dejotāja un aktrise

x factor finalists party 061112

Lai gan bijusī popmūzikas princese Britnija Spīrsa nekad nav oficiāli apstiprinājusi, ka cieš no kādas garīgas saslimšanas, viņai tuvu stāvošas personas ir atklājušas, ka mūziķei esot gan šizofrēniski traucējumi, gan depresija. Baumas medijos, protams, var būt maldinošas, tomēr šādu informāciju ir nopludinājuši viņas paši tuvākie cilvēki, gandrīz nešaubīgi apliecinot tās patiesību. Pēc fiziska un garīga sabrukuma 2007. gadā, daudzi izteica minējumus, ka Spīrsai ir kādas garīgas novirzes, jo viņas savādā un neapdomīgā uzvedība vairākkārtīgi apdraudēja gan pašas, gan bērnu veselību un labklājību. Dziedātāja neskaitāmas reizes ir izturējusies neadekvāti, piemēram, ar lietussargu uzbrukusi paparaci mašīnai, valkājusi dažādas parūkas, dažkārt pēkšņi runājot ar savādu akcentu, kā arī puskaila parādījusies sabiedrībā.

 

ŽANS KLODS VAN DAMME, beļģu cīņas mākslas meistars un aktieris

Jean-Claude-Van-Damne_portrait_w674

Asa sižeta filmu zvaigznei 1997. gadā tika diagnosticēti bipolārie traucējumi jeb garastāvokļa traucējumu kategorija, ko raksturo vienas vai vairākas patoloģiski pacilāta garastāvokļa epizodes, kas klīniski tiek uzskatītas par māniju. Tas notika pēc tam, kad viņš ārstējās no narkotiku atkarības, kā arī apzinājās, ka aktiera karjera  ir apstājusies. Van Damme intervijās atklājis, ka bija pat apsvēris pašnāvības iespēju, taču izlēmis meklēt palīdzību, uzsākot dažādu medikamentu ārstniecības kursu, ko aktieris nodēvējis par savu dienišķo sāli. Holivudas zvaigzne atzinis, ka straujā karjeras lejupslīde izraisījusi dziļu depresiju un dažādas nomācošas domas.

 

HALLE BERIJA, amerikāņu aktrise, modele un bijusī skaistumkaraliene

Halle-Berry-2013-She-Is-diva-Storm

Aktrise publiski atzina, ka mēģināja padarīt sev galu pēc šķiršanās no beisbola zvaigznes Deivida Džastisa, taču pēdējā mirklī pārdomājusi, jo viņai parādījusies vīzija, redzot kā viņas māte atrod meitas līķi. Holivudas zvaigzne, kura sadzīvo arī ar cukura diabētu, ir atzinusi, ka viņas zemā pašapziņa  un riebums pašai pret sevi bijis tik liels, ka Berija mēģinājusi noindēties ar oglekļa monoksīdu savasm mājas garāžā. Šīs nebija vienīgā neveselīgā abu attiecību epizode, jo tikai gadu pēc laulībām, viņa kopā ar Džastisu apmeklēja rehabilitācijas kursu, lai palīdzētu vīram ārstēties no seksa atkarības. Tāpat attiecības ar dziedātāju Ēriku Benetu nebija visai spožas. Viņš Beriju vairakkārt krāpa un tā vietā, lai pamestu neuzticīgo draugu, viņa darīja visu, lai mīļotā labsajūta būtu prioritāte, pilnībā aizmirstot pati par sevi. Arī attiecības ar meitas tēvu – modeli Gabrielu Obriju nevedās viegli un Holivudas dīva pat izteicās, ka nekad vairs neprecēsies, tomēr laime bija tepat līdzās un Berija salaulājās ar kolēģi Olivjē Martinesu un nesen atkal kļuva par māmiņu.

 

MERILINA MONRO, amerikāņu aktrise, modele un dziedātāja

marilyn-monroe-casual-attire-48101204

Kino seksa un sievišķības simbola  – Normas Džīnas Mortensones jeb Merilinas Monro māte bija garīgi slima atraitne. Meitene uzauga pie audžuvecākiem, aukstā vidē, kur par viņu maz rūpējās. 6 gadu vecumā meitenei uzbruka un tikai laimīgā kārtā viņai izdevās paglābties no seksuālas vardarbības. Neraugoties uz dažādām grūtībām savā dzīvē, Monro izveidoja veiksmīgu karjeru, tomēr bērnībā piedzīvotais bija atstājis dziļas sekas viņas garīgajā veselībā. Slavas augstumos, aktrise jutās tik slikti, ka meklējapatvērumu alkoholā, kļūstot atkarīga arī no miegazālēm, kas, protams, traucēja darba ētikai un atstāja neizdzēšamus nospiedumus jaunās sievietes veselībā. Depresīvo nomāktību vēl vairāk paspilgtināja vairāki spontānie aborti, kā arī – šķiršanās no mīļotā, tuva drauga nāve un  neveiksmes karjerā –  nospiežot trauslo sievieti uz ceļiem, liekot vēl dziļāk iestigt depresijaspurvā. Viņa pat uz laiku nonāca psihiatriskajā klīnikā, no kuras iznākot, nekad vairs neatgriezās aktrises ampluā. Un tā 1962. gada 5. augustā Merilinu Monro atrada mirušu ar 2 tukšām miega zāļu kārbiņām līdzās. Lai gan oficiāli viņas nāve tiek klasificēta kā pašnāvība, pastāv arī vairākas sazvērestības teorijas par šiem mīklainajiem apstākļiem.

 

VELSAS PRINCESE DIĀNA,  Velsas prinča Čārlza pirmā sieva, Viljama un Harija māte

60625243dfd7b11431367eb9584a7f29

Viena no sava laika ietekmīgākajām politiskajām figūrām – princese Diāna gan mērķtiecīgi, gan netieši mainīja pasauli ap sevi. Tomēr viņa nebija pietiekami spēcīga un vairāk nekā 10 gadus cīnījās ar bulīmiju. Princeses mēģinājumi uzveikt savu slimību, beidzās ar nekontrolējamiem ēšanas traucējumiem, kas mijās ar dziļu depresiju. Viņa vairākkārt mēģināja izdarīt arī pašnāvību.

 

HĪTS LEDŽERS, austrāliešu TV un kino aktieris

Heath-Ledger

Izskatīgā un talantīgā aktiera nāve 2008. gadā patiesi satrieca daudzus. Viņš mira no sešu dažādu medikamentu pārdozēšanas, jo, kā izrādās, cieta no depresijas, trauksmes un mokoša bezmiega. Mediji un daļa sabiedrības spekulēja par to, ka viņa nāve, iespējams, bija pašnāvība. Daudzi uzskata, ka Ledžera problēmas aizsākās laikā, kad viņš atveidoja ļaundari Džokeru  –Betmeniādes pēdējā daļā Tumšais bruņinieks (The Dark Knight). 1989. gadā šo lomu atveidoja izcilais aktieris Džeks Nikolsons, kurš esot pat sākotnēji brīdinājis savu kolēģi, lai neuzņemas šo smago lomu, tomēr pēc tam atzina, ka Ledžers to atveidoja vairāk nekā spīdoši. Nu jau aizsaulē esošais aktieris par Džokera lomu reiz izteicies, ka tā viņam bijusi fiziski un emocionāli mokoša, neļaujot izgulēties vairāk par 2 stundām naktī, pamudinot sākt dzert miega zāles. Visticamāk, aizsākot arī citas problēmas…

 

MAIKS TAISONS, bijušais profesionālais bokseris, neapstrīdams čempions smagajā svarā

Mike_Tyson_Portrait

2005. gadā boksa leģenda atzina, ka nekad nebūs laimīgs un, ka, visticamāk, nomirs vientulībā. Tas tāpēc, ka viņš visu mūžu esot bijis vientuļš, sapinies savos noslēpumos un sāpēs. Taisons atzina, ka ir pazaudējis pats sevi, tomēr mēģina sakārtot savu dzīvi. Pēc tam, kad viņš zaudēja savu smagsvara čempiona titulu, bokseris atklāja, ka kopš bērnības cieš no depresijas un nedrošības sajūtas, par ko runājot –  dzelzs vīra acīs sariesušās pat asaras. Kā zināms, Taisons, ir pazīstams  ar savu šausmīgotemperamentu, katrs sīkums viņā spēj izraisīt milzu agresiju. Visticamāk, tā ir sava veida aizsardzība, veids kā slēpt dziļās sāpes.

 

DONALDS TRAMPS, amerikāņu biznesa magnāts, TV personība un rakstnieks

donald-trump

Iespējams, jautāsi, kas šim turīgajam vīrietim varētu traucēt baudīt pilnvērtīgu dzīvi? Izrādās, ka viņš patoloģiski, slimīgi baidās no mikrobiem. Magnāts atsakās pat sarokoties ar citiem un pats nekad nespiež, piemēram, lifta pogu. Lai gan viņa apsēstība nav diagnosticēta kā slimība, tā nepārprotami norāda uz viņa mentālajām  problēmām, proti – obsesīvi kompulsīvajiem jeb trauksmes traucējumi ar uzmācīgām domām, kas rada neērtumu, bažas, bailes un uztraukumu. Viens no šīs slimības simptomiem, ir tieši atkārtota un rūpīga roku mazgāšana, radot paranoiskas un dažkārt psihotiskas uzvedības modeli.

 

ANDŽELINA DŽOLIJA, amerikāņu aktrise

angelina

Sieviete, kura šobrīd ir pasaulslavena aktrise un politisko notikumu aktīviste, pusaudžu gados bija kaprīza un drūma gote, kura mēdza nodarīt sev pāri, graizot ādu, lai atbrīvotos no depresīvajām sajūtām. Arī šobrīd Džolija ir atzinusi, ka bieži jūtas emocionāli nospiesta, kā arī atklājusi, ka viņai ir vairāki iedomu draugi, ar kuriem naktīs skaistule konsultējas par ikdienas darbiem un plāniem. Holivudas dīvas miesassargs pastāstījis, ka Džolija bieži bijusi emocionāla sabrukusi un pieprasījusi, lai viņš zvana un rupji runā ar viņu.

 

KORTNIJA LOVA, amerikāņu vokāliste, dziesmu vārdu autore, mūziķe un aktrise

Amy Graves

Šīs sievietes savādā uzvedība nemitīgi pievērš mediju uzmanību. Ar savu rīcību viņa radījusi neskaitāmas problēmas gan sev, gan citiem. Piemēram, izraisījusi ugunsgrēku vienā no savām iecienītākajā Londonas viesnīcā, tāpat – publicējusi kļūdainus, neapdomīgus un muļķīgus ierakstiem savā Twitter kontā. Izrādās, ka  viņa cieš no nekontrolējamiem ēšanas traucējumiem, iepirkšanās, narkotiku un alkohola atkarības. Tāpat grupas Nirvana solista Kurta Kobeina atraitne ir zaudējusi aizbildniecības tiesības pār savu bērnu, jo bijusi nevērīga un neiecietīga māte.

 

DEIVIDS BOVIJS, angļu mūziķis, aktieris, ierakstu producents un dziesmu aranžētājs

69d8e9222929e256e42ba5c9ad5547da10

Rokzvaigzne ir atklājusi, ka dažādas mentālas saslimšanas ir daļa no viņa ģimenes vēstures. Visām viņa tantēm bijušās dažādas garīgas kaites – depresija, šizofrēnija u.c. Bovija brālis izdarīja pašnāvību, noguļoties uz vilciena sliedēm, īsi pēc tam, kad izbēga no psihiatriskās klīnikas. Arī pats pasaulslavenais mūziķis ir atzinis, ka viņam ir dažādas neiroloģiskas uzvedības nianses, piemēram, pēkšņas, nekontrolējamas raudulības lēkmes, taču uzsvēris, ka viņam ir bail doties pie psihiatra, zinot savu ģimenes anamnēzi.

 

Vai zini vēl kādu piemēru?

Sabiedrība

Pilsētnieka Kiviča jautājums laucinieci Magoni sasmīdina līdz asarām

  Ierodoties Magones sētā, Andris Kivičs neslēpj, ka ir tipisks pilsētnieks un lauku dzīvi nav baudījis....

Olgas kopīgā iepirkšanās ar meitām izvēršas murgā

  Olga ar meitām ieradusies kleitu salonā, lai izvēlētos pašu efektīgāko tērpu meitu jubilejas ballītei. Cerētais...

Gatavojoties ballītei, rīdziniece pavisam negaidītā veidā tiek pie iespaidīgas naudas summas

  Gatavojoties ballītei, 47 gadīga sieviete no Rīgas iegādājās momentloterijas biļetes Rimi Latvia tirdzniecības vietā Kr. Valdemāra ielā 112, un...

Parādās jaunas ziņas par estrādes leģendām – grupu “Eolika”

  Latviešu estrādes leģenda – grupa “Eolika” 1. jūnijā 19:30 atklās vasaras koncertsezonu K. K. fon...
Foto:Flickr.com/ Roger Ahlbrand/CC

Diemžēl trešdienas rītā saņemta traģiska ziņa

  Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 143 ceļu satiksmes negadījums, tajos cietis 21 cilvēks un viens gājis...

Somiete Anmarija pārsteidz – kāda mūsu hokejista dēļ viņa jau 14 gadus fano par Latviju! – VIDEO

  Priecīgi gan par iespēju baudīt lielo hokeju klātienē, gan par Latvijas izlases sagādātājiem prieka mirkļiem,...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 25. maijs

  Auns Šodien savā īpašumā iegūsi ko ļoti vērtīgu. Tiesa gan, par konkrēto lietu nāksies samaksāt nedaudz...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 24. maijs

  Auns Šodien nodosies savas personības izaugsmei un attīstībai – gan iekšēji, gan ārēji. Atbrīvosies no kādas...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. maijs

  Auns Šī diena lielas izmaiņas tavā dzīvē neatnesīs. Vienīgais svarīgais notikums norisināsies vēlā vakarā. Kādā no...
Foto:Unsplash.com/Stefan Steinbauer/CC

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 23.-29. maijs

  Palūko, kā izkārtojušās zvaigznes un planētas, lai uzzinātu, ko tās maija pēdējai pilnajai nedēļai sola...
Foto:Pexels.com/Tarek Ansary/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 22. maijs

  Auns Šodien ieteicams atturēties no ģenerāltīrīšanas veikšanas. Pat, ja to iesāksi, dažādu iemeslu dēļ pabeigt to...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 21. maijs

  Auns Šajā dienā pastāv liels risks sasirgt ar angīnu vai citu respiratoro orgānu saslimšanu. Lai no...

Mājai un Dārzam

Diemžēl sinoptiķiem nav patīkamu ziņu par laiku turpmāk

  Jaunās darba nedēļas sākumā laiks būs sauss un saulains. Sākot no trešdienas, pietuvojoties ciklonam no...
Foto:Pexels.com/CC

Sinoptiķiem ir pilnīgi jaunas ziņas par laiku nogalē un nākamnedēļ – prognoze 7 dienām!

  Nedēļas izskaņā debesis būs apmākušās, lielā daļā valsts teritorijas ir gaidāmas lietusgāzes, vietām tās būs...

Pastāsta par laiku tuvākajās dienās; nepatīkamas ziņas par tālāko

  Sinoptiķis Jānis Trallis savā "Twitter" kontā īsi ieskicējis prognozes par laiku šajā nedēļas nogalē un...