Prinča Harija un Meganas Mārklas mīlasstāsts aizrāva daudzus. Viņi satikās 2016. gadā un apprecējās pēc nepilniem diviem gadiem. Liela nozīme viņu dzīvē ir Dienvidāfrikai – precīzāk – Botsvānai, par ko arī šis stāsts.

Kad Harijs un Megana šī gada pavasarī oficiāli aizgāja no karaliskās ģimenes, viņi pārcēlās uz dzīvi Losandželosā, ASV. Harijs atklājās jaunā video ziņojumā, kur, pieminot to, ka viņa mātei princesei Diānai apritētu 59 gadi, viņš runāja par pirmo “Diana Award”, kā misija ir veicināt, attīstīt un iedvesmot veikt pozitīvas pārmaiņas jauniešu dzīvēs. Taču šis nav vienīgais notikum, kas skumdinājis Hariju. Viņa sirdi plosa traģēdija, kas skārusi viņa un Meganas iemīļoto Botsvānu, vēsta britu mediji. 

Princis Harijs savā video ziņojumā savā un prinča Viljama vārdā pārsteidza un sveica jauniešus “Diana Award” pasniegšanas ceremonijā 1. jūlijā. Ziņojumā viņš runāja par savu māti un to, kā viņa būtu varējusi lepoties ar jauniešu darbu. Princis Harijs sacīja: “Es zinu, ka mana māte daudziem no jums ir bijusi iedvesma, un es varu jums apliecināt, ka viņa būtu cīnījusies par jums. Tāpat kā daudzi no jums, viņa nekad nav izvēlējusies vieglāko ceļu, nekad nav izvēlējusies ne populārāko, ne ērtāko. Bet viņa par kaut ko iestājās. Un viņa iestājās par cilvēkiem, kuriem tas bija vajadzīgs. ”

Kad viņš pieminēja to, ka šī gada 1. jūlijā būtu viņa mātes princeses Diānas 59. dzimšanas diena, tika pieminēta vēl viena labdarības vieta, kas ir Harija un Meganas īpaši iemīļota – Botsvāna. Viņi pirmo reizi apmeklēja Botsvānu abi kopā Meganas 36. dzimšanas dienā – 2017. gadā.

Kā Harijs stāstīja abu saderināšanās intervijā: “Mēs tikāmies vienreiz, tad devāmies otrajā randiņā, jūlija sākumā mums bija divas tikšanās Londonā, bet vēlāk, pēc trim vai četrām nedēļām piedāvāju Meganai pievienoties man braucienā uz Botsvānu. Mēs apmetāmies zem zvaigžņotās debess. Tas bija mirklis, kad varējām būt viņš otram un iepazīties vēl tuvāk.”

Diemžēl, nu valsti skārusi traģēdija – pēdējo pāris mēnešu laikā tur atrasti 169 miruši ziloņi. Lielbritānijas labdarības iestādes “National Park Rescue” direktors  Nīls Makkāns sacīja, ka kopumā Āfrikas kontinentā kopš maija sākuma ir atrasti vairāk nekā 350 miruši ziloņi. Paraugi ir nodoti laboratorijai testēšanai, taču rezultāti nav pieejami uzreiz.

Makkāns teica izdevumam “Guardian”: “Šīs masveida dzīvnieku nāves ir tik milzīgā apjomā, kādā tās nav pieredzētas jau ļoti ilgu laiku. Ir liels sausums, bet es nezinu vai tas ir iemesls.” Pēc pētnieka, biologa Makkāna domām galvenie ziloņu nāves iemesli ir saindēšanās vai kāds nezināms patogēns. Viņš piebilda: “Kad dzīvnieki mirst šādos apjomos, ir skaidrs, ka tos pārņēmusi kāda slimība, bet es nespēju saprast, kāpēc valdība nerīkojas ātrāk, kāpēc neiesaista vairāk laboratoriju un glābšanas opciju.”

Botsvānā dzīvo trešdaļa Āfrikas ziloņu, un 10 procenti no tiem atrodas reģionā, kuru skārušas šīs noslēpumainās likstas, kas nogalinājušas simtiem ziloņu. Vietējie iedzīvotāji stāsta, ka miruši gan vīriešu, gan sieviešu dzimuma ziloņi visdažādākajos vecumos. Atklāts, ka ziloņi pirms nāves ir redzēti riņķojam lokos, kas liecina, ka viņiem varētu būt neiroloģiski traucējumi. Tuvākajā apkārtnē dzīvojošie cilvēki saka, ka ir redzējuši vēl vairākus ziloņus, kuri izskatās vāji, kas nozīmē, ka mirušo skaits varētu palielināties.

Šis traģiskais notikums ir sirdi plosošs dzīvnieku mīļotājiem visā pasaulē, taču tas, īpaši ietekmē princi Hariju un Meganu Mārklu, kuri apmeklēja šo reģionu un, iespējams, satika dažus no tagad mirušajiem ziloņiem. Šo gadu gaitā viņi bieži dalījušies ne tikai ar savu mīlestību pret Botsvānu, bet arī pret ziloņiem.

Pasaules ziloņu dienā pagājušā gada 12. augustā pāris Saseksas karalistes Instagram kontā ievietoja neredzētus attēlus no sava ceļojuma 2017. gadā.

 

Sabiedrība

NMPD

Piektdien vēl 7 jauni Covid-19 slimnieki

  Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sestdienas rītā vēsta, ka aizvadītajā diennaktī konstatēti 7 jauni...

Ļoti smaga avārija šorīt notikusi uz Liepājas šosejas

  Aculiecinieks vietnē "Sadursme" sestdienas rītā vēsta par smagu avāriju uz Liepājas šosejas, netālu no Liepājas. Zināms,...

Sestdiena sākusies ar traģiskām ziņām

  Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 99 ceļu satiksmes negadījumi, tajos cietuši 20 cilvēki un viens gājis...

Horoskopi un Testi

Foto:Flickr.com/Jitze Couperus/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 15. augusts

  Piemērots vakars izklaidēm un dažādu pasākumu apmeklēšanai. Mīlestībā un romantiskajā dzīvē turpināsies pārmaiņu laiks. Daudziem...
Foto:Wallpaperbeta.com;Meteo.lv

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 14. augusts

  Šī diena būs visai transformatīva. Gūsi daudz atklāsmju, galvenokārt mīlestībā un romantiskajā dzīvē. Jutīsi alkas...
Foto:Flickr.com/Feggy Art/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 13. augusts

  Daļai šī diena kaut kādā ziņā var izrādīties liktenīga. Tā būs piesātināta ar neiedomājamām apstākļu...

Mājai un Dārzam

Izplatīts brīdinājums par laiku turpmākajās dienās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laiku no sestdienas līdz otrdienai. 15.08.2020. teritorijā...

Parādās jaunas ziņas par laiku nogalē un nākamnedēļ – prognoze 7 dienām!

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi stāsta par nedēļas nogalē un nākamnedēļ gaidāmo laiku. Darba...
Foto:Newhope.org.uk

Zināms, kad atkal atgriezīsies karstums

  Sinoptiķis Jānis Trallis savā "Twitter" kontā pastāstījis, kāds laiks gaidāms turpmākajās dienās. "Rīt un parīt gaidāms...