Izskanējusi šokējoša informācija par 24. martā Francijas Alpos avarējušās lidsabiedrības Germanwings lainera Airbus A320 katastrofas iespējamajiem apstākļiem!
Lai gan medijos aizvien skaļāk tiek apgalvots, ka lidmašīnas kabīnes durvis tīšuprāt nobloķējis aviolainera otrais pilots Andreass Lubics, kurš apzināti izraisījis aviokatastrofu, šīs jomas eksperts norādījis, ka viņš varētu nemaz nebūt atbildīgs par traģēdiju, kas kopumā laupīja 144 pasažieru un sešu apkalpes locekļu dzīvības.
Indigo Aerospace prezidents, aviācijas jomas eksperts Mets Andersons ārvalstu medijiem, tai skaitā vēstulē biznesa laikrakstam Financial Times atklājis, ka pastāv iespējamība, ka pirms gaisa kuģis ietriecās Francijas Alpos, tas ticis nolaupīts. To varēja izdarīt hakeri.
Mets Andersons brīdina par pāragriem secinājumiem, argumentējot, ka šīs katastrofas iemeslam var būt vairāki cēloņi, tai skaitā ārējs elektronisks hakeru uzbrukums lidaparāta vadības un/vai navigācijas sistēmām, izmantojot programmatūras vai elektromagnētiskās iekārtas ļaunprātīgu pārtveršanu.
‘’Šis ir viens no būtiskākajiem iemesliem, kāpēc militāro spēku un valstu vadītāju lidaparātos parasti uzstāda īpašu ekranējumu un papildu aktīvās aizsardzības ierīces. Civilajos gaisa kuģos tādu nav!’’ uzsvēris aviācijas eksperts.
Viņš norādījis, ka sabiedrībai ir pacietīgi jāgaida pamatīgu, pilnvērtīgu un daudzpusīgu, profesionālās gaisa drošības izmeklētāju slēdzienu. Andersons uzsver, ka ir jāsaglabā maksimāla objektivitāte spriedumos, neatkarīgi no iepriekš nosauktās it kā oficiālās hipotēzes.
Viņaprāt, līdzšinējai aviokatastrofas izmeklēšanai jāvelta daļa kritikas, jo tikušas izvirzītas konkrētas apsūdzības, pirms pārbaudes ir pilnībā pabeigtas.
Aviācijas jomas eksperts brīdinājis, ka tas var pakļaut briesmām citu lidsabiedrību sadarbību nākotnē.
Kā zināms, tikai dažas dienas pēc notikušās aviokatastrofas, Francijas prokuratūra norādījusi, ka tajā vainojams tieši otrais pilots Andreass Lubics.
Andersons uzsvēris, ka turpmākā izmeklēšana tiek vērsta uz Lubica veselības stāvokļa analizēšanu, ziņām par viņa depresiju un to, kādas procedūras Germanwings mātes kompānijā Lufthansa tika veiktas vai gluži pretēji – netika, lai noteiktu pilota garīgās veselības stāvokli.
Ziņosim par jaunumiem šajā lietā…