Iespējams, tevi jau sen urda sajūta, ka nestrādā amatā, kurā spēj profesionāli izpausties un sasniegt savus mērķus. Vai ir pienācis laiks pamest darbu un kā to darīt bez nožēlas, par to šoreiz BrīvBrīdis.lv.

 

Situācijas izvērtēšana: ir nepieciešams laiks, lai izlemtu par savu turpmāko rīcību. Vispirms tev ir jāsaprot, ko konkrēti vēlies nākotnē, kas ir tās lietas, kas tevi šobrīd neapmierina esošajā darba vidē, ko vēlies novērst turpmākajā karjerā, lai tā būtu ilgtermiņa perspektīva, nevis nepārdomāts solis. Apsver vai tevī vienkārši nav sakrājies nogurums, jo sen neesi bijusi atvaļinājumā, un, pēc pelnītās atpūtas, viss atkal šķitīs labāk. Ja tev nav pa prātam algas apmērs, noskaidro vai pastāv iespēja, ka atalgojums pašreizējā amatā tiks palielināts. Tomēr, ja jūti, ka šajā darba vidē nenotiek nedz tava personīgā, nedz profesionālā izaugsme, kas ir iemesls tavam motivācija trūkumam, problēma ir daudz nopietnāka.

 

Konsultācija: apspried ar ģimeni un draugiem savus nodomus. Jautā pēc viņu padoma, jo tieši taviem vistuvākajiem ir objektīva informācija par to cik laimīgu viņi tevi redz līdzšinējā amatā, vai saskata nepieciešamību pēc pārmaiņām, jo tava neapmierinātība noteikti skar arī apkārtējos.

 

Apdomība: apsver savu finansiālo stāvokli, kā mainīsies jūsu ģimenes dzīves kvalitāte, ja tu tieši šobrīd pametīsi darbu, tomēr nenoliec savas personīgās sajūtas otrajā plānā. Ja jūti, ka tava neapmierinātība ar situāciju darba vietā sāk negatīvi ietekmēt arī tavu veselību, meklē ko labāku, jo neviens ienākumu līmenis un šķietami prestižs amats nav sabojātas veselības vērts!

 

Darba tirgus izpēte: pirms aiziet no līdzšinējā amata, izpēti jaunu darba vietu iespējas un piedāvājumus. Rūpīgi izlem, ko vēlies darīt tālāk – palikt pašreizējā darbības sfērā vai tev ir nepieciešama pārkvalifikācija, lai sasniegtu iecerēto, pasargājot sevi no nepārdomātiem soļiem. Iespējams, jau sen vēlies uzsākt pati savu biznesu, rīkojies! Ja šobrīd nevari atļauties palikt bez ienākumiem, centies normalizēt situācija esošajā darba vietā, līdz sarunāsi jau konkrētu pāreju uz citu uzņēmumu.

 

Rīkošanās pēc plāna: ja esi izlēmusi atstāt pašreizējo amatu, rūpīgi izplāno savu turpmāko rīcību, jo iepriekš izveidota scenārija ievērošana, ļaus tev nenovirzīties no mērķa.

 

Pieklājība: pametot darbu, saglabā draudzīgas attiecības ar darba devēju un kolēģiem, jo laba reputācija var palīdzēt tev turpmākajā dzīvē, piemēram, ja potenciālais darba devējs vēlēsies noskaidrot kaut ko vairāk par tavu personību un iepriekšējo darba pieredzi. Tāpēc pabeidz savus iesāktos darbus vai deleģē tos kādam atbildīgam kolēģim.

 

Lēmums par aiziešanu no darba ir grūts, īpaši mūsdienās, kad ekonomiskā situācija valstī nav pietiekami stabila, tieši tāpēc tas jāpieņem apdomīgi. Izvērtē visus aspektus, lai nākamajā gadā, atskatoties uz šo situāciju, secinātu, ka esi pieņēmusi vispareizāko lēmumu!

 

 

Sabiedrība

Šausmīgi notikumi sestdien risinājušies Mārupes pusē

  Mārupes novadā sadzīviska strīda laikā tiek nogalināta sieviete, vēsta Valsts policija. Šā gada 12. septembrī ap...
Foto:Ekrānšāviņš

Baiss atradums privātmājā Daugavpils pusē; policija rīkojas nekavējoties

  16. septembrī Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Daugavpils iecirknis saņēma informāciju, ka Tabores pagastā, kādā...
NMPD

Pašizolācija jāievēro, arī iebraucot no Lietuvas

  Ņemot vērā saslimšanas ar Covid-19 pieaugumu, iebraucot Latvijā no Lietuvas, cilvēkiem būs jāievēro pašizolācija. Prasība...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 20. septembris

Šo dienu labāk pavadīt vientulībā vai ar saviem vistuvākajiem cilvēkiem, kuriem patiesi uzticies. Spēsi strādāt...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 19. septembris

Romantiskajā dzīvē dominēs praktiskums, kas atsevišķos gadījumos nāks tikai par labu. Emocionāli jutīsies droši un...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 18. septembris

  Tev priekšā ir pārsteigumu pilna diena! Prāts valdīs pār sirdi, kā rezultātā ik viens būs...

Mājai un Dārzam

Pexels

Brīdina par laiku naktī

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši brīdinājumu par laiku naktī uz piektdienu. 17-18.09.2020. nakts...
jackeeholder.com

Parādās jauna informācija par nākamnedēļ gaidāmo laiku

  Pēc vētrainās ceturtdienas nedēļas izskaņā no rietumiem pakāpeniski sāks pastiprināties anticiklona ietekme. Līdz ar to...

Vētras sākumposmā šorīt Rīgā pavēries fantastisks skats – VIDEO

  "Šodien ne tikai vējains un lietains, bet rīta pusē pāri Rīgai spīdēja spoža varavīksne." vēsta...