Aizvadītajās brīvdienās ugunsgrēkos izdzisušas divu cilvēku dzīvības, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests  operatīvā informācija.

 

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 5.marta plkst. 6.30 līdz 7.marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 100 izsaukumus – 66 uz ugunsgrēku dzēšanu un 27 uz glābšanas darbiem, savukārt septiņi no izsaukumiem bija maldinājumi. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks, bet divi cilvēki gāja bojā.

 

Šorīt plkst. 05.48 saņemta informācija, ka Priekuļu novada Priekuļu pagastu deg šķūnis. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka deg šķūnis un garāža ar atklātu liesmu 300m2platībā. Ugunsgrēks lokalizēts plkst. 07.32, taču tā likvidācijas darbi vēl turpinās.

 

Savukārt šorīt plkst. 05.18 izsaukums saņemts uz Dzirnavu ielu Rīgā, kur trīsstāvu neapsaimniekotas ēkas pagrabstāvā dega sadzīves atkritumi 2m2 platībā. No piedūmotās ēkas tika evakuēts aptuveni 60 gadus vecs vīrietis.

 

Svētdien plkst. 03.38 saņemts izsaukums uz Tukuma novada Zentenes pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka deg vienstāvu dzīvojamā māja 540 mplatībā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 10.34. Ugunsgrēkā cieta aptuveni 88 gadus vecs vīrietis, kurš tika izglābts pirms VUGD ierašanās un nogādāts slimnīcā, un gāja bojā aptuveni 75 gadus veca sieviete. Iespējams ugunsgrēks izcēlās dūmvada bojājuma rezultātā, bet visus apstākļus noskaidros Valsts policija.

 

Svētdien plkst. 00.30 izsaukums saņemts uz Līvānu novada Turku pagastu, kur dzīvojamā mājā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka vienstāva koka dzīvojamā māja deg ar atklātu liesmu pilnā 112 m2 platībā un mājas jumts jau ir iebrucis. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 05.28. Ugunsgrēkā gāja bojā apmēram 93 gadus veca sieviete. Ugunsgrēka iemeslus noskaidros Valsts policija.

 

Svētdien plkst. 15.34 saņemts izsaukums Mārupē, kur neapsaimniekotā ēkā bija izcēlies ugunsgrēks. Dega vienstāva neapsaimniekotā ēka 130m2 platībā. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 19.00.

 

Brīvdienās dzēsti 25 kūlas ugunsgrēki, lielākie no tiem:

  • Jelgavā Uzvaras ielā pie lidlauka 200 000m2platībā,
  • Daugavpilī Gulbju ielā 60 000m2platībā, Lielajā ielā 10 000m2 un Komunālā ielā 10 000m2 platībā,
  • Kuldīgā Stacijas ielā 15 000m2platībā,
  • Iecavas novadā 20 000m2platībā,
  • Talsu novada Abavas pagasta Pedvālē 10 000m2platībā.

 

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta. Tā apdraud cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību. Atbilstoši Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 179.panta ceturtajai daļai par kūlas dedzināšanu fiziskajām personām var tikt uzlikts naudas sods divsimt astoņdesmit līdz septiņsimt euro apmērā. Savukārt, atbilstoši LAPK 51.panta otrajai daļai par zemes apsaimniekošanas pasākumu neizpildīšanu un zāles nepļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos, fiziskās personas var sodīt ar naudas sodu no simt četrdesmit līdz septiņsimt euro, bet juridiskās personas – no septiņsimt līdz divtūkstoš deviņsimt euro.

 

Ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega dārza māja, pirts ārsiena un bēniņi, šķūnis un elektrības stabs, jumts, malka un skaidu briketes, dārza māja, elektrosadales skapis, sadzīves mantas un starpsiena, ārsiena un siena ruloni, vieglā automašīna, atkritumi, uz plīts bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, kā arī sodrēji četru ēku dūmvados.

 

Aizvadītajās brīvdienās sniegta palīdzība cilvēkiem un dzīvniekiem. Svētdien plkst. 13.55 izsaukums saņemts uz Krimuldas novada Lēdurgas pagastu, kur cilvēks garāžā bija iespiests zem baļķa. Ierodoties ugunsdzēsēji glābēji redzēja, ka saimniecības ēkai ielūzusi jumta konstrukcija un zem tās nospiests vīrietis, glābēji aptuveni 60 gadus veco vīrieti atbrīvoja un nodeva mediķiem, kuri konstatēja vīrieša nāvi.

 

Sestdien Ogrē, Liepu ielā un Ķekavas pagasta Krustkalnos, Mežmalas ielā bezpalīdzīgi kaķi nocelti no kokiem. Savukārt Rīgā, Valdeķu ielā kaķis izcelts no pagraba šahtas.

 

Sabiedrība

Policija tumsā Liepājā pamana auto bez gaismām; tālāk notikumi risinās dramatiski

  Vakar Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas Liepājā, Karostas mikrorajonā fiksēja automašīnu,...

Vēl vairāk nekā 2600 jaunu gadījumu; miruši 12 cilvēki, bet saslimstības rādītājs kāpj debesīs

  Piektdien saņemtas ziņas, ka aizvadītajā diennaktī atklāti 2628 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi, bet miruši vēl...

Diemžēl piektdienas rītā saņemta ļoti skumja vēsts

  Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 13. janvāra plkst. 06.30 līdz 14.janvārim plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un...

Beidzot atklājies, kādēļ Žanis laulībā ar Magoni bija tik greizsirdīgs

  Sarunā ar Uģi Kuģi Žanis atklāj Šutovu laulības aizkulises un runā par savām pagātnes traumām,...

Izskan nopietns brīdinājums par turpmāk gaidāmo laiku

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši virkni dzelteno un pat oranžo brīdinājumu par...

Nopietni brīdina par laiku turpmāk – izskan jauna prognoze 7 dienām!

  Šīs nedēļas izskaņā Latvijā gaidāma vētra, ziemeļrietumu, rietumu vējam pastiprinoties brāzmās līdz 18-23 m/s, piekrastē...

Horoskopi un Testi

Foto:Flickr.com/Rich Herrmann/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 14. janvāris

  Šī diena sniegs iespēju radīt uzlabojumus savā personīgajā dzīvē jo īpaši, ja tu šobrīd esi...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 13. janvāris

  Šī diena nebūs piemērota lielu lēmumu pieņemšanai un milzīgam enerģijas patēriņam. Pat normāla fiziskā piepūle...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 12. janvāris

  Auns Auna zīmē dzimušie ir tendēti ļoti strauji uzsākt dažādus projektus un aizrautīgi arī turpināt pie...
Foto:Flickr.com/Sean/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 11. janvāris

  Šodien iespējams pašapziņas trūkums un nav izslēgts, ka radīsies dažādi iekšējie konflikti. Varētu būt grūti...
Foto:Nature.desktopnexus.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 10. janvāris

  Šī diena kopumā būs dažādu emociju piepildīta - gan interesanta, gan garlaicīga, satraukumu un vienaldzības...
Foto:Flickr.com/photogramma1/CC

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 10.-16. janvāris

  Vēl viena nedēļa aiz muguras un jauna klāt, tās mainās strauji, gadam atkal ritot uz...

Mājai un Dārzam

Izskan nopietns brīdinājums par turpmāk gaidāmo laiku

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši virkni dzelteno un pat oranžo brīdinājumu par...

Nopietni brīdina par laiku turpmāk – izskan jauna prognoze 7 dienām!

  Šīs nedēļas izskaņā Latvijā gaidāma vētra, ziemeļrietumu, rietumu vējam pastiprinoties brāzmās līdz 18-23 m/s, piekrastē...
Foto:Flickr.com/Kate Ter Haar/CC

Izplatīts nopietns brīdinājums par laiku naktī

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši dzelteno brīdinājumu, kas ir spēkā līdz ceturtdienas...