Piekritīsi, ka dzīve pēc nāves ir temats, par ko mēs visi daudz esam domājuši, taču tik un tā zinām par to ļoti maz? Iespējams, šis atbildēs arī uz vairākiem taviem jautājumiem par šo tēmu.

 

Dzīve pēc nāves ir liels noslēpums mums visiem. Atklāts paliek arī jautājums – vai tāda vispār pastāv? Visticamāk, to mēs neuzzināsim līdz paši nonāksim šajā punktā. Un, jā, tas var izrādīties tiešām visas dzīves gals, iespējams, ar nāvi patiesi viss beidzas. Lai nu kā – šī tēma, lai gan bieži to noliedzam, interesē ikvienu no mums. Tomēr, neraugoties ne uz ko, ir cilvēki, kuri ir bijuši tik tuvu nāvei vai pat jau klīniski miruši, bet kaut kas vai varbūt kāds licis viņiem atgriezties, lai turpinātu dzīvot uz šīs zemes.

 

Blogošanas vietnē “Reddit” lietotājs ar vārdu “r00tdude” veltījis savu kontu, kā pats apgalvo, tam, lai pastāstītu, kā tas patiesībā ir – nomirt… divreiz… Un tur viņš saka, ka ikvienam, kurš cer uz pēcnāves dzīvi debesu paradīzē, tomēr nāksies vilties.

 

Viņa pirmā nāve iestājās pēc motocikla avārijas. “Nāve bija klāt divu minūšu laikā, kad mans ķermenis vairs nejuta neko – ne sāpes, ne fiziskos bojājumus, pat ne garīgās emocijas. Nebija vairs ne pulsa, ne elpošanas, ne apziņas,” vīrietis rakstīja “Reddit”.

 

Otrā nāve iestājusies, kad viņš cietis nežēlīgas pēcoperācijas sāpes, tāpēc iedzēris milzīgu devu pretsāpju zāļu. “Lielās sāpes savienojumā ar milzīgo pretsāpju līdzekļu devu izraisīja mana pulsa nokrišanos apmēram uz 10 sitieniem minūtē, apstājās elpošana,” viņš atklāj.

 

Par savu pieredzi ar nāvi viņš raksta: “Tas bija tikai melns tukšums. Nebija ne domu, ne apziņas – nekā. Abas reizes manis vienkārši nebija. Viss bija melns. Es varētu to salīdzināt ar mirkli, kad cilvēks ieslīgst snaudā, miegā. Tā ir tāda kā īsa snauda, no kā tu pēkšņi pamosies un domā, ka esi paspējis izgulēties, ka pagājis daudz laika, kaut patiesībā tās bijušas vien 15 minūtes.” Lai nu kā – viņš tomēr pamodās no šī melnā tukšuma. Taču turpinot iesākto, viņš pat atbildējis uz lasītāju prātos radušos jautājumu: “Nē, tā nebija vienkārši tumša plaisa. Drīzāk – sapņaina snauda, taču ne tāda, no kā pamodies, uzreiz vari skriet tālāk. Tātad – jā un nē. Es piedzīvoju kaut ko – neko.”

 

Turpat, blogā, jautājumu un atbilžu sadaļā viņam pievienojies vēl kāds ar vārdu Emmanuel, kurš apgalvojis līdzīgi: “Nebija sāpju, tikai tumsa, galēja neaizsargātība, ekstrēms trauslums un vairāk nekā. Bet tas pat tobrīd nebija ne biedējoši, ne atbaidoši. Vienīgais, ko spēju sasaistīt ar kaut kādu apziņu – bezgalīgas skumjas. Pēc laika intensīvas aprūpes, dzīvība tomēr atgriezās pie manis.”

 

Šķiet, tukšums ir vienojošā saikne starp tiem, kuri reiz piedzīvojuši klīnisko nāvi. Vai tas patiesi liek sagatavoties tam, ka pēcnāves dzīves nemaz nav?

 

Vēl kāds lietotājs “Terrance” raksta: “Arī man ir bijusi līdzīga pieredze. Nav spilgtas gaismas kā bija gaidīts, nav gaismas tuneļa galā, nav Jēzus, kurš iznāktu pakaļ caur miglu. Nav nekā! Tā ir vienkārši realitātes pieņemšana, dabīgas beigas – kā grāmatā. Es tikai jutu, ka dzīvība no manis attālinās, kļuvu patiesi nogurusi, un viss, par ko spēju domāt,, bija lietas, ko neesmu paguvusi paveikt. ”

 

Tomēr ir arī tādi, kuri tomēr ievieš cerības, ka ar nāvi viss nebeidzas, bet iesākas kas jauns un nebijis. Dea raksta: “Mana pirmā doma, kad ieraudzīju koši baltu, spilgtu gaismu kalna galā, bija: “Ak, Kungs! Esmu mirusi!” Tur bija daudz cilvēku, kuri pastaigājās gaismā pa šo kalnu. Bet es biju nikna. Viss, par ko es spēju domāt, bija tas, ka tik daudz reižu esmu bijusi slimnīcā, ārstēta, cīnījusies, bet tagad tā vienkārši – esmu mirusi!? Diemžēl, nepaskatījos uz savu ķermeni, taču pārējie izskatījās kā pilnīgi parasti cilvēki. Pirmo reizi daudzu gadu gaitā es tobrīd nejutu nekādas sāpes. Es vienkārši biju dusmīga. Pēc dažām minūtēm, kad bija iestājusies klīniskā nāve, es izdzirdēju troksni – mana māsīca kā petarde izšāvās manā priekšā un uzkliedza man: “Deanīt, ej atpakaļ!” Kad pagriezos, lai paskatītos, ko viņa domāja ar “atpakaļ”, es pēkšņi pamodos slimnīcas gultā!”

 

Ticēt dzīvei pēc nāves vai nē – tas laikam tomēr paliek katra paša ziņā, taču viens ir jāatzīst – šis mistiskais, neizskaidrojamais fakts ietekmē ikvienu no mums! Novēlam tev veselību un ilgu mūžu nodzīvot!

Sabiedrība

Photo by Sarmad Mughal from Pexels

Ekstremālais karstums beidzies: Sinoptiķi steidz ziņot, kāds laiks gaidāms turpmākajās 7 dienās

  Pēdējās dienās daudzviet bijuši pērkona negaisi, kas vietām atnesa arī ekstremālas lietusgāzes un ļoti spēcīgas...

Izskan jaunas ziņas par estrādes leģendu Laimu Vaikuli

  Svētdien, 27. jūnijā, plkst. 15:00 pēc Rīgas laika sociālajā tīklā VK.ru (Vkontakte) un sociālajā tīklā...

Līgo svētkos mīklaini pazudusi jauna sieviete, lūdz palīdzēt

  Valsts policijas Rīgas Ķengaraga iecirknis meklē bezvēsts prombūtnē esošo, 1991. gadā dzimušo Kristīni Ivanovu, kura...

Jāņos liela nelaime notikusi uz ceļa Vidzemē

  Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 64 ceļu satiksmes negadījumi, tajos cietuši 14 cilvēki un viens gājis...

Brīdina par laiku arī piektdien

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi norāda, ka arī piektdien daudzviet gaidāms spēcīgs pērkona...

Izplatīts ārkārtīgi nopietns brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši sarkano brīdinājumu par spēcīgu pērkona negaisu ceturtdienas...

Horoskopi un Testi

Foto:Flickr.com/llee_wu/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 25. jūnijs

  Veiksmīga diena, lai demonstrētu savas mākslinieciskās prasmes. Ja vēlies kļūt labāks un pozitīvāks, būs daudz...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 24. jūnijs

  Dienas pirmajā pusē nav ieteicam īsi izbraucieni – tie var izvērsties pārāk emocionāli negatīvā aspektā....

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. jūnijs

  Iespējams, šodien nāksies krietni vien pasvīst dažādos darbos, kas radīs aizkaitināmību, līdz ar to būs...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 22. jūnijs

Esi piesardzīgs, jo ir skaidrs, ka šajā dienā apkārt valdīs sarkasms, kurš atsevišķos gadījumos var...
Foto:Wall321.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 21. jūnijs

  Zvaigznes ikvienu šajā dienā padarīs nedaudz stūrgalvīgāku un spītīgāku kā ierasts gan privātajā, gan sociālajā...
Foto:Pexels.com/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 20. jūnijs

  Šajā dienā ieteicams tomēr ļauties komunikācijai ar apkārtējiem, jo sevišķi svaigā gaisā. Esiet uzmanīgi karstumā!     Auns Auna...

Mājai un Dārzam

Photo by Sarmad Mughal from Pexels

Ekstremālais karstums beidzies: Sinoptiķi steidz ziņot, kāds laiks gaidāms turpmākajās 7 dienās

  Pēdējās dienās daudzviet bijuši pērkona negaisi, kas vietām atnesa arī ekstremālas lietusgāzes un ļoti spēcīgas...

Brīdina par laiku arī piektdien

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi norāda, ka arī piektdien daudzviet gaidāms spēcīgs pērkona...

Izplatīts ārkārtīgi nopietns brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši sarkano brīdinājumu par spēcīgu pērkona negaisu ceturtdienas...