Atklāj patiesību par vispārpieņemtām ‘patiesībām!’ 

MĪTS NR.1.: SIEVIETES PĒC SAVAS BŪTĪBAS IR MONOGĀMAS: citiem vārdiem sakot – daiļā dzimuma būtne (pretēji vīrietim) šķietami – dziļā līmenī ir ieprogrammēta uz to, lai justu tieksmi pret vienu, pastāvīgu partneri. Bieži šādu domu pasniedz kā kaut ko dabisku un fizioloģiskā līmenī saprātīgu. Tā kā sievietes bioloģiskais mērķis ir radīt veselīgus pēcnācējus, viņai taču ir jābūt izvēlīgai un uzticīgai reiz izvēlētajam partnerim, vai ne? Tomēr ne viss ir tik acīmredzami. Ir pierādīts, ka pēc vairāku gadu ilgušām attiecībām, sievietes vēlme nodarboties ar seksu strauji krīt. Gvelfas universitātes, Kanādā psihologi nesen apstiprinājuši faktu, ka seksuālā pievilcība pret vienu, pastāvīgu partneri patiesībā sievietēm sāk samazināties pat agrāk nekā tas ir vīriešiem. Pētījuma autori uzskata, ka tas var būt saistīts ar hormonālajām izmaiņām daiļā dzimuma būtnes organismā, kā arī ar to, kā viņa jūtas konkrētajās attiecībās: vai viņa ar partneri ir emocionāli tuva, jūtas sievišķīga un vēlama!

 

 

MĪTS NR.2.: SIEVIETES SEKSUĀLĀ VĒLME AR VECUMU SAMAZINĀS 

Vai tiešām sieviete kļūstot arvien vecāka patiešām zaudē interesi par seksu? Speciālisti norāda, ka šādam vispārpieņemtam viedoklim nav nopietna pamatojuma. Teksasas universitātē tika veikts pētījums, kas aplūkoja daiļā dzimuma būtnes 30 un 40 gadu vecuma grupās, secinot, ka šajā vecumā sievietes patiesībā ir daudz seksuāli aktīvākas nekā savos 20 gados! Turklāt Hārvardas Medicīnas skolas veiktā izpētes procesā ir pierādīts, ka 40 gadus sasniegušas sievietes spēj izjust daudz spēcīgākus un emocionāli krāsainākus orgasmus, kā arī viņām ir lielāka iespēja piedzīvot vairākkārtējas baudas kulminācijas. Seksuālās tieksmes un vēlmes pēc intīmās tuvības samazināšanās parasti ir saistīta nevis ar vecumu, bet gan psiholoģiskajām problēmām. Speciālisti norāda, ka atsakoties no tuvības pusmūžā un arī vēlāk, sievietes patiesībā sevi pamatīgi apzog, neapzinoties, kāds potenciāls viņām aizvien piemīt šajā dzīves tik nozīmīgām jomām.  

 

MĪTS NR. 3.: SIEVIETES DOMĀ PAR SEKU MAZĀK NEKĀ VĪRIEŠI

Iespējams, ka būsi pārsteigta uzzinot, ka interneta lietotāju vidū, starp tiem, kuri skatās erotiskās filmas šajā vietā, katrs trešais ir tieši sieviete! Savukārt, erotiskās literatūras lejupielādes skaitā vīrieši mums, sievietēm, vispār ir – tālu aiz muguras. Karalienes universitātes, Lielbritānijā pētījumā noskaidrots, ka skaidrojums tajā meklējams nevis pieņēmumā, ka sievietēm ir mazāk izteikta interese par seksu, bet drīzāk tajā, ka daiļā dzimuma būtnes libido ir daudz jutīgāks pret plašāku stimulu klāstu – vārdiem, attēliem, skaņām utt. Turklāt pati daba ir iekārtojusi tā, ka seksuālo uzbudinājumu daudzām daiļā dzimuma pārstāvēm ir sasniegt nedaudz grūtāk… Un šajā jautājumā arī daudz ko nosaka sievietes emocionālais stāvoklis. Ohaio universitātē veiktā pētījumā atklāts, ka sievietes un vīrieša seksuālās aktivitātes atšķirība var būt saistīta ar daiļā dzimuma būtņu kautrību un neērtības sajūtu, atbildot uz šādiem intīmas dabas jautājumiem, noklusējot būtiskas detaļas un slēpjot patiesību. Sievietes ir ļoti jutīgas pret sociālajām gaidām, kas saistītas ar viņu seksuālo uzvedību, tāpēc viņas varētu būt mazāk godīgas, atbildot uz jautājumiem par intīmo dzīves sfēru.

 

MĪTS NR. 4.: SIEVIETĒM NEPIECIEŠMS ĀRKĀRTĪGI ILGS LAIKS, LAI UZBUDINĀTOS

Lai uzbudinātos, vīriešiem un sievietēm patiesībā ir nepieciešams gandrīz vienāds laiks. Pie šāda slēdziena nonākuši Kanādas Makgilla universitātes pētnieki. Atslēgas frāze šim procesam ir nevis – cik ilgi, bet – ! Pētījumu autori uzskata, ka galvenais sieviešu neuzbudināšanās iemesls ir tajā, ka sekss ne vienmēr norisinās psiholoģiski komfortablos apstākļos. Ir pierādīts, ka sievietes masturbējot un ļaujoties viendzimuma seksuālajiem piedzīvojumiem vidēji sasniedz orgasmu tikpat ātri, cik stiprā dzimuma pārstāvji. Savukārt, sociologi norāda, ka mūsu kultūrā prioritāte tiek dota vīriešu baudas virsotnei un tiem seksuālo procesu veidiem, lai viņš to sasniegtu ātrāk. Ja sieviete par prioritāti izvirza nevis savu, bet partnera seksuālo labsajūtu, viņa bieži atsakās no domas par to, ka pati vispār varētu izjust orgasmu. Turpretī regulāri izliekoties, ka viņa sasniedz baudas kulmināciju, daiļā dzimuma būtne vispār var zaudēt saikni pati ar savām sajūtām, kas var vainagoties ar seksuālo disfunkciju.   

 

MĪTS NR. 5.: PĒC SEKSUĀLĀ KONTAKTA – SIEVIETE IEMĪLAS PARTNERĪ. VIŅAS JŪTAS, JO ĪPAŠI IR PAKĻAUTAS HORMONU SVĀRSTĪBĀM.

Viena no šī mīta variācijām skan sekojoši – vīriešu emocijas nav saistītas ar seksuālo sfēru, tāpēc viņš spēj/var nodarboties ar seksu vien sava prieka pēc. Ratgersas universitātes pētnieki Amerikas Savienotajās Valstīs ir pierādījuši, ka orgasms izsauc mīlestības hormona – oksitocīna atbrīvošanos organismā, kas vienlīdz notiek gan vīrieša, gan sievietes ķermenī. Nav nekādu pierādījumu tam, ka šis hormons kaut kā īpaši iedarbojas uz daiļā dzimuma pārstāvēm. Tomēr nav pierādīts arī tas, ka oksitocīns pats par sevi spēj izraisīt iemīlēšanās sajūtu.

 

Lai jums jauks vakars!

Sabiedrība

“Harijs ir ticis šausmīgi izmantots” – Tramps nespēj klusēt par Meganu Mārklu

Donalds Tramps ir apsūdzējis Saseksas hercogieni par “necieņu” pret karalieni un karalisko ģimeni. Plašā intervijā...

Vēl 712 jauni Covid-19 gadījumi un 19 mirušie, tostarp četrdesmitgadnieks

  Ceturtdien saņemtas ziņas, ka aizvadītajā diennaktī atklāti 712 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi, bet miruši vēl...

“Es nebiju iedomājusies, ka tā būs…” Olgas izgājiens Kasparu padara traku

  Sportista un uzņēmēja Kaspara Kambalas sieva Olga šā gada noslēgumā pirmo reizi pilnībā kaila stājās...

Diemžēl ceturtdienas rīts pienācis ar skumjām ziņām

  Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 1. decembra plkst. 06.30 līdz 2. decembra plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un...

Žanis Magonei sagādājis jaunas nedienas, sieviete vēršas pēc palīdzības

  "STV" šova "Slavenības. Bez filtra" lielākas zvaigznes Magones vīram Žanim Šutovam ir aizliegums tuvoties gan...

Ko darīt, ja bērnu neielaiž veikalā bez pases vai ID-kartes? Skaidro tirgotāji!

  Arvien biežāk tiek saņemti satraukto bērnu vecāku zvani par to, ka tirdzniecības vietās, kas darbojas...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 3. decembris

  Lielāka iespēja saņemt un izteikt dažādus spēcīgus vārdus un komentārus, tāpēc pēc iespējas centies vairot...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 2. decembris

  Šī diena izrādīsies diezgan labvēlīga, lai komunicētu ar draugiem. Tuvības sajūta ar cilvēkiem kļūs aizvien...
Foto:Flickr.com/Lesley Wilson/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 1. decembris

   Ko zvaigznes tieši tev vēsta par decembra pirmo dienu?   Auns Ar visu sparu metīsies jaunos darbos un...
Foto:Pexels.com/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 30. novembris

  Pirmā dienas  puse solās būt saspringta. Paaugstināsies neiecietība, katrs sīkums var izsist no līdzsvara. Otrajā...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 29. novembris

  Šai dienai nekal Napoleona plānus, bet uzstādi realizējamus mērķus. Ja kaut kas neizdodas, pie vainas...
Foto:Wallapapermani.eu

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 28. novembris

    Planētu mijiedarbība ir labvēlīga, lai demonstrētu savu šarmu un prasmes publiski. Sociālā saskarsme paies bez...

Mājai un Dārzam

Foto: Vilis Bukšs

Zināms, kāds laiks mūs sagaida DECEMBRĪ

  Latvijā pazīstamais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs savā interneta blogā prognozē decembra mēnesī gaidāmos...

LATVIJA PUTEŅA VARĀ: Notikuši vairāki negadījumi, valsti pārklāj sniega sega – VIDEO, FOTO

  Apkopojam video un foto materiālus, kas tapuši puteņa laikā pirmdien un naktī uz otrdienu -...

Sinoptiķis Bricis nopietni brīdina: Šis būs spēcīgākais sniegputenis pēdējo gadu laikā

  Šonedēļ gaidāmi divi lieli puteņi - vieni no spēcīgākajiem pēdējo četru gadu laikā, pirmdienas rītā...