Uzzini, kuras zvaigznes vainojamas cilvēka nāvē, izraisot autoavāriju, rotaļājoties ar ieroci vai kādā citā starpgadījumā…  

LAURA BUŠA, Amerikas 43. prezidenta Džordža Buša kundze, pirmā lēdija no 2001. – 2009. gadam

Bijusī Amerikas pirmā lēdija 17 gadu vecumā – 1963. gada 6. novembra naktī vadīja auto un ietriecās stop zīmē, kā arī citā spēkratā, nogalinot tās vadītāju, kurš bija viņas klasesbiedrs un tuvs draugs. Daži avoti vēsta, ka puisis tobrīd bijis viņas mīļotais. Buša (tobrīd – Velša) un viņas pasažieris negadījumā guva vien maznozīmīgus savainojumus. Tiesa pilnībā attaisnoja jaunieti. Vēlāk viņas pārstāvis paziņojis, ka tas bija ļoti traģisks negadījums, kas dziļi ietekmēja iesaistīto ģimenes un visu sabiedrību kopumā. Savā grāmatā Spoken from the Heart, Buša rakstījusi, ka šis nelaimes gadījums lika viņai zaudēt ticību uz daudziem gadiem.

 

DONS KINGS, boksa cīņu organizētājs (promoutējis tādus bokserus kā Muhamedu Ali, Džordžu Formenu, Lariju Holmu, Maiku Taisonu, Evanderu Holifīldu, Hulio Sezaru Čavesu, Roju Džonsu junioru u.c.)

dons kings

Slavenais boksa jomas pārstāvis tika apsūdzēts divu cilvēku slepkavībā, atšķirīgās epizodēs ar 13 gadu intervālu. Pirmo incidentu tiesa atzina kā  slepkavību pašaizsardzības nolūkos,  jo Kings nāvīgi sašāva zagli, kamēr viņš centās aplaupīt vienu no boksa cīņu organizētāja  azartspēļu namiem. Savukārt, 1996. gadā viņu atzina par vainīgu un notiesāja par otrās pakāpes slepkavību, jo vīrietis līdz nāvei sabradāja savu kalpotāju, kurš bija viņam parādā naudu.  Kings pavadīja cietumā mazāk nekā 4 gadus, jo 1983. gadā viņu apžēloja Ohaio gubernators.

 

ROBERTS BLEIKS, amerikāņu aktieris

Actor Robert Blake arrives at the Los Angeles Superior Court, in Van Nuys for day three in the murd

Aktieris tika apcietināts saistībā ar savas otrās sievas – Bonijas Lī Beklijas slepkavību 2001. gadā. Viņa arestēšanu un saslēgšanu roku dzelžos no helihoptera filmēja mediju pārstāvji un tiešraidē demonstrēja visā Amerikas teritorijā. Beklija tika nošauta automašīnā pie kāda restorānā. Kino jomas pārstāvis izmeklētājiem savu vainu neatzina, apgalvojot, ka dzīvesbiedre mašīnā palikusi viena, taču viņš atgriezies ēstuvē, lai paņemtu ieroci, kas neveiksmīgi izkritis vakariņu laikā. Atgriezies pie spēkrata,  atradis tajā sievas līķi. Pret aktieri liecināja kāds bijušais kaskadieris, kurš apgalvoja, ka Bleiks centies nolīgt viņu, lai nogalinātu Bekliju, vēlāk parādījās vēl viens līdzīgs pierādījums. Pēc gandrīz 12 mēnešiem apcietinājumā, Bleiks tika pilnībā attaisnots, tomēr daudzos tas radīja virkni jautājumu.

 

METJŪ BRODERIKS, amerikāņu kino un teātra aktieris

The Roundabout Theatre Company's 2012 Spring Gala "From Screen To Stage"

Kamēr viņš 1987. gadā ar savu tālaika draudzeni pavadīja brīvdienas  Ziemeļīrijā, ar īrētu BMW automašīnu, iebraucot krustojumā nepareizā joslā, sadūrās ar pretī braucošo spēkratu, kurā  acumirklī bojā gāja vietējās iedzīvotājas –  63 gadus vecā māte un viņas meita (28 gadi).  Broderiks  autoavārijā salauza kāju un ribas, kas bija skārušas arī plaušas, kā arī ieguva smadzeņu satricinājumu, savukārt, viņa draudzenei bija vien nelieli savainojumi. Aktieris pēc notikušā varas iestādēm atzina, ka neatceras, kā viss noticis un kāpēc atradies nepareizā joslā. Pirmais, ko viņš atminējies, bija brīdis pamostoties slimnīcā, ar ļoti nepatīkamām sajūtām kājā. Viņu apsūdzēja par bīstamu braukšanu, kas izraisīja slepkavību, pieprasot vismaz 5 gadu cietumsodu, taču kriminālprocesa gala iznākumā tika atzīts par vainīgu neuzmanīgā braukšanā, samaksājot vien 175 $ (vairāk nekā 164 EUR) naudassodu. Bojā gājušo sieviešu ģimene nodēvēja to par taisnīguma farsu. Broderiks intervijās minējis, ka pēc šī notikuma ne viņa galva, ne godkāre nav tāda pati kā agrāk.

 

BRENDIJA NORVUDA, amerikāņu dziedātāja

brandy

Populārā ierakstu māksliniece 2006. gada 30. decembrī vadot savu auto pa Losandželosas šoseju, nespēja nobremzēt un izraisīja četru automašīnu sadursmi, kurā bojā gāja 38 gadus veca sieviete. Lai gan viņa uzņēmās pilnu vainu par notikušo, kā arī Kalifornijas štata ceļu patruļa ieteica izvirzīt mūziķei apsūdzību letāla satiksmes negadījuma izraisīšanā bez iepriekšēja nodoma, Norvuda netika tiesāta un sodīta, jo trūka pierādījumu tiesvedības uzsākšanai.  

 

KĪTS MŪNS, britu rokgrupas The Who bundzinieks

kiits moons

1970. gada 4. janvārī mūziķis, bēgot no skinhediem, nāvīgi sabrauca savu šoferi/miesassargu ārpus kāda Anglijas paba. Viņu netiesāja, klasificējot šo situāciju kā nelaimes gadījumu.

 

DŽEISONS VILJAMS, bijušais profesionālais basketbolists (pārstāvējis NBA klubus Philadelphia 76ers un New Jersey Nets)

jayson-williams

2010. gadā bijušais sportists rotaļājās ar pielādētu ieroci, kas pēkšņi izšāva un nāvīgi ievainoja viņa limuzīna šoferi. Tiesa piesprieda Viljamam 18 mēnešu cietumsodu, kas beidzās 2012. gada aprīlī.

 

LEINS GARISONS, amerikāņu aktieris

leins garisons

Kino jomas darbonis, kuru mēs, visticamāk, pazīstam pēc Deivida Apolski jeb Tvīnera lomas atveidojuma populārajā seriālā Izlaušanās (Prision Break), personīgi zina, ko nozīmē reāls cietumsods. 26 gadu vecumā viņš vadīja automašīnu būdams pamatīgā alkoholisko un narkotisko vielu reibumā, spēkratam avarējot, Garisons nogalināja savu 17 gadus veco pasažieri. Lai gan sākotnēji tika pieprasīti 7 gadi ieslodzījumā, ņemot vērā faktu, ka aktieris pilnībā atzina un nožēloja savu vainu,  tiesa mīkstināja sodu, piespriežot viņam 40 mēnešu cietumsodu.

 

REBEKA GEIHĀRTA, amerikāņu TV un kino aktrise

rebeka geihārta

2001. gada 13. jūlijā viņas vadītais transporta līdzeklis apbrauca apstājušās automašīnas, taču notrieca 9 gadus vecu zēnu, kurš tobrīd neatļautā vietā šķērsoja kādu ielu Losandželosā. Nākamajā dienā viņš no gūtajām traumām slimnīca nomira. Aktrisi atzina par vainīgu slepkavībā bez iepriekšēja nodoma, un tiesa piesprieda viņai  trīs gadus probācijas dienesta uzraudzībā, uz gadu atņēma autovadītāja apliecību, kā arī piešķīra 2800 $ (vairāk nekā 2,6 tūkstošus EUR) naudas sodu un 750 stundas sabiedriskā darba. Intervijās aktrise atzinusi, ka šis notikums ir viņas domās ik dienu un tā tas paliks visu atlikušo sievietes mūžu.

 

EIMIJA LOKEINA – BOVENIZERA, amerikāņu TV un kino aktrise

Seriāla Melrouzpleisa (Melrose Place) zvaigzne 2010. gadā, vadot auto alkohola reibumā, uzbrauca un nāvējoši ievainoja kādu 60 gadus vecu kājāmgājēju. Tiesa 2013. gadā piesprieda viņai trīs gadu cietumsodu, lai gan upura ģimene cerēja uz vismaz trīs reizes bargāku sodu. Izskatot lietu, tiesnesis samazināja sodu līdz minimumam, ņemot vērā mīkstinošo apstākli, ka viņas jaunākajai meitai ir Krona jeb iekaisīga zarnu slimība, kas var bojāt ikvienu zarnu trakta daļu.

 

SNOOP DOGG, amerikāņu reperis un aktieris

Snoop dog

1993. gada augustā viņu arestēja par pretinieku gangsteru bandas dalībnieka slepkavību, incidentā bija iesaistīts arī mūziķa miesassargs – tieši viņš raidīja nāvējošos šāvienus, kamēr Snoop Dogg sēdēja pie automašīnas stūres. Tiesa abus attaisnoja.

 

ČĀRLZS S. DATONS, amerikāņu aktieris

Šis Holivudas darbonis jaunības dienās bijis īstens noziedznieks. Jau no 12 gadu vecuma viņš bijis policijas uzmanības lokā par dažādiem pārkāpumiem un pavadījis ilgu laiku pusaudžu pāraudzināšanas iestādēs un cietumos. 70tajos viņu notiesāja par slepkavību un nelikumīgu ieroča izmantošanu un tieši izciešot cietumsodu, viņš nolēma mainīt savu dzīvi, nostājoties uz likuma takas. Iznākot no cietuma, Datons pieteicās aktiermeistarības kursos.

 

Vai zini vēl kādu piemēru?

Sabiedrība

pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 3.-9. oktobris

  Esam pavadījuši septembri un sagaidīsim rudens otro mēnesi – oktobri! Darīsim to ar patiesu prieku...
Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde

Paldies ikvienam, pazudusī skolniece ir atrasta

  Jau vēstīts, ka Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres iecirknis meklēja bezvēsts prombūtnē esošo 2007....

Brīdina par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laiku sestdienas rītā. 01.10.2022 nakts vidū atsevišķos...

Zināms, kāds laiks mūs sagaida OKTOBRĪ

  Pazīstamais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs no Viļakas puses savā interneta blogā stāsta par...

Pēkšņi mirusi pazīstamā miljonāre Dina Zuzāne

  Piektdien, 30. septembrī, mūžībā devusies Andreja Žagara kultūras attīstības fonda valdes locekle, mākslas un mūzikas...

Nepatīkami notikumi risinājušies šovā “Lauku sēta”

  Šo piektdien, 30. septembrī, kanālā TV6 plkst. 21.00 šovā “Lauku sēta” jaunā darba nedēļa sāksies...

Horoskopi un Testi

pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 3.-9. oktobris

  Esam pavadījuši septembri un sagaidīsim rudens otro mēnesi – oktobri! Darīsim to ar patiesu prieku...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 2. oktobris

  Šodien sāksi just enerģijas pieplūdumu. Mēģini saprast un apzināties savas pamatvērtības. Mēģini savas šīs dienas...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 1. oktobris

  Šodien ir īstais brīdis, lai strādātu un attīstītu savu pašdisciplīnu. Atceries lietas, ko iepriekš nācies...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 30. septembris

Šī diena var izrādīties diezgan saspringta. Pirmajā tās pusē vajadzētu atturēties no dažādu lietu iegādes,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 29. septembris

  Šodien pamanīsi, ka apkārtējie tādā vai citādā veidā, bet pakļaujas Tavai ietekmei un aktīvajai rīcībai....

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 28. septembris

Šodien veiksmīgi solās būt dažādi izbraukumi, jo īpaši, ja pats esi to iniciators. Daudz kas...

Mājai un Dārzam

Brīdina par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laiku sestdienas rītā. 01.10.2022 nakts vidū atsevišķos...

Zināms, kāds laiks mūs sagaida OKTOBRĪ

  Pazīstamais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs no Viļakas puses savā interneta blogā stāsta par...
Foto:Flickr.com/Gerald Wiley/CC

Diemžēl nav patīkamu ziņu par laiku brīvdienās un nākamnedēļ – prognoze 7 dienām!

Septembris bija mitrs un dzestrs, daudzviet zāles virskārtā tika novērota arī salna. Tomēr, beidzoties aktīvajam...