Piekritīsi, ka dzīve pēc nāves ir temats, par ko mēs visi daudz esam domājuši, taču tik un tā zinām par to ļoti maz? Iespējams, šis atbildēs arī uz vairākiem taviem jautājumiem par šo tēmu.

 

Dzīve pēc nāves ir liels noslēpums mums visiem. Atklāts paliek arī jautājums – vai tāda vispār pastāv? Visticamāk, to mēs neuzzināsim līdz paši nonāksim šajā punktā. Un, jā, tas var izrādīties tiešām visas dzīves gals, iespējams, ar nāvi patiesi viss beidzas. Lai nu kā – šī tēma, lai gan bieži to noliedzam, interesē ikvienu no mums. Tomēr, neraugoties ne uz ko, ir cilvēki, kuri ir bijuši tik tuvu nāvei vai pat jau klīniski miruši, bet kaut kas vai varbūt kāds licis viņiem atgriezties, lai turpinātu dzīvot uz šīs zemes.

 

Blogošanas vietnē “Reddit” lietotājs ar vārdu “r00tdude” veltījis savu kontu, kā pats apgalvo, tam, lai pastāstītu, kā tas patiesībā ir – nomirt… divreiz… Un tur viņš saka, ka ikvienam, kurš cer uz pēcnāves dzīvi debesu paradīzē, tomēr nāksies vilties.

 

Viņa pirmā nāve iestājās pēc motocikla avārijas. “Nāve bija klāt divu minūšu laikā, kad mans ķermenis vairs nejuta neko – ne sāpes, ne fiziskos bojājumus, pat ne garīgās emocijas. Nebija vairs ne pulsa, ne elpošanas, ne apziņas,” vīrietis rakstīja “Reddit”.

 

Otrā nāve iestājusies, kad viņš cietis nežēlīgas pēcoperācijas sāpes, tāpēc iedzēris milzīgu devu pretsāpju zāļu. “Lielās sāpes savienojumā ar milzīgo pretsāpju līdzekļu devu izraisīja mana pulsa nokrišanos apmēram uz 10 sitieniem minūtē, apstājās elpošana,” viņš atklāj.

 

Par savu pieredzi ar nāvi viņš raksta: “Tas bija tikai melns tukšums. Nebija ne domu, ne apziņas – nekā. Abas reizes manis vienkārši nebija. Viss bija melns. Es varētu to salīdzināt ar mirkli, kad cilvēks ieslīgst snaudā, miegā. Tā ir tāda kā īsa snauda, no kā tu pēkšņi pamosies un domā, ka esi paspējis izgulēties, ka pagājis daudz laika, kaut patiesībā tās bijušas vien 15 minūtes.” Lai nu kā – viņš tomēr pamodās no šī melnā tukšuma. Taču turpinot iesākto, viņš pat atbildējis uz lasītāju prātos radušos jautājumu: “Nē, tā nebija vienkārši tumša plaisa. Drīzāk – sapņaina snauda, taču ne tāda, no kā pamodies, uzreiz vari skriet tālāk. Tātad – jā un nē. Es piedzīvoju kaut ko – neko.”

 

Turpat, blogā, jautājumu un atbilžu sadaļā viņam pievienojies vēl kāds ar vārdu Emmanuel, kurš apgalvojis līdzīgi: “Nebija sāpju, tikai tumsa, galēja neaizsargātība, ekstrēms trauslums un vairāk nekā. Bet tas pat tobrīd nebija ne biedējoši, ne atbaidoši. Vienīgais, ko spēju sasaistīt ar kaut kādu apziņu – bezgalīgas skumjas. Pēc laika intensīvas aprūpes, dzīvība tomēr atgriezās pie manis.”

 

Šķiet, tukšums ir vienojošā saikne starp tiem, kuri reiz piedzīvojuši klīnisko nāvi. Vai tas patiesi liek sagatavoties tam, ka pēcnāves dzīves nemaz nav?

 

Vēl kāds lietotājs “Terrance” raksta: “Arī man ir bijusi līdzīga pieredze. Nav spilgtas gaismas kā bija gaidīts, nav gaismas tuneļa galā, nav Jēzus, kurš iznāktu pakaļ caur miglu. Nav nekā! Tā ir vienkārši realitātes pieņemšana, dabīgas beigas – kā grāmatā. Es tikai jutu, ka dzīvība no manis attālinās, kļuvu patiesi nogurusi, un viss, par ko spēju domāt,, bija lietas, ko neesmu paguvusi paveikt. ”

 

Tomēr ir arī tādi, kuri tomēr ievieš cerības, ka ar nāvi viss nebeidzas, bet iesākas kas jauns un nebijis. Dea raksta: “Mana pirmā doma, kad ieraudzīju koši baltu, spilgtu gaismu kalna galā, bija: “Ak, Kungs! Esmu mirusi!” Tur bija daudz cilvēku, kuri pastaigājās gaismā pa šo kalnu. Bet es biju nikna. Viss, par ko es spēju domāt, bija tas, ka tik daudz reižu esmu bijusi slimnīcā, ārstēta, cīnījusies, bet tagad tā vienkārši – esmu mirusi!? Diemžēl, nepaskatījos uz savu ķermeni, taču pārējie izskatījās kā pilnīgi parasti cilvēki. Pirmo reizi daudzu gadu gaitā es tobrīd nejutu nekādas sāpes. Es vienkārši biju dusmīga. Pēc dažām minūtēm, kad bija iestājusies klīniskā nāve, es izdzirdēju troksni – mana māsīca kā petarde izšāvās manā priekšā un uzkliedza man: “Deanīt, ej atpakaļ!” Kad pagriezos, lai paskatītos, ko viņa domāja ar “atpakaļ”, es pēkšņi pamodos slimnīcas gultā!”

 

Ticēt dzīvei pēc nāves vai nē – tas laikam tomēr paliek katra paša ziņā, taču viens ir jāatzīst – šis mistiskais, neizskaidrojamais fakts ietekmē ikvienu no mums! Novēlam tev veselību un ilgu mūžu nodzīvot!

Sabiedrība

Nedēļa sākusies ar skumjām ziņām

  Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 15. janvāra plkst. 06.30 līdz 18. janvāra plkst....

Izplatīts brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laiku pirmdien. 18.01.2021. tuvāko 1-3 stundu laikā...

Liepājas pusē mājsēdes naktī “tēlo muļķīšus” un nopelna milzīgu sodu

  Mājsēdes kontroles laikā naktī no sestdienas uz svētdienu no pulksten 22.00 līdz pulksten 05.00 Valsts...
Foto:Flickr.com/Grigory Gusev/CC

Latvijā stiprākais sals pēdējos gados, bet kas gaidāms turpmāk? Prognoze 7 dienām

Tuvākajās dienās vēl saglabāsies ziemai raksturīgi laika apstākļi - diennakts tumšajās stundās termometra stabiņam vietām...
NMPD

Sestdien mazāk testu, vēl 567 Covid-19 gadījumi un 17 mirušie; 1136 cilvēki slimnīcās

  Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) svētdien vēsta, ka aizvadītajā diennaktī konstatēti vēl 567 jauni...

VIDEO: Komandantstundas pārkāpējs caur Iļģuciema pagalmiem laižas no policijas

  Komandantstunda jeb tā sauktā mājsēde ir spēkā arī šajā nedēļas nogalē, un tas nozīmē, ka...

Horoskopi un Testi

Foto:Flickr.com/Susanne Nilsson/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 18. janvāris

  Visiem šodien vajadzētu uzmanīgi izvērtēt, kādās aktivitātēs ņemt dalību. Visu zīmju pārstāvjiem šodien jāraugās, lai...
Foto:Carynmirriamgoldberg.com;Meteo.lv

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 17. janvāris

  Auns Auns kā vienmēr savā elementā – drosmīgs, entuziasma un ugunības pilns. Diemžēl šodien sliktā nozīmē....
Foto:Flickr.com/Tundra Ice/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 16. janvāris

  Auns Ļoti iespējams, ka vakar un aizvakar izdarīts tik daudz, ka Auns šodien varētu vēlēties...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 15. janvāris

Izmanto šo dienu, lai pabeigtu kādus iekavējušos darbus. Jo īpaši tādus, kas parasti tev šķiet...
Foto:Flickr.com/Snowshoe Photography/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 14. janvāris

  Vairums ļaužu šodien varētu sevī saskatīt lielāku pārliecību par sevi un lojalitāti. Izmanto šīs labās...
Foto:Pexels.com/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 13. janvāris

  Izmanto šodien valdošās pozitīvās enerģijas, sabiedriskumu, draudzīgumu un uzticību, lai veidotu un stiprinātu attiecības gan...

Mājai un Dārzam

Izplatīts brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laiku pirmdien. 18.01.2021. tuvāko 1-3 stundu laikā...
Foto:Flickr.com/Grigory Gusev/CC

Latvijā stiprākais sals pēdējos gados, bet kas gaidāms turpmāk? Prognoze 7 dienām

Tuvākajās dienās vēl saglabāsies ziemai raksturīgi laika apstākļi - diennakts tumšajās stundās termometra stabiņam vietām...

Gaidāma aukstākā nakts pēdējos gados: Zināms, kur sals būs visstiprākais

  Sinoptiķis Jānis Trallis stāsta, ka nakts uz svētdienu būs aukstākā pēdējo gadu laikā, salam vietām...