Uzzini, ar ko Kembridžas hercogpārim ir īpaša šī diena!  

 

Vakar, 29. aprīlī apritēja pieci gadi, kopš Kembridžas hercogpāra kāzām, kas notika 2011. gadā Vestminsteras  abatijā, Londonā, Apvienotajā Karalistē. Šis  karaliskais pāris neapšaubi ir tautā un daudzviet pasaulē ļoti mīlēts, tomēr arī visai skandalozs. Kā gan? Tā iemesla dēļ, ka gan princis Viljams un, jo īpaši viņa sieva, ir izvēlējušies pārkāpt daudzas sen iedibinātas karaļnama paražas un tradīcijas. Lūk, 10 piemēri!

 

Nr.1. VIŅI NEDZĪVO PILĪ

Protams, karaliskajam pārim ir savi apartamenti Kensingtonas pilī, taču viņiem ir cita pastāvīga dzīvesvieta – karalienes Elizabetes II īpašumā Sandrinhamā, Norfolkā, kur Kembridžas hercogpāris mitinās desmit guļamistabu lauku rezidencē –Anmerholā. Šī vieta atrodas tālu uz ziemeļiem no Londonas, un tur viņi pavada 90%  sava laika, jo šis īpašums atrodas netālu no prinča Viljama darba vietas. Kā zināms, Kembridžas hercogs ir uzņēmuma Bond Air Services darbinieks, kas apkalpo labdarības organizāciju East Anglian Air Ambulance. Tajā viņš ieņem neatliekamās medicīniskās palīdzības helikoptera pilota amatu. Pārim pietuvinātas personas ir atklājušas, ka lēmumu pārcelties ārpus Londonas viņi pieņēma drīz vien pēc savas pirmās atvases  – Džordža Alekandra Luisa (dzimis 2013. gada 22. jūlijā – red.piez.) piedzimšanas, kad nolēma, ka paši audzinās mazo dēlēnu, lai nepārtraukti nebūtu jāklausās karalienes norādījumos un ieteikumos. Dižciltīgā dzīve – ar savām tradīcijām un kanoniskajām procesijām viņiem bija kļuvusi par smagu. Ne mazāk svarīgs ir fakts, ka Anmerholā princis Viljams un Keita Midltone ar bērniem, ārpus lielpilsētas burzmas, kņadas un mūžīgās uzmanības, var justies kaut nedaudz kā parasti cilvēki.

Foto:Kensingtonas pils oficiālais Twitter konts
Foto:Kensingtonas pils oficiālais Twitter konts

 

 

Nr.2. VIŅI NEPILDA VISUS KARALISKOS PIENĀKUMUS

Kāds, iespējams, domās, ka ceļošana pa pasauli un piedalīšanas dažādos saviesīgos pasākumos nav īsts darbs, taču tieši tādi ir viņu karaliskie pienākumi. Tomēr Kembridžas hercogpāris nepilda arī visus tos, par ko īpaši Keita Midltone nereti saņem kā karalienes, tā tautas pārstāvju kritiku. Eksperti norāda, ka tiem būtu jābūt vismaz 500 dažādiem publiskiem iznācieniem gada laikā, kas nebūt netiek īstenoti. Lai gan viņi, protams, pilda daļu no tiem, kuru skaitā ietilpst arī jau minētais prinča Viljama pilota darbs, tas viss tiek darīts tā iemesla dēļ, ka Kembridžas hercogpāris par visu visvairāk vēlas dzīvot pēc iespējas normālāku dzīvi, paši audzinot savas atvases – Džordžu Aleksandru Luisu un Šarloti Elizabeti Diānu (dzimusi 2015. gada 2. maijā – red.piez.), kam nepietiktu laika un spēku, ja viņi teju vienmēr būtu projām no mājām.

 

 

Nr.3. VIŅI PAŠI AUDZINA SAVUS BĒRNUS

Visai likumsakarīgi no pirmajiem diviem punktiem izkristalizējas tas, ka jau kopš brīža, kad princis Viljams un Keita Midltone pasaulē sagaidīja savu pirmdzimto, mazo princi Džordžu Aleksandru Luisu, tautā mīlētajam pārim bija skaidrs, ka viņi vēlas iztikt bez pulciņa aukļu, kas audzinās viņu aiz pils mūriem! Turklāt Kembridžas hercogiene allaž ir vēlējusies būt pilna laika mamma, lai nepalaistu garām nevienu savu atvašu nozīmīgo soli.

Foto:Kensingtonas pils oficiālais Twitter konts
Foto:Kensingtonas pils oficiālais Twitter konts

 

 

Nr.4. VIŅI TĒRPJAS VIENĀ TĒRPĀ ATKĀRTOTI

Varētu šķist, ka karaļnama pārstāvjiem taču ir plašas iespējas iegādāties dažādus izsmalcinātus apģērbus, allaž pārsteidzot ar ko iepriekš neredzētu. Tā tas arī ir, taču karalisko norišu vērotāji ir uzsvēruši, ka Keitai Midltonei ir daži iemīļotākie tērpi, kurus viņa ir tik ļoti iecienījusi, ka tos bieži vien tērpj atkal un atkal, kombinējot ar kādām jaunām niansēm, kas šķiet pavisam savādi karaliskajai personai, kuras iespējas ir teju neierobežotas! Visneprastākais, ka Kembridžas hercogiene labprāt tērpjas un nebūt nekaunas parādīties sabiedrībā, kur viņu nemitīgi uzmana paparaci vērīgā acs, daudzos masu modes zīmolos – nesmādējot, piemēram, Zara un Topshop veikalu piedāvājumu. Tomēr tas nebūt nenozīmē, ka viņa neizvēlas arī kaut ko ekstravagantu un dārgu. Kā zināms, viens no Midltones mīļākajiem modes namiem ir Alexander McQueen, kurā par demokrātiskām cenām nevar būt ne runas!

 

 

Nr.5. PRINCIS DŽORDŽS MĀCĀS BĒRNUDĀRZĀ

Kensingtonas pils janvāra sākumā publiskoja jaukus attēlus, kuros tobrīd divarpus gadus vecais princis Džordžs Aleksandrs Luiss bija redzams savā pirmajā dienā Vestakras Montesori bērnudārzā, kas atrodas netālu no Kembridžas hercogu īpašuma Norfolkā. Tika uzsvērts, ka sākotnēji mazais princis bērnudārzā pavadīs ne vairāk par dažām stundām, iejūtoties apmācību procesā. Džordžs iestādi apmeklē tad, kad arī Viljams, Keita un mazā princese Šarlote uzturas Norfolkā, bet brīžos, kad hercogi atgriežas Londonā, saprotams, ir kopā ar ģimeni. Eksperti uzskata, ka šāds lēmums ir skaidrs signāls daudziem, ka Kembridžas hercogpāris vēlas kā piemēru ņemt prinča Viljama mātes – princeses Diānas rīcību, kura saviem dēliem vēlējās parādīt ļoti daudz – ārpus Kensingtonas pils un oficiālajiem pienākumiem, sagādājot daļiņu no citu bērnu ikdienišķās bērnības.

rsz_prince-george-800x600

 

 

 6. VIŅI STUDĒJA KOLEDŽĀ

Vai viņi būtu iepazinušies, ja nebūtu mācījušies kopā? Šāds jautājums lauza ne mazums cilvēku prātu. Taču liktenis bija lēmis tā, ka 2001. gada septembrī princis Viljams un Keita Midltone iepazinās St Andrews Universitāte, kur abi uzsāka mākslas vēstures studijas. Izrādās, ja Kembridžas hercogiene reiz tiks kronēta par Apvienotās Karalistes galvu, viņa būs pirmā karaliene ar augstskolas  grādu!

 

 

 

NR.7. VIŅI REGULĀRI PUBLISKO SAVAS ĢIMENES FOTO

Lai gan, protams, viņu pirmstečiem nebija iespēju ar plašsaziņas līdzekļu palīdzību komunicēt ar saviem atbalstītājiem, iečivinot, piemēram, Twitter kādu būtisku jaunumu, taču šis karaliskais pāris un viņu pārstāvji regulāri informē sabiedrību un interesentus visā pasaulē par saviem jaunumiem, piemēram, publiskojot oficiālos foto ar abu burvīgajām atvasēm, kuru autore nereti ir neviena cita kā pati laimīgā māmiņa – Keita Midltone. Lai gan princis Viljams ir visai atturīgs pret presi, vainojot šīs jomas darboņus viņa mātes nāvē, viņa kundze ir visai aktīva dažādu notikumu atspoguļotāja, kas viņu padara par daudzu karalisko paražu pārkāpēju un mainītāju.

Foto:Kembridžas hercogiene Keita Midltone
Foto:Kembridžas hercogiene Keita Midltone

 

 

 

NR.8. MIDLTONE NAV ARISTOKRĀTE

Šis ir viens no būtiskākajiem punktiem, kas radījis ne mazums nepatīkamu brīžu karaliskās ģimenes locekļu starpā. Karaļnamam pietuvinātas personas atklājušas, ka visai bieži pati Apvienotās Karalistes galva – karaliene Elizabete II ir pārmetusi mazdēlam, ka viņa sievas necienīgās uzvedības iemesls ir tieši tas, ka viņa nav no dižciltīgajām aprindām. Daudzi zinātāji mēļojuši, ka karaliene Elizabete II uzskata, ka tieši prinča Viljama sieva ir īstenā gaisa jaucēja, kura pakļaujot savam viedoklim viņas mazdēlu. Keita Midltone ir izrādījusies spītīga un nelokāma savos uzskatos, kas karalienei nebūt nav pa prātam un tieši tāpēc Elizabete II princim Harijam reiz pat izteica teju ultimātu, ka viņam ir jāizvēlas līgava ar dižciltīgu izcelšanos, ciltsrakstiem, kura augusi priviliģētā, monarhiju cienošā vidē, nevis tādu kā Keita Midltone. Eksperti atzīst, lai gan nenoliedzami briti ir ļoti iemīļojuši Keitu Midltoni un labprāt tronī redzētu tieši Kembridžas hercogu pāri, tomēr ne visiem ir saprotami viņas centieni – rakstīt savas ģimenes jaunās lappuses, ar visām varītēm apejot gadsimtiem senās tradīcijas. Turklāt, ja Kembridžas hercogiene reiz patiesi kļūs par karalieni, viņa būs arī pirmā valsts galva, kurai nav aristokrātiskas izcelsmes.

 

 

Nr.9. VIŅU TIKŠANĀS AR ĀRVALSTU LĪDERIEM IR… NETIPISKAS

Pirms neilga laika pasauli sajūsmināja britu karaļnama oficiālajos sociālajos tīklos publicētie foto, kuros tika atspoguļota mazā prinča Džordža Aleksandra Luisa tikšanās ar Amerikas Savienoto Valstu prezidentu Baraku Obamu un viņa kundzi. ASV pirmajam pārim bija iespēja satikt Kembridžas hercogpāra pirmdzimto, kurš par godu šai  aptuveni 15 minūtes ilgušajai vizītei, tērpts baltā halātā, devās pie miera krietni vēlāk nekā ierasts. Šis ir skaidrs vispārpieņemtā protokola pārkāpums, taču nevienam, iespējams, nebūt nerādās jautājums, kāpēc uz šo vizīti nebija ieradies Velsas princis Čārlzs, kurš rindā uz troni ir tuvāk nekā viņa mazdēls!

 

 

 

 

 

 

Nr.10. VIŅI EKSPRESĪVI PAUŽ SAVAS JŪTAS

Nereti Kembridžas hercogpāris  publiski apskauj viens otru, ļaujas jūtu izpausmēm, ko nepavisam nav ieradusi redzēt Apvienotās Karalistes tauta, piemēram, uzlūkojot  Elizabeti II un princi Filipu. Lai gan princis Viljams un Keita Midltone aizvien saglabā cienījamu attieksmi pret savu izturēšanos publiskajos iznācienos, ir skaidrs, ka viņu uzvedība ir daudz brīvāka nekā tai vajadzētu būt, ja tiktu ievērotas karaliskās normas un likumi. Viņi ir jauni un patiesi mīl viens otru – tā ir atbilde uz daudzu pretenzijām!

 

 

 

 

FAKTI PAR PRINČA VILJAMA un KEITAS MIDLTONES KĀZĀM

 

Princis Viljams un Keita Midltone iepazinās 2001. gadā.

2010. gada 16. novembrī tika paziņots par pāra saderināšanos, kas – kā izrādās – bija notikusi jau gandrīz mēnesi iepriekš.

 

Laulību ceremoniju vadīja Vestminsteras prāvests;  viņus salaulāja Kenterberijas arhibīskaps un Anglikāņu baznīcas garīgais līderis Rovans Viljamss. 

 

Līgavaiņa vedējs bija viņa brālis – Henrijs Čārlzs Alberts Deivids  jeb plašāk zināms kā princis Harijs, savukārt Midltones jaunākā māsa – Filipa Šarlote jeb Pipa Midltone bija līgavas māsa.

 

Bez abu ģimenēm šīs laulības apmeklēja arī vairāku pasaules karalisko ģimeņu pārstāvji un dažādi diplomāti.

 

Pēc laulību ceremonijas pāris veica tradicionālo iznākšanu uz Bekingemas pils balkona.

 

Tā kā princis Viljams nebija pirmais monarhijas mantošanas līnijā, kāzās vairākas detaļas tika atstātas pāra pārziņā, piemēram, viņi paši varēja sastādīt lielāko daļu no 1900 viesu saraksta.

 

Šīs karaliskās kāzas to sagatavošanas procesā vairāku iemeslu dēļ tika salīdzinātas ar Viljama vecāku – prinča Čārlza un Diānas laulību ceremoniju, kas notika 1981. gada 29. jūlijā. Abos gadījumos šī diena bija nacionālā brīvdiena Apvienotajā Karalistē.

 

Šo ceremoniju televīzijas tiešraidē vēroja vairāki desmiti miljonu cilvēku, tai skaitā arī Latvijas iedzīvotāji.

 

72 miljoni cilvēku vēroja to YouTube  karaliskajā kanālā (YouTube Royal Channel).

 

APLŪKO KENSINGTONAS PILS OFICIĀLAJĀ TWITTER KONTĀ PUBLICĒTU VIDEO

 

 

Pievienojamies sveicieniem karaliskā pāra īpašajā dienā!

Sabiedrība

Foto:Hdwallpapers.com

Sinoptiķi atklāj, kad kļūs vēsāks, tomēr ir arī slikta ziņa

  Šonedēļ laika apstākļus ietekmē anticiklona darbība, un vēl piektdien valstī saglabāsies ļoti stiprs karstums, taču...

Depozīta sistēmas uzturētājs nāk klajā ar paziņojumu

  Sešarpus mēnešu laikā depozīta sistēmā atgriezti 100 miljoni tukšo dzērienu iepakojumu, bet depozīta punktos šobrīd...

Parādās pavisam jaunas ziņas par populāro grupu “Tautumeitas”

  Etno mūzikas grupa “Tautumeitas” nāk klajā ar videoklipu dziesmai “Vīna ūtrai”, kas atrodama grupas jaunākajā...
Foto:Wallpaperhd.com

Sadursmēs ar lauksaimniecības tehniku bojā gājuši trīs cilvēki

  Pēdējo divu nedēļu laikā ceļu satiksmes negadījumos, kuros iesaistīta lauksaimniecības tehnika, dzīvību zaudējuši trīs cilvēki....

Ļoti nopietni brīdina par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši sarkano brīdinājumu par ekstremāli stipru karstumu ceturtdien...

Uz šosejas Latgalē nofilmē vājprātīgu apdzīšanas manevru – VIDEO

  Ceļa posmā Rēzekne-Kārsava kāds pārgalvīgs autovadītājs, veicot apdzīšanas manevru, gandrīz izraisījis frontālo sadursmi, liecina vietnē...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 18. augusts

  Šodien solās būt diezgan aizņemta diena, tādēļ būs grūti nosēdēt mierā. Uzmanies no konfliktiem, tie...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 17. augusts

  Šodien gribēsies vairāk atpūsties, jautri pavadīt laiku, izklaidēties. Būs grūti turēt sevi grožos, noteikt dažādas...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 16. augusts

  Auns Kas par enerģisku dieniņu! Būsi spiests ļauties straumei pretī pārmaiņām. Iespējams, apsvērsi iespēju pieņemt kādu...
Foto:Flickr.com/Moyan Brenn/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 15. augusts

  Šodien tavs zinātkāres līmenis krietni pieaugs – tu būsi izslāpis pēc jaunām zināšanām. Taču tu...
Pexels/CC0 License

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 15.-21. augusts

  Augusts sasniedzis savu ekvatoru, tuvojas skolas laiks un atvaļinājumu viļņa beigas. Ļauj vaļu savām vēlmēm,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 14. augusts

Dienas pirmā puse būs ļoti labvēlīga iesākto lietu pabeigšanai. Otrā dienas puse būs vispiemērotākā jaunu...

Mājai un Dārzam

Foto:Hdwallpapers.com

Sinoptiķi atklāj, kad kļūs vēsāks, tomēr ir arī slikta ziņa

  Šonedēļ laika apstākļus ietekmē anticiklona darbība, un vēl piektdien valstī saglabāsies ļoti stiprs karstums, taču...

Ļoti nopietni brīdina par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši sarkano brīdinājumu par ekstremāli stipru karstumu ceturtdien...

Izskan ļoti nopietns brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši oranžo un daļā valsts pat sarkano brīdinājumu...