Titāniks bez di Kaprio, Matriks bez Rīvza – vai spēj to iedomāties? Uzzini, kuri aktieri gandrīz neieguva savas, iespējams,  labākās lomas!

ATSVABINĀTAIS DŽANGO

Režisora un scenāriju autora Kventina Tarantino veidotais vesterns Atsvabinātais Džango (Django Unchained) pirmizrādi piedzīvoja 2012. gadā 25. decembrī ASV.

 

 

Galvenajās lomās tajā varam redzēt Džeimiju Foksu, Kristoferu Valcu, kā arī Leonardo di Kaprio.

 

 

Daudziem, iespējams, būs pārsteigums, uzzinot, ka galvenajā lomā šajā kinošedevrā Tarantino sākotnēji nebūt nebija paredzējis redzēt Džeimiju Foksu, bet gan Vilu Smitu, jo rakstot filmas scenāriju par šo brīvlaisto vergu, kurš kļūst par policijas meklētāko noziedznieku mednieku,  domājis tieši par šo aktieri. Lai gan neoficiāli izskanēja, ka Smits būtu pat gatavs atteikties no sava 20 milju $ honorāra (vairāk nekā 10 miljoni Ls), lai tikai nospēlētu sev netipisku raksturlomu, viņš tomēr atteicās no šī piedāvājuma, jo tēls pēc viņa domām nebija pietiekami nozīmīgs. No dalības kādā no otrā plāna lomām šajā filmā atteicās arī Breds Pits. Taču amerikāņu aktieris, dziedātājs, komponists, komiķis un radio raidījumu vadītājs Ēriks Marlons Bišops jeb kā viņu pazīst kino aprindās – Džeimijs Fokss novērtēja šo piedāvājumu!

lom1

 

 

KRĒSLAS sāga

Belas Svonas atveidotais tēls Twilight sāgas sērijās atnesis aktrisei Kristenai Stjuartai pasaules mēroga slavu. TOMĒR! Loma gandrīz tika oskarotajai (par lomu Mans puisis – psihs (Silver Linings Playbook) amerikāņu aktrisei – Dženiferai Lourensai.Lourensa intervijās atzina, ka viņai ļoti patīk Stefānijas Meijeres darbi, nekaunoties atzīt, ka Bellas tēlu pat personificējusi ar sevi. Kad viņa uzzināja, ka Stujarte  bija izlasījusi tikai pirmo Twilight sērijas grāmatu, bija patiesi šokēta!

lom2

 

 

MEITENE AR PŪĶA TETOVĒJUMU

Vai spēj iedomāties zviedru rakstnieka Stīga Lārsona grāmatas Meitene ar pūķa tetovējumu (The Girl With The Dragon Tattoo) ASV ekranizācijā –  Līzbetes Salanderas lomā Rūnijas Maras vietā Skārletu Johansoni?  Tieši viņu uzskatīju par vispiemērotāko šai lomai. Tomēr Marai izdevās šo tēlu nospēlēt spīdoši, ne par velti viņa par to tika nominēta Amerikas Kinoakadēmijas balvai, kā arī Zelta Globusam.

lom3

 

AVATARS

2009. gada amerikāņu episkā zinātniskā fantastikas filma Avatars (Avatars), kuras režisors ir Džimss Kamerons pārsteidza kinoskatītājus un šīs jomas speciālistus. Filma, kuras sižeta pamatā notiek darbība 2154. gadā uz dabiska planētas pavadoņa Pandoras – Centaura Alfas zvaigžņu sistēmā, galveno Džeika Sallija lomu atveidoja austrāliešu aktieris Sems Vortingtons, taču patiesībā tā bija paredzēta Metam Deimonam, kurš šīs lomas vietā izvēlējās piedalīties filmā Zaļā zona (Green Zone).

 

 

Kamerons šo darbu, kura ideja radās jau 1994. gadā bija plānojis ekranizēt uzreiz pēc Titānika (Titanic), taču to aizkavēja tā laika tehnoloģiju trūkumi, liekot nogaidīt līdz 2006. gadam.

lom4

 

 

ZVAIGŽŅU KARI

Vai zināji, ka režisora un scenāriju autora Džordža Lūkasa populārās kosmosa sāgas 1977. gada filmā: Zvaigžņu kari: IV epizode – Jaunā cerība” (“Star Wars Episode IV: A New Hope) Harisona Forda atveidotā kapteiņa Milleniuma Falkona loma sākotnēji tika uzticēta Alam Pačino? Viņš atteicās piedalīties šajā kinošedevrā, jo vienkārši nesaprata scenāriju.

lom5

 

HARIJS POTERS

Alana Rikmena atveidotais Cūkkārpas Raganības un Burvestību arodskolas antivaronis – profesors Strups Harija Poteru sāgā, kurš ticis pat MTV interneta balsojumā atzīts par šo darbu dižāko personāžu, bija jātēlo angļu aktierim un režisoram Timam Rotam, kuru mēs, Latvijas TV skatītāji,varējām iepazīt seriālā Melu teorija (Lie to Me). Aktieris atteicās, jo uzskatīja, ka šis tēls nav pietiekami labi attīstīts.

lom6

 

KARĪBU JŪRAS PIRĀTI 

Vai spēj iedomāties šo filmu sērijas bez Džonija Depa – kapteiņa Džeka Sperova tēlā? Tieši viņš tikai pēdējā brīdī tika apstiprināts šai lomai, jo kā galvenais pretendents tika izvirzīts Džims Kerijs, taču viņam bija jāpiedalās kino projektā Visvarenais Brūss (Bruce Almighty). Labi vien, ka tā!

lom7

 

GREDZENU PAVĒLNIEKS

Pītera Džeksona ekranizētā fantastikas žanra triloģija, ko sarakstījis Dž. R.R. Tolkīns ir episks stāsts par hobitu Frodo Baginsu un viņa biedriem – Gredzena kara cīņā. Šajā filmu sērijā nozīmīgs ir burvja Gendalfa tēls, kuru atveido sers Īans Makkelens, taču loma bija paredzēta seram Šonam Konerijam.

lom8

 

VĪRI MELNĀ

Aģenta J loma, ko filmā Vīri Melnā (Man in Black) atveido Vils Smits, sākotnēji tika paredzēta amerikāņu aktierim Krisam  O’Donelam. Viņš piedalījās šajā kino projektā, līdz režisors Barijs Zonnenfelds pārliecināja studiju, ka nepieciešamas izmaiņas.

lom9

 

PAMATINSTINKTS

Kas gan būtu filma Pamatinstinks (Basic Instinct) bez Šāronas Stounas? Šī loma superseksīgajā trillerī, kas ir kļuvusi par aktrises firmas zīmi – sākotnēji netika paredzēta viņai, bet gan aktrisei, filmas Top Gun zvaigznei Kellijai Makgilisai.

LOM111

 

NETĪRĀS DEJAS

Dejošanas skolotājs Džonijs Kāstls filmā Netīrās dejas (Dirty Dancing), iespējams, nebūtu tik spīdošs, ja to atveidotu Vels Kilmers nevis Patriks Svezijs, vai ne? Taču tā tas bija paredzēts.

lom11

 

JAUKĀ SIEVIETE

Džūlijas Robertsas un Ričarda Gīra ekrāna mīlas stāsts filmā Jaukā sieviete (Pretty Woman) nebūtu iespējams, ja Robertsas vietā šajā projektā piedalītos Mollija Rigvalda.

lom12

 

INDIANA DŽONS

Harisonu Fordu kā pirmo izvēli neapstiprināja ne tikai zvaigžņu karos, bet arī šajās filmu sērijās, pateicoties kurām mēs viņu esam tik labi iepazinuši. Indiana Džona lomā darba autors un producents Džordžs Lūkass vēlējās redzēt Tomu Seleku, taču režisors Stīvens Spīlbergs uzstāja, ka tam ir jābūt tieši Fordam!

lom13

 

MATRIKS

Filma Matriks (The Matrix) – galvenā  Neo loma un Kianu Rīvzs šķiet neaizvietojami sinonīmi. Tomēr šo lomu atveidot un filmēties kinodarbā sāka skotu aktieris  Jūens Makgregors, taču izlēma pārtraukt sadarbību, lai atveidotu Obi van Kenobi Zvaigžņu karu sērijā: Star Wars Episode 1: The Phantom Menance.

lom14

 

GLADIATORS

Vai zināji, ka Maksimusa loma kulta filmā Gladiators (Gladiator) tika uzticēta nevis Raselam Krovam, bet gan Holivudas sliktajam zēnam Melam Gibsonam? Viņš attiecās piedalīties.

lom15

 

TITĀTIKS

Kas gan būtu filma Titāniks (Titanic) bez Leonardo di Kaprio Džeka Davsona lomā? Viņa un Keitas Vinsletas tandēms šajā filmā ierakstīts labāko romantisko kino brīžu ainās, tomēr di Kaprio vietā filmas veidotāji vēlējās redzēt Metjū Makhonakiju.

lom17

 

FORESTS GAMPS

Un kas gan būtu filma Forests Gamps (Forrest Gump) bez Toma Henka? Šo tēlu bija paredzēts atveidot Džonam Travoltam.

lom18

 

DZELZS VĪRS

Filmu sērijās Dzelzs vīrs (Iron Man) Tonija Stārka tēlu lieliski atveido Roberts Daunijs juniors, taču sākotnēji to bija paredzēts tēlot Tomam Krūzam. Viņš jau bija piekritis filmēties, taču galu galā atsauca savu dalību šajā kino projektā, jo nevarēja vienoties ar režisoru par vairākām scenārija niansēm.

lom19

 

Labi vien, ka dzīvē bieži notiek tā, kā tam ir jānotiek?

 

Sabiedrība

Foto:Flickr.com/Dennis Hill/CC

Svētdiena sākusies ar skumjām ziņām

  Kā vēsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, šajā nedēļas nogalē no ūdenstilpēm izcelti divi bojāgājuši...
Foto:Flickr.com/Beat Meier/CC

Tavs HOROSKOPS veiksmīgam DECEMBRIM

  Gada pēdējais mēnesis ir klāt - nāc, aplūko, kā izkārtojušās zvaigznes un planētas un, kāds...
Foto:Wallpaperbeta.com

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 30. novembris – 6. decembris

    Šo nedēļu iesāksim ar novembra pēdējo dienu un sveicināsim – decembri! Ielūkosimies zvaigznēs, kādus notikumu...

Covid-19 prasa abu Aigara strādīgo vecāku dzīvības – VIDEO

  Tieši pirms nedēļas zemes klēpī guldīja Emīliju un Ivaru Zvinguļus. Viņi abi laulībā bija nodzīvojuši...

Piektdien otrs lielākais Covid-19 jauno gadījumu skaits kopš pavasara; 3 mirušie un 484 slimnīcās

  Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sestdien vēsta, ka aizvadītajā diennaktī konstatēti 753 jauni inficēšanās...

Nedēļas nogale sākusies ar skumju ziņu

  Kā vēsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, sestdienas rītā Cesvaines novadā ugunsgrēkā dzīvību zadējis cilvēks. Šorīt...

Horoskopi un Testi

Foto:Flickr.com/Beat Meier/CC

Tavs HOROSKOPS veiksmīgam DECEMBRIM

  Gada pēdējais mēnesis ir klāt - nāc, aplūko, kā izkārtojušās zvaigznes un planētas un, kāds...
Foto:Wallpaperbeta.com

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 30. novembris – 6. decembris

    Šo nedēļu iesāksim ar novembra pēdējo dienu un sveicināsim – decembri! Ielūkosimies zvaigznēs, kādus notikumu...
Foto:Wallpapersas.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 29. novembris

  Auns Šajā dienā tevī mītošā uguns degs ar pamatīgu liesmu, līdz ar to būsi enerģijas un...
Ivars Jakovels

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 28. novembris

  Auns Lielāko daļu dienas izjutīsi zināmu nestabilitāti un neskaidrību par notiekošo savā dzīvē. Nespēsi koncentrēt savu...
Foto:Bbs.diannaodian.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 27. novembris

  Auns Auni šodien gribēs aizbēgt no visa, lai pabūtu vieni, norobežotos un veltītu laiku sev. Tomēr...
flickr.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 26. novembris

  Auns Šodien visādā ziņā būsi spiests atkāpties un paiet maliņā. Protams, ka Tevī tas radīs neizpratni,...

Mājai un Dārzam

pixbay.com

Sinoptiķis pastāsta, kad lielu daļu Latvijas pārklās sniegs

  Sinoptiķis Jānis Trallis savā "Twitter" kontā pavēstījids, kad lielu daļu Latvijas pārklās sniegs. "GFS šobrīd prognozē...
Foto:Flickr.com/Lesley Wilson/CC

Izskan jaunas ziņas par laiku brīvdienās un nākamnedēļ – prognozes 7 dienām!

  Nedēļas nogalē un darba nedēļas sākumā vēl jārēķinās ar nokrišņiem - pa laikam līs, gaidāms...

Brīdina par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs izplatījis brīdinājumu par laika apstākļiem trešdien, 25. novembrī. 25.11.2020. no...