Riskējot ar dzīvību, Speciālo uzdevumu bataljona darbinieks otrdienas pievakarē Rīgā aizturējis neadekvātu vīrieti, informē Valsts policija.

 

Otrdienas pievakarē Valsts policijas Speciālo uzdevumu bataljona (SUB) darbinieks, aizturot kādu satrakojušos, ar nazi bruņotu vīrieti, piedzīvoja pret sevi vērstu uzbrukumu.

 

Policija saņēma izsaukumu uz kādu daudzstāvu nama dzīvokli Rīgā, Ilūkstes ielā, kur kāds 1980. gadā dzimis vīrietis strīda laikā ar nazi smagi sadūris savu kaimiņu.

 

Notikuma vietā ieradās SUB un Ķengaraga iecirkņa policisti un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests. Uzbrucējs tobrīd jau bija pametis kaimiņa dzīvokli, kur pastrādāts noziegums, un devies uz savu mitekli tajā pašā mājā. Viņš bija ieslēdzies un atsacījās atvērt durvis SUB darbiniekiem. Kāpņu telpā atradās arī šā vīrieša māte, kura paskaidroja, ka viņas dēlam esot psihiska rakstura traucējumi. Viņa arī atklāja, ka dzīvoklī atrodas gāzes pistole, kas pārveidota par pneimatisko ieroci.

 

Pēc ilgām pārrunām caur slēgtām durvīm, policijas darbiniekiem tā arī neizdevās pārliecināt, lai viņš ielaiž dzīvoklī. Tāpēc, iepriekš saskaņojot ar viņa māti, tika pieņemts lēmums durvis uzlauzt.

 

Kad SUB darbinieki iekļuva dzīvoklī, viņu priekšā stāvēja 35 gadus vecais vīrietis, kas bija bruņojies ar nazi. Policisti centās viņu nomierināt sarunu ceļā, taču vīrietis bijis neadekvāts. Ņemot vērā, ka vīrietis citādiem citiem līdzekļiem nav bijis savaldāms, policistiem nācies piemērot elektrošoku un gāzes ieroci. Arī tas nav līdzējis. Policisti centušies izraut nazi no satrauktā vīrieša rokām. Vīrietis nazi sviedis policista virzienā. Nazis atsities pret SUB darbinieka vairogu, tomēr neveiksmīgi atlecis un savainojis viņa pieri.

 

Par laimi, policista ievainojums nav nopietns un viņš ir gatavs turpināt pildīt dienesta pienākumus. Savukārt smagi sadurtajam kaimiņam veikta operācija un arī viņa dzīvībai briesmas nedraud, lai gan ievainojumi bijuši nopietni.

 

Pēc notikušā noziedznieks nogādāts mediķu aprūpē. Pret viņu uzsākti divi kriminālprocesi – par dzīvībai bīstamu miesas bojājumu nodarīšanu un par nepakļaušanos policijas darbiniekiem.

 

Atskatoties uz notikušo, uzbrukumu piedzīvojušais SUB darbinieks stāsta: “Lai gan pēc likuma šādos gadījumos drīkstam pielietot šaujamieročus, to nedarījām, jo saprotam, ka cilvēks šādā stāvoklī par savu rīcību atbildēt nespēj. Turklāt mums vienmēr jādomā par šī cilvēka tuviniekiem, protams, atceroties arī par savas dzīvības vērtību, tāpēc izmantojām citus aizsardzības līdzekļus.” Arī uzbrucēja māte bijusi saprotoša, ka policistiem nācies izmantot speciālos aizsardzības līdzekļus. Un pat atvainojusies savainotajam likumsargam sava dēla vietā un interesējusies par viņa veselības stāvokli.

 

Sabiedrība

Līgo svētkos mīklaini pazudusi jauna sieviete, lūdz palīdzēt

  Valsts policijas Rīgas Ķengaraga iecirknis meklē bezvēsts prombūtnē esošo, 1991. gadā dzimušo Kristīni Ivanovu, kura...

Jāņos liela nelaime notikusi uz ceļa Vidzemē

  Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 64 ceļu satiksmes negadījumi, tajos cietuši 14 cilvēki un viens gājis...

Brīdina par laiku arī piektdien

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi norāda, ka arī piektdien daudzviet gaidāms spēcīgs pērkona...

Izplatīts ārkārtīgi nopietns brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši sarkano brīdinājumu par spēcīgu pērkona negaisu ceturtdienas...
Foto:Flickr.com/Ilya Schurov/CC

Aizvadīti neaptverami traģiski Jāņi: bojā iet visa ģimene, vairāki noslīkuši

  Operatīvo dienestu sniegtā informācija liecina, ka Līgo dienā traģiski bojā gājuši vismaz astoņi cilvēki, bet...

Kašers un Jānis pirms kāzām “saceļ kājās” Kopenhāgenu; parādās negaidītas grūtības

  "STV Pirmā" šovs "Slavenības. Bez filtra" turpina vēstīt par Latvijas slavenāko geju Kašera un Jāņa...

Horoskopi un Testi

Foto:Flickr.com/llee_wu/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 25. jūnijs

  Veiksmīga diena, lai demonstrētu savas mākslinieciskās prasmes. Ja vēlies kļūt labāks un pozitīvāks, būs daudz...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 24. jūnijs

  Dienas pirmajā pusē nav ieteicam īsi izbraucieni – tie var izvērsties pārāk emocionāli negatīvā aspektā....

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. jūnijs

  Iespējams, šodien nāksies krietni vien pasvīst dažādos darbos, kas radīs aizkaitināmību, līdz ar to būs...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 22. jūnijs

Esi piesardzīgs, jo ir skaidrs, ka šajā dienā apkārt valdīs sarkasms, kurš atsevišķos gadījumos var...
Foto:Wall321.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 21. jūnijs

  Zvaigznes ikvienu šajā dienā padarīs nedaudz stūrgalvīgāku un spītīgāku kā ierasts gan privātajā, gan sociālajā...
Foto:Pexels.com/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 20. jūnijs

  Šajā dienā ieteicams tomēr ļauties komunikācijai ar apkārtējiem, jo sevišķi svaigā gaisā. Esiet uzmanīgi karstumā!     Auns Auna...

Mājai un Dārzam

Brīdina par laiku arī piektdien

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi norāda, ka arī piektdien daudzviet gaidāms spēcīgs pērkona...

Izplatīts ārkārtīgi nopietns brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši sarkano brīdinājumu par spēcīgu pērkona negaisu ceturtdienas...

Īpaši brīdina par laiku Līgo dienā un vakarā; izskan prognoze par laiku pēc svētkiem

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši virkni brīdinājumu par laiku līgo dienā, 23....