Atklāj patiesību par vispārpieņemtām ‘patiesībām!’ 

MĪTS NR.1.: SIEVIETES PĒC SAVAS BŪTĪBAS IR MONOGĀMAS: citiem vārdiem sakot – daiļā dzimuma būtne (pretēji vīrietim) šķietami – dziļā līmenī ir ieprogrammēta uz to, lai justu tieksmi pret vienu, pastāvīgu partneri. Bieži šādu domu pasniedz kā kaut ko dabisku un fizioloģiskā līmenī saprātīgu. Tā kā sievietes bioloģiskais mērķis ir radīt veselīgus pēcnācējus, viņai taču ir jābūt izvēlīgai un uzticīgai reiz izvēlētajam partnerim, vai ne? Tomēr ne viss ir tik acīmredzami. Ir pierādīts, ka pēc vairāku gadu ilgušām attiecībām, sievietes vēlme nodarboties ar seksu strauji krīt. Gvelfas universitātes, Kanādā psihologi nesen apstiprinājuši faktu, ka seksuālā pievilcība pret vienu, pastāvīgu partneri patiesībā sievietēm sāk samazināties pat agrāk nekā tas ir vīriešiem. Pētījuma autori uzskata, ka tas var būt saistīts ar hormonālajām izmaiņām daiļā dzimuma būtnes organismā, kā arī ar to, kā viņa jūtas konkrētajās attiecībās: vai viņa ar partneri ir emocionāli tuva, jūtas sievišķīga un vēlama!

 

 

MĪTS NR.2.: SIEVIETES SEKSUĀLĀ VĒLME AR VECUMU SAMAZINĀS 

Vai tiešām sieviete kļūstot arvien vecāka patiešām zaudē interesi par seksu? Speciālisti norāda, ka šādam vispārpieņemtam viedoklim nav nopietna pamatojuma. Teksasas universitātē tika veikts pētījums, kas aplūkoja daiļā dzimuma būtnes 30 un 40 gadu vecuma grupās, secinot, ka šajā vecumā sievietes patiesībā ir daudz seksuāli aktīvākas nekā savos 20 gados! Turklāt Hārvardas Medicīnas skolas veiktā izpētes procesā ir pierādīts, ka 40 gadus sasniegušas sievietes spēj izjust daudz spēcīgākus un emocionāli krāsainākus orgasmus, kā arī viņām ir lielāka iespēja piedzīvot vairākkārtējas baudas kulminācijas. Seksuālās tieksmes un vēlmes pēc intīmās tuvības samazināšanās parasti ir saistīta nevis ar vecumu, bet gan psiholoģiskajām problēmām. Speciālisti norāda, ka atsakoties no tuvības pusmūžā un arī vēlāk, sievietes patiesībā sevi pamatīgi apzog, neapzinoties, kāds potenciāls viņām aizvien piemīt šajā dzīves tik nozīmīgām jomām.  

 

MĪTS NR. 3.: SIEVIETES DOMĀ PAR SEKU MAZĀK NEKĀ VĪRIEŠI

Iespējams, ka būsi pārsteigta uzzinot, ka interneta lietotāju vidū, starp tiem, kuri skatās erotiskās filmas šajā vietā, katrs trešais ir tieši sieviete! Savukārt, erotiskās literatūras lejupielādes skaitā vīrieši mums, sievietēm, vispār ir – tālu aiz muguras. Karalienes universitātes, Lielbritānijā pētījumā noskaidrots, ka skaidrojums tajā meklējams nevis pieņēmumā, ka sievietēm ir mazāk izteikta interese par seksu, bet drīzāk tajā, ka daiļā dzimuma būtnes libido ir daudz jutīgāks pret plašāku stimulu klāstu – vārdiem, attēliem, skaņām utt. Turklāt pati daba ir iekārtojusi tā, ka seksuālo uzbudinājumu daudzām daiļā dzimuma pārstāvēm ir sasniegt nedaudz grūtāk… Un šajā jautājumā arī daudz ko nosaka sievietes emocionālais stāvoklis. Ohaio universitātē veiktā pētījumā atklāts, ka sievietes un vīrieša seksuālās aktivitātes atšķirība var būt saistīta ar daiļā dzimuma būtņu kautrību un neērtības sajūtu, atbildot uz šādiem intīmas dabas jautājumiem, noklusējot būtiskas detaļas un slēpjot patiesību. Sievietes ir ļoti jutīgas pret sociālajām gaidām, kas saistītas ar viņu seksuālo uzvedību, tāpēc viņas varētu būt mazāk godīgas, atbildot uz jautājumiem par intīmo dzīves sfēru.

 

MĪTS NR. 4.: SIEVIETĒM NEPIECIEŠMS ĀRKĀRTĪGI ILGS LAIKS, LAI UZBUDINĀTOS

Lai uzbudinātos, vīriešiem un sievietēm patiesībā ir nepieciešams gandrīz vienāds laiks. Pie šāda slēdziena nonākuši Kanādas Makgilla universitātes pētnieki. Atslēgas frāze šim procesam ir nevis – cik ilgi, bet – ! Pētījumu autori uzskata, ka galvenais sieviešu neuzbudināšanās iemesls ir tajā, ka sekss ne vienmēr norisinās psiholoģiski komfortablos apstākļos. Ir pierādīts, ka sievietes masturbējot un ļaujoties viendzimuma seksuālajiem piedzīvojumiem vidēji sasniedz orgasmu tikpat ātri, cik stiprā dzimuma pārstāvji. Savukārt, sociologi norāda, ka mūsu kultūrā prioritāte tiek dota vīriešu baudas virsotnei un tiem seksuālo procesu veidiem, lai viņš to sasniegtu ātrāk. Ja sieviete par prioritāti izvirza nevis savu, bet partnera seksuālo labsajūtu, viņa bieži atsakās no domas par to, ka pati vispār varētu izjust orgasmu. Turpretī regulāri izliekoties, ka viņa sasniedz baudas kulmināciju, daiļā dzimuma būtne vispār var zaudēt saikni pati ar savām sajūtām, kas var vainagoties ar seksuālo disfunkciju.   

 

MĪTS NR. 5.: PĒC SEKSUĀLĀ KONTAKTA – SIEVIETE IEMĪLAS PARTNERĪ. VIŅAS JŪTAS, JO ĪPAŠI IR PAKĻAUTAS HORMONU SVĀRSTĪBĀM.

Viena no šī mīta variācijām skan sekojoši – vīriešu emocijas nav saistītas ar seksuālo sfēru, tāpēc viņš spēj/var nodarboties ar seksu vien sava prieka pēc. Ratgersas universitātes pētnieki Amerikas Savienotajās Valstīs ir pierādījuši, ka orgasms izsauc mīlestības hormona – oksitocīna atbrīvošanos organismā, kas vienlīdz notiek gan vīrieša, gan sievietes ķermenī. Nav nekādu pierādījumu tam, ka šis hormons kaut kā īpaši iedarbojas uz daiļā dzimuma pārstāvēm. Tomēr nav pierādīts arī tas, ka oksitocīns pats par sevi spēj izraisīt iemīlēšanās sajūtu.

 

Lai jums jauks vakars!

Sabiedrība

Brīdina par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laiku svētdienas rītā. 02.10.2022. nakts vidū vietām...
pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 3.-9. oktobris

  Esam pavadījuši septembri un sagaidīsim rudens otro mēnesi – oktobri! Darīsim to ar patiesu prieku...
Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde

Paldies ikvienam, pazudusī skolniece ir atrasta

  Jau vēstīts, ka Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres iecirknis meklēja bezvēsts prombūtnē esošo 2007....

Zināms, kāds laiks mūs sagaida OKTOBRĪ

  Pazīstamais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs no Viļakas puses savā interneta blogā stāsta par...

Pēkšņi mirusi pazīstamā miljonāre Dina Zuzāne

  Piektdien, 30. septembrī, mūžībā devusies Andreja Žagara kultūras attīstības fonda valdes locekle, mākslas un mūzikas...

Nepatīkami notikumi risinājušies šovā “Lauku sēta”

  Šo piektdien, 30. septembrī, kanālā TV6 plkst. 21.00 šovā “Lauku sēta” jaunā darba nedēļa sāksies...

Horoskopi un Testi

pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 3.-9. oktobris

  Esam pavadījuši septembri un sagaidīsim rudens otro mēnesi – oktobri! Darīsim to ar patiesu prieku...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 2. oktobris

  Šodien sāksi just enerģijas pieplūdumu. Mēģini saprast un apzināties savas pamatvērtības. Mēģini savas šīs dienas...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 1. oktobris

  Šodien ir īstais brīdis, lai strādātu un attīstītu savu pašdisciplīnu. Atceries lietas, ko iepriekš nācies...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 30. septembris

Šī diena var izrādīties diezgan saspringta. Pirmajā tās pusē vajadzētu atturēties no dažādu lietu iegādes,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 29. septembris

  Šodien pamanīsi, ka apkārtējie tādā vai citādā veidā, bet pakļaujas Tavai ietekmei un aktīvajai rīcībai....

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 28. septembris

Šodien veiksmīgi solās būt dažādi izbraukumi, jo īpaši, ja pats esi to iniciators. Daudz kas...

Mājai un Dārzam

Brīdina par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laiku svētdienas rītā. 02.10.2022. nakts vidū vietām...

Zināms, kāds laiks mūs sagaida OKTOBRĪ

  Pazīstamais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs no Viļakas puses savā interneta blogā stāsta par...
Foto:Flickr.com/Gerald Wiley/CC

Diemžēl nav patīkamu ziņu par laiku brīvdienās un nākamnedēļ – prognoze 7 dienām!

Septembris bija mitrs un dzestrs, daudzviet zāles virskārtā tika novērota arī salna. Tomēr, beidzoties aktīvajam...