Ir lietas, kuras cilvēki atrisināt nespēj gadu desmitiem. Vai vispār spēs?
Bermudu trijstūris
Viena no dīvainākajām vietām uz zemeslodes, kur mīklainos apstākļos jau gadu desmitiem pazūd lidmašīnas, laivas un kuģi. Šo gadu laikā ar savām hipotēzēm par mīklainajām pazušanām klajā nākuši neskaitāmi zinātnieki – piesaukti caurumi laikā, citplanētieši, Golfa straume, cilvēku kļūdas, slikti laikapstākļi, milzīgi magnēti un dažādi citi iemesli, kas liek lietām un cilvēkiem izgaist kā nebijušiem. Lai gan pierādīts, ka daudzas pazušanas nemaz nav notikušas, patiesi zudušo transportlīdzekļu skaits vienalga ir neparasti liels.
Džeks Uzšķērdējs
1888.gada otrajā pusē Londonas austrumdaļu terorizēja sērijveida slepkava, kurš savu iesauku Džeks Uzšķērdējs ieguva no kāda slavaskāra cilvēka (kurš izlikās par slepkavu) vēstules laikrakstam. Visbiežāk viņa upuri bija prostitūtas, kuras ar pārgrieztām rīklēm tika atrastas dažkārt vien pāris minūšu pēc slepkavas vizītes. Policijai tolaik bija daudz aizdomās turamo, tomēr pārliecinoši pierādījumi pret kādu tā arī gūti netika. Slepkavas vārdu neviens nezina līdz pat mūsdienām, lai gan izskanējušas spekulācijas, ka tas bijis Klarensas un Avondeilas hercogs Alberts Viktors. Tiesa, vēlāk dokumentāli pierādīts, ka viņš tolaik nav uzturējies Londonā. Šķiet, šis noslēpums mūžīgi paliks neatklāts.
Mary Celeste
1860.gadā Jaunskotijā (Kanāda) būvētā briga Mary Celeste (oriģinālais nosaukums Amazon, garums ap 32 m, kravnesība 280 tonnas) pirmajos desmit gados jūrā piedzīvoja vairākus nelaimes gadījumus, tādējādi vairākkārt mainoties arī īpašniekiem. Visbeidzot, kuģi par 3000 dolāriem izsolē Ņujorkā iegādājās kāda amerikāņu kompānija, veica pamatīgus remontdarbus un reģistrēja to zem ASV karoga ar nosaukumu Mary Celeste. Par kapteini kļuva 37 gadus vecais Bendžamins Brigss. 1872.gada 7.novembrī kuģis, uz kura atradās arī kapteiņa ģimene un astoņi apkalpes locekļi, ar 1700 bareliem (1 barels = aptuveni 119 l) neapstrādāta amerikāņu alkohola devās ceļā uz Itālijas pilsētu Dženovu. Pēc tam viņi vairs nekad netika redzēti, bet kuģis dažus mēnešus vēlāk atrasts brīvi peldam Gibraltārā – tātad, šķersojis okeānu. Nebija nekādu cīņas pazīmju, taču trūka kapteiņa žurnāla. Vēl nedaudz vēlāk pie Spānijas krastiem izskaloja divas glābšanas laivas ar kopumā sešiem mirušiem cilvēkiem, tomēr neviens no viņiem netika identificēts kā Mary Celeste apkalpes loceklis…
The Babushka Lady
Kad 1963.gadā nošāva ASV prezidentu Džonu F. Kenediju, sākās liels tracis. Federālais izmeklēšanas birojs (FIB), caurskatot nozieguma video, atklāja kādu dīvainu sievieti. Persona valkāja brūnu mēteli un galvassegu, kas viņu padarīja jūtami vecāku – tieši tāpēc viņa ieguva krievu vecmāmiņas apzīmējumu – babuška. Uzreiz pēc šaušanas viņa nevis bēga, kā lielākā daļa cilvēku, bet palika savā vietā un, kā noprotams no video, fotografēja. Vēlāk FIB publiski pieprasīja, lai sieviete atsaucas un nodod vērtīgās bildes izmeklētājiem, bet tas nekad tā arī nenotika. 1970.gadā gan kāda Beverlija Oliversa nāca klajā ar paziņojumu, ka viņa ir Babushka Lady, tomēr, kā jau ASV bieži ierasts, tā bija tikai slavaskāra dāma bez konkrētiem pierādījumiem.
Taos Hum
Šādi dēvē zemu skaņu, kas dzirdama vairākās vietās pasaulē, īpaši ASV, Lielbritānijā un Ziemeļeiropā. To parasti var dzirdēt klusā vidē un tā atgādina iztālēm skanošu dīzeļdzinēju. To praktiski nav iespējams ierakstīt un mīklains ir arī tās izcelšanās avots. Zinātnieki gadiem ilgi centās pētīt skaņu mazā Ņūmeksikas (ASV) pilsētiņā Taosā. Dīvaini, bet lielākā daļa no tiem, kas šo skaņu dzirdēja, to aprakstīja ar vārdu „dungot“ (angliski – to hum).