Aizvadītajās brīvdienās ugunsgrēkos izdzisušas divu cilvēku dzīvības, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests  operatīvā informācija.

 

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 5.marta plkst. 6.30 līdz 7.marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 100 izsaukumus – 66 uz ugunsgrēku dzēšanu un 27 uz glābšanas darbiem, savukārt septiņi no izsaukumiem bija maldinājumi. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks, bet divi cilvēki gāja bojā.

 

Šorīt plkst. 05.48 saņemta informācija, ka Priekuļu novada Priekuļu pagastu deg šķūnis. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka deg šķūnis un garāža ar atklātu liesmu 300m2platībā. Ugunsgrēks lokalizēts plkst. 07.32, taču tā likvidācijas darbi vēl turpinās.

 

Savukārt šorīt plkst. 05.18 izsaukums saņemts uz Dzirnavu ielu Rīgā, kur trīsstāvu neapsaimniekotas ēkas pagrabstāvā dega sadzīves atkritumi 2m2 platībā. No piedūmotās ēkas tika evakuēts aptuveni 60 gadus vecs vīrietis.

 

Svētdien plkst. 03.38 saņemts izsaukums uz Tukuma novada Zentenes pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka deg vienstāvu dzīvojamā māja 540 mplatībā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 10.34. Ugunsgrēkā cieta aptuveni 88 gadus vecs vīrietis, kurš tika izglābts pirms VUGD ierašanās un nogādāts slimnīcā, un gāja bojā aptuveni 75 gadus veca sieviete. Iespējams ugunsgrēks izcēlās dūmvada bojājuma rezultātā, bet visus apstākļus noskaidros Valsts policija.

 

Svētdien plkst. 00.30 izsaukums saņemts uz Līvānu novada Turku pagastu, kur dzīvojamā mājā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka vienstāva koka dzīvojamā māja deg ar atklātu liesmu pilnā 112 m2 platībā un mājas jumts jau ir iebrucis. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 05.28. Ugunsgrēkā gāja bojā apmēram 93 gadus veca sieviete. Ugunsgrēka iemeslus noskaidros Valsts policija.

 

Svētdien plkst. 15.34 saņemts izsaukums Mārupē, kur neapsaimniekotā ēkā bija izcēlies ugunsgrēks. Dega vienstāva neapsaimniekotā ēka 130m2 platībā. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 19.00.

 

Brīvdienās dzēsti 25 kūlas ugunsgrēki, lielākie no tiem:

  • Jelgavā Uzvaras ielā pie lidlauka 200 000m2platībā,
  • Daugavpilī Gulbju ielā 60 000m2platībā, Lielajā ielā 10 000m2 un Komunālā ielā 10 000m2 platībā,
  • Kuldīgā Stacijas ielā 15 000m2platībā,
  • Iecavas novadā 20 000m2platībā,
  • Talsu novada Abavas pagasta Pedvālē 10 000m2platībā.

 

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta. Tā apdraud cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību. Atbilstoši Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 179.panta ceturtajai daļai par kūlas dedzināšanu fiziskajām personām var tikt uzlikts naudas sods divsimt astoņdesmit līdz septiņsimt euro apmērā. Savukārt, atbilstoši LAPK 51.panta otrajai daļai par zemes apsaimniekošanas pasākumu neizpildīšanu un zāles nepļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos, fiziskās personas var sodīt ar naudas sodu no simt četrdesmit līdz septiņsimt euro, bet juridiskās personas – no septiņsimt līdz divtūkstoš deviņsimt euro.

 

Ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega dārza māja, pirts ārsiena un bēniņi, šķūnis un elektrības stabs, jumts, malka un skaidu briketes, dārza māja, elektrosadales skapis, sadzīves mantas un starpsiena, ārsiena un siena ruloni, vieglā automašīna, atkritumi, uz plīts bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, kā arī sodrēji četru ēku dūmvados.

 

Aizvadītajās brīvdienās sniegta palīdzība cilvēkiem un dzīvniekiem. Svētdien plkst. 13.55 izsaukums saņemts uz Krimuldas novada Lēdurgas pagastu, kur cilvēks garāžā bija iespiests zem baļķa. Ierodoties ugunsdzēsēji glābēji redzēja, ka saimniecības ēkai ielūzusi jumta konstrukcija un zem tās nospiests vīrietis, glābēji aptuveni 60 gadus veco vīrieti atbrīvoja un nodeva mediķiem, kuri konstatēja vīrieša nāvi.

 

Sestdien Ogrē, Liepu ielā un Ķekavas pagasta Krustkalnos, Mežmalas ielā bezpalīdzīgi kaķi nocelti no kokiem. Savukārt Rīgā, Valdeķu ielā kaķis izcelts no pagraba šahtas.

 

Sabiedrība

Šausmīgi notikumi risinājušies daudzdzīvokļu namā Siguldā – VIDEO

  Kāda sirmgalve no Siguldas savā kāpņu telpā pie pašas dzīvokļa durvīm atradusi dēlu guļam uz...

Pēdējā laika smagākajā negadījumā Kurzemē letāls iznākums

  Piektdienas pēcpusdienā uz ceļa Tukums - Kuldīga noticis smags negadījums, kas prasījis cilvēka dzīvību. Starp Zemīti...

Infektologs Dumpis nāk klajā ar nepatīkamām ziņām

  “Mums priekšā ir ļoti sarežģīts marts. Iespējams, ir vairāk jādomā par ierobežojumiem,” – tā intervijā...

Tiešsaistes stundā Latvijā rupji pazemo skolotāju; vainīgajam draud lielas nepatikšanas

Par huligāniskām darbībām un mācību stundas norises traucēšanu Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirknī...
Foto:Flickr.com/Midori H/CC

Atrasts pazudušā Eduarda līķis

PAPILDINĀTS (05.03.2021. pulksten 14:29): Šodien, 5.martā, persona  tika atrasta bez dzīvības pazīmēm. Paldies visiem, kuri...
Foto:Pexels.com/CC

Kurzemē šausmīgos apstākļos atrod trīsgadnieku; sākts kriminālprocess

  Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Saldus iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par...

Horoskopi un Testi

Foto:Flickr.com/FHKE/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 6. marts

  Šī būs labvēlīga diena visa veida jūtu izpausmēm. Vajadzētu pievērsties arī iesāktu projektu pabeigšanai, jo...
Foto:Unsplash.com/Gabor Juhasz/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 5. marts

  Šajā laikā visām horoskopa zīmēm vairāk jāmēģina iekļauties savos plānos, lai produktīvi apmierinātu savas vajadzības....

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 4. marts

Zīmēm, kurām pēdējā laikā bijušas grūtības ar stūrgalvību un ieslīgšanu rutīnā, šodien varētu izdoties no...
Pexels.com/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 3. marts

  Šodien vairāk laika vajadzētu pavadīt savās mājās un veltīt laiku tam, lai vairotu prieku un...

Horoskopa zīmes, kurām MARTS būs īpaši veiksmīgs

  Uzzini, kuras dienas šomēnes zvaigznēs tev ir ierakstītas pozitīvās krāsās, bet kuras iezīmē, ka jābūt...
Foto:Flickr.com/Eric Lynch/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 2. marts

  Šodien daudziem cilvēkiem tā vien būs gaisā jūtama mīlestība. Iespējams, šodien daudzi cilvēki spēs savienoties...

Mājai un Dārzam

Vilis Bukšs

Parādās pavisam jaunas ziņas par laiku brīvdienās un nākamnedēļ

  Piektdien, kā arī nedēļas nogalē daudzviet gaidāms sniegs, slapjš sniegs, brīžiem snigs stipri. Gaidāms arī...

Trešdien un ceturtdien rūpīgi jāvēro laiks – varēs pateikt, kāds būs rudens un nākamā ziema

  Pazīstamais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs no Viļakas puses savā "Twitter" kontā stāsta, kādēļ...

Sinoptiķi brīdina par apstākļiem tuvākajās dienās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši brīdinājumu par paaugstinātu ūdens līmeni daudzviet Latvijā. Februāra...