Ķermenis mums katram ir tikai viens, tāpēc par to ir jārūpējas, sava veselība ir jāvērtē augstāk par pārmērīgu darbu vai negausīgu ballēšanos. Apkopojām deviņas ķermeņa zīmes, kas liecina par iespējamām veselības problēmām.

 

Sirmi mati pirms 40 gadu vecuma

Matu sirmošana ir dabiska parādība un to var ietekmēt ne vien vecums, bet arī ģenētiskā iedzimtība. Taču, ja tev ir ļoti daudz sirmu matu jau ap trīsdesmit gadu vecumu, tev pastiprināti vajadzētu pievērst uzmanību tam, vai neesi cukura diabēta riska grupā. Ieteicams pārbaudīt arī vai tavā dzimtā šī slimība ir raksturīga.

 

Dzimumzīmes

Vairums šo punktiņu ir nekaitīgi un labdabīgi, taču dažas dzimumzīmes var būt ļoti bīstamas. It īpaši tās, kas radušās pārmērīgas saules ietekmē. Šāda veida dzimumzīmju rašanās var tikt skaidrota kā pirmsvēža ādas izmaiņas, tāpēc noteikti vajadzētu pārbaudīt savu veselības stāvokli.

 

Acu baltumi

Tiem vienmēr jābūt baltiem. Neatkarīgi no neizgulēšanās, pārslodzes vai saaukstēšanās. Ja tie nav balti, iespējams, organismā ir nopietnas problēmas. Baltuma dzeltenīgums var norādīt uz aknu problēmām vai žultsakmeņu klātesamību. Sarkani baltumi var būt hipertensijas [paaugstināts asinsspiediens – red.] vai vīrusu slimību, piemēram, konjuktivīta vēstneši.

 

Sasprēgājušas lūpas

Pārsvarā to izraisa temperatūras svārstības un vējš, taču, ja šāda problēma ir teju pastāvīgi un rodas pat čūlas, iespējams, organismā ir akūts B vitamīna un cinka trūkums. Vēl tā var būt kā pazīme sēnīšu infekcijai.

 

Pietūcis kakls

Ja ir pietūcis kakls, steidzami vajadzētu konsultēties ar ārstu. Īpaša uzmanība jāpievērš kakla priekšējai daļai, jo tas var norādīt uz vairogdziedzera problēmām, kas īpaši bieži ir sastopamas sievietēm vecumā no 20 – 50 gadiem.

 

Uzacu izkrišana

Uzacis izkrīt cilvēka novecošanās procesā, taču pēkšņa matiņu izkrišana var norādīt uz dažāda veida vairogdziedzera problēmām. Nereti kā komplikācija ir arī galvas matu izkrišana.

 

Sarkanas plaukstas

Tās visbiežāk rodas dermatīta, ekzēmas vai alerģisku reakciju (pret metālu, zālēm, kādiem pārtikas produktiem vai dzērieniem) rezultātā. Taču sarkanas plaukstas var liecināt arī par aknu darbības traucējumiem.

 

Nagi

Pievērs uzmanību nagu izmaiņām. Ja pēkšņi tie izskatās citādāki, kļūst robaini, iedzelteni, ļoti trausli vai kā citādi mainās, dodies pie ārsta un noskaidro, vai ar tavu veselību viss ir kārtībā. Pēkšņas nagu slāņa izmaiņas var liecināt par dažādām veselības problēmām.

 

Aukstas pēdas

Pēdas ķermenī atrodas vistālāk no sirds, tāpēc dažas sirds un asinsvadu slimības visupirms ir pamanāmas šajā ķermeņa reģionā. Īpaši biežs ir tā saucamais Reinauda simptoms – kad kājas kļūst ne vien aukstas, bet pirksti balti, uz laiku zaudējot jūtīgumu. Ja pēdas bieži ir aukstas pat tad, ja pašam ir ļoti silti, var gadīties, ka asinsrites darbība ir apgrūtināta – pievērs tam uzmanību. Ir vērts painteresēties, vai  nav radušies perifērās asinsrites traucējumi. Vēl regulāra pēdu salšana var liecināt par iespējamu cukura diabēta risku un/vai pārāk lielu nervu slodzi.

 

Rūpējies par savu veselību laikus!

Sabiedrība

Izplatīts ārkārtīgi nopietns brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši sarkano brīdinājumu par spēcīgu pērkona negaisu ceturtdienas...
Foto:Flickr.com/Ilya Schurov/CC

Aizvadīti neaptverami traģiski Jāņi: bojā iet visa ģimene, vairāki noslīkuši

  Operatīvo dienestu sniegtā informācija liecina, ka Līgo dienā traģiski bojā gājuši vismaz astoņi cilvēki, bet...

Kašers un Jānis pirms kāzām “saceļ kājās” Kopenhāgenu; parādās negaidītas grūtības

  "STV Pirmā" šovs "Slavenības. Bez filtra" turpina vēstīt par Latvijas slavenāko geju Kašera un Jāņa...

“Tad nu par visu!” Žanis no Magones saņem pamatīgu sutu

  Gatavojoties karstajai vasarai, Žanis ir nodzinis gan ūsas, gan matus un kā smej pati Magone...

“Paldies Dievam, ka vispār esmu dzīvs!” Kā šobrīd klājas tautā iemīļotajam profesoram Danilānam?

  Jau vairākkārt vēstīts, ka tautā iemīļotais gastroenterologs, ārsts un profesors Anatolijs Danilāns decembrī nopietni saslima...

Atraitne pastāsta par skumjo nakti, kad no mums atvadījās leģendārais mūziķis Meijers

  Izdevuma "Privātā dzīve" 22.jūnija - 5. jūlija numurā 17. jūnijā mirušā mūziķa Gunāra Meijera atraitne...

Horoskopi un Testi

Foto:Flickr.com/llee_wu/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 25. jūnijs

  Veiksmīga diena, lai demonstrētu savas mākslinieciskās prasmes. Ja vēlies kļūt labāks un pozitīvāks, būs daudz...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 24. jūnijs

  Dienas pirmajā pusē nav ieteicam īsi izbraucieni – tie var izvērsties pārāk emocionāli negatīvā aspektā....

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. jūnijs

  Iespējams, šodien nāksies krietni vien pasvīst dažādos darbos, kas radīs aizkaitināmību, līdz ar to būs...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 22. jūnijs

Esi piesardzīgs, jo ir skaidrs, ka šajā dienā apkārt valdīs sarkasms, kurš atsevišķos gadījumos var...
Foto:Wall321.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 21. jūnijs

  Zvaigznes ikvienu šajā dienā padarīs nedaudz stūrgalvīgāku un spītīgāku kā ierasts gan privātajā, gan sociālajā...
Foto:Pexels.com/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 20. jūnijs

  Šajā dienā ieteicams tomēr ļauties komunikācijai ar apkārtējiem, jo sevišķi svaigā gaisā. Esiet uzmanīgi karstumā!     Auns Auna...

Mājai un Dārzam

Izplatīts ārkārtīgi nopietns brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši sarkano brīdinājumu par spēcīgu pērkona negaisu ceturtdienas...

Īpaši brīdina par laiku Līgo dienā un vakarā; izskan prognoze par laiku pēc svētkiem

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši virkni brīdinājumu par laiku līgo dienā, 23....

Sinoptiķi atjaunojuši sarkano brīdinājumu – tas ir spēkā līdz Līgo vakaram

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi atjaunoši iepriekš izplatīto sarkano brīdinājumu par ekstremālu karstumu....