Bērniņa plānošana ir visai grūts process, tādēļ visbiežāk nav iespējams ieplānot konkrētu laiku, kad mazais nāks pasaulē. Tiesa, ir noskaidrots, ka dzimšanas mēnesim ir lielāka ietekme uz veselību visa mūža garumā nekā, iespējams, tev šķita līdz šim.

 

 

Somijas zinātnieki ir atklājuši, ka bērni, kuri dzimuši rudenī ir alerģiskāki pret dažādiem produktiem, piemēram, pienu un olām. Tiek uzskatīts, ka tas saistīts ar to, ka agrīnā gaidību laikā māte ieelpo ziedputekšņus.

 

 

JANVĀRIS

ASV Hārvardas universitātes zinātnieki konstatējuši, ka bērniem, kuri dzimuši šajā ziemas periodā, visticamāk, būs garāka auguma, jautrāki un veiksmīgāki salīdzinājumā ar vasarā dzimušajiem. Tas tiek uzskatīts tāpēc, ka gaidību laikā (vasarā un rudenī) māte ir varējusi uzņemt daudz vairāk vitamīnu, ēdot aktuālos augļus un dārzeņus. Tomēr pētījumi pierāda arī to, ka janvārī un decembrī dzimušajiem ir lielāka iespēja saslimt ar epilepsiju, iespējams, tāpēc, ka šie mazuļi vairāk pakļauti dažādām infekcijām īsi pirms dzimšanas, tāpēc mātēm ieteicama īpaša piesardzība un imunitātes stiprināšana.

 

 

FEBRUĀRIS

Bērniem, kuri dzimuši šajā mēnesī ir izredzes uz labāku redzi, jo dzīves pirmajos mēnešos zemāka dienasgaismas intensitāte var palīdzēt labāk attīstīties tālredzībai un redzei kopumā. Taču februārī dzimušie biežāk cieš no depresijas  turpmāk dzīvē. Kāpēc tā? Dānijas zinātnieki skaidro, ka tas tāpēc, ka šajā laikā dzimušajiem trūkst dabīgā D vitamīna.

 

 

MARTS

Pirms vairāk nekā 100 gadiem veiktie pētījumi liecina, ka sievietēm, kuras dzimušas martā, ir labāka reproduktīvā veselība nekā pārējām.  Viņām var būt vairāk bērnu un arī pašas ir veselīgākas. Sliktā ziņa ir tāda, ka mēneša pirmajā pusē (līdz 15. martam) dzimušajiem ir paaugstināts risks sasirgt ar dažādām garīga rakstura slimībām. Savukārt ASV Bostonas universitātes zinātnieki savos pētījumos ar zīdaiņiem atklājuši arī to, ka martā dzimušiem zēniem ir lielāks risks saslimt ar autismu. Par iemeslu tiek minēti sezonas vīrusi, kas ir aktīvi un bīstami gan īsi pirms, gan īsi pēc mazuļa dzimšanas.

 

 

APRĪLIS

Šajā menesī dzimušajiem, pēc zinātnieku domām, ir diezgan paveicies, jo viņu veselība parasti ir labāka gan par ziemā, gan agrīnā pavasarī dzimušajiem. Dānijas zinātnieki izpētījuši, ka aprīlī dzimušie visbiežāk ir augumā labi padevušies, kā arī viņiem ir lielākas izredzes uz ilgāku mūžu. Tomēr ASV Indianas universitātes zinātnieki pierādījuši, ka šajā mēnesī dzimušajiem var nebūt pārāk augsts intelekta līmenis. Tas tāpēc, ka gaidību laikā mātes šajā laikā nereti lieto dažādus mākslīgi radītus vitamīnus un uztura bagātinātājus. Savukārt citos pētījumos apgalvots, ka aprīlī dzimušie ātrāk nekā citi var sākt cīnīties ar bezmiegu un citām ar miegu saistītām problēmām.

 

 

MAIJS

Pētījumi liecina, ka cilvēki, kuri dzimuši maijā, ir tendēti uz optimismu vairāk nekā citi. Tas varētu būt saistīts ar to, ka, ierodoties pasaulē, bērns vispirms ierauga dabas atmodas laiku, vasaras iesākumu. Taču maijā dzimušie cilvēki visbiežāk ir ļoti emocionāli, varētu pat teikt, nereti emocionāli nestabili un viegli aizvainojami, aizkaitināmi. Oksfordas universitātē veikto pētījumu rezultāti liecina arī par to, ka maijā dzimušajiem ir par 13% lielāka iespējamība sasirgt ar multiplo sklerozi nekā pārējiem.
JŪNIJS

Cilvēki, kuri dzimuši šajā vasaras pirmajā mēnesī visbiežāk ir viegli audzināmi un nav slinki, patvaļīgi. Pētījumi liecina arī to, ka visbiežāk jūnijā dzimušajiem mēdz būt ēšanas traucējumi, kas īpaši sievietes pakļauj riskam iedzīvoties ar ēšanu saistītās problēmās, piemēram, nodoties pārlieku lielai badošanās kūrei vai tieši pretēji – neapslāpēt pārlieku lielo apetīti.

 

 

JŪLIJS

Cilvēki, kuri dzimuši pašā vasaras viducī, var uzskatīt, ka viņiem ir vairāk paveicies nekā tiem, kuri dzimuši ziemas mēnešos. Hertfordas universitātes psihologi izpētījuši, ka šajā mēnesī dzimušie bērni mazāk cieš no mātes pēcdzemdību depresijas un ar to izraisītajām sekām, nekā tie, kuri dzimuši ziemā. Sliktā ziņa ir tā, ka jūlijā dzimušajiem ir lielāks risks vēža, konkrētāk – Hodžkina un ne-Hodžkina limfomas attīstībai organismā. Tas tiek skaidrots tāpēc, ka agrīnā jūlijbēbja gaidīšanas periodā aktīvi ir dažādi vīrusi un ir risks saslimt ar ziemas infekcijām.

 

 

AUGUSTS

Austrijas zinātnieku veiktajos pētījumos atklāts, ka bērniem, kuri dzimuši šajā mēnesī, pieaugot ir vismazāk (vai pat nemaz) bērnu. Tas tiek skaidrots ar dzimšanu karstajā laikā, jo augustā vidēji laiks mēdz būt daudz karstāks nekā citos vasaras mēnešos. Augustā dzimušajiem ir lielāks risks saslimt ar dažādām zarnu kaitēm, īpaši Krona slimību.

 

 

SEPTEMBRIS

Zinātnieki Somijā pierādījuši, ka rudenī dzimušajiem ir lielāks risks būt alerģiskiem un/vai saslimt ar astmu. Tomēr 18 gadus ilgos pētījumos pierādīts arī tas, ka cilvēkiem, kuri dzimuši vasaras un rudens maiņas laikā, parasti ir stiprāki un izturīgāki kauli, nekā tiem, kuri dzimuši ziemā. Iespējams, tas ir tāpēc, ka septembra bērniņu gaidot, māte vairāk uzturas svaigā gaisā un saulē, kas vairo D vitamīnu gan viņas, gan augļa organismā.

 

 

OKTOBRIS

Vairāki pētījumi pierādījuši, ka oktobris ir labākais bērna dzimšanas mēnesis, ja vecāki vēlas, lai viņš dienās kļūtu par futbolistu. Brazīliešu leģendārais futbolists Pele un Manchester United futbolists, uzbrucējs Veins Rūnijs – tie ir tikai divi piemēri. Cilvēkiem, kuri dzimuši oktobrī ir labāka vispārējā veselība un izredzes nodzīvot ilgāku mūžu.

 

 

NOVEMBRIS

Norvēģijā veiktajos pētījumos ir konstatēts, ka šajā mēnesī dzimušos cilvēkus daudz mazāk nekā citus spēj skart artrīts un citas ar licītavām vai muskuļiem saistītas kaites. Novembrī dzimušajiem ir arī viszemākā iespēja vēlāk dzīvē sasirgt ar multiplo sklerozi. Lielbritānijas zinātnieki atklājuši, ka novembrī dzimušajiem ir teju pasakainas spējas izvairīties no daudzām slimībām, vien pienācīgi rūpējoties par savu veselību visas dzīves garumā.

 

 

DECEMBRIS

Lielbritānijas zinātnieki veikuši pētījumus, kuros pierādījies, ka šajā mēnesī dzimušajiem ķermenis ātrāk un vieglāk spēj uzkrāt taukus. Ķermenis ir izturīgāks pret insulīnu, kas savukārt palielina iespējamo risku saslimt ar sirds slimībām. Taču decemrī dzimušajiem pārsvarā ir labāka redze nekā pārējiem, un mazāks risks iegūt tuvredzību.

 

 

BrīvBrīdis.lv novēl tev labu veselību un spēju saglabāt optimismu jebkurā situācijā!

Sabiedrība

Pārdzērusies māte bērnu klātbūtnē draud sevi sadurt ar nazi; policisti rīkojas nekavējoties – VIDEO

  Brīvdienās Rīgas pašvaldības policisti devušies uz izsaukumu Bolderājā, kur kādā dzīvoklī atrodoties smagi piedzērusies sieviete...

Nedzirdīgo pasaules čempioni Zani piemeklē liela laime

  SuperBingo 20. februāra Auto spēlē laimētā automašīna Škoda Octavia nodota tās saimniecei Zanei Embrektei. Zane ir pasaules čempione peldēšanā – nedzirdīgo...

VIDEO: Ledus aiznes Līgatnes pārceltuvi

  Līdz ar ledus sanesumiem aizpeldējusi arī vēsturiskā Līgatnes pārceltuve, kas ne vien kalpo par pārvietošanās...

Pirmdienas vakaru vairākiem šoferiem sabojā nelaime uz Pleskavas šosejas – VIDEO

  Pirmdienas vakarā uz Pleskavas šosejas pie Augšlīgatnes notikusi piecu automašīnu - "Ford", "Peugeot", "BMW" un...

Izskan satraukums par aktiera Ķestera veselību

  Kā savā 23. februāra - 1. marta numurā ziņo izdevums "Kas jauns", seriāla "Nemīlētie" skatītāji...

Pavisam savādi notikumi risinājušies Magones mājā Gulbenes pusē – VIDEO

  TV zvaigznes Magones Šutovienes mājā Covid-19 aizliegumu ēnā notikusi kāda "neatļauta pakalpojuma sniegšana" - protams,...

Horoskopi un Testi

Horoskopa zīmes, kurām MARTS būs īpaši veiksmīgs

  Uzzini, kuras dienas šomēnes zvaigznēs tev ir ierakstītas pozitīvās krāsās, bet kuras iezīmē, ka jābūt...
Foto:Flickr.com/Eric Lynch/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 2. marts

  Šodien daudziem cilvēkiem tā vien būs gaisā jūtama mīlestība. Iespējams, šodien daudzi cilvēki spēs savienoties...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 1. marts

  Par ļaunu nenāks piesardzība, jo īpaši, ja esi sācis domāt par jauniem projektiem. Ko vēl...
Foto:Unsplash.com/Jordan Whitt/CC

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 1.-7. marts

  Esam teikuši ardievas ziemas pēdējam mēnesim. Uzzini, ar kādām vēsmām un notikumu pavērsieniem sagaidīsim martu....

Tavs horoskops veiksmīgam MARTAM

  Pirmais pavasara vēstnesis – marts – ir klāt! Sveicināsim to ar smaidiem un labām domām!...
Foto:Wonderfulengineering.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 28. februāris

  Šī diena kopumā sola būt visai labvēlīga. Enerģijas būs daudz, līdz ar to varēsi aktīvi...

Mājai un Dārzam

Kļuvis zināms, kāds laiks mūs sagaida martā

  Pazīstamais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs no Viļakas puses savā interneta blogā publiskojis laika...

Sinoptiķim Bricim ir jaunas ziņas par laiku tuvākajās dienās – VIDEO

  Latviju lielais siltums skāra tikai mazliet, bet citviet Eiropā vairākas dienas vadījušas vasarai atbilstošas temperatūras....

Mīnusi un sniegs vēl nepazudīs… Izskan jaunas ziņas par laiku marta pirmajā nedēļā

  Aizvadītajā nedēļā uzstādīti 11 maksimālās gaisa temperatūras rekordi un teju visā Latvijas teritorijā ir nokususi...