Jūlija sākumā sabiedrības uzmanība bija pievērsta Liepājā pazudušā piecus gadus vecā Ivana Berladina meklēšanai. Pēc desmit dienu ilgas meklēšanas bērns tika atrasts miris meža masīvā Dubeņu ciemā. Policijā joprojām turpinās izmeklēšana, tiek vērtēta vecāku atbildība, arī autobusa šofera, kurš nepievērsa uzmanību mazajam puikam, gan arī policijas darbinieces, kura palaida garām informāciju, ka mazais puika nākamā dienā pēc pazušanas redzēts Dubeņu ciemā, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu TOP 10”.

 

 

“Šo lietu varētu salikt divās daļās. Ir uzsākts kriminālprocess par viņa pazušanu, par nāves apstākļiem un otrs kriminālprocess ir ierosināts par pienākumu nepildīšanu, kas attiecas uz vecākiem un arī uz autobusa vadītāju, kurš, iespējams, varēja novērst šo. Kas attiecās uz šo izmeklēšanu, mēs esam secinājuši, ka šī darbiniece, kas, iespējams, varēja pagriezt kaut kādā veidā savādāk. Ir izvērtēts, ka viņa nav pildījusi savus pienākumus un ir disciplināri sodīta ar atbrīvošanu no dienesta Valsts policijā,” raidījumam saka Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

 

 

Sabiedrībā izskanējušas dažādas spekulācijas par mazā Ivana likteni. Pēdējā, ka Ivana vecākiem nav dota iespēja atpazīt puisēna mirstīgās atliekas un, iespējams, ka Karostas kapos apglabātais bērns nemaz nav Ivans Berladins. Liepājas kriminālpolicijā raidījumam atklāj, ka Ivana māte patiešām vērsusies policijā ar lūgumu veikt atkārtotas DNS analīzes. Lai kliedētu iepriekš medijos izskanējušo nepatieso informāciju, policija „LNT Ziņām” atklāja šonedēļ iegūtos DNS ekspertīžu rezultātus. „Uz atpazīšanām bija aicināti abi Ivana Berladina vecāki. Viena atpazīšana notika pēc bildēm, otra atpazīšana notika tieši morgā. Sabiedrībā izskanēja fakts, ka mamma netic tam, ka apglabātais puika ir viņas dēls, viņa bija vērsusies policijā ar lūgumu nozīmēt DNS paternitātes ekspertīzi, lai būtu pārliecināta par to, ka tas ir viņas dēls. Mēs arī gribam informēt sabiedrību. No ekspertīzes atzinuma iziet, ka mirušais puika, kas ir atrasts 11. jūlijā Dubeņu meža masīvā ir Ivans Berladins,” saka Valsts policijas Liepājas Kriminālpolicijas biroja galvenā inspektore Rita Grīnvalde.

 

 

 

 

Visticamāk, mazo Ivanu nebūtu piemeklējis šāds liktenis, ja vecāki būtu viņu pieskatījuši. Ivans bija jaunākais bērns ģimenē, kurā aug vēl trīs bērni – divi puikas un meita. Ģimene šobrīd atrodas pastiprinātā sociālā dienesta un bāriņtiesas redzes lokā. Liepājas sociālajā dienestā atklāj, ka Ivana ģimenei tiek nodrošināta rehabilitācija, gan māte, gan arī pārējie bērni saņem psihologa pakalpojumus. Tāpat tiek veiktas regulāras apsekošanas, lai pārliecinātos, ka pārējie bērni dzīvo piemērotos apstākļos. “Ģimene sadarbojās ar sociālo dienestu, mamma regulāri sadarbojās ar sociālo darbinieku. Protams, ģimenē joprojām ir palikusi bezdarba problēma un zemie ienākumi. Mēs līdz šim neesam konstatējuši nekādus apstākļus, kas būtu par pamatu, ka būtu vēl kaut kā īpaši jāpievērš uzmanība sadzīves apstākļiem,” saka Liepājas sociālā dienesta direktore Iveta Bartkeviča.

 

 

To, ka situācija ģimenē ir apmierinoša, apstiprina arī Liepājas bāriņtiesā. Tur arī norāda, ka mazā Ivana traģiskā nāve bija pārāk augsta cena, lai cilvēki sāktu pievērst uzmanību tam, kas notiek apkārt. Bet laikam, bija jānotiek kaut kam tādam, lai mēs saprastu, ka ar dzīvību nevar spēlēties. „ Pēc šī traģiskā gadījuma cilvēki ir kļuvuši daudz vērīgāki, biežāk nepaliek vienaldzīgi un ziņo par aizdomām, ka ģimenē bērniem neklājas labi. Ja pagājušajā gadā no ģimenes tika šķirti 40 bērni, tad šogad uz oktobra mēnesi ir šķirti 44 bērni. Jāsaka, ka visvairāk bērni tika šķirti tieši jūlija mēnesī, kad tika konstatēts, ka bērni ir bez uzraudzības nakts stundās,” norāda Liepājas bāriņtiesas direktore Taiga Ziemele.

 

 

Secinājumus un mācības pēc šīs nelaimes guvuši arī brīvprātīgie, kuri tajā laikā pameta savus ikdienas darbus, lai diennaktīm meklētu mazo puiku. “Diemžēl saskārāmies ar to, ka ir joprojām daudz cilvēku, kuri sniedz viltus informāciju, kuri traucē meklēšanai. Daudz cilvēki to izmanto ļaunprātīgos nolūkos, cilvēki, kuri cenšas iedzīvoties uz citu cilvēku nelaimes. Traucēja diemžēl tas, ka daudziem tā ir kā izklaide, bija bardaks, bija īpašumu laušana, bija dzeršanas. Tas ir nekontrolējams pūlis, ir jāierobežo meklētāju skaits. Ja jūs gribiet izklaidēties, ejiet uz klubu, ja jūs gribiet dzert – nenāciet palīgā,” norāda brīvprātīgo grupas ”Pazudis Latvijā” organizators Gatis Bankavs.

 

 

Meklēt vainīgos un runāt par to, ko vajadzēja vai nevajadzēja darīt – jau ir par vēlu. Var tikai konstatēt, ka mazā Ivana pazušanas dienā notika viss iespējamais, kādēļ puiku piemeklēja tieši tāds liktenis. Viņš iekāpa nepareizajā autobusā, aizbrauca uz sev nezināmu vietu, informācija par viņa atrašanās vietu, cilvēku nevērības dēļ nenonāca līdz meklētājiem. Pēc desmit dienu meklēšanas viņu atrada dziļos brikšņos, paslēpušos zem krūmiem tikai diemžēl nosalušu, bez dzīvības pazīmēm.

 

 

Sabiedrība

“Acīs saskrēja asaras…” Izskan jaunas ziņas par Eirovīzijas norises vietā ieradušos Samantu Tīnu

  Vēlā pirmdienas vakarā dziedātāja Samanta Tīna un Latvijas delegācija ieradās Roterdamā, kur šodienas pēcpusdienā aizvadīja...

Smaga avārija šodien notikusi Rīgā – VIDEO

  Rīgā, Dzelzavas un Kaivas ielas krustojumā, otrdien notikusi smaga sadursme starp vieglo auto un kravas...

Kumulatīvais rādītājs turpina augt, pirmdien vēl 659 gadījumi un 4 mirušie, slimnīcās 666 cilvēki

  Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) otrdien vēsta, ka aizvadītajā diennaktī konstatēti vēl 659 jauni...

“Sēdiet un aizveriet mutes!” Harijs un Megana saņem pavēli no karaliskās ģimenes

Karalienes Elizabetes II attālā māsīca princese Olga ir izteikusi savu viedokli par to, ka jaunākie...

Melnā josla pazīstamās režisores Cinovskas dzīvē

  Izdevums "Kas jauns" savā 11.-17. maija numurā vēsta par nelaimēm, kas pēdējā gada laikā piemeklējušas...

Satraucoši notikumi risinājušies Baltijas jūrā pie Jūrkalnes

  Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 10.maija plkst. 06.30 līdz 11.maija plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 12. maijs

  Auns Auna zīmē dzimušie ir tendēti ļoti strauji uzsākt dažādus projektus un aizrautīgi arī turpināt pie...

Horoskops: Katras horoskopa zīmes SIEVIETES PATIESĀ seja

Astrologi apgalvo, ka zina patiesību. To, ka katrai horoskopa zīmei ir gan labās, gan sliktās...
Foto:Wallpapermania.net

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 11. maijs

  Nebaidies pastāvēt par sevi un par lietām, kuras tev rūp, taču dari to adekvātā manierē....

Šīs ir trīs neuzticamākās horoskopa zīmes

Horoskopi mēdz būt dažādi, tie spēj noteikt un ietekmēt daudz. Lūk, izdalītas trīs horoskopa zīmes,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 10. maijs

Aizstāvi savas idejas un ar aizrautību tiecies pakaļ saviem mērķiem, taču uzmanies, lai nekļūtu agresīvs...

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 10. – 16. maijs

  Šī nedēļa sāksies ar vēsāku laiku, tādēļ glabāsim siltumu savās sirdīs, lai svētdien sveiktu mīļās...

Mājai un Dārzam

Izskan jaunas ziņas par laiku šonedēļ un turpmāk. Stāsta sinoptiķis Bricis – VIDEO

  Kāds laiks gaidāms šonedēļ? Stāsta LTV laika ziņu redaktors Toms Bricis! "Izskatās, ka trešdiena būs šīs...
Foto:7-themes.com

Tuvākās dienas – sausas un ļoti siltas, pēc tam laiks mainīsies – prognoze 7 dienām!

  Nedēļas pirmajā pusē laika apstākļus noteiks anticiklons ar centru virs Krievijas, tāpēc gaidāms sauss laiks,...

Parādās jaunas ziņas par laiku turpmāk – prognoze 7 dienām!

Šīs nedēļas otrajā pusē ciklonu ietekme turpinās dominēt - saglabāsies vēss laiks un bieži līs....