fly-me-away

BrīvBrīdis.lv sadarbībā ar ceļotājiem draudzīgo tūroperatoru FlyMeAway.lv piedāvā lielisku iespēju – doties uz Portugāli, lai savām acīm aplūkotu tās romantiski skaisto galvaspilsētu Lisabonu. Paņem savu mīļoto aiz rokas un… dodamies ceļā jau 2016. gada Lieldienās!

 

Lisabona ir Eiropas vistālāk esošā galvaspilsēta, turklāt vienīgā, kura atrodas Atlantijas okeāna krastā. Tā kā ģeogrāfiski šī vieta ir bagāta ar dažādiem stāviem pakalniem, tā noteikti būs pretstats tavai ikdienai Latvijā. Un, ko gan ceļojot vēl vairāk vajag? Redzēt to, kas nav ikdienišķs mājās – nokļūt pasakā, kāda Lisabona patiesi ir. Pilsētā ir baudāmas tās brīnumskaistās pilis, majestātiskie pieminekļi, vēsturiskās kafejnīcas un restorāni. Lisabona ir pilsēta, kurai, kā sacīts, esot ne tikai savs vizuālais baudījums, bet pat pašai sava skaņa un garša. Turklāt – te ļoti daudz ko darīt būs romantiķiem.

 

Portugāles galvaspilsēta ir ļoti krāsains un interesants galamērķis. Tā ir slavena ar savu silto un saulaino klimatu un lepojas ar savu daudzveidību, kas labprāt tiek piedāvāta arī tūristiem. Pastaigājies pa šaurajām ieliņām vecpilsētā, dodies uz upes promenādi baudīt neparasto gaisotni vai atpūties zaļajos, brīnumskaistajos parkos un dārzos. Ja ļausies pilsētas valdzinājumam pavisam nesteidzīgi, varēsi sajust visu tās šarmu pilnā apmērā.

 jautajums-lisabona

 

Lai tu gūtu skaidrāku priekšstatu un apstiprinātu pats sev, ka tiešām to vēlies redzēt klātienē – piedāvājam aplūkot desmit lieliskas apskates vietas, ar ko valdzinās Lisabona. Turklāt esam parūpējušies par to, lai tu ne tikai varētu iepazīt šo pilsētu un vizualizēt to, ko tā piedāvā, bet arī aplūkot vairāk informācijas par to, kā tur nokļūt. Tūroperators FlyMeAway.lv piedāvā turp doties jau Lieldienās – no 24. – 28. martam baudot visu šo krāšņumu realitātē. Dodamies ceļā!

 

 

Castelo de São Jorge

Foto:Flickr.com/endless autumn/CC
Foto:Flickr.com/endless autumn/CC

Viens no visatpazīstamākajiem Lisabonas apskates objektiem noteikti ir Svētā Georga cietoksnis, kas atrodas netālu no Alfamas (senākais pilsētas reģions, kas atrodas nogāzē starp cietoksni un Tagus upi) – pašā kalna galā, no kurienes paveras brīnišķīgs skats uz visu pilsētu. Šis ir viens no vispopulārākajiem tūristu galamērķiem Portugāles galvaspilsētā. Cietokšņa iespaidīgie mūri un tā fascinējošā atrašanās vieta padara būšanu šajā vietā vēl īpašāku. Cietoksnis šajā vietā ir kopš Dzelzs laikmeta – tā bija pils, ko marokāņi aizsargāja pret kristiešu iebrukumiem, līdz beigās 1147. gadā to pārņēma Portugāles pirmais karalis Alfonso Henrikess. Viņš uzbūvēja Aláçova Palace – kā dzīvesvietu monarhiem līdz brīdim, kad jaunā karaļa rezidence tika uzbūvēta pie upes. Dažādas pils pamatu daļas ir atklātas mūsdienīgajos arheoloģiskajos izrakumos. Cietoksnis ir brīnumskaista vieta, lai no turienes izbaudītu pasakaino skatu uz visu pilsētu, Tagus upi un pat tālumā esošo Atlantijas okeānu. Vienā no torņiem atrodas arī “Camera Obscura” periskops, kas ļauj palūkoties uz zemāk esošo pilsētu neparastā 360° skatījumā.

 

 

Mosteiro dos Jerónimos

Foto:Flickr.com/Bernt Rostad/CC
Foto:Flickr.com/Bernt Rostad/CC

Ja vēlamies izcelt vēl kādu no Lisabonas apskates vietām, tad 16. gadsimtā celtais Žeronīma klosteris, kas atrodas Praça do Império 1400-206 Lisboa, ir viens no ievērības cienīgākajiem objektiem Portugālē – satriecošs piemineklis ar milzīgu vēsturisko un kultūras nozīmi, kas godam pelnījis savu vietu UNESCO pasaules kultūras mantojuma sarakstā. Tas uzcelts par godu Vasko da Gamam – portugāļu jūrasbraucējam, vienam no nozīmīgākajām personām Lielo ģeogrāfisko atklājumu laikā. Klosteris ir kā episka viņa 1498. gada ceļojuma uz Indiju liecība. Tas atrodas netālu no upes krasta pievilcīgajā Belemā un ir zināms arī kā katoļu reliģiskā svētvieta, ko pasūtījis karalis Manuels I 1501. gadā. Žeronīma klosteris ir bagātīgā atklājumu laikmeta simbols un tā būvniecība galvenokārt tika finansēta pateicoties tirdzniecībai ar garšvielām, ko no saviem ceļojumiem pārvedis da Gama. Tas atklāj fantastiski izstrādātu dienvidu portālu, skaistu un rāmu Portugāļu vēlīnās gotikas īpašo šarmu. Svētās Marijas baznīcā atdusas arī Vasko da Gamas mirstīgās atliekas.

 

 

Oceanário de Lisboa

Foto:Flickr.com/Grégoire Hervé-bazin/CC
Foto:Flickr.com/Grégoire Hervé-bazin/CC

Lisabonas okeanārijs ir viens no Eiropas labākajiem un viens no pasaulē lielākajiem akvārijiem. Tā neapstrīdami ir arī viena no piemērotākajām apmeklējuma vietām visai ģimenei. Šo īpašo ēku projektējis Pēteris Šermaiefs un tā  būvēta par godu vispasaules izstādei “Ekspo 98”. Izstādes teritorija pašlaik ir pazīstama kā “Nāciju parks” jeb “Parque das Nações”. Lisabonas okeanārijs ir prātam neaptverama masīvu zivju un jūras dzīvnieku, kā arī desmitiem dažādu putnu sugu mājvieta. Ekspozīcijas atjautīgi izkārtotas un ataino četrus brīnumus – Atlantijas, Klusā, Indijas un Dienvidu okeāna biotopus un ainavas. Tiem pa vidu okeanārija muzeja centrālajā daļā atrodas milzīga, 32 metrus augsta ūdens  tvertne ar dažādas formas un izmēra zivīm, ieskaitot graciozās rajas, saules zivis un bērnu tik iemīļotās okeāna dzīļu iemītnieces –  gludās haizivis. Izliektais organiskais stikls ļauj okeanārija apmeklētājiem piedzīvot fantastisku tuvplānu, izbaudot šo apbrīnojamo zemūdens pasauli. Šajā vietā izpētīt dažādās ekosistēmas būs īstens prieks!  Antarktikas biotopā ieraudzīsi jautros pingvīnus, bet enerģisku Kalānu jeb jūrasūdru pāri tevi priecēs  Klusā okeāna ekspozīcijā. Lisabonas okeanārijs pat iemantojis  pasaules atzinību par jūras vides izpratnes, kā arī aktīvu pasaules okeānu bagātību saglabāšanas veicināšanas kampaņām. Un bez šaubām –  šajā vietā tu vienkārši gūsi fantastiskas emocijas!

 

 

Torre de Belém

Foto:Flickr.com/Sébastien Bertrand/CC
Foto:Flickr.com/Sébastien Bertrand/CC

Vēl kāds ļoti simbolisks vēstures piemineklis ir Lisabonā esošais Belem tornis, kas celts laika posmā no 1515. – 1521. gadam. Sākotnēji tas veidots kā cietoksnis upes vidū (ūdenstece mainījusies gadu gaitā). Torņa fasādi grezno dažādi neparasti jūras motīvi, piemēram, vītā virve, kas izkalta no akmens. Arī šis piemineklis ir iekļauts UNESCO pasaules kultūras mantojuma sarakstā. Iekšpusē apskatāmas dažādas interesantas istabas, tostarp otrajā stāvā esošā karaļa Manuela I guļamistaba, no kuras ir izeja uz brīnišķīgu, karalisku lodžiju, kur ticis novietots arī viņa ģerbonis. Tornī iespējams uzkāpt pa stāvām spirālveida kāpnēm, un tas tiešām ir tā vērts, jo skats, kas paveras apkārt, ir neatkārtojams.

 

 

Elevador de Santa Justa

Foto:Flickr.com/Francisco Vicente/CC
Foto:Flickr.com/Francisco Vicente/CC

Nedaudz parādoties pār Baišas (Lisabonas vēsturiskā centra)  jumtiem, redzams savāda izskata objekts. Tas ir Santas Žustas lifts – neogotiska stila tērauda celtne. No pirmā acu uzmetiena tā sakniedētais dzelzs rāmis un smagnējās konstrukcijas pelēkā krāsa uzbur Eifeļa torņa (viens no Francijas galvaspilsētas Parīzes simboliem) tēlu un taisnība vien ir, saikne starp šīm divām celtnēm nav tālu jāmeklē. Santas Žustas liftu 1901. gadā radījis Gistava Eifeļa skolnieks – franču arhitekts un inženieris Rauls Mesners de Ponsards. Lifts tika uzcelts ar domu savienot Baišu ar Largo do Carmo –  Bairro Alto apkārtnē, modernu pilsētas daļu, ko ieskauj dārgi, izsmalcināti veikali, FADO mūzikas mājas  un mazi, omulīgi restorāni. Mūsdienās zinātkārie tūristi izbauda šo braucienu, kas paceļas 32 metru augstumā, labprāt ceļojot koka paneļu kajītē, kas joprojām ietver sākotnējās, pulētā misiņa detaļas.

Flickr.com/Andreas Manessinger/CC
Flickr.com/Andreas Manessinger/CC

 

Ceļojums beidzas zem terases. No šīs vietas pasažieri vai nu pār tiltu dodas uz Bairro Alto vai izvēlas kāpt augšup pa spirālveida kāpnēm, kas ved uz pašu terasi. Skats no augšas atklāj lielisku ainavu –  aizņemtās pilsētas burzmu, gājējiem pārpilnās ielas, gleznainos laukumus, kā arī Tagus upi.

Foto:Flickr.com/debarshiray/CC
Foto:Flickr.com/debarshiray/CC

Vēl viena unikāla transporta līdzekļa forma Lisabonā ir Elevador da Bica, funikulieris jeb trošu dzelzceļš, ko līdzīgi kā iepriekš minēto liftu radījis Rauls Mesners de Ponsards. Tas publiski kļuva pieejams 1892. gadā. Mūsdienās tas joprojām paceļas virs stāvās Rua da Bica de Duarte Belo, aizvizinot pasažierus līdz lieliskam skatu punktam. Šī funikuliera apakšējā pietura ir teju paslēpta aiz de S. Paulo ielas fasādes ar uzrakstu Lifti da Bica (Nr. 234.). Visnotaļ ir vērts izpētīt šo mierīgo, nelielo  kvartālu, ko  pazīst kā Bica, kas ved lejup no Calçada do Combro / Rua do Loreto līdz pat upei. Vietas, kur tikai dažas automašīnas ceļo pa šīm slīpajām, šaurajām ieliņām, gar blīvi novietotajām ēkām.

 

 

Museu Calouste Gulbenkian

Foto:Flickr.com/Sheila Thomson/CC
Foto:Flickr.com/Sheila Thomson/CC

Kā spožs dārgakmens Lisabonas kultūras vainagā iemirdzas  Calouste Gulbenkian muzejs, kas atrodas Av. Berna 45A, 1067-001 Lisboa un ir arī viens no visslavenākajiem  muzejiem Eiropā. Tas meklējams sulīgā, zaļā parkā uz ziemeļiem no pilsētas un ir nosaukts par godu armēņu naftas magnātam, kurš dzimis 1869. gadā un īsi pirms savas nāves – 1955. gadā uz Portugāli atveda savu plašo privāto mākslas kolekciju. Pēc  šī dāvinājuma saņemšanas izveidoja dotācijas fondu  un nolēma radīt mākslas kompleksu. Gulbenkiana īpašumā bija pārsteidzoši mākslas darbi no visas pasaules, kas aptvēra 4000 gadus: no senās Ēģiptes laikiem līdz pat 20. gadsimtam. Šajā vietā tev būs iespēja absorbēt daudzus gabaliņus mākslas vēstures no tik dažādiem periodiem! Šī ir vieta, kur pavadīt pusi dienas izzinot dažādas izstāžu zāles, taču tava pacietība tiks apbalvota ar fantastisku ceļojumu pa vienu no vislabākajām kolekcijām pasaulē!

Šajā muzejā kā spožas pērles mirdz izcili klasiskie un austrumu mākslas priekšmeti, kas ietver 11 romiešu medaljonus. Tie tika apslēpti un atklāti Abukiras līcī, Ēģiptē, nesot liecības par  Olimpiskajām spēlēm, kas notika Maķedonijā. Aplūko 17. gadsimta persiešu un turku paklājus, kas ir vienas no vislabāk saglabātajām mākslas liecībām pasaulē un skaidrs pierādījums par kolekcijas īpašnieka lielo interesi par islāma mākslu. Pārceļoties uz Eiropu, tevi sagaida mākslas darbi no 14. – 17 gadsimtam. Šajā muzejā starp Rembranta, Antonisa van Deika un citu lielmeistaru darbiem atradīsi Rubensa gleznoto Helēnas Furmānes portretu – sievietes, kura atnesa mākslinieka dzīves otrajā pusē daudz personiska prieka un radoša pacēluma. Ir zināms, ka šis bija kolekcijas īpašnieka iecienītākais mākslas darbs. Tevi patiesi pārsteigs, cik reti un īpaši pulksteņi un citi laikrāži radīti Francijā 18. gadsimtā, tos aplūkot vari dekoratīvās mākslas zālē. Neticami, taču  tie visi aizvien ir labā darba kārtībā – ierodies muzejā apaļā stundā un pārliecinies par to labskanību pats! 

Calouste Gulbenkian muzejā tavu skatienu, visticamāk, aizkavēs atzveltnes krēsls, kas reiz piederēja pašai Marijai Antuanetei  jeb Austrijas erchercogienei, kā arī Francijas un Navarras karalienei. Šeit aplūkojamas glezniecības liecības un skulptūras no astoņpadsmitā un deviņpadsmitā gadsimta, viens no tādiem – Džozefa Melorda Viljama Tērnera – viena no izcilākā ainavu mākslinieka darbiem. Ekskursija pa šo muzeju beidzas ar fantastisku rotaslietu un stikla izstrādājumu kolekciju, kas atklāj franču jūgendstila juveliera un stikla mākslinieka Renē Lalika (1860. – 1945. gads) darbus. Neviena no skaistajām piespraudēm un kaklarotām nekad nav tikusi izmantota, izņemot pārsteidzošu un ekstravagantu spāres –  sievietes apveida ņiebura rotājumu, ar ko vienu reizi rotājās leģendārā franču teātra aktrise un bieži vien dēvēta par vispopulārāko skatuves mākslinieci pasaules vēsturē – Sāra Bernāra (1844. – 1923. gadam).

 

Turklāt, ja esi muzeju cienītājs, šis nebūs vienīgais, ko ir vērts aplūkot. Museu Nacional de Arte Antiga – nacionālais antīkās mākslas muzejs; Museu Nacional do Azulejo , kas veltīts dekoratīvo akmens darbu mākslai; Lisboa Story Centre – kur iespējams uzzināt visu par valsts un pilsētas vēsturi; Núcleo Arqueologico – vieta, kur aplūkot arheoloģiskos  izrakumus un uzzināt daudz vairāk Lisabonas noslēpumu; Mude – Museu do Design e da Moda – modes un dizaina muzejs.

 

 

Aqueduto das Águas Livres

Foto:Flickr.com/Luis Ascenso/CC
Foto:Flickr.com/Luis Ascenso/CC

Vēl viens no Lisabonas lieliskākajiem, ikoniskajiem orientieriem ir milzīgais Águas Livres akvedukts, kas apgādā Portugāles galvaspilsētu ar svaigu ūdeni pa 1748 caurulēm no avota, kas atrodas uz ziemeļiem no pilsētas. Šī ir visiespaidīgākā un ievērojamākā 18. gadsimta ūdens sistēma, ko vēl nesen nebija iespējams interesentiem aplūkot. Lai gan tagad ir pieejama šāda iespēja – izstaigāt ūdensvadu visā tā garumā, patiesībā, tas, ko tu redzēsi ir tikai neliela daļa no galvenās 19 kilometru garās cauruļvadu sistēmas. Teju neticami, bet kopējais tās garums, ieskaitot pietekas, ir 58 kilometri. Akvedukta konstrukcija ir balstīta uz gravitācijas principu: ūdens ar konstantu ātrumu bez ievērības plūst pa lēzeno sistēmu, piegādājot Lisabonai ūdeni ātri un efektīvi. Akvedukta centrālajā  daļā no 65 metru augstuma paveras iespaidīgs skats  – vairāk nekā 14 hektāru plaša ainava uz ieleju virs pilsētas. Vienlīdz graciozs un dramatisks, akvedukta dizainiskais rokraksts ir apliecinājums itāliešu arhitekta Antonio Canevari izdomai, kā arī vēlāk – portugāliešu meistaru Custódio José Vieira un Manuel da Maia redzējumam un spējām, kuriem uzticējies Portugāles karalis Džons V (João V).

 jautajums1

1-lisabona 1-valensija 1-sicilija 1-piza 1-maljorka 1-korsika 1-florence 1-belfasta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Basílica da Estrela

Basílica-da-Estrela

Spožā, krīta baltā Estrelas bazilika (saukta arī par Zvaigznes baziliku) vienmēr izpelnās apbrīnas pilnus skatienus no visas pilsētas, jo ir pārliecinoši redzama Lisabonas panorāmā. Tā ir viena no lielākajām baznīcām pilsētā un atrodas kalnā uz rietumiem no pilsētas centra. Karaļa Hosē I meita – Marija I pasūtīja baznīcas celšanu 1779. gadā un pēc 11 gadiem tā tika pabeigta. Fasādi rotā dažādas graciozas skulptūras, cakas un griezumi. Interjers ir rāms un atvēsinošs, kas ir liels pluss karstā dienā. Arhitekti Maeus Vicente de Oliveira un vēlāk arī Reinaldo Manuels tajā izmantojuši daudz un dažādu toņu marmoru, kas rada iespaidīgu efektu. Stāvot pie altāra un lūkojoties augšup, dievnams atgādina milzīgu, piepūstu balonu, kas iegremdēts maigas, caurspīdīgas gaismas peldē. Turpat atrodas arī karaļa Hosē I meitas Marijas I kaps. Tas, ko apmeklētājiem noteikti vajadzētu aplūkot, ir Mačado de Kastro no korķa un terakotas veidotās dabas ainas, kas atrodas telpā, kura bieži ir slēgta. Tādos gadījumos jālūdz baznīctēva palīdzība, lai aplūkotu šo brīnišķo skaistumu. Ārpusē, iepretim bazilikai, atrodas Jardim de Estrela, Lisabonas lieliskākais parks, kas ir fantastiska pikniku vieta.

 

 

Igreja do Carmo

Foto:Flickr.com/Bert Kaufmann/CC
Foto:Flickr.com/Bert Kaufmann/CC

Viena no vecākajām baznīcām pilsētā. Skeletveidīgās baznīcas drupas ir viena no viszīmīgākajām vēstures liecībām. Tā celta Gotikas stilā laika posmā starp 1389. un 1423. gadu. Līdzi ar blakus esošo klosteri, baznīca reiz bijusi visvarenākā un ievērojamākā visā pilsētā. Diemžēl, 1755. gada 1. novembrī Portugāles galvaspilsētu plosīja briesmīga zemestrīce un lielāko daļu šīs brīnumainās ēkas iznīcināja, aprokot zem drupām simtiem ticīgo ļaužu. Izturēja vienīgi vieta, kas atrodas netālu no altāra, kas palika teju neskarta. Pārējā baznīca vairs nekad netika atjaunota. Mūsdienās apmeklētāji var aplūkot masīvās arkas, kas slejas debesīs un iztēloties to, kas šajā vietā agrāk noticis, kā izskatījies un cik svarīgs viss ir bijis.

 

 

Igreja de São Roque

Foto:panoramio.com
Foto:panoramio.com

Baznīcu un muzeju, kas atrodas Largo Trindade Coelho, 1200-470 Lisboa, Bairro Alto, 16. gadsimta beigās uzcēla jezuītu ordenis. Aiz maigās un pieticīgās renesanses fasādes slēpjas grezns interjers un šī ir viena no visiespaidīgākajām Lisabonas svētvietām. Bagātīgi izrotāta ar marmoru, auzolejos – īpašām krāsainām flīzēm, ko tradicionāli lieto Spānijas un Portugāles ēkām, apzeltītu koku un citiem dārgmateriāliem, baznīca tiek cildināta par tās dažādajām, krāšņajām sānu kapelām, no kurām viena – Capela de São João Baptista vienkārši apžilbinās  tevi ar savām izsmalcinātajām un cēlajām dekorācijām. Šo svētvietu 1742. gadā itāliešu arhitektiem Luidži Vanvitelli un Nicola Salvi pasūtījis Portugāles karalis Džons V (João V), kuri tad nu radījuši īstu dārgakmeņu lādīti. Interesanti, ka dievnams celts Romā un tad nosūtīts ceļā uz Lisabonu, kur ieguvis diženos, kopējos apveidus. Igreja de São Roque ir rotāta ar ametistiem, lazurītiem, dārgmetāla bumbiņām, inkrustēta ar zeltu, sudrabu un ziloņkaulu un tās centrālo kapelu  rotā sarežģīta, krāšņa Jēzus Kristus kristību ainas mozaīka, ko 1750. gadā pabeidza Mattia Moretti. Vēl vienas kapelas – Capela de São Roque rotāšanā izmantotas senākās un visspilgtākās krāsainās, tradicionālās flīzes, kas parakstītas ar Francisco de Matos vārdu un datētas ar 1584. gadu. Virs tavas galvas šajā vietā pacelsies majestātiski griesti – vienīgais šāds krāsotais piemērs Lisabonā no manierisma perioda. Blakus sakrālās mākslas muzejā glabājas visvērtīgākie dievnama dārgumi. Šajā vietā – São Roque svētnīcā varēsi aplūkot īpašus paneļus, kas ilustratīvi atklāj 16. gadsimtā tapušus svēto dzīves zīmējumus. Velti laiku, lai apmeklētu individuālos šīs vietas dārgumus, piemēram, Svētā Franciska Ksaverija, īstajā vārdā Francisko Jacu Aspilikueta relikvijas zārku, kas 1686. gadā no caurdurta sudraba izgatavots Goa. Kā īpaša liecība no 18. gadsimta Igreja de São Roque sevī glabā spožus zīda un zelta izšuvumus, kas ir ļoti reta kolekcija. Tiek arī uzskatīts, ka šī varētu būt viena no visdārgākajām baznīcām pasaulē. Tas viss tev ir jāredz!

 

Uzburta skaista aina, vai ne? To visu un vēl daudz ko citu ir iespējams aplūkot arī klātienē, tādēļ aplūko, kādu izdevīgi piedāvājumu ceļojumam uz Lisabonu tev sagatavojos tūroperators FlyMeAway.

Izmanto šo lielisko izdevību un dodies ceļā jau pavisam drīz. Uzzini par šo ceļojumu vairāk: Lieldienās uz Lisabonu ar FlyMeAway.lv!

 

Maljorka

belfesta

valensija

florence

sicilija-1

Sabiedrība

Foto:Hdwallpapers.com

Sinoptiķi atklāj, kad kļūs vēsāks, tomēr ir arī slikta ziņa

  Šonedēļ laika apstākļus ietekmē anticiklona darbība, un vēl piektdien valstī saglabāsies ļoti stiprs karstums, taču...

Depozīta sistēmas uzturētājs nāk klajā ar paziņojumu

  Sešarpus mēnešu laikā depozīta sistēmā atgriezti 100 miljoni tukšo dzērienu iepakojumu, bet depozīta punktos šobrīd...

Parādās pavisam jaunas ziņas par populāro grupu “Tautumeitas”

  Etno mūzikas grupa “Tautumeitas” nāk klajā ar videoklipu dziesmai “Vīna ūtrai”, kas atrodama grupas jaunākajā...
Foto:Wallpaperhd.com

Sadursmēs ar lauksaimniecības tehniku bojā gājuši trīs cilvēki

  Pēdējo divu nedēļu laikā ceļu satiksmes negadījumos, kuros iesaistīta lauksaimniecības tehnika, dzīvību zaudējuši trīs cilvēki....

Ļoti nopietni brīdina par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši sarkano brīdinājumu par ekstremāli stipru karstumu ceturtdien...

Uz šosejas Latgalē nofilmē vājprātīgu apdzīšanas manevru – VIDEO

  Ceļa posmā Rēzekne-Kārsava kāds pārgalvīgs autovadītājs, veicot apdzīšanas manevru, gandrīz izraisījis frontālo sadursmi, liecina vietnē...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 18. augusts

  Šodien solās būt diezgan aizņemta diena, tādēļ būs grūti nosēdēt mierā. Uzmanies no konfliktiem, tie...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 17. augusts

  Šodien gribēsies vairāk atpūsties, jautri pavadīt laiku, izklaidēties. Būs grūti turēt sevi grožos, noteikt dažādas...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 16. augusts

  Auns Kas par enerģisku dieniņu! Būsi spiests ļauties straumei pretī pārmaiņām. Iespējams, apsvērsi iespēju pieņemt kādu...
Foto:Flickr.com/Moyan Brenn/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 15. augusts

  Šodien tavs zinātkāres līmenis krietni pieaugs – tu būsi izslāpis pēc jaunām zināšanām. Taču tu...
Pexels/CC0 License

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 15.-21. augusts

  Augusts sasniedzis savu ekvatoru, tuvojas skolas laiks un atvaļinājumu viļņa beigas. Ļauj vaļu savām vēlmēm,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 14. augusts

Dienas pirmā puse būs ļoti labvēlīga iesākto lietu pabeigšanai. Otrā dienas puse būs vispiemērotākā jaunu...

Mājai un Dārzam

Foto:Hdwallpapers.com

Sinoptiķi atklāj, kad kļūs vēsāks, tomēr ir arī slikta ziņa

  Šonedēļ laika apstākļus ietekmē anticiklona darbība, un vēl piektdien valstī saglabāsies ļoti stiprs karstums, taču...

Ļoti nopietni brīdina par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši sarkano brīdinājumu par ekstremāli stipru karstumu ceturtdien...

Izskan ļoti nopietns brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši oranžo un daļā valsts pat sarkano brīdinājumu...