Vārdi pret dzīvi. Nepārdomātu izteikumu patiesais spēks

 

“Jā, dažreiz nezināšana par kontracepciju ir diezgan graujoša… dažreiz pirms ko darīt tomēr der arī padomāt,” vēsta komentārs pie raksta par ģimeni, kas ir adoptējusi četrus bērnus. Sieviete, kas bērniņus adoptēja neslēpj, ka šo ierakstu lasīja ar asarām acīs. Līdzīgu piemēru ir daudz. Kāds neapdomīgi pasaka pirmo, kas ienāk prātā, vai apzināti izplata negatīvu informāciju, domājot, ka nekas ļauns nenotiks. Tomēr neapzināti pateikts, uzrakstīts un izplatīts vārds var ne vien aizskart, bet pat maksāt dzīvību.

 

Vai varat iedomāties, kā jūtas māte, kuras bērns mirst, bet pie raksta, kur viņa izmisīgi lūdz cilvēku palīdzību, ir komentārs par to, ka pie nelaimes ir vainīga māte, jo bērnam kādā fotogrāfijā ap kaklu ir krelles? Kā jūtas slims cilvēks, kas iziet mokošu ārstēšanas kursu un lūdz palīdzību, lai to būtu iespējams pabeigt, bet cilvēki raksta, ka ārstēšana nemaz tik nepatīkama nav, turklāt, cita, lētāka, ārstēšana būtu daudz efektīvāka? Tas var likt padoties cīņā par dzīvi.

 

Komentāri pie informācijas par ziedojumu vākšanu var ne vien aizskart, bet arī liegt iespēju saņemt nepieciešamo palīdzību, stāsta fonda Labdaris.lv pārstāve Simona Šjadīte: “Cilvēki bieži raksta viedokli par medicīnas jautājumiem bez pierādījumiem vai argumentiem, tādā veidā apgrūtinot ziedojumu vākšanu. Nu nevar cilvēks pēc raksta izlasīšanas apšaubīt ārsta izvēlētās ārstēšanas metodes pareizību! Tas var liegt iespēju palīdzēt cilvēkiem, kam tas ir nepieciešams, jo tie, kas izlasa komentāru, notic, ka līdzekļi ārstēšanai nav vajadzīgi.”

 

Arī nepatiesas un nomelnojošas informācijas izplatīšana par labdarības fondiem var izpostīt cilvēku dzīves, jo ievērojami samazina ziedojumu apjomu. Tas nozīmē, ka kādam nebūs iespējas saņemt nepieciešamos medikamentus, bērns var palikt neēdis, bet kādam citam, iespējams, pietrūks līdzekļu, lai veiktu operāciju, no kā atkarīga dzīvība. Katram negatīvajam vārdam var būt dzīvības cena. S. Šjadīte norāda: „Ja ir izplatīta nepatiesa informācija, uz personas sirdsapziņas vienmēr paliks kāda cita cilvēka dzīve.”

 

Tā kā visus labdarības fondus kontrolē Finanšu ministrija, nav pamata uzskatīt, ka kāds no fondiem nedarbojas godprātīgi. Galvenais ceļš, kā izbeigt nepamatotu labdarības fondu nomelnošanu, ir neizplatīt baumas tālāk. Pirms noticēt jebkāda veida informācijai, ir jāprasa pierādījumi tās patiesumam. Ja pierādījumu nav, informācija, visticamāk, ir nepatiesa. Šādos gadījumos ir jāaicina arī citus neticēt izplatītajai informācijai, ja informācija ir publiska, uz to ir ieteicams arī publiski atbildēt. Tādā veidā Jūs varat sniegt palīdzību personām, kam nepieciešams savākt ziedojumus ārstēšanai vai dzīvības glābšanai. 

 

 Ir svarīgi paturēt prātā, ka baumu un nomelnojošas informācijas izplatīšana negatīvi ietekmē tos cilvēkus, kam ļoti vajadzīga palīdzība. Par gadījumiem, kad tiek izplatīta negatīva, nepārbaudīta un nepatiesa informācija par labdarības fondu, ir jāziņo atbildīgajām iestādēm.

 

Visus fondus kontrolē Finanšu ministrija. Tas arī ir galvenais iemesls, kāpēc drošāk ir ziedot ar labdarības fondu starpniecību. Tos ir vieglāk pārbaudīt un kontrolēt nekā privātpersonas. Atbildīgās iestādes var pieprasīt informāciju par visiem ienākumiem un izdevumiem, ko privātpersonām prasīt nevar. Tāpat fondi parasti publicē atskaites par līdzekļu izlietojumu, kam ikviens ziedotājs var sekot līdzi.

 

Informāciju par Labdarības fonda Labdaris.lv realizētajiem projektiem un cilvēkiem, kam nepieciešama palīdzība, var atrast šeit: www.labdaris.lv.

 

Labdarības Fonds Labdaris.lv ir organizācija, kas dod iespēju uzņēmējiem un privātpersonām palīdzēt grūtībās nonākušajiem. Pilnīgi visus fondam ziedotos līdzekļus izmanto konkrētu mērķu sasniegšanai.

Sabiedrība

Kas sekos pēc karstuma? Laika prognoze 7 dienām!

  Piektdien un sestdien gaidāms karsts laiks, temperatūra pakāpsies līdz pat +27…+31°. Sestdien Latviju no rietumiem...

Jau brīdina par laiku arī piektdien

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs izplatījis dzelteno brīdinājumu par karstumu visā valsts teritorijā, kas...

Jaunas ziņas pircējiem izplata veikalu tīkls “Maxima”

  Turpinot darbu pie veikalu pārveidošanas pircēju un darbinieku ērtību uzlabošanai, “Maxima Latvija” vasaras aktīvākajā periodā...
Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde

Diemžēl pazudušo rīdzinieku atrod mirušu

  Diemžēl bezvēsts prombūtnē bijušais 1969. gadā dzimušais Normunds Lapsa ir atrasts miris. Sākotnējā informācija neliecina...

Pamatīgās nepatikšanās nonākuši vairāki viltus vakcinētāji

  Šā gada jūlijā Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde nodeva prokuratūrai kriminālvajāšanas...

Agresīvs padomju “desantnieks” nonāk lielās nepatikšanās

  Otrdien, 2. augustā, neilgi pēc pulksten 22.00 Rīgas pašvaldības policija saņēma izsaukumu no kāda aculiecinieka,...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 5. augusts

  Dienas pirmajā pusē iespējami patīkami pārsteigumi un negaidīta veiksme, kas sekmēs tavu plānu realizāciju. Iespējams,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 4. augusts

  Šodien vajadzētu izvairīties no steigas. Lai gan, visticamāk, tu jutīsies enerģijas pārpilns un aktīvs, tomēr...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 3. augusts

  Labvēlīga diena konstruktīvai komunikācijai. Visiem vārdiem un sarunām būs lielāka nozīme nekā parasti. Tādēļ tev...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 2. augusts

  Iespējams, pirmajā dienas pusē tu mazliet pārvērtēsi savas spējas. Var gadīties, ka būsi pārlieku optimistisks...

Horoskopa zīmes, kurām AUGUSTS būs īpaši labvēlīgs

  Aplūko, kuras šī gada augusta dienas tev solās būt veiksmīgas, bet kuras ne tik ļoti.   Ja...
Foto:Pexels.com/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 1. augusts

  Lielākā aktivitāte būs dienas pirmajā pusē. Tev būs pietiekami daudz enerģijas, lai strādātu pie savu...

Mājai un Dārzam

Kas sekos pēc karstuma? Laika prognoze 7 dienām!

  Piektdien un sestdien gaidāms karsts laiks, temperatūra pakāpsies līdz pat +27…+31°. Sestdien Latviju no rietumiem...

Jau brīdina par laiku arī piektdien

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs izplatījis dzelteno brīdinājumu par karstumu visā valsts teritorijā, kas...

Zināms, kad gaidāms karstums – jaunas ziņas par laiku turpmākajās dienās

  Nedēļas vidū nokrišņi gaidāmi vien atsevišķos rajonos, un dienās vietām termometra stabiņš tuvosies +30° grādu...