Nedeklarēta nauda, visneiedomājamākie aukstie ieroči un pistoles, dīvainās vietās noslēptas narkotikas – šādi atradumi ir drošības dienestu ikdiena ikvienā lielā lidostā. Taču reizēm gadās saskarties ar visnotaļ dīvainiem priekšmetiem.

 

“National Geographic” ir apkopojis sešpadsmit dīvainus atradumus, ar kuriem pēdējo gadu laikā ir nācies saskarties drošības dienestiem dažādās pasaules malās.

 

 

Dzīvi baloži zeķubiksēs

Šķiet, šis ir viens no populārākajiem stāstiem par neveiksmīgu kontrabandistu. Kāds austrālietis 2009.gadā tika pieķerts ar dzīviem baložiem zem biksēm uzvilktās zeķubiksēs. Viņš atgriezās no ceļojuma pa Vidējiem Austrumiem, bet muitas pārstāvji Melburnas lidostā jaunā vīrieša bagāžā atrada vitamīnu konteineru, kurā bija divas olas. Pēc pārmeklēšanas atklājās, ka pie katras kājas vīrietis bija piesējis aploksni, kurā atradās balodis. Par dzīvnieku un augu neatļautu ievešanu Austrālijā draud 110 000 dolāru naudas sods vai līdz desmit gadu ilgs cietumsods. Interesanti, ka baloži desmit stundu lidojumu bija pārcietuši visnotaļ labi, gan putni, gan olas tika nodoti Karantīnas dienestam.

 

 

Lielgabala lode

Vēstures cienītājiem lielgabala lode ir labs suvenīrs. Tieši tā arī domāja kāds kungs, kuru 2012.gadā aizturēja Fortloderdeilas (ASV) lidostā. Viņš to bija atradis, ienirstot pie kāda kuģa vraka. Senas lielgabala lodes mēdz nekontrolējami sprāgt, tādēļ pārējie 290 pasažieri, kuriem nācās aizkavēties, nebūtu priecīgi, lidojot kopā ar šādu “suvenīru”.

 

 

Galvaskausa fragmenti

Fortloderdeilas lidostā skeneris noreaģēja uz dažiem māla podiem. Vienā no tiem tika atklāti veca galvaskausa fragmenti, tādēļ drošības kontroles zona ātri kļuva par nozieguma vietu. Pasažieri, kas bija ceļā uz Baltimoru, informēja drošības dienestu, ka vienkārši nopirkuši podus un viņiem nav ne jausmas, kas tajos glabājies. Podi tika konfiscēti.

 

 

Motorzāģis (ar pilnu tvertni)

Izrādās, ka Elmīras lidostas (Ņujorkas štats, ASV) drošības dienests motorzāģi, kas atklāts nododamajā bagāžā, konfiscējis ne jau tāpēc, ka tas ir zāģis, bet gan tādēļ, ka .. tam ir degvielas tvertne. Turklāt tā bijusi uzpildīta, tādējādi ierīce bijusi pilnā darba kārtībā. Jāatceras, ka degviela ir viegli uzliesmojoša viela, turklāt šāds zāģis var kļūt par briesmīgu nāvējošu ieroci kāda neģēļa rokās. Starp citu, ASV bagāžā varot nodot zāģi bez degvielas tvertnes, vienīgi par to ir jāinformē lidsabiedrība. Konkrētais pasažieris to nebija izdarījis.

 

 

Līķi

Tas var šķist traki, taču mirušus cilvēkus slepšus visbiežāk pārvadā sērojoši tuvinieki, kuriem trūkst daudzu tūkstošu legālai mirušā transportēšanai. Tā, 2010.gadā Džona Lenona Liverpūles lidostā tika aizturētas divas kundzes, kuras vēlējās nogādāt uz Vāciju 91 gadu veco, mirušo vīru. Vīrieša mirstīgās atliekas bija ievietotas ratiņkrēslā, seja “aizslēpta” ar saulesbrillēm. Drošības darbiniekiem viņas pirmajā brīdī atteica, ka kungs guļot, taču pēc tam tika aizturētas par neziņošanu par personas nāvi. Jāpiebilst, ka 2016.gadā Atlantas starptautiskajā lidostā cauri drošības kontrolpunktam tika nosūtīts kāds filmas “Slaktiņš Teksasā ar motorzāģi” manekens.

 

 

Milzīgs rotaļu lācis

Kāds populārs “Youtube” blogeris 2016.gadā vēlējās savai draudzenei aizvest patiešām milzīgu rotaļu lācīti. Viņš tam nopirka atsevišķu sēdvietu lidmašīnā. Taču lidsabiedrība un Transporta drošības administrācija atteica lācītim braucienu salonā, jo tas bija pārāk liels, lai izietu drošības kontroli. Tika piedāvāts atgriezt naudu par biļeti un nodot rotaļlietu bagāžā. Blogeris to darīt nevēlējās un pameta mīļlietiņu Losandželosas lidostā. Tiesa, vēlāk izrādījās, ka tas bijis tikai triks un blogeris visus savus piedzīvojumus filmējis. Jāatgādina, ka lielas rotaļlietas drīkst pārvadāt, taču būtu vēlams par to informēt lidsabiedrību un iziet īpašu drošības kontroli.

 

 

Veca bazuka

Bagāžas zona tika strauji evakuēta, tāpat arī tai tuvākie termināļi. Pieci lidojumi aizkavējās vairāk nekā par stundu, un viss tikai tāpēc, ka Dalasas Fortvortas lidostā (ASV) nostrādāja trauksme reģistrētās bagāžas glabātuvē. Transporta drošības administrācijas darbinieki bija atklājuši vecu bazuku, kuru sapieru komanda nogādāja attālākā vietā. Pirms dažiem gadiem Otrā pasaules kara bazuku atklāja arī O’Hāras lidostā Čikāgā. Starp citu, ASV šādi un līdzīgi priekšmeti pasažieru bagāžā tiek atklāti katru nedēļu.

 

 

Lūpu krāsas trauciņā paslēpta elektrošoka ierīce

Detroitas starptautiskajā lidostā 2014.gadā drošības dienesta darbinieki krāšņā, ar smalkiem kristāliņiem rotātā lūpu krāsas trauciņā atklāja elektrošoka ierīci, kuras jauda varēja sasniegt pat 350 000 voltu. Arī Burlingtonas lidostā, Vermontā kāda sieviete bija vēlējusies noslēpt elektrošoka ierīci lūpu krāsas trauciņā. Jebkurā gadījumā ienest lidmašīnā ieroci nav viegls uzdevums, visbiežāk tie tiekot maskēti kā mobilie telefoni.

 

 

Šķīstības josta

Tas, protams, nav nekas aizliegts un nerada draudus pārējiem pasažieriem, taču skaidrs, ka pasažiere, kura valkā šķīstības jostu, “pīkstēs” skenerī un radīs problēmas drošības darbiniekiem. Īpaši, ja jostai nav atslēgu. Tiesa, Transporta drošības administrācija, publiskojot šo stāstu, nenorādīja, kurā ASV lidostā tas noticis, kā arī to, vai sievietei bija līdzi jostas atslēga.

 

 

Kokaīns krūšu implantos

Barselonas Elpratas lidostas drošības dienestam 2012.gadā aizdomas radīja kāda sieviete, kas bija ieradusies no Bogotas (Kolumbija). Viņa nespēja saprātīgi atbildēt uz jautājumiem par ceļojuma mērķi, bet apskatē atklājās svaigas rētas un asiņaini apsēji krūšu rajonā. Izrādījās, sievietes krūšu implanti bija piepildīti ar kokaīnu – aptuveni 1,38 kilogramiem. Jāpiebilst, ka, cīnoties ar narkotiku kontrabandu, Spānijas varas iestādes rūpīgi pārbauda pasažierus, kas ierodas no t.s. Latīņamerikas “karstajiem punktiem”.

 

 

Pēcapokalipses gāzmaska

Ar lodēm rotātu gāzmasku pērn rokas bagāžas pārbaudē atklāja Maiami lidostā. Transporta drošības administrācija norāda, ka gāzmaskas ir atļauts pārvadāt rokas bagāža, taču lodes (pat tikai atdarinājumus) – nē. Tādēļ šādu “smukumlietiņu” vislabāk atstāt pazemes bunkurā.

 

 

75 čūskulēni krūšturī

Stokholmas Ārlandas lidostas drošības darbinieku uzmanību pirms vairākiem gadiem piesaistīja kāda nervoza sieviete. Izrādījās, viņas milzīgajā krūšturī bija noslēpti 75 čūsku mazuļi. Par laimi visiem, tie tika atklāti jau pirms ceļojuma.

 

 

200 dzīvi tarantuli

2012.gadā Amsterdamas Shipholas lidostā dāņu muita kādā čemodānā atklāja no Peru vestus vairākus simtus indīgo zirnekļu, kā arī vaboles un circeņus. Izrādās, insektus sava ceļojuma laikā Peru vācis kāds vāciešu pāris, tie bija ievietoti plastmasas traukos un caurulītēs, kas bija paslēptas apģērbā un apavos. “Ceļotāji” nodoti dzīvnieku labturības iestādēm, turklāt daļa svešzemnieku bija maz izpētītas radības.

 

 

Saldētas govju smadzenes

2012.gadā Kairas starptautiskajā lidostā konfiscētas 190,5 kilogramus (420 mārciņas) saldētu govs smadzeņu. Trīs ceļotāji no Sudānas kontrabandu veda lielās saldējamās kastēs un plānoja smadzenes pārdot restorāniem. Izrādās, Ēģiptē tās tiek uzskatītas par delikatesi, savukārt Sudānā govs smadzenes maksā teju sešas reizes lētāk. Konfiscētā kontrabanda esot iznīcināta.

 

 

Mazs bērns

Mazajam nebija vīzas, taču vecāki vēlējās iespējami ātrāk nokļūt mājās no Apvienotajiem Arābu Emirātiem. Tādēļ viņi to ievietoja rokas bagāžā, šādi cerot mazo kā kontrabandu nogādāt lidmašīnā. Lieki teikt, ka drošības skeneris šo vecāku stulbumu atklāja. Par to, kas notika ar ģimeni, ziņu nav.

 

 

Iemidzināts tīģera mazulis

2010.gadā Bankokas starptautiskajā lidostā kādas sievietes bagāžā tika atklāts iemidzināts divus mēnešus vecs tīģerēns. Soma bija pilna ar rotaļu tīģeriem, acīmredzot, kontrabandiste cerēja, ka šādi dzīvais meža kaķis būs grūtāk pamanāms. Viņa to cerēja pārdot Irānas melnajā tirgū par 2000 mārciņu. Jādomā, drošības dienests izglāba vismaz dažas dzīvības, jo diezin vai sievietei bija nopietna pieredze, kā kopt plēsīgus dzīvniekus. Kontrabandiste tika arestēta, bet tīģerēns nodots savvaļas dzīvnieku aprūpētājiem.

Sabiedrība

saveourferalcats.com

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 20.-26. septembris

  Jauna nedēļa un jauni notikumi ir klāt! Uzzini, kas tieši turpmākajās dienās sagaida tevi!   Auns Šī solās...

Strauji pieaugot Covid-19 saslimstībai Latvijā, NMPD nāk klajā ar būtisku paziņojumu

  No piektdienas, 17.septembra, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) paaugstinājis savu gatavības režīmu, dienestā atsākusi darboties...
Foto:Flickr.com/Jürgen Mangelsdorf/CC

Diemžēl sestdiena pienākusi ar ļoti skumjām ziņām

  Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 113 ceļu satiksmes negadījumi, tajos cietuši deviņi cilvēki un divi gājuši...

Pēc saviem izteikumiem par ikmēneša tēriņiem Kambalas sieva saņēmusi draudus

  STV šova "Slavenības. Bez filtra" zvaigznes Olgas Kambalas paziņojums, ka viņai ikmēneša tēriņiem nepieciešami 10...

Bauskas pusē mīklainā avārijā bojā gājis VW šoferis – VIDEO

  Par traģisku avāriju, kas notikusi agrā ceturtdienas rītā, vēsta TV3 raidījums "Degpunktā." Kāda vīrieša vadītā VW...

Nākamā nedēļa būs auksta, bet ir arī labā ziņa. Stāsta Toms Bricis

  "Arī nākamā nedēļa būs auksta, bet prognozēs manāmas cerības uz nelielu atvasaru mēneša beigās," stāsta...

Horoskopi un Testi

saveourferalcats.com

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 20.-26. septembris

  Jauna nedēļa un jauni notikumi ir klāt! Uzzini, kas tieši turpmākajās dienās sagaida tevi!   Auns Šī solās...
suggestedpost.eu

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 18. septembris

  Uzzini, ko šī diena ir paredzējusi tieši tev.   Auns Ja tev šodien ir iespēja parādīt savas prezentācijas...
pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 17. septembris

  Zvaigznes ir parūpējušās, lai šī diena ik vienam būtu patiesi aizraujoša.  Saņemsi vairākas atklāsmes dažādās...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 16. septembris

  Zvaigžņu raidītā mīlestības pilnā enerģija parūpēsies par savstarpēju laipnību un sapratni. Bet ko vēl tev...
Foto:Pexels.com/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 15. septembris

  Pirmā dienas puse solās būt ļoti pozitīva, tā radīs dažas oriģinālas idejas un vīzijas nākotnes...
pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 14. septembris

  Šodien zvaigznes neiesaka uzklausīt padomus no mazpazīstamiem cilvēkiem. Iespējams, ka tie, kuri nav patiesi ieinteresēti,...

Mājai un Dārzam

Nākamā nedēļa būs auksta, bet ir arī labā ziņa. Stāsta Toms Bricis

  "Arī nākamā nedēļa būs auksta, bet prognozēs manāmas cerības uz nelielu atvasaru mēneša beigās," stāsta...

Izskan jaunas ziņas par laiku brīvdienās un nākamnedēļ – prognoze 7 dienām!

  Nedēļas nogalē pastiprināsies austrumu, ziemeļaustrumu vējš, kas daudzviet arī būs brāzmains. Vietām, galvenokārt valsts dienvidos,...

Sinoptiķis Bricis sarūgtina iedzīvotājus: Prognozes kļuvušas vēl nepatīkamākas – VIDEO

  Ja pagājušajā nedēļā vēl varējām baudīt atvasaru, tad šonedēļ laiks kļūs krietni rudenīgāks. Plašāk par...

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit