Aizvadītajās brīvdienās ugunsgrēkos izdzisušas divu cilvēku dzīvības, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests  operatīvā informācija.

 

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 5.marta plkst. 6.30 līdz 7.marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 100 izsaukumus – 66 uz ugunsgrēku dzēšanu un 27 uz glābšanas darbiem, savukārt septiņi no izsaukumiem bija maldinājumi. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks, bet divi cilvēki gāja bojā.

 

Šorīt plkst. 05.48 saņemta informācija, ka Priekuļu novada Priekuļu pagastu deg šķūnis. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka deg šķūnis un garāža ar atklātu liesmu 300m2platībā. Ugunsgrēks lokalizēts plkst. 07.32, taču tā likvidācijas darbi vēl turpinās.

 

Savukārt šorīt plkst. 05.18 izsaukums saņemts uz Dzirnavu ielu Rīgā, kur trīsstāvu neapsaimniekotas ēkas pagrabstāvā dega sadzīves atkritumi 2m2 platībā. No piedūmotās ēkas tika evakuēts aptuveni 60 gadus vecs vīrietis.

 

Svētdien plkst. 03.38 saņemts izsaukums uz Tukuma novada Zentenes pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka deg vienstāvu dzīvojamā māja 540 mplatībā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 10.34. Ugunsgrēkā cieta aptuveni 88 gadus vecs vīrietis, kurš tika izglābts pirms VUGD ierašanās un nogādāts slimnīcā, un gāja bojā aptuveni 75 gadus veca sieviete. Iespējams ugunsgrēks izcēlās dūmvada bojājuma rezultātā, bet visus apstākļus noskaidros Valsts policija.

 

Svētdien plkst. 00.30 izsaukums saņemts uz Līvānu novada Turku pagastu, kur dzīvojamā mājā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka vienstāva koka dzīvojamā māja deg ar atklātu liesmu pilnā 112 m2 platībā un mājas jumts jau ir iebrucis. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 05.28. Ugunsgrēkā gāja bojā apmēram 93 gadus veca sieviete. Ugunsgrēka iemeslus noskaidros Valsts policija.

 

Svētdien plkst. 15.34 saņemts izsaukums Mārupē, kur neapsaimniekotā ēkā bija izcēlies ugunsgrēks. Dega vienstāva neapsaimniekotā ēka 130m2 platībā. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 19.00.

 

Brīvdienās dzēsti 25 kūlas ugunsgrēki, lielākie no tiem:

  • Jelgavā Uzvaras ielā pie lidlauka 200 000m2platībā,
  • Daugavpilī Gulbju ielā 60 000m2platībā, Lielajā ielā 10 000m2 un Komunālā ielā 10 000m2 platībā,
  • Kuldīgā Stacijas ielā 15 000m2platībā,
  • Iecavas novadā 20 000m2platībā,
  • Talsu novada Abavas pagasta Pedvālē 10 000m2platībā.

 

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta. Tā apdraud cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību. Atbilstoši Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 179.panta ceturtajai daļai par kūlas dedzināšanu fiziskajām personām var tikt uzlikts naudas sods divsimt astoņdesmit līdz septiņsimt euro apmērā. Savukārt, atbilstoši LAPK 51.panta otrajai daļai par zemes apsaimniekošanas pasākumu neizpildīšanu un zāles nepļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos, fiziskās personas var sodīt ar naudas sodu no simt četrdesmit līdz septiņsimt euro, bet juridiskās personas – no septiņsimt līdz divtūkstoš deviņsimt euro.

 

Ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega dārza māja, pirts ārsiena un bēniņi, šķūnis un elektrības stabs, jumts, malka un skaidu briketes, dārza māja, elektrosadales skapis, sadzīves mantas un starpsiena, ārsiena un siena ruloni, vieglā automašīna, atkritumi, uz plīts bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, kā arī sodrēji četru ēku dūmvados.

 

Aizvadītajās brīvdienās sniegta palīdzība cilvēkiem un dzīvniekiem. Svētdien plkst. 13.55 izsaukums saņemts uz Krimuldas novada Lēdurgas pagastu, kur cilvēks garāžā bija iespiests zem baļķa. Ierodoties ugunsdzēsēji glābēji redzēja, ka saimniecības ēkai ielūzusi jumta konstrukcija un zem tās nospiests vīrietis, glābēji aptuveni 60 gadus veco vīrieti atbrīvoja un nodeva mediķiem, kuri konstatēja vīrieša nāvi.

 

Sestdien Ogrē, Liepu ielā un Ķekavas pagasta Krustkalnos, Mežmalas ielā bezpalīdzīgi kaķi nocelti no kokiem. Savukārt Rīgā, Valdeķu ielā kaķis izcelts no pagraba šahtas.

 

Sabiedrība

Jauns pavērsiens latviešu tik iecienītajā Lielbritānijā – ļoti trūkst strādnieku

  Brexit un pašizolēšanās prasības radījušas Lielbritānijā pamatīgu darbaroku trūkumu. Daudzviet izskan bažas par piegāžu pārtraukšanu...
pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 26. jūlijs – 1. augusts

  Šīs nedēļas beigās jau klāt vasaras pēdējais mēnesis – augusts! Tas jāizbauda un jāļaujas, lai...
Foto:Flickr.com/Midori H/CC

Diemžēl sestdiena sākusies ar skumju ziņu

  Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 157 ceļu satiksmes negadījumi, tajos cietuši 25 cilvēki un viens gājis bojā. 23/07/2021 plkst.08:51...

Pazīstamais laika zīmju vērotājs Bukšs saņem skarbu kritiku par viedokli vakcinēšanās jautājumā

  Jūlija vidū pazīstamais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs savā "Twitter" kontā publicējis saiti uz...

Pēkšņi parādās jaunas ziņas par leģendāro grupu EOLIKA

  Par godu leģendārās grupas "Eolika" 40. gadu jubilejas tūrei, ne mazāk leģendārais komponists Boriss Rezņiks...

Sinoptiķi brīdina par laiku tuvākajās dienās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši virkni brīdinājumu par tuvākajās dienās gaidāmajiem laika...

Horoskopi un Testi

pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 26. jūlijs – 1. augusts

  Šīs nedēļas beigās jau klāt vasaras pēdējais mēnesis – augusts! Tas jāizbauda un jāļaujas, lai...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 25. jūlijs

  Šī būs konfliktu diena, taču tu tos atrisināsi dienas beigās, ja neizvairīsies no piepūles, ko...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 24. jūlijs

  Atceries, ka bez piepūles neko nevar paveikt! Mums katram ir savs Everests, ko iekarot –...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. jūlijs

  Ko zvaigznes tev sola 23. jūlijā?     Auns Šī diena būs emocijām bagāta diena. Vēlēsies skaļi izpaust savus...

Tavs horoskops veiksmīgam AUGUSTAM

Klāt vasaras pēdējais mēnesis - augusts. Aplūko, kā izkārtojušās zvaigznes, un ko tas sola tieši...
desktopnexus.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 22. jūlijs

  Šī būs veiksmīga diena ambīciju realizēšanai. Ļauj sev sapņot lielas lietas, tikai tad spēsi sasniegt...

Mājai un Dārzam

Sinoptiķi brīdina par laiku tuvākajās dienās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši virkni brīdinājumu par tuvākajās dienās gaidāmajiem laika...

Parādās jaunas ziņas par laiku brīvdienās un nākamnedēļ – prognoze 7 dienām!

  Līdz ar vēl vienu karstuma vilni, kurš aizsāksies svētdien, šī gada jūlijs, iespējams, kļūs par...

Būs vēl vismaz viens karstuma vilnis; pastāsta, kad tas sāksies

  Pēc ilgā karstuma viļņa, pirmdien Latvijā laiks bija krietni vēsāks. Taču prognozes liecina, ka nedēļas...