fly-me-away

 

 

BrīvBrīdis.lv sadarbībā ar tūroperatoru FlyMeAway.lv piedāvā tev iespēju nokļūt otrajā lielākajā Īrijas salas pilsētā – Belfāstā. Izmanto šo lielisko izdevību!

 

 

Ziemeļīrijas galvaspilsēta savu nosaukumu guvusi no vārdiem “Béal Feirste”, kas tulkojumā no īru valodas nozīmē: “smilšains sēklis upes grīvā”. Lai gan šajā apkaimē cilvēki dzīvo jau gadu tūkstošiem ilgi, tomēr pati Belfāsta ir salīdzinoši jauna pilsēta. Tā radusies 17. gadsimtā kā šurp atceļojušo angļu un skotu apmetne. Sākotnēji pilsēta attīstījās kā plašs tirdzniecības centrs, bet 18. un 19. gadsimta laikā kļuva arī par vērienīgu rūpniecības attīstības vietu. Par to liecina arī tas, ka tieši Belfāsta ir vieta, kur tika uzbūvēts izsmalcinātais, taču, diemžēl, bēdīgi slavenais pasažieru laineris “Titāniks”.

 

jaut

 

Piedāvājam tev nelielu ieskatu – ceļvedi tavai atpūtai Belfāstā.

 

Der zināt: Ja tu Belfāstā ierodies tikai pavisam īsā vizītē vai nevēlies visur doties kājām, ir vērts izmantot pilsētas ekskursiju autobusu, kas nepilnu pāris stundu laikā izvizinās gar teju visiem ievērojamākajiem apskates objektiem. Turpat pieejama arī 75 minūšu ekskursija pa pašu pilsētas centru gida pavadībā. Atrašanās vieta: Castle Place (blakus veikalam HMV un ātrās ēdināšanas restorānam McDonalds)

 

 

Belfāstas Titāniks

belfastas-titaniks-Sagie
Foto:Flickr.com/Sagie/CC

 

Šī ēka uzcelta turpat pie “Harland & Wolff” kuģu būvētavas, kur reiz tika izveidots varenais laineris “Titāniks”. Šis, vairāk nekā 100 miljonu dārgais, nams simbolizē gan sapņus, gan šausmas, kas tika piedzīvotas uz kuģa, tas ietver daudz un dažādus stāstus par toreiz notikušo. Ēkas septiņos stāvos ir iespējams doties vairāk nekā 100 gadu senā pagātnē, lai aplūkotu kuģa īso, bet pasaulē plaši zināmo vēsturi. Muzejā var aplūkot pat kajīšu autentiskus atveidojumus, kā arī lielās kāpnes, kas veda uz kuģa salonu. Tiek pat piedāvāts uz savas ādas teju izjust situāciju, kas 1912. gada 14. aprīļa naktī norisinājās uz Titānika klāja – tiek atslēgta elektrība, skan dažādi skaņu efekti un pazemināta temperatūra tā, kā tas notika pēc lainera sadursmes ar milzīgo aisbergu.

Vizuāli tas izskatās kā darināts no neskaitāmi daudziem 3D alumīnija gabaliņiem, kas kopā veido četrus kuģa priekšgalus. Tie visi lieluma ziņā atbilst Titānika patiesajiem izmēriem, tas ir vēl viens elpu aizraujošs moments, ko ikviens apmeklētājs var izbaudīt.

 

 

Titānika kvartāls

ss-nomadic-Nico Kaiser-
Foto:Flickr.com/Nico Kaiser/CC

 

Ar muzeja apskati viss vēl nebeidzas, jo tieši aiz tā iespējams aplūkot vietu – dokus, kur tika uzbūvēts slavenais Titāniks un tam līdzās arī lainera “dvīņu brālis” “Olympic”. Kad kuģi tika būvēti, tie bija pasaulē lielākie sausie doki, tādēļ te aizvien ir daudz ko redzēt. Noteikti dodies aplūkot arī turpat esošo tvaikoni “SS Nomadic”, kas tika uzbūvēts, lai kalpotu par Olympic un Titānika apkalpotājkuģi un šobrīd ir vienīgais White Star Line palikušais kuģis pasaulē.  1912. gada 10. aprīlī “SS Nomadic” transportēja 274 pasažierus, lai tie varētu nokļūt uz Titānika klāja. Tajā skaitā Kosmo Dafu Gordonu un viņa sievu Lūsiju, Denveras miljonāri Margaretu Braunu un uzņēmēju Bendžaminu Gugenheimu.

 

 

Belfāstas rātsnams

belfastas-ratsnams-IBMT
Foto:Flickr.com/IBMT/CC

 

Domes ēka atrodas Donegall Square. Portlendas akmeņu nams, kas rotāts ar vara kupoliem, tika pabeigts 1906. gadā kā Belfāstas pilsētas simbols. Tās priekšā atrodas karalienes Viktorijas statuja un teritorijā izvietoti vēl neskaitāmi daudz pieminekļu, par kuriem iespējams vairāk uzzināt milzīgajā kartē pie rātsnama vārtiem. Te varēsi aplūkot ne tikai pašu vēsturisko celtni, bet arī dažādas izstādes, izbaudīt grezno interjeru un apmeklēt slaveno The Bobbin cafe.

 

 

Karalienes universitāte

karalienes-universitate-ian mcwilliams
Foto:Flickr.com/Ian McWilliams/CC

 

Čārlza Leinona projektētā celtne atvērta 1849. gadā. Tā tiek uzskatīta par vienu no labākajām universitātēm Britu salās. To absolvējuši tādi slaveni cilvēki kā bijusī Īrijas prezidente Marija Makalīse, Nobela prēmijas laureāts, dzejnieks Sīmuss Hīnejs un zinātnieks Lords Kelvins, kura statuja atrodas arī Botāniskajā dārzā. Te iespējams iegādāties dažādus suvenīrus, kā arī doties ekskursijā, lai visu aplūkotu tuvāk, uzzinātu vairāk, tiesa, visdrošāk, ja iepriekš to pieteiksi.

 

 

Botāniskie dārzi

botaniskie-darzi-Greg Clarke
Foto:Flickr.com/Greg Clarke/CC

 

Šī ir slavena pilsētas studentu, ģimeņu, pāru un, protams, ekskursantu tikšanās vieta. Pirmo reizi apmeklētājiem atvērta 1895. gadā. Dārzi priecē ar neskaitāmi daudz krāšņu puķu ziediem, plašiem zālieniem un skaistiem kokiem. Vari doties pastaigā teju pa džungļiem, izbaudot Tropical Ravine (tropisko gravu) vai aplūkot izcilus tropu floras eksponātus no dzelzs un stikla veidotajā Viktorijas Palm House. Iespējams aplūkot pat augus – kukaiņēdājus.

 

 

Ulster Museum

1367238357Ulster-Museum-External-View

Blakus Botāniskajiem dārziem un pavisam netālu no Karalienes universitātes atrodas Ustler Museum. Te būs lieliska iespēja aptuveni 800 kvadrātmetru lielajās telpās uzzināt daudz vairāk par Belfāstas un Īrijas vēsturi, kultūru un tradīcijām. Muzejs atrodas Stranmillis Road. Tā piecos stāvos izvietotas dažādas tēlotājmākslas, arheoloģijas, lietišķās mākslas, etnogrāfijas, numismātikas botānikas, ģeoloģijas un zooloģijas ekspozīcijas. Ļoti laba ziņa ir tā, ka šī muzeja apmeklējums ir bez maksas, taču tā telpās ir izvietotas ziedojumu kastītes.

 

 

Cave Hill un Belfāstas pils

belfastas-pils-Donna
Foto:Flickr.com/Donna/CC

 

Kalns, no kā paveras brīnumains skats uz visu pilsētu. Savu nosaukumu Cave Hill (Alu kalns) tas guvis pateicoties piecām dažādajām alām, kas tajā atrodas. Kalns ir gandrīz 370 metru virs jūras līmeņa. Lielākā tā daļa atrodas Belfāstas pils īpašumā. Kalna masīvā atrodas dabas parks, kas veidots kā apļveida maršruts ar sākuma punktu pie pašas pils. Turpat atrodas arī Belfāstas zooloģiskais dārzs. Līdz ar visiem šiem brīnišķīgajiem apskates objektiem – tā ir aizraujoša vieta, ko iecienījuši gan vietējie iedzīvotāji, gan pilsētas viesi. Ir vērts izbaudīt visu, ko šī vieta sniedz.

Pirmā Belfāstas pils tika uzcelta pilsētas centrā 12. gadsimta beigās. Otrā pils, kas tika celta no akmens un koka tika uzbūvēta pēc sera Artūra Čičestera, Belfāstas barona pavēles 1611. gadā tajā pašā vietā, diemžēl, 100 gadus vēlāk tā tik nodedzināta līdz pamatiem. Palika vien ielu nosaukumi tai apkārt un apzīmējums, ka tieši tajā vietā atradusies skaistā celtne. 1862. gadā trešais Marķīzs Donegals, Čičesteru dzimtas pēctecis nolēma uzbūvēt jaunu pili savā briežu dārzā, vietā, kur pils atrodas vēl šobrīd.

11 1-belfasta 1-florence 1-maljorka 1-piza 1-valensija

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tas viss un vēl daudz kas cits Belfāstā liks sajūsmā aizrauties tavai elpai. Izmanto šo lielisko iespēju un dodies aplūkot Ziemeļīriju ar savām acīm! Ieplāno ceļojumu kopā ar tūroperatoru FlyMeAway.

 

Uzzini vairāk par šo piedāvājumu Ziemeļīrija Lieldienās ar FlyMeAway, piesakies ceļojumam un izbaudi to jau šī gada 25. – 29. martā.

 

Piedāvājumā vēl vairākas lieliskas iespējas: 

florence Maljorka valensija

Sabiedrība

pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 3.-9. oktobris

  Esam pavadījuši septembri un sagaidīsim rudens otro mēnesi – oktobri! Darīsim to ar patiesu prieku...
Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde

Paldies ikvienam, pazudusī skolniece ir atrasta

  Jau vēstīts, ka Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres iecirknis meklēja bezvēsts prombūtnē esošo 2007....

Brīdina par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laiku sestdienas rītā. 01.10.2022 nakts vidū atsevišķos...

Zināms, kāds laiks mūs sagaida OKTOBRĪ

  Pazīstamais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs no Viļakas puses savā interneta blogā stāsta par...

Pēkšņi mirusi pazīstamā miljonāre Dina Zuzāne

  Piektdien, 30. septembrī, mūžībā devusies Andreja Žagara kultūras attīstības fonda valdes locekle, mākslas un mūzikas...

Nepatīkami notikumi risinājušies šovā “Lauku sēta”

  Šo piektdien, 30. septembrī, kanālā TV6 plkst. 21.00 šovā “Lauku sēta” jaunā darba nedēļa sāksies...

Horoskopi un Testi

pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 3.-9. oktobris

  Esam pavadījuši septembri un sagaidīsim rudens otro mēnesi – oktobri! Darīsim to ar patiesu prieku...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 2. oktobris

  Šodien sāksi just enerģijas pieplūdumu. Mēģini saprast un apzināties savas pamatvērtības. Mēģini savas šīs dienas...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 1. oktobris

  Šodien ir īstais brīdis, lai strādātu un attīstītu savu pašdisciplīnu. Atceries lietas, ko iepriekš nācies...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 30. septembris

Šī diena var izrādīties diezgan saspringta. Pirmajā tās pusē vajadzētu atturēties no dažādu lietu iegādes,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 29. septembris

  Šodien pamanīsi, ka apkārtējie tādā vai citādā veidā, bet pakļaujas Tavai ietekmei un aktīvajai rīcībai....

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 28. septembris

Šodien veiksmīgi solās būt dažādi izbraukumi, jo īpaši, ja pats esi to iniciators. Daudz kas...

Mājai un Dārzam

Brīdina par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laiku sestdienas rītā. 01.10.2022 nakts vidū atsevišķos...

Zināms, kāds laiks mūs sagaida OKTOBRĪ

  Pazīstamais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs no Viļakas puses savā interneta blogā stāsta par...
Foto:Flickr.com/Gerald Wiley/CC

Diemžēl nav patīkamu ziņu par laiku brīvdienās un nākamnedēļ – prognoze 7 dienām!

Septembris bija mitrs un dzestrs, daudzviet zāles virskārtā tika novērota arī salna. Tomēr, beidzoties aktīvajam...