Klāt 21. decembris, diena, kad mūsu eksistencei bija jāpienāk galam un pasaulei bija jāpiedzīvo būtiskas izmaiņas. Taču nekas nav mainījies! Kas ir kļūdījies, jo pētnieki noskaidrojuši, ka šo notikumu gaidījusi desmitā daļa planētas iedzīvotāju!
Maiju kalendārs
Runas par pasaules galu sākās ar faktu, ka it kā tieši šodien – 2012. gada 21. decembrī beidzās maiju kalendārs, ko šī senā civilizācija izveidoja laika posmā no 250. – 900. gadam mūsu ērā. Maiju impērija apdzīvoja Meksikas dienvidu teritorijas līdz pat Gvatemalai, Belīzai, El Salvadorai un daļai Hondurasas. Maiju impērijai bija augsti attīstīta rakstība, arhitektūra un būvniecība, ne par velti viņu piramīdas ir saglabājušās vēl līdz mūsdienām.
Šī civilizācija lietoja daudzus kalendārus, lai plānotu savu ikdienu un dažādus darbus, kā arī reliģiskām aktivitātēm.
Ir divi maiju kalendāri – 260 dienu, kas ir saistīts ar Saules elektromagnētiskajiem cikliem un 360 dienu – Zemes ģeodēziskajiem cikliem.
Maiju kalendāra sākuma gads sākās ar 0.0.0.0.0. un katra nulle varēja izaugt līdz 19, prezentējot maiju dienas ciklu.
Tomēr seno maiju pētnieku domas par pasaules galu dalās, šauboties par šī notikuma īsto datumu, jo maiju dienu cikli bija gan 13, gan 20 dienas, nozīmējot to, ka pirmā pasaules bojāeja varētu notikt brīdī, kad maiju kalendārs rādīs 13.0.0.0.0. jeb mūsdienu interpretācijā – 11. augusts 3114. gadā pirms mūsu ēras.
Diskusijas par pasaules galu izskanējušas, jo maiji 14. un 15. gs. tapušajos rakstos par tālākajiem notikumiem pēc 21. decembra nav rakstījuši, izraisot visdažādākās teorijas, ietverot gan jaunas ēras sākumu, gan mūsu dzīves uz šīs zemes beigas.
Iespējamie pasaules gala scenāriji:
Lama no Gjandrekas klostera Kailāša kalna tuvumā jeb Šambalas Orākuls paziņoja, ka apokalipse ilgs divas nedēļas, pastāv katastrofu iespējamība. 21.12.2012 saules sistēmas planētas sastāsies visas vienā rindā, kas ir unikāls notikums, zeme ieies „nulles joslā”, kur nav iespējama nekāda enerģijas kustība. Pēc mūka pravietojumiem bija jāiestājas pilnīgai tumsai un klusumam, ar īsiem, spilgtiem un nenosakāmiem gaismas uzplaiksnījumiem. Viņš paredzēja, ka daudzi no mums redzēs apkārt klīstam cilvēkveidīgas figūras – mirušo augšāmcelšanos.
Senās maiju kultūras teritorijas apdzīvotāji Gvatemalā pasaules galu negaidīja, jo bija pārliecināti, ka par dažādām ģeofiziskajām katastrofām un citām kataklizmām maiji vispār neko nav rakstījuši!
Daudzi prognozēja, ka, mainoties Saules magnētiskajam starojumam, kas atsevišķās zemeslodes daļās varēja būt ļoti spēcīgs, bija iespējami komunikācijas iekārtu traucējumi.
Zemei un lielai daļai tās iedzīvotāju bija jāpārstāj eksistēt.
Skepticisms un maiju kalendāra turpinājums
Daudzi zinātnieki uzsver, ka, ja kalendārs beidzas, tas sākas atkal no jauna, iezīmējot jaunu ciklu.
Aptuveni pusgadu pirms pasaules gala, parādījās ziņa, ka Gvatemalā atrasts jauns maiju civilizācijas kalendārs, paredzot, ka daudzu prognozētais pasaules gals tiek pārvirzīts par septiņiem tūkstošiem gadu. Amerikāņu arheologi secinājuši, ka šis atradums ir vissenākais no civilizācija kalendāriem, izgatavots 9. gs un tajā detalizēti kalkulētais Venēras un Marsa kustības cikls, neatspoguļo nekādas norādes par šīs dienas pasaules beigām!
21. decembrī prognozēja daudzas un dažādas Zemes un civilizācijas bojāejas versijas. Daļa cilvēku par to smīkņāja, taču pietiekami liela daļa rūpīgi gatavojās šim datumam – laicīgi iegādājās sveces, sagatavoja pārtikas un ūdens krājumus, medikamentus, kā arī ierīkoja pazemes slēpņus… Taču šodien nekas nemanījās! Vienīgi tas, ka liela daļa cilvēku krietni nopelnīja uz lētticīgo rēķina, jo kā saka – ir aitas, būs cirpēji!
Daži fakti par 21. decembra pasaules galu
Šis ir jau 7. atceltais pasaules gals cilvēces vēsturē. Starp citu, nākamais gaidāms 2020. gada 13. decembrī.
Pasaules gala varbūtība bija 0,00156%.
Ķīnietis Lu Zhenhai iztērēja visus savus mūža ietaupījumus, aptuveni 86000 latu, lai gatavojoties šodienai, uzbūvētu savu 21. gadsimta Noasa šķirstu.
Apdrošināšanas kompānijas saņēma lūgumus apdrošināt cilvēkus pret globālo kataklizmu.
Pasmaidām! Rītdiena pienāks!