Vēl viens stāsts par bagātajiem un ietekmīgajiem. Ja arī tu biji viens no tiem, kuri skatījās, kā te risinās dažādas dzīves, nāc, atsauc atmiņā un palūko, kādi seriāla varoņi izskatās šobrīd. 

 

“Santa Barbara” bija amerikāņu televīzijas ziepju opera, kā pirmā sērija tika raidīta NBS 1984. gada 30. jūlijā un pēdējā – 1993. gada 15. janvārī. Notikumi risinājās ap turīgās Kapvelu ģimenes dzīvi Santa Barbarā, Kalifornijā. Protams, tika attēlotas arī citas ģimenes, no kurām zināmākās – konkurenti Lokridži un pieticīgākie – Andreidi un Perkinsi.

tumblr_lxv32lK9bB1r0ckzto1_500

Seriāls tika izrādīts vairāk nekā 40 pasaules valstīs, tostarp arī Latvijā. Tas kļuva par visgarāko (visilgāk raidīto) seriālu Krievijā, kur tā notikumiem līdzi just cilvēki varēja no 1992. līdz 2002. gadam. Seriāls tika nominēts 30 Emmy balvām, no kurām 24 arī ieguva, savā kontā iepludinot vēl daudz un dažādu vērtīgu atzinību.

 

Kāpēc “Santa Barbara”? tādēļ, ka tā ir ievērojama vieta, kurā arī visa seriāla rotācija norisinās, aizsākoties ar Čaninga Kapvela juniora slepkavību. Tā notikusi piecus gadus pirms pirmās sērijas (tātad – piecus gadus pirms pirmajā sērijā redzamajiem notikumiem), kurā par to apsūdzētais un apcietinātais Džo Perkinss atgriežas Santa Barbarā. Viņš ir apņēmības pilns pierādīt savu nevainību slepkavībā un atjaunot attiecības ar Kelliju Kapvelu – nelaiķa māsu. Laika gaitā seriālā aizdomās par šo slepkavību ticis turēts teju ikviens un teju visi bijuši saistīti ar upuri vienā vai citādā veidā. Sākot no viņa ārlaulības dēla, beidzot ar noslēpumaini, it kā mirušo māti.

 

Tā kā filmēšanās notika daudzu gadu garumā, vairākas reizes ir mainījušies arī tēlus atveidojošie aktieri. No paša sākuma līdz beigām pilnībā uzticīgi šai ziepju operai bija tikai četri cilvēki – Īdena, Krūzs, Laionels un Augusta.

 

Gadu gaitā seriālā vairākās epizodēs filmējušies arī dažādi citviet popularitāti guvuši aktieri, piemēram – Deivids Haselhofs (attēloja sevi), Betija Vaita (atveidoja viesmīli), Ketlīna Kinmonta, Leonardo di Kaprio (Jaunais Meisons Kapvels vienā epizodē 1990. gadā).

 

Atsauc atmiņā slaveno tituldziesmu un tās arkveida kadrus:


 

Viennozīmīgi Krūzs Kastillo un Īdena Kapvela bija seriāla, tā teikt, sejas. Tieši ar viņiem visbiežāk asociējas viss seriāls.

 Santa Barbara" (NBC) 1984-1993 Shown from left: A Martinez, Marcy Walker

 

ĪDENA KAPVELA

Marsija-Vokere

Lomas atveidotāja: Mārsija Linna Vokere, pazīstama arī kā Mārsija Smita. Bijusī aktrise, kura plašāk zināma tieši ar dalību ziepju operās, no kurām populārākās lomas – Liza Kolbija seriālā “Visi mani bērni” un Īdena Kapvela seriālā “Santa Barbara”.

Dzimusi: 1961. gada 26. novembrī

Epizodes seriālā: 1172

Dzimusi Padukā, Kentuki. 1979. gadā absolvējusi Triad High School Trojā, Ilinoisā, kur aktīvi darbojās arī drāmas klubā. Aktrise ir piecas reizes precējusies, pēdējo no tām 1999. gadā un viņai ir dēls Teilors, kurš dzimis Mārsijas trešajā laulībā. 1981. gadā viņa uzsāka filmēšanos savā pirmajā seriālā – “Visi mani bērni”, kur atveidoja Lizas Kolbijas lomu. Pēc veiksmīgiem trīs gadiem seriālā, aktrise nolēma to pamest, lai ļautos citiem izaicinājumiem, jaunai pieredzei. 1984. gadā viņa uzsāka darbu seriālā “Santa Barbara”, atveidojot Īdenas Kapvelas lomu. Viņas varone un partneris Krūzs Kastillo kļuva par vienu no populārākajiem, ja ne vispopulārāko, pāri seriālā. 1987. un 1988. gadā Mārsija tika nominēta Emmy balvai kā izcila galvenās lomas atveidotāja seriālā un beidzot šo balvu ieguva 1989. gadā par emocionālo sižetu, kurā Īdena tika brutāli piekauta un izvarota. Vēlāk viņa atgriezās seriālā “Visi mani bērni”, lai turpinātu atveidot Lizu Kolbiju. 2005. gadā Mārsija pievērsās baznīcai, kur sāka strādāt nepilnu darba laiku. Kopš 2006. gada Mārsija ir Bērnu garīdzniecības vadītāja ziemeļkarolīnā.

 

 

KRŪZS KASTILLO

a-martinez

Lomas atveidotājs: Adolfo Larrue Martinezs III, plašāk pazīstams kā A Martinez. Amerikāņu aktieris un dziedātājs, kurš popularitāti guvis filmējoties tādos seriālos kā “Santa Barbara”, “Centrālā slimnīca”, “Viena dzīve, ko dzīvot”, “Hameleonu rotaļas”.

Dzimis: 1948. gada 27. septembrī

Epizodes seriālā: 1305

Pseidonīms “A” cēlies no viņa ģimenes, jo aktierim vārds dots par godu viņa tēvam. Lai abus atšķirtu pēc vārdiem, Martinezs tika saukts par “Mazo A”. Laika gaitā “A” kļuva par vienīgo izrunājamo “vārdu”, un viņš to pielietoja arī savā karjerā. Martinezs ir amerikānis ar stipri izteiktu spāņu un meksikāņu izcelsmi. Savu profesionālo karjeru viņš sāka 12 gadu vecumā, kad uzstājās dažādos konkursos kā dziedātājs. Vidusskolas laikā bijis rokkgrupas dalībnieks un pusprofesionālā līgā piecus gadus pierādīja sevi beisbolā. Martinezs ir divas reizes precējies, pirmā laulība tika reģistrēta 1981. gadā un vēlāk tajā pašā gadā arī šķirta. Otrreiz viņš apprecējās 1982. gadā un šajā laulībā dzīvo aizvien. Laulībā dzimuši trīs bērni – dēls un divas meitas. Filmējies arī populārajā seriālā “hameleonu rotaļas” atveidojot dr. Ramonu Montgomeriju.

 

 

DŽŪLIJA VAINVRAITA – KAPVELA

dzulija

Lomas atveidotāja: amerikāņu seriālu aktrise Nensija Lī Grāna

Dzimusi: 1958. gada 28. aprīlī

Epizodes seriālā: 958

Kino karjeru uzsākusi 1980. gadā, neskaitot lomas, ko bērnībā atveidojusi dažādos teātra uzvedumos. Seriālam “Santa Barbara” pievienojusies 1985. gadā. Viņa bija viena no seriāla galveno pāru partnerēm (viņa bija kopā ar Meisonu), turklāt tieši Džūlija ir raksturota kā viena no ziepju operas nozīmīgākajiem tēliem.

d7483869f900a5fd8f0f28e8baae00a6Džūlija Vainvraita ieradās Santa Barbarā 1985. gada maijā, lai palīdzētu savai māsai Augustai Lokridžai, kura satiksmes negadījuma rezultātā tunelī bija zaudējusi redzi. Džūlija ir spēcīga, neatkarīga juriste un uzņēmēja. Drīz viņa iemīlējās Džekā Lī, kurš vēlāk izrādījās esam Džerijs Kūpers – Džūlijas brālēns. Vēlāk, viņa iemīlējās vēlreiz – Deividā Lorentā, taču viņš tika apsūdzēts sievas Madlēnas slepkavībā. Sapratusi, ka viņai neveicas mīlestībā, Džūlija nodevās karjerai. Vēlāk viņa izveidoja attiecības ar Meisonu Kapvelu, taču kā jau seriālā – pa vidu notika šķiršanās, salabšanas un atkārtotas kāzas.

 

Reālajā dzīvē Nensija ir vientuļā māte meitai Ketrīnai Greisai, kura dzimusi 1998. gadā. Aktrise aizraujas ar dažādiem labdarības projektiem. Viņa ne tikai ziedo naudu un dažādas lietas, bet arī aktīvi iesaisaistās tajos līdzdarbojoties.

 

 

 C. C. KAPVELS

cckapvels

Lomas atveidotāji: šis ir viens no tēliem, kurš piedzīvojis pat piecu aktieru nomaiņu: Loids Bohners (1984), Pīters Marks Ričmens (1984), Pols Bruks (1984), Čārlzs Bītemens (1984 – 1986) un Džeds Alans (1986 – 1993), ar kuru arī visvairāk asociējas C. C. Kapvels.

Dzimis (Džeds): 1935. gada 1. martā

Epizodes seriālā: 915

Valdonīgais ģimenes tēvs – iespaidīga raksturloma. Viņš ir ne vien ietekmīgs biznesmenis, bet arī liela autoritāte savā ģimenē.  Viņš nekad netika atzinis savu bērnu attiecības, tostarp – Īdenas un Krūza mīlestību.

 

Pirmais aktieris, kurš uzsāka atveidot C. C. Kapvelu bija Loids Bohners (1924 – 2005), kurš jau seriāla sākumā piedzīvoja sirdslēkmi, kas viņam liedza turpmāko dalību šajā projektā. Viņa vietā stājās Pīters Marks Ričmens, kurš atveidoja šo lomu vien pāris mēnešus. Aktieris tika atlaists, jo seriāla veidotāji tomēr izlēma, ka viņš nav pietiekami piemērots šai lomai. Kā nākamais darbu seriālā pie C. C. Kapvela lomas uzsāka Pols Bruks (1926 – 2009), kurš ātri vien secināja, ka šī varoņa teksti un dialogi kopumā šajā seriālā ir pārāk absurdi un stulbi, tādēļ pārtrauca filmēšanos, piedaloties projektā vien nepilnu mēnesi. Kā ceturtais šo lomu atveidoja Čārlzs Bītemens, kurš filmēnās no 1984. gada oktobra līdz 1986. gada janvārim, kad režisori viņu nolēma aizstāt ar lomai piemērotāku aktieri – Džedu Alanu, kurš visbeidzot arī atveidoja C. C. Kapvelu līdz pat seriāla dabīgajam nobeigumam.

 

Džeds plašāk pazīstams kā dažādu populāru seriālu aktieris, tostarp arī “Lesija” un “Beverlihilza 90210”, kur atveidojis viena no galveno varoņu – Stīva (Jans Zīrings) tēvu no 1994. – 2000. gadam. Aktieris bija precējies no 1958. gada līdz 2001. gadam, kad viņa sieva Tobija Brauna aizgāja viņsaulē. Laulībā dzimuši trīs dēli – Mitčs, Dīns un Riks.

 

 

SOFIJA KAPVELA un arī DOMINIKS

sofija

Lomas atveidotājas: pirmo reizi šī tēla parādīšanās bija vīrietis – Dominiks, ko atveidoja Rozmarija Forsaita. Viņa atveidoja šo lomu īsu brīdi – no 1984. gada 2. augusta līdz tā paša gada oktobra beigām, kad tika aizstāta ar Džuditu Makkonelu, kura spēlēja lomu līdz pat seriāla beigām.

Dzimusi (Džudita): 1944. gada 6. aprīlī

Epizodes: 891

Kad vīrietis vārdā Dominiks ieradās Santa Barbarā un sāka strādāt pie tā, lai palīdzētu Džo Perkinsam pierādīt savu nevainību Čaninga Kapvela Juniora slepkavībā, neviens nezināja, ka aiz šīs personas maskas slēpjas Sofija Kapvela – sieviete, kurai vajadzēja būt mirušai pēc kritiena no Lokridžu jahtas.

Džudita Makkonela 1965. gadā ieguvusi titulu “Mis Pensilvānija” un nākamajā gadā piedalījās skaistumkonkursā “Mis Amerika”. 1967. gadā viņa uzsāka savas aktrises gaitas un visvairāk piedalījusies tieši dažādos seriālos, atveidojot interesantas raksturlomas.

 

 

MEISONS KAPVELS

meisons

Lomas atveidotāji: Leins Deivijs (līdz 1989. gadam), Terijs Lesters (1950 – 2003) (atveidoja Meisonu vien gadu) un Gordons Tompsons (no 1990). Tiesa, par Meisona lomas “seju” kļuva lomas pirmais atveidotājs – Leins Deivijs un dažādos avotos minēts, ka daudz skatītāju (vairums sieviešu) nav varējušas līdz galam pierast pie abiem pārējiem aktieriem.

Dzimis (Leins): 1950. gada 31. jūlijā

Epizodes: 871

Meisona lomu Leins atveidoja no seriāla sākuma – 1984. gadā līdz pat 1989. gada jūlijam, kad aktieris nolēma filmēšanos pamest, jo bija zveidojušās grūtības sastrādāties ar kolēģi – Nensiju Lī Grānu, kura atveidoja viņa partneri – Džūliju. Viņi pastāvīgi konfliktējuši, sastrādāties kļuvis aizvien grūtāk, līdz Leins nolēmis pārtraukt dalību seriālā. Kādā intervijā viņš atzina, ka bija tik ļoti pārguris no grūtās filmēšanās kopā ar savu seriāla partneri, ka paņēmis pusi gada pilnīgi brīvu, lai varētu apceļot pasauli un atpūsties no piedzīvotā. 1990. gada februārī Leins atgriezies ASV, taču pat pēc vairākkārtējiem “Santa Barbara” veidotāju lūgumiem seriālā vairs nav atgriezies. 1992. gadā uz brīdi viņš atveidoja Ridžu Foresteru seriālā “Hameleonu rotaļas”, kamēr aktieris Rons Moss bija devies atvaļinājumā. Leinam ir divi dēli – Natans Hamiltons un Tatčers Lī.

 

 

KELLIJA KAPVELA

kellija

Lomas atveidotājas: kā pirmā Kelliju attēloja Robina Vraita (1984 – 1988). ņemot vērā ilgo filmēšanās laiku – tieši Robina tikusi atzīta par skatītāju iemīļotāko Kelliju. Otrā aktrise – Kimberlija Makartura atveidoja šo lomu no 1988. – 1989. gadam. Trešā lomas atveidotāja bija Keringtona Garlenda filmējoties šajā lomā no 1989. gada sākuma līdz 1991. gadam. Kā pēdējā, kura Kellijas lomu atveidoja līdz pat seriāla nobeigumam, bija Eilīna Deividsone.

Dzimusi (Robina): 1966. gada 8. aprīlī

Epizodes: 525

Amerikāņu aktrise un režisore. Atšķirībā no daudziem seriāla “Santa Barbara” aktieriem, Robina ir pazīstama ne tikai kā ziepju operu zvaigzne, bet ņēmusi dalību arī dažādās pasaulē populārās filmās, piemēram, “Forests Gamps” (1994), “Vēstījums pudelē” (1999), “Meitene ar pūķa tetovējumu” (2011) un biogrāfiskajā drāmā “Everests” (2015). Viņa būs redzama arī 2017. gada filmā “Wonder Woman”. No 1996. līdz 2010. gadam viņa bija precējusies ar aktieri Šonu Pennu, ar kuru arī viņai ir divi bērni. 1989. gadā Robina uzsāka attiecības ar Šonu Pennu, kurš bija nesen šķīries no Madonnas. Aktrisei piedāvāja lomu filmā “Robins Huds: Zagļu princis”, taču no lomas nācās atteikties, jo Robina atklāja, ka ir pirmdzimtā gaidībās. 1991. gada 8. aprīlī viņa laida pasaulē meitu Dilanu Fransisu. 1993. gadā aktrise piekrita filmēties Ebijas Makdīras lomā filmā “Firma” kopā ar Tomu Krūzu, taču arī no šīs lomas nācās atteikties, jo viņa konstatēja, ka ir sava otrā bērna gaidībās. Dēls Hūpers Džeks piedzima 1993. gada augustā. Aktrise aktīvi iesaistās dažādos labdarības projektos.

 

 

LAIONELS LOKRIDŽS

laionels

Lomas atveidotājs: britu aktieris Nikolass Kosters

Dzimis: 1933. gada 3. decembrī

Epizodes: 470

Aktieris bijis divas reizes precējies un ir trīs bērnu tēvs. Nikolass ir arī lielisks niršanas instruktors un organizē buru laivu izbraucienus invalīdiem.

 

 

AUGUSTA LOKRIDŽA (VAINVRAITA)

augusta

Lomas atveidotāja: amerikāņu aktrise Luīze Sorela

Dzimusi: 1940. gada 6. augustā

Epizodes: 463

Savu karjeru aizsākusi kā Brodvejas aktrise, kur piedalījusies daudz un dažādās izrādēs. Divas reizes precējusies, taču abas laulības nav bijušas diez ko ilgas.

Sabiedrība

Vairāki auto saplacināti pilnībā – meklē iemeslus ēkas sagrūšanai Rīgā (+aculiecinieku video)

  Būvniecības valsts kontroles biroja un būvnieka pirmie komentāri nesniedz lielāku skaidrību par iemesliem, kāpēc Rīgas...

Ar būtisku vēsti klajā nācis mūziķis Kivičs

  Mūziķis Andris Kivičs savos sociālajos tīklos atgādina par sestdien, 1. aprīlī, gaidāmo kādreiz tik populārās...

Uz ceļa Latvijā iemūžināts pagalam amizants skats – VIDEO

  Vietnē "Sadursme" publiskots kāda aculiecinieka iesūtīts video, kurā redzama ceļu strādnieku, iespējams, neizdarība.  Video redzams, ka...

Pasts izplata būtisku vēsti pensiju un pabalstu saņēmējiem

  2023.gada Lieldienu brīvdienu periodā – 7., 9. un 10.aprīlī – strādās atsevišķas pasta nodaļas Rīgā,...

Parādās jaunas ziņas par kādreiz tik populāro pašmāju reperi Ozolu

  Lai pievērstu sabiedrības uzmanību arvien pieaugošajam tekstila apjomam vidē un sadzīves atkritumos un mudinātu Latvijas...

Izskan pavisam jaunas ziņas par laiku brīvdienās un nākamnedēļ – aprīļa sākumā!

Marta beigās ciklonu darbības ietekmē valdīja ziemīgi laikapstākļi. Laiks bija vēss un nokrišņiem bagāts, daudzviet...

Horoskopi un Testi

Foto:Pexels.com/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 1. aprīlis

  Kaut kas drīzumā notiks, un tu to spēj sajust. Pārmaiņas tuvojas un tikai laiks rādīs,...

Horoskopa zīmes, kurām APRĪLIS būs īpaši labvēlīgs

  Uzzini, kuras dienas šomēnes zvaigznēs tev ir ierakstītas pozitīvās krāsās, bet kuras iezīmē, ka jābūt...
Foto:Unsplash.com/Dawid Zawila/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 31. marts

  Šodien gaisā virmos dažādas vēsmas, kas liks lietām teju krist laukā no rokām. Centies pārlieku...
pavasaris,

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 30. marts

  Auns Šodien tevi ieintriģēs kāda kolēģa uzsāktais projekts. Šis cilvēks tev izstāstīs, ka vakaros un...
suns kucēns

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 29. marts

  Diena solās būt pilna pozitīvu emociju, taču tev jāuzmanās un rūpīgi jāraugās tajā, kas šodien...
Foto:Flickr.com/JLS Photography - Alaska/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 28. marts

  Šodien rīta pusē vēlams koncentrēties uz to, kas patiesi ir svarīgs – ģimeni, darbu un...

Mājai un Dārzam

Izskan pavisam jaunas ziņas par laiku brīvdienās un nākamnedēļ – aprīļa sākumā!

Marta beigās ciklonu darbības ietekmē valdīja ziemīgi laikapstākļi. Laiks bija vēss un nokrišņiem bagāts, daudzviet...

Brīdina par apstākļiem tuvākajās dienās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par apstākļiem ceturtdien un turpmāk. Turpinoties ūdens līmeņa...
Foto:Autumn-sunshine.net

Brīdina par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laiku naktī uz ceturtdienu un no...