15. aprīlī neilgi pirms pulksten 21.00 Rīgas pašvaldības policijas Ziemeļu pārvaldes darbinieki devās uz izsaukumu Mīlgrāvī, kur norisinājās ģimenes konflikts.

 

Policisti, ierodoties pie norādītā daudzdzīvokļu nama, sastapa izsaucēju. Kārtības sargi ievēroja, ka satrauktajai kundzei ir ar asinīm notraipīti mati. Jautājot par notikušo, izsaucēja paskaidroja, ka dēls viņai ar ķeblīti iesitis pa galvu. Pēc tam sieviete aizbēgusi no mājām, satikusi pirmo garāmgājēju un lūgusi izsaukt policiju. Uz notikuma vietu izsaukts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests.

 

Likumsargi devās uz norādīto dzīvokli, kur sastapa 25 gadus vecu vīrieti. Izsaucējas dēls kategoriski noliedza, ka būtu bijis vardarbīgs pret māti.

 

Datu pārbaudes laikā atklājās, ka jauneklim ir spēkā tiesas lēmums par pagaidu aizsardzību pret vardarbību un noteikts 200 metru tuvošanās aizliegums mātei un viņas mājoklim.

 

Jautājot, kā pēc nošķiršanas varmāka atkal iekļuvis dzīvoklī, izsaucēja paskaidroja, ka viņš paturējis sev rezerves dzīvokļa atslēgas un pēc neilga laika atgriezies mājoklī. Drīz pēc tam sekojoši draudi izsit dzīvokļa logus, ja viņu izraidīs no mājokļa. Kundze skaidroja, ka sabijusies, tāpēc tiesas lēmuma pārkāpšanas brīdī nav ziņojusi policijai. Tāpat izsaucēja pastāstīja, ka iepriekšējā dienā vardarbīgais dēls nozadzis viņas mobilo tālruni, lai pārdotu lombardā. Līdz ar to policijas izsaukšana bijusi apgrūtināta.

 

Notikuma vietā ieradās mediķi, kuri cietušo apskatīja un ieteica doties uz slimnīcu, taču izsaucēja no medicīniskās palīdzības atteicās. Drīz pēc tam adresē ieradās Valsts policijas darbinieki, kuri pārņēma darbu.

 

Policija atgādina, ka no 2014. gada 31. marta Latvijā ģimenes vardarbībā cietušie var saņemt tūlītēju aizsardzību pret vardarbību, ja varmāka apdraud cietušā dzīvību, brīvību un veselību. Pagaidu aizsardzību pret vardarbību cietušais var lūgt gan policijai, gan tiesai.

 

Likumsargi, ierodoties notikuma vietā, nekavējoties var pieņemt lēmumu par nošķiršanu un uzlikt par pienākumu varmākam pamest dzīvokli, kā arī aizliegt tam tuvoties mājoklim un cietušajam. Lēmums tiek izpildīts nekavējoties un var būt noteikts līdz 8 dienām. Tomēr šo termiņu var pagarināt līdz gadam, iesniedzot prasību tiesā. Šādos gadījumos tiesa lēmumu pieņem nekavējoties.

 

Ja varmāka neievēro tiesas lēmumā noteikto, nekavējoties ir jāziņo Valsts policijai pa tālruni 110. Likumsargu pienākums ir nodrošināt tiesas lēmuma izpildi, kā arī izvērtēt, vai uzsākt kriminālprocesu pret varmāku par tiesas lēmuma nepildīšanu.

 

Krimināllikums paredz, ka par ļaunprātīgu nolēmuma par aizsardzību pret vardarbību nepildīšanu soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

 

Sabiedrība

Nofilmēta smaga avārija uz ceļa Latvijā – VIDEO

  "Twitter" kontā "breaking.lv" publicēts kādas automašīnas video reģistratora piektdien uzņemts video uz šosejas Latvijā, kurā...

Latviju pametušajam Kivičam ir piedāvājums saviem tautiešiem

  Pazīstamais mūziķis Andris Kivičs, kurš jau vairākus mēnešus kopā ar ģimeni pārcēlies uz Norvēģiju, savos...

Pielūdzējs Magones dēļ gatavs pamest ģimeni

  Liepājas dzejnieks Jans Ikes Magoni pārsteidz ar romantisku maltīti atpūtas laikā, un kā izrādās, jau...

Izplatīts brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši dzeltenos brīdinājumus par laiku sestdien. 04.12.2021. no rīta...

Kas tā saniknojis Olgu Kambalu?

  STV šova "Slavenības. Bez filtra" zvaigznes Olgas Kambalas meita dzīvoja un strādāja Korejā, taču modeļu...

“Latvijas Valsts ceļi” nāk klajā ar paziņojumu

  Snigšanas laikā autoceļu uzturētāji veic valsts autoceļu tīrīšanu, bet, tā kā sniega kārta uz autoceļa...

Horoskopi un Testi

flckr.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 4. decembris

  Dienas pirmajā pusē esi aktīvs, nāc klajā ar savām iniciatīvām, vārdu sakot, izmanto savu pāri...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 3. decembris

  Lielāka iespēja saņemt un izteikt dažādus spēcīgus vārdus un komentārus, tāpēc pēc iespējas centies vairot...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 2. decembris

  Šī diena izrādīsies diezgan labvēlīga, lai komunicētu ar draugiem. Tuvības sajūta ar cilvēkiem kļūs aizvien...
Foto:Flickr.com/Lesley Wilson/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 1. decembris

   Ko zvaigznes tieši tev vēsta par decembra pirmo dienu?   Auns Ar visu sparu metīsies jaunos darbos un...
Foto:Pexels.com/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 30. novembris

  Pirmā dienas  puse solās būt saspringta. Paaugstināsies neiecietība, katrs sīkums var izsist no līdzsvara. Otrajā...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 29. novembris

  Šai dienai nekal Napoleona plānus, bet uzstādi realizējamus mērķus. Ja kaut kas neizdodas, pie vainas...

Mājai un Dārzam

Izplatīts brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši dzeltenos brīdinājumus par laiku sestdien. 04.12.2021. no rīta...

Rīgā izsludināts sarkanais brīdinājums; sarežģīta situācija arī citviet

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi piektdien Rīgā izsludinājuši sarkano brīdinājumu, sarežģītai situācijai saglabājoties...

Pieci soļi, kā uzburt ziemassvētku sajūtu mājās

Ziemassvētki ir miera, prieka, ģimeniskas līdzās būšanas un tradīciju laiks. Lai arī šogad svinības būs...