Vai atceries šo kādreiz populāro seriālu, kura varoņiem aktīvi juta līdzi daudzi miljoni fanu? BrīvBrīdis.lv piedāvā tev ieskatīties kā mainījušies astoņi tā galvenie aktieri, kāda izvērtusies viņu dzīve pēc dalības populārajā TV projektā.

DŽEISONS PRĪSTLIJS (Jason Priestley). Seriālā – Brendons Volšs.

brend

Dzimis: 1969. gada 28. augustā

 

Nodarbošanās: aktieris un režisors.

 

Ģimenes stāvoklis: precējies ar make-up meistari Naomi Lovdu. Laulātajiem ir meita Ava Veronika (dzimusi 2007. gadā) un dēls Dašiels Orsons (dzimis 2009. gadā).

 

Fakti par seriālu, aktiera karjeras attīstība un šī brīža nodarbošanās: Prīstlijs ir 19  Beverlihilzas 90210  sēriju režisors. Aktieris piedalījies tajā līdz 1998. gadam, taču, lai gan pats vairs nefilmējās šajā TV projektā, turpināja būt tā galvenais producents, līdz pat seriāla pārtraukšanai.

Bija ļoti labi draugi ar Luku Periju (seriālā: Dilans Makkejs).

Šobrīd aktieris aktīvi filmējas un ir režisors dažādiem TV projektiem. Pēdējās kinofilmas, ar viņa piedalīšanos ir Zoom un Away from Everywhere. 

Prīstlija lielākā aizraušanās ir autosports. Aktieris ir gan intervējis un komentējis IndyCar sacīkstes, gan pats piedalījies rallijā – 1999. gadā pirmajā Gumball 3000 rallijā ar Lotus Esprit V – 8 automašīnu. Auto entuziasts 2002. gadā guva nopietnus savainojumus, tomēr tas nepielika punktu hobijam un 2008. gadā aktieris kļuva par jaunās IndyCar sērijas komandas līdzīpašnieku.

 

ŠENONA DOHERTIJA (Shannen Doherty) Seriālā – Brenda Volša.

mas

 

Dzimusi: 1971. gada 12. aprīlī

 

Nodarbošanās: aktrise, producente, televīzijas projektu autore un režisore.

 

Ģimenes stāvoklis: ir trīs reizes precējusies: ar aktiera Džordža Hamiltona dēlu Ešliju (1993. – 1994. gadam), ar filmu producentu Riku Salomonu (2002. – 2003. gadam). Šobrīd no 2011. gada ir precējusies ar fotogrāfu Kurtu Isvarienko.

 

Fakti par seriālu, aktrises karjeras attīstība un šī brīža nodarbošanās: Piedalījusies Beverlihilza 90210 no 1990. – 1994. gadam un tā blakus projektos 2008. gadā. Aktrise pameta seriālu 1994. gadā, jo nespēja pārvarēt domstarpības ar seriāla kolēģiem un tā veidotāju Āronu Spelingu.

Pēc Beverlihilza 90210 Dohertija centās saglabāt savu popularitāti, kas veiksmīgi izdevās un 1998. gadā aktrise sāka piedalīties seriālā Amulets (Charmed), kas arī Latvijā piesaistījis daudzus interesentus. Aktrise šajā seriālā atveidoja vecāko no māsām raganām – Prū Halivelu. Aktrise ir arī dažu šī seriāla sēriju režisore.

2001. gadā Dohertija pameta Amuletu, jo nespēja sastrādāties ar kolēģi Alisiju Milano (Fēbi Halivelu).

2001. gadā aktrise tiesāta par braukšanu reibumā.

Šenona ir vairākas reizes kaila fotografējusies Playboy žurnālam.

2009. gadā bijusi Pasadena Magazine mākslas redaktore.

Līdz pat šim brīdim aktrise aktīvi filmējas neskaitāmos kino projektos, pēdējā kinofilma – Bethany.

2015. gadā aktrise atklāja medijiem savu cīņu ar krūts vēzi. 

 

 

DŽENIJA GĒRTA (Jennie Garth) Seriālā – Kellija Teilore.

geert

 

Dzimusi: 1972. gada 3. aprīlī

 

Nodarbošanās: aktrise un režisore.

 

Ģimenes stāvoklis: No 1994. – 1996. gadam bija precējusies ar Danielu Klārku. Līdz 2012. gadam 11. gadus bija precējusies ar aktieri Pīteru Facinelli – ārsta, vampīra Kārlaila Kalena lomas atveidotāju populārajās Twilight filmās. Ar Pīteru ir trīs meitas – Luka Bella (dzimusi 1997. gadā), Lola Reja (dzimusi 2002. gadā) un Fiona Eva (2006. gadā). 2015. gadā apprecējās ar Deivu Abramsu. 

 

Fakti par seriālu, aktrises karjeras attīstība un šī brīža nodarbošanās: Tā kā Kellijas loma seriālā ietvēra ļoti romantiskus, kā arī emocionāli sarežģītus pavērsienus, viņa kļuva par vienu no iecienītākajiem TV projekta personāžiem. Gērta bija pirmā sieviešu lomas atveidotāja, kura palīdzēja seriāla režijas darbā.

Pateicoties seriāla panākumiem, viņas karjera veiksmīgi turpinājās daudzos jaunos projektos, nodrošinot aktrisei tajos galvenās lomas.

2000. gadā aktrise ierindota 59. vietā izdevuma FHM 100 seksīgāko sieviešu topā, savukārt 2001. gadā – 93. vietā.

2007. gadā Dženija piedalījās piektajā Dancing with the Stars sezonā, iekļūstot šova pusfinālā.

2008. gadā aktrise atkal iejutās Kellijas Teilores lomā seriāla turpinājumā, kļūstot par Rietumbeverlihilzas skolas mācību daļas pārzini. Seriāla turpinājumā Kellijai ir četrgadīgs dēls no bijušā puiša Dilana Makkeja.

Šajā pašā gadā piedalījās ASV spēlē Are You Smartet Than a 5th Grader?, (Vai esi gudrāks par piektklasnieku?), kurā laimēja 100,000 dolārus (gandrīz 52 tūkstošus latu) labdarības mērķiem.

2012. gadā aktrise izveidoja savu realitātes šovu Jennie Garth: A Little Bit Country on CMT.

Pēdējā pilnmetrāžas filma ar viņas piedalīšanos ir 2021. gadā gadā izdotā Left for Dead: The Ashley Reeves Story. TV projekts šajā gadā Celebrity Wheel of Fortune. Gērta turpina atveidot interesantus personāžus dažādos TV un kino projektos.

 

 

ĪANS ZĪRINGS (Ian Ziering) Seriālā – Stīvs Sanders.

tt

 

Dzimis: 1964. gada 30. martā

 

Nodarbošanās: aktieris.

 

Ģimenes stāvoklis: No 1997. – 2002. gadam bija precējies ar modeli un aktrisi Nikiju Šīlleri. 2010. gadā apprecējās ar medmāsu Erinu Ludvigu. Laulātajiem ir meitas Mia Lorēna (dzimusi 2011. gadā) un Penna Meja (dzimusi 2013. gadā).

 

Fakti par seriālu un aktiera karjeras attīstība un šī brīža nodarbošanās: Sākotnēji Īanam bija paredzēta Dilana Makkeja loma.

Aktieris ir piedalījies ASV Dancing with the Stars 4. sezonā un iekļuva šova pusfinālā.

Līdz par šim brīdim aktīvi filmējas dažādos kino projektos. Pēdējie – F the Prom un Malibu Rescue.

Ierunājis Vinnija balsi multfilmā Motopeles no Marsa.

 

GABRIELA KARTERISA (Gabrielle Carteris) Seriālā – Andrea Cukermane.

haha

 

Dzimusi: 1961. gada 2. janvārī

 

Nodarbošanās: aktrise.

 

Ģimenes stāvoklis: Kopš 1992. gada ir precējusies ar brokeri Čārlzu Īzaku. Pārim ir divas meitas Kelsija Roze (dzimusi 1994. gadā) un Mollija Elizabete (dzimusi 1999. gadā).

 

Fakti par seriālu, aktrises karjeras attīstība un šī brīža nodarbošanās: Skolas laikraksta redaktores Andreas loma Beverlihilza 902010 tiek uzskatīta par viņas atpazīstamāko lomu. Viņa atveidoja 16 gadīgu pusaudzi, lai gan patiesībā aktrisei bija jau 29 gadi. Klīst baumas, ka atrise seriāla veidotājiem meloja par savu patieso vecumu, lai tiktu pie kārotās lomas.

1995. gadā Karterisa pameta seriālu, lai veidotu pati savu TV sarunu šovu Gabrielle, taču tas pastāvēja tikai vienu sezonu. Tomēr viņas aktrises karjera nebeidzās, Gabriela turpināja piedalīties dažādos kino un TV projektos. Pēdējais no tiem ir 2011. gada TV filma 12 Wishes of Christmas.

Aktrise bieži ierunā dažādus ierakstus, tostarp videospēles. Tāpat Karterisa aktīvi iesaistās labdarības projektos.

2006. gadā, filmējoties Kanādā, viņa cieta negadījumā, pēc kura aktrisei sešus mēnešus bija daļēji paralizēta seja un traucētas runas spējas.

2011. gadā viņu ievēlēja par Amerikas Televīzijas un Radio darbinieku federācijas prezidenti. 2012. gadā, apvienojot šo federāciju un Filmu aktieru ģildi, Gabriela kļuva par jaunizveidotās organizācijas nacionālo viceprezidenti.

 

LUKS PERIJS (Luke Perry) Seriālā – Dilans Makkejs.

dilans

Dzimis: 1966. gada 11. oktobrī; Miris: 2019. gada 4. martā (Par aktiera nāves cēloni iespējams izlasīt ŠEIT)

 

Ģimenes stāvoklis: No 1993. – 2003. gadam bija precējies ar modeli Minniju Šarpu. Abiem ir dēls – Džeks (dzimis 1997. gadā) un meita Sofija (dzimusi 2000. gadā).

 

Fakti: Perijs seriālā Beverlihilza 90210 filmējās no 1990. – 1995. gadam un no 1998. – 2000. gadam, atveidojot miljonāra dēlu, lai gan patiesībā devās uz noklausīšanos Ījana Zīringa atveidotā Stīva Sandersa lomai. Abi aktieri apmainījās tēliem.

Aktieris uz laiku pameta seriālu, lai atveidotu nobriedušākus varoņus, viņš piedalījās dažādos projektos, tostarp nelielā lomā – Luka Besona 1997. gada fantastikas filmā The Fifth Element (Piektais elements ar Milu Javoviču un Brūsu Vilisu galvenajās lomās:aut.piez.) Taču finansiālu apsvērumu dēļ Perijs nolēma atgriezties Beverlihilza 90210.

Par Dilana tēlu viņš ir teicis, ka tas būs saistīts ar viņu līdz pat aktiera nāvei, taču tas esot labi, jo viņš radīja šo personāžu.

Kamēr viņš filmējās Beverlihilza 90210, Perijs ieguva galveno lomu seriāla Buffy The Vampir Slayer oriģinālversijas pilnmetrāžas filmā.

Līdz pat nāves brīdim filmējās filmās un seriālos. Piemēram, filmējoties seriālā “Riverdale”, aktierim aizejot aizsaulē, tika izveidota atmiņu sērija, kurā piedalījās arī viņa draugi no Beverlihilzas laikiem. 

 

 

BRAIENS OSTINS GRĪNS (Brian Austin Green) Seriālā – Deivids Silvers.

grins

 

Dzimis: 1973. gada 15. jūlijā

 

Nodarbošanās: aktieris.

 

Ģimenes stāvoklis: 2010. gadā apprecējās ar aktrisi Meganu Foksu – pārim ir dēli Noa Šenons (dzimis 2012. gadā), Bodijs Ransons (dzimis 2014. gadā) un meita Džournija Rivera (dzimusi 2016. gadā). Braienam ir dēls Kasiuss Lijahs (dzimis 2002. gadā) no aktrises Vanesas Marsilas. 2020. gadā laulība tika šķirta. 

 

Fakti par seriālu, aktiera karjeras attīstība un šī brīža nodarbošanās: Grīns piedalījies seriālā visa projekta pastāvēšanas laikā. Producents Ārons Spelings norādījis, ka tieši Ostinam piešķirta šī loma, jo aktiera personība ir līdzīga Deivida tēlam, tādam, kā tas tika paredzēts, tāpēc kopā ar aktieri bieži tika pieslīpētas viņa tēla nianses.

Līdzīgi kā tas tika atspoguļots seriālā, arī Braiens eksperimentēja hip hopa stilā un darbojās kā dīdžejs. Aktieris pat mēģināja izveidot repera karjeru, ierakstot albumu One Stop Carneval.

Deviņdesmitajos gados aktieris ir piedalījies daudzos populāros pusaudžu seriālos un projektos, tostarp – Melrose Place unFantastic Four u.c.

Grīns piedalījies filmā Terminator: The Sarah Connor Chronicles (Terminators: Sāras Konoras hronikas), kā arī populārajā seriālāDesperate Housewives (Bīstamās mājsaimnieces) septītajā sezonā, atveidojot Brī Van de Kempas kavalieri.

Aizvien aktīvi filmējas gan filmās, gan TV projektos. 

 

TORIJA SPELINGA (Tori Spelling) Seriālā – Donna Martina.

donaa

 

Dzimusi: 1973. gada 16. maijā

 

Nodarbošanās: aktrise un grāmatu autore.

 

Ģimenes stāvoklis: No 2004. – 2006. gadam bijusi precējusies ar dramaturgu Čārliju Šanianu. Kopš 2006. gada ir precējusies ar aktieri Dīnu Makderotu, pārim ir pieci bērni – Liams Arons (dzimis 2007. gadā), Stella Dorīna (dzimusi 2008. gadā), Hatija Margareta (dzimusi 2011. gadā),Fins Deiveijs (dzimis 2012. gadā) un Bjū Dīns (dzimis 2017. gadā).

 

Fakti par seriālu, aktrises karjeras attīstība un šī brīža nodarbošanās: Donnas loma Beverlihilza, 902010 ir aktrises pirmā loma. Viņas tēvs ir šī seriāla galvenais producents – Arons Spelings. Torijai bija 17 gadu, kad viņa sāka piedalīties šajā seriālā un aktrise atveidoja meiteni, kura saglabāja savu jaunavību līdz dienai, kad viņa piedzīvoja uzbrukumu un izvarošanu, pēc kā krita atkarību gūstā.

Pēc seriāla viņas aktrises karjera turpinājās. 2006. gadā Spelinga atveidojusi pati sevi situāciju komēdijā So NoTORIous, kurā parodēja savu publisko tēlu.

2007. gadā pirmizrādi piedzīvoja aktrises un viņas otrā vīra realitātes šovs Tori&Dean:Inn Love, kas trešajā tā sezonā tika pārdēvēts par Tori&Dean: Home Sweet Hollywood

Aktrise ir arī veiksmīga rakstniece, 2009. gadā viņas autobiogrāfija Stori Telling iekļuva Ņujorkas dižpārdokļu sarakstā kā labākais slavenību dzīves apraksts. 2009. gadā aktrise izdeva savu otru grāmatu Mommywood. Trešo uncharted terriTORI – 2010. gadā. Šajā pašā gadā izdota aktrises pirmā zīmējumu grāmata Tallulah. Visbeidzot 2012. gadā aktrise pabeidza darbu pie savas nu jau piektās grāmatas CelebraTORI, kurā aprakstīja viesību plānošanu.

2011. gadā pirmizrādi piedzīvoja realitātes šovs Tori&Dean:sTORIbook Weddings. Aktrise turpina piedalīties dažādos TV raidījumos un šovos.

Viņa tāpat izveidojusi savu modes un aksesuāri līniju, prezentējot to amerikāņu iepirkšanās kanālā – Home Shopping Network.

 

 

Kurš bija tavs mīļākais Beverlihilza 90210 tēls?

Sabiedrība

Foto:Flickr.com/Tambako The Jaguar/CC

Vietām snigs stipri, naktīs gaidāmi mīnusi: sinoptiķiem ir nepatīkamas ziņas par turpmāko

Pēc pavasarīgi siltas nedēļas, šonedēļ Latvijā ieplūdīs aukstāka gaisa masa, līdz ar to temperatūra kā...

Kādai somiņai jābūt katras sievietes garderobē? Skaidro stilists Aleksandrs Pavlovs!

  Somiņu sortiments ir gana plašs – tām ir dažādas krāsas, izmēri un materiāli, no kuriem...

Laivojot straujajā Amatā, notiek nelaime; glābēji aicina neriskēt

  Kā vēsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), sestdien Cēsu novadā sniegta palīdzība diviem laivotājiem....

Sestdien notverti 25 dzērājšoferi; lielai daļai nepatikšanas būs milzīgas

  Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 77 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietušas desmit personas, tostarp divi elektrisko...

Laika zīmju vērotājs Bukšs pierobežā fiksē iespaidīgus skatus

  Pavadot daudz laika pastaigās dabā, laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs nereti fiksē iespaidīgus dabas kadrus....

Kambalu ģimene jau zina ieplānotā bērniņa vārdu

  Kamēr Kaspars Kambala strādā pāri okeānam esošajā Brazīlijā, STV šova "Slavenības. Bez filtra" zvaigzne Olga...

Horoskopi un Testi

Foto:E.standard.net

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 27. marts

  Šī diena burtiski aicina darboties! Met malā slinkumu un ķeries pie svarīgiem, nepadarītiem darbiem. Smagi...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 26. marts

  Auns Šo dienu pavadīsi ļoti produktīvi. Izdarot gana daudz gan mājās, gan dabā, centies neaizmirst vēl...
Pexels.com/CC

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 27. marts – 2. aprīlis

Teju neticami, cik ātri aizsteidzas laiks, jo šajā nedēļā jau godam pavadīsim pavasara pirmo mēnesi...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 25. marts

  Ir pavasara sākums un lietas virzīsies gana labi. Centies nezaudēt savu motivāciju un saglabāt darbības...
Foto:Flickr.com/Douglas Scortegagna/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 24. marts

  Ko zvaigznes tev sola 24. martam?   Auns Tu pavadīsi šo dienu lauku mājās pie kāda no saviem...
Foto:Flickr.com/Denis-Carl Robidoux/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. marts

  Šīs dienas galvenais mērķis – pievērst uzmanību būtiskākajam un izvairīties no nevajadzīgiem traucēkļiem. Tas var...

Mājai un Dārzam

Foto:Flickr.com/Tambako The Jaguar/CC

Vietām snigs stipri, naktīs gaidāmi mīnusi: sinoptiķiem ir nepatīkamas ziņas par turpmāko

Pēc pavasarīgi siltas nedēļas, šonedēļ Latvijā ieplūdīs aukstāka gaisa masa, līdz ar to temperatūra kā...

Laika zīmju vērotājs Bukšs pierobežā fiksē iespaidīgus skatus

  Pavadot daudz laika pastaigās dabā, laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs nereti fiksē iespaidīgus dabas kadrus....

Sinoptiķi brīdina par notikumiem tuvākajās dienās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši dzelteno un pat oranžo brīdinājumu - tas...