Dziedātājs, pirmā Latvijas “X-faktora” finālists Aivo Oskis ir laidis klajā savu otro singlu – dziesmu “Pateicos”. BrīvBrīdis.lv aicināja viņu uz sarunu, lai uzzinātu vairāk par skaņdarba idejas un radīšanas procesu.

Aivo šķiet vienmēr smaidīgs un pozitīvi noskaņots. Saka, ka šādiem cilvēkiem viss izdodas, jo ir pareizā attieksme pret dzīvi – tam ticam arī mēs. 14. augustā, Galleria Riga jumta terases restorānā “67 Grill&Lounge” dziedātājs prezentēja savu jauno singlu “Pateicos”, kā arī plašākam publikas vērtējumam nodeva tā video klipu.

Foto:Dāvids Fomins

Kā radās ideja šādai dziesmai, kāds ir dziesmas “Pateicos” stāsts?

Ideja radās, jo vēlējos pateikties saviem draugiem, kuri man vienmēr ir ļoti daudz palīdzējuši un gribēju to izdarīt īpašā veidā. Uzskatu, ka man ir paveicies ar talantīgiem, čakliem un pozitīviem draugiem. Es zinu, ja jutīšos slikti, tad varēšu vērsties pie tuvākajiem cilvēkiem pēc padoma un atbalsta. Manuprāt, ir svarīgi pateikties draugiem, ka viņi man ir, jo nekad nevienu nedrīkst uzskatīt par pašsaprotamu. Ir svarīgi likt justies novērtētiem un īpašiem. Bieži mēs aizmirstam par to, ka mums līdzās ir tik lieliski cilvēki, mēs ikdienā viņus sākam uztvert par pašsaprotamiem, un tas nav pareizi. Mums ir jāpateicas saviem mīļajiem par to, ka viņi ir ar mums, ka atbalsta, iedrošina un palīdz.

 

Pastāsti par dziesmas radīšanas procesu.

Es par šāda veida dziesmu esmu jau domājis jau ilgi, bet nebija īstā dziesma un nevarēju savu domu izteikt vārdos, tāpēc nolēmu vērsties pie talantīgā dziedātāja un dziesmu autora Edvarda Griezes, kurš piekrita uzrakstīt šai dziesmai vārdus. Esmu ļoti priecīgs par iznākumu un katrs vārds rezonē ar to kā jūtos. Esmu pateicīgs.

 

Pirms plašāka publika varēja dzirdēt dziesmu, Tu izsludināji īpašu akciju, aicinot piedalīties, lai iegūtu iespēju filmēties tās videoklipā. Ikviens varēja iedziedāt dziesmas piedziedājumu un ievietot to sociālajos tīklos, pievienojot #AivoOskisPateicos. Kā radās šī interesantā ideja un kā gāja tās realizēšanā?

Ideja par Instagram akciju radās spontāni. Pēc dziesmas ierakstīšanas studijā, iedomājos, ka būtu interesanti iesaistīt atbalstītājus un dot viņiem iespēju pateikties arī viņu draugiem. Gribēju mudināt cilvēkus būt pateicīgiem par lieliskajiem cilvēkiem viņu dzīvēs, dziedot dziesmu “Pateicos”. Interesantāko video autoriem piedāvāju iespēju filmēties dziesmas videoklipā. Atsaucās krietns pulks jauniešu, kuri ievietoja savus pateicības video Instagramā, ietagojot savus tuvākos draugus un lietojot haštagu #AivoOskisPateicos. Tālākais jau redzams videoklipā, kur ir gan mani draugi, gan akcijas uzvarētāji.

Foto:Elvīra Blumfelde

Dziesmas videoklips – tas ir košs un skaists piedzīvojums. Pastāsti vairāk par klipa ideju/stāstu, par to košumu, kas tajā redzams.

Dziesmas videoklipa ideja ir ilgu gadu draudzība un kopā būšana ar draugiem. Šo videoklipu gribēju košu un pozitīvu, tāpēc izmantojām krāsainus apģērbus un aksesuārus. Klipa sākumā iezīmēta sešu draugu bērnība, kuru draudzība tiek sasaukta ar mūsdienām. Klipā izmantojām krāsaino “Pancars” mašīnu, kas iederējās klipā ar savu krāšņo dizainu. Klipa otrā diena tika filmēta kafejnīcā “Hungry Birds”, kas atrodas tieši Vecāķu pludmales krastā. Uz šo festivāla tipa ballītes skatu aicinājām visiem būt kreatīviem ar apģērbu un sapucēties kā festivālā.

 

23. augusta rītā Aivo, kopā ar ģitāristi Māru Bulu, kahonisti Elīzu Apini un divām bekvokālistēm – Signiju Taraņenko un Dionu Liepiņu, viesojās LNT “900 sekundes”, kur akustiski atskanēja arī dziesmas “Pateicos” TV pirmatskaņojums. Sarunu ar Aivo un priekšnesumu iespējams aplūkot ŠEIT!

Foto:Elvīra Blumfelde

Kas ir Tavi galvenie ieguvumi no darba procesa ar šo dziesmu?

Mans galvenais ieguvums ir tas, ka mana pateicība draugiem ir iemūžināta. Esmu saņēmis vairākas pateicības vēstules no atbalstītājiem Instagramā un Facebookā par to, ka esmu devis iespēju pateikt paldies draugiem ar dziesmu. Šķiet, ka dziesma un tās ideja ir pozitīvi ietekmējusi cilvēkus, par ko esmu ļoti gandarīts.

 

Noskaties dziesmas “Pateicos” videoklipu:

Kādi ir Tavi tuvākie nākotnes plāni? Kur varēsim Tevi redzēt, satikt?

Tuvākie plāni ir saistīti ar gatavošanos Supernovai. Cītīgi strādāju pie dziesmas, kas tiks nodota atlasei. Ir ieplānotas solo uzstāšanās, kā arī koncerti trio sastāvā kopā ar Rassell un Sabīni Berezinu. Sekojiet līdz aktivitātēm manos sociālajos tīklos, jo tieši tur ziņoju par savām aktivitātēm. (Aivo sociālajos tīklos iespējams atrast: Facebook un Instagram)

Ko Tu varētu ieteikt cilvēkiem – kur meklēt motivāciju rīkoties brīžos, kad tā kaut kur pazudusi?

Motivācija ir jārod sevī. Esi pateicīgs par to, kas tev jau ir un meklē jaunas iespējas pilnveidot un realizēt sevi. Ja esi procesā un darbojies, tad motivācija vienmēr būs.

 

Video klipa filmēšana tika uzticēta “Creative time” komandai, kā sastāvā ir – Marija Migliniece (režisore un montāža), Raitis Lapāns (operators un montāža) , kam Aivo ir īpaši pateicīgs par paveikto darbu. Tieši šo cilvēku dēļ klips ir redzams arī jums! Piedāvājam to apskatīt un izteikt arī savas domas.

 

Un visbeidzot – lūdzām Aivo aizpildīt arī mūsu mazo anketiņu:

Paldies, Aivo, par interviju! Vēlam Tev izdošanos un panākumus! 

Sabiedrība

Milzīgās nepatikšanās nonākuši vairāki Latvijā populāra pārvadātāja šoferīši

  Šā gada maijā pēc Latvijas Televīzijas raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” iesniegtās informācijas saistībā ar dīzeļdegvielas zādzību...

Maģisks rituāls palīdz latvietei tikt pie jauna auto

  Šī gada Mātes dienā pārsteigumu Madaras Brūnavas radiem sagādāja TV šovs SuperBingo, jo Lielajā laimes rata spēlē Madara...

Latvijas populārākā grupa “Prāta Vētra” izplata svarīgu paziņojumu

  Šī gada vasarā “Prāta Vētra” dosies koncerttūrē “Gads bez kalendāra” un uzstāsies piecās Latvijas pilsētās...
Elektrība

Arī vairāki letāli gadījumi – sākoties brīvlaikam, “Sadales tīkls” izplata svarīgu paziņojumu

  Sākoties vasaras brīvlaikam un atvaļinājumu laikam, kad cilvēki mēdz kļūt izklaidīgāki, AS "Sadales tīkls" atgādina...

Liels pavērsiens populārā mūziķa Eilanda dzīvē

  Grupa “The Hobos” kopā ar Ralfu Eilandu apvienojušies, lai šovasar klausītājiem sniegtu 3 koncertus –...

Tirdzniecības centrs “Alfa” nāk klajā ar paziņojumu pircējiem

  Iepirkšanās centrs “AKROPOLE Alfa” savā nomnieku lokā uzņēmis vairākus jaunus veikalus – “Frame Ģimenes optika”,...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 24. maijs

  Auns Šodien nodosies savas personības izaugsmei un attīstībai – gan iekšēji, gan ārēji. Atbrīvosies no kādas...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. maijs

  Auns Šī diena lielas izmaiņas tavā dzīvē neatnesīs. Vienīgais svarīgais notikums norisināsies vēlā vakarā. Kādā no...
Foto:Unsplash.com/Stefan Steinbauer/CC

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 23.-29. maijs

  Palūko, kā izkārtojušās zvaigznes un planētas, lai uzzinātu, ko tās maija pēdējai pilnajai nedēļai sola...
Foto:Pexels.com/Tarek Ansary/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 22. maijs

  Auns Šodien ieteicams atturēties no ģenerāltīrīšanas veikšanas. Pat, ja to iesāksi, dažādu iemeslu dēļ pabeigt to...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 21. maijs

  Auns Šajā dienā pastāv liels risks sasirgt ar angīnu vai citu respiratoro orgānu saslimšanu. Lai no...
Foto:Flickr.com/Nomad YC /CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 20. maijs

  Auns Šodien būsi pārlieku runīgs. Ja tev tuvumā pagadīsies kāds „spiegs”, viņam pavisam noteikti izdosies savākt...

Mājai un Dārzam

Diemžēl sinoptiķiem nav patīkamu ziņu par laiku turpmāk

  Jaunās darba nedēļas sākumā laiks būs sauss un saulains. Sākot no trešdienas, pietuvojoties ciklonam no...
Foto:Pexels.com/CC

Sinoptiķiem ir pilnīgi jaunas ziņas par laiku nogalē un nākamnedēļ – prognoze 7 dienām!

  Nedēļas izskaņā debesis būs apmākušās, lielā daļā valsts teritorijas ir gaidāmas lietusgāzes, vietām tās būs...

Pastāsta par laiku tuvākajās dienās; nepatīkamas ziņas par tālāko

  Sinoptiķis Jānis Trallis savā "Twitter" kontā īsi ieskicējis prognozes par laiku šajā nedēļas nogalē un...