Prinča Harija un Meganas Mārklas mīlasstāsts aizrāva daudzus. Viņi satikās 2016. gadā un apprecējās pēc nepilniem diviem gadiem. Liela nozīme viņu dzīvē ir Dienvidāfrikai – precīzāk – Botsvānai, par ko arī šis stāsts.

Kad Harijs un Megana šī gada pavasarī oficiāli aizgāja no karaliskās ģimenes, viņi pārcēlās uz dzīvi Losandželosā, ASV. Harijs atklājās jaunā video ziņojumā, kur, pieminot to, ka viņa mātei princesei Diānai apritētu 59 gadi, viņš runāja par pirmo “Diana Award”, kā misija ir veicināt, attīstīt un iedvesmot veikt pozitīvas pārmaiņas jauniešu dzīvēs. Taču šis nav vienīgais notikum, kas skumdinājis Hariju. Viņa sirdi plosa traģēdija, kas skārusi viņa un Meganas iemīļoto Botsvānu, vēsta britu mediji. 

Princis Harijs savā video ziņojumā savā un prinča Viljama vārdā pārsteidza un sveica jauniešus “Diana Award” pasniegšanas ceremonijā 1. jūlijā. Ziņojumā viņš runāja par savu māti un to, kā viņa būtu varējusi lepoties ar jauniešu darbu. Princis Harijs sacīja: “Es zinu, ka mana māte daudziem no jums ir bijusi iedvesma, un es varu jums apliecināt, ka viņa būtu cīnījusies par jums. Tāpat kā daudzi no jums, viņa nekad nav izvēlējusies vieglāko ceļu, nekad nav izvēlējusies ne populārāko, ne ērtāko. Bet viņa par kaut ko iestājās. Un viņa iestājās par cilvēkiem, kuriem tas bija vajadzīgs. ”

Kad viņš pieminēja to, ka šī gada 1. jūlijā būtu viņa mātes princeses Diānas 59. dzimšanas diena, tika pieminēta vēl viena labdarības vieta, kas ir Harija un Meganas īpaši iemīļota – Botsvāna. Viņi pirmo reizi apmeklēja Botsvānu abi kopā Meganas 36. dzimšanas dienā – 2017. gadā.

Kā Harijs stāstīja abu saderināšanās intervijā: “Mēs tikāmies vienreiz, tad devāmies otrajā randiņā, jūlija sākumā mums bija divas tikšanās Londonā, bet vēlāk, pēc trim vai četrām nedēļām piedāvāju Meganai pievienoties man braucienā uz Botsvānu. Mēs apmetāmies zem zvaigžņotās debess. Tas bija mirklis, kad varējām būt viņš otram un iepazīties vēl tuvāk.”

Diemžēl, nu valsti skārusi traģēdija – pēdējo pāris mēnešu laikā tur atrasti 169 miruši ziloņi. Lielbritānijas labdarības iestādes “National Park Rescue” direktors  Nīls Makkāns sacīja, ka kopumā Āfrikas kontinentā kopš maija sākuma ir atrasti vairāk nekā 350 miruši ziloņi. Paraugi ir nodoti laboratorijai testēšanai, taču rezultāti nav pieejami uzreiz.

Makkāns teica izdevumam “Guardian”: “Šīs masveida dzīvnieku nāves ir tik milzīgā apjomā, kādā tās nav pieredzētas jau ļoti ilgu laiku. Ir liels sausums, bet es nezinu vai tas ir iemesls.” Pēc pētnieka, biologa Makkāna domām galvenie ziloņu nāves iemesli ir saindēšanās vai kāds nezināms patogēns. Viņš piebilda: “Kad dzīvnieki mirst šādos apjomos, ir skaidrs, ka tos pārņēmusi kāda slimība, bet es nespēju saprast, kāpēc valdība nerīkojas ātrāk, kāpēc neiesaista vairāk laboratoriju un glābšanas opciju.”

Botsvānā dzīvo trešdaļa Āfrikas ziloņu, un 10 procenti no tiem atrodas reģionā, kuru skārušas šīs noslēpumainās likstas, kas nogalinājušas simtiem ziloņu. Vietējie iedzīvotāji stāsta, ka miruši gan vīriešu, gan sieviešu dzimuma ziloņi visdažādākajos vecumos. Atklāts, ka ziloņi pirms nāves ir redzēti riņķojam lokos, kas liecina, ka viņiem varētu būt neiroloģiski traucējumi. Tuvākajā apkārtnē dzīvojošie cilvēki saka, ka ir redzējuši vēl vairākus ziloņus, kuri izskatās vāji, kas nozīmē, ka mirušo skaits varētu palielināties.

Šis traģiskais notikums ir sirdi plosošs dzīvnieku mīļotājiem visā pasaulē, taču tas, īpaši ietekmē princi Hariju un Meganu Mārklu, kuri apmeklēja šo reģionu un, iespējams, satika dažus no tagad mirušajiem ziloņiem. Šo gadu gaitā viņi bieži dalījušies ne tikai ar savu mīlestību pret Botsvānu, bet arī pret ziloņiem.

Pasaules ziloņu dienā pagājušā gada 12. augustā pāris Saseksas karalistes Instagram kontā ievietoja neredzētus attēlus no sava ceļojuma 2017. gadā.

 

Sabiedrība

Foto:Pixabay.com/metadog/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 10. augusts

  Šodien, 10. augustā, kļūsi nedaudz sapņaināks un romantiskāks kā ierasts. Zvaigznesieviesīs zināmas izmaiņas sirdslietās, ļaujot...

Pilnīgs vājprāts! Pie Ķekavas apļa nofilmē neprātīgu autobraucēju – VIDEO

  Pie Ķekavas apļa uz Rīgas apvedceļa kāds autovadītājs nofilmējis neprātīgi braucošu šoferi, kurš apdraudējis gan...
spiritualjourneyguide.com

Zināms, kad beigsies karstuma vilnis – prognoze 7 dienām!

  Arī turpmākajās dienās gaidāms silts un lielākoties saulains laiks. Nedēļas vidū lēns līdz mērens ziemeļu...

Horoskopi un Testi

Foto:Pixabay.com/metadog/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 10. augusts

  Šodien, 10. augustā, kļūsi nedaudz sapņaināks un romantiskāks kā ierasts. Zvaigznesieviesīs zināmas izmaiņas sirdslietās, ļaujot...

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 10. – 16. augusts

  Vasaras pēdējais mēnesis augusts drošiem soļiem uzņem apgriezienus. Tik daudz vēl jāizpauda, jāpiedzīvo, kamēr Latvijā...
nbcnews.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 9. augusts

  Pirmo dienas pusi būtu vēlams veltīt savai ģimenei un draugiem. Draudzīgu un mīļu attiecību stils...

Mājai un Dārzam

spiritualjourneyguide.com

Zināms, kad beigsies karstuma vilnis – prognoze 7 dienām!

  Arī turpmākajās dienās gaidāms silts un lielākoties saulains laiks. Nedēļas vidū lēns līdz mērens ziemeļu...

Brīdina par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs izplatījis brīdinājumu par laika apstākļiem svētdien un pirmdien. 09.-10.08.2020. dienas...

Sinoptiķis Bricis nāk klajā ar atvainošanos – VIDEO

  "Prognoze, ka augustā karstuma viļņu iespējamība ir niecīga un valdīs bieži mainīgi laika apstākļi, izrādījās...