Aizvadītajās brīvdienās ugunsgrēkos izdzisušas divu cilvēku dzīvības, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests  operatīvā informācija.

 

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 5.marta plkst. 6.30 līdz 7.marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 100 izsaukumus – 66 uz ugunsgrēku dzēšanu un 27 uz glābšanas darbiem, savukārt septiņi no izsaukumiem bija maldinājumi. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks, bet divi cilvēki gāja bojā.

 

Šorīt plkst. 05.48 saņemta informācija, ka Priekuļu novada Priekuļu pagastu deg šķūnis. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka deg šķūnis un garāža ar atklātu liesmu 300m2platībā. Ugunsgrēks lokalizēts plkst. 07.32, taču tā likvidācijas darbi vēl turpinās.

 

Savukārt šorīt plkst. 05.18 izsaukums saņemts uz Dzirnavu ielu Rīgā, kur trīsstāvu neapsaimniekotas ēkas pagrabstāvā dega sadzīves atkritumi 2m2 platībā. No piedūmotās ēkas tika evakuēts aptuveni 60 gadus vecs vīrietis.

 

Svētdien plkst. 03.38 saņemts izsaukums uz Tukuma novada Zentenes pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka deg vienstāvu dzīvojamā māja 540 mplatībā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 10.34. Ugunsgrēkā cieta aptuveni 88 gadus vecs vīrietis, kurš tika izglābts pirms VUGD ierašanās un nogādāts slimnīcā, un gāja bojā aptuveni 75 gadus veca sieviete. Iespējams ugunsgrēks izcēlās dūmvada bojājuma rezultātā, bet visus apstākļus noskaidros Valsts policija.

 

Svētdien plkst. 00.30 izsaukums saņemts uz Līvānu novada Turku pagastu, kur dzīvojamā mājā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka vienstāva koka dzīvojamā māja deg ar atklātu liesmu pilnā 112 m2 platībā un mājas jumts jau ir iebrucis. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 05.28. Ugunsgrēkā gāja bojā apmēram 93 gadus veca sieviete. Ugunsgrēka iemeslus noskaidros Valsts policija.

 

Svētdien plkst. 15.34 saņemts izsaukums Mārupē, kur neapsaimniekotā ēkā bija izcēlies ugunsgrēks. Dega vienstāva neapsaimniekotā ēka 130m2 platībā. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 19.00.

 

Brīvdienās dzēsti 25 kūlas ugunsgrēki, lielākie no tiem:

  • Jelgavā Uzvaras ielā pie lidlauka 200 000m2platībā,
  • Daugavpilī Gulbju ielā 60 000m2platībā, Lielajā ielā 10 000m2 un Komunālā ielā 10 000m2 platībā,
  • Kuldīgā Stacijas ielā 15 000m2platībā,
  • Iecavas novadā 20 000m2platībā,
  • Talsu novada Abavas pagasta Pedvālē 10 000m2platībā.

 

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta. Tā apdraud cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību. Atbilstoši Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 179.panta ceturtajai daļai par kūlas dedzināšanu fiziskajām personām var tikt uzlikts naudas sods divsimt astoņdesmit līdz septiņsimt euro apmērā. Savukārt, atbilstoši LAPK 51.panta otrajai daļai par zemes apsaimniekošanas pasākumu neizpildīšanu un zāles nepļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos, fiziskās personas var sodīt ar naudas sodu no simt četrdesmit līdz septiņsimt euro, bet juridiskās personas – no septiņsimt līdz divtūkstoš deviņsimt euro.

 

Ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega dārza māja, pirts ārsiena un bēniņi, šķūnis un elektrības stabs, jumts, malka un skaidu briketes, dārza māja, elektrosadales skapis, sadzīves mantas un starpsiena, ārsiena un siena ruloni, vieglā automašīna, atkritumi, uz plīts bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, kā arī sodrēji četru ēku dūmvados.

 

Aizvadītajās brīvdienās sniegta palīdzība cilvēkiem un dzīvniekiem. Svētdien plkst. 13.55 izsaukums saņemts uz Krimuldas novada Lēdurgas pagastu, kur cilvēks garāžā bija iespiests zem baļķa. Ierodoties ugunsdzēsēji glābēji redzēja, ka saimniecības ēkai ielūzusi jumta konstrukcija un zem tās nospiests vīrietis, glābēji aptuveni 60 gadus veco vīrieti atbrīvoja un nodeva mediķiem, kuri konstatēja vīrieša nāvi.

 

Sestdien Ogrē, Liepu ielā un Ķekavas pagasta Krustkalnos, Mežmalas ielā bezpalīdzīgi kaķi nocelti no kokiem. Savukārt Rīgā, Valdeķu ielā kaķis izcelts no pagraba šahtas.

 

Sabiedrība

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 20.-26. marts

  Šonedēļ, kad laiks kļuvis vēl pavasarīgāks, atpūties un pavadi laiku ar saviem mīļajiem! Savukārt nedēļas...
Foto:Flickr.com/Michael Simmons/CC

Siguldiete atsakās no lielas naudas summas – un tā izrādās prātīga izvēle!

  11. martā TV šovā Superbingo Lielā laimes ratā spēlē laimētā automašīna Mazda 3 nodota tās īpašniecei – siguldietei Ilzei Lauskai, vēsta...

Sinoptiķi brīdina par apstākļiem tuvākajās dienās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši dzelteno brīdinājumu par apstākļiem tuvākajās dienās. Kurzemē,...

Magone nākusi klajā ar negaidītu atzīšanos

  STV šova "Slavenības. Bez filtra" zvaigzne Magone ciemojoties pie mammas nododas sarunām par dzīvi. Saimniecībai nepieciešamas...

“Es turpinu dzīvot kā līdz šim!” saka latviete, kura tikusi pie sešiem cipariem rakstāmas naudas summas

  Momentloterijas Bagāts biļete ar 150 000 eiro laimestu iepriecinājusi 35 gadus jaunu Zani no Bērzaunes, kura strādā kokapstrādes uzņēmumā....

Lieli jaunumi populārā mūziķa Ivo Fomina dzīvē

  Vienam no daudzu gadu populārākajiem Latvijas rokmūzikas dziedātājiem Ivo Fominam daudz jaunumu! Jauna 60 dziesmu...

Horoskopi un Testi

globe-views.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 19. marts

  Šodien nevajadzētu ļauties, lai dažādi sīkumi izraisa lielas nesaskaņas ar apkārtējiem cilvēkiem. Vajadzētu jau pašā...

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 20.-26. marts

  Šonedēļ, kad laiks kļuvis vēl pavasarīgāks, atpūties un pavadi laiku ar saviem mīļajiem! Savukārt nedēļas...
Foto:Unsplash.com/Adrian/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 18. marts

  Šī diena ir piemērota, lai pievērstos personīgas dabas jautājumiem. Nebaidies uzrunāt personu, kuras atgriešanos savā...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 17. marts

  Šī diena sniegs tev jaunas iespējas personīgajās attiecībās. Iespējams, jūtas atjaunosies un/vai kļūs stiprākas pret...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 16. marts

  Izbaudi dienu un drosmīgi raugies nākotnē!   Auns Neraugoties uz to, ka Auni mīl savu neatkarību, viņi šodien...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 15. marts

  Šī diena var radīt jaunas perspektīvas. Tavs prāts būs atvērts, tādēļ tu spēsi lietas saredzēt...

Mājai un Dārzam

Sinoptiķi brīdina par apstākļiem tuvākajās dienās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši dzelteno brīdinājumu par apstākļiem tuvākajās dienās. Kurzemē,...

Izskan jaunas un patīkamas laika prognozes 7 dienām

Svētdien, 18. martā, diena ar nakti būs vienāda garuma, bet 20. martā sāksies astronomiskais pavasaris,...

Sinoptiķis Bricis: Līdz ar ievērojamu laika maiņu mūs gaida vēl kāds pārsteigums

  Pagājušajā nedēļā Latvijā piedzīvojām vairākus puteņus un arī šīs ziemas zemāko temperatūru, Zosēnos tai noslīdot...