Bērniņa plānošana ir visai grūts process, tādēļ visbiežāk nav iespējams ieplānot konkrētu laiku, kad mazais nāks pasaulē. Tiesa, ir noskaidrots, ka dzimšanas mēnesim ir lielāka ietekme uz veselību visa mūža garumā nekā, iespējams, tev šķita līdz šim.

 

 

Somijas zinātnieki ir atklājuši, ka bērni, kuri dzimuši rudenī ir alerģiskāki pret dažādiem produktiem, piemēram, pienu un olām. Tiek uzskatīts, ka tas saistīts ar to, ka agrīnā gaidību laikā māte ieelpo ziedputekšņus.

 

 

JANVĀRIS

ASV Hārvardas universitātes zinātnieki konstatējuši, ka bērniem, kuri dzimuši šajā ziemas periodā, visticamāk, būs garāka auguma, jautrāki un veiksmīgāki salīdzinājumā ar vasarā dzimušajiem. Tas tiek uzskatīts tāpēc, ka gaidību laikā (vasarā un rudenī) māte ir varējusi uzņemt daudz vairāk vitamīnu, ēdot aktuālos augļus un dārzeņus. Tomēr pētījumi pierāda arī to, ka janvārī un decembrī dzimušajiem ir lielāka iespēja saslimt ar epilepsiju, iespējams, tāpēc, ka šie mazuļi vairāk pakļauti dažādām infekcijām īsi pirms dzimšanas, tāpēc mātēm ieteicama īpaša piesardzība un imunitātes stiprināšana.

 

 

FEBRUĀRIS

Bērniem, kuri dzimuši šajā mēnesī ir izredzes uz labāku redzi, jo dzīves pirmajos mēnešos zemāka dienasgaismas intensitāte var palīdzēt labāk attīstīties tālredzībai un redzei kopumā. Taču februārī dzimušie biežāk cieš no depresijas  turpmāk dzīvē. Kāpēc tā? Dānijas zinātnieki skaidro, ka tas tāpēc, ka šajā laikā dzimušajiem trūkst dabīgā D vitamīna.

 

 

MARTS

Pirms vairāk nekā 100 gadiem veiktie pētījumi liecina, ka sievietēm, kuras dzimušas martā, ir labāka reproduktīvā veselība nekā pārējām.  Viņām var būt vairāk bērnu un arī pašas ir veselīgākas. Sliktā ziņa ir tāda, ka mēneša pirmajā pusē (līdz 15. martam) dzimušajiem ir paaugstināts risks sasirgt ar dažādām garīga rakstura slimībām. Savukārt ASV Bostonas universitātes zinātnieki savos pētījumos ar zīdaiņiem atklājuši arī to, ka martā dzimušiem zēniem ir lielāks risks saslimt ar autismu. Par iemeslu tiek minēti sezonas vīrusi, kas ir aktīvi un bīstami gan īsi pirms, gan īsi pēc mazuļa dzimšanas.

 

 

APRĪLIS

Šajā menesī dzimušajiem, pēc zinātnieku domām, ir diezgan paveicies, jo viņu veselība parasti ir labāka gan par ziemā, gan agrīnā pavasarī dzimušajiem. Dānijas zinātnieki izpētījuši, ka aprīlī dzimušie visbiežāk ir augumā labi padevušies, kā arī viņiem ir lielākas izredzes uz ilgāku mūžu. Tomēr ASV Indianas universitātes zinātnieki pierādījuši, ka šajā mēnesī dzimušajiem var nebūt pārāk augsts intelekta līmenis. Tas tāpēc, ka gaidību laikā mātes šajā laikā nereti lieto dažādus mākslīgi radītus vitamīnus un uztura bagātinātājus. Savukārt citos pētījumos apgalvots, ka aprīlī dzimušie ātrāk nekā citi var sākt cīnīties ar bezmiegu un citām ar miegu saistītām problēmām.

 

 

MAIJS

Pētījumi liecina, ka cilvēki, kuri dzimuši maijā, ir tendēti uz optimismu vairāk nekā citi. Tas varētu būt saistīts ar to, ka, ierodoties pasaulē, bērns vispirms ierauga dabas atmodas laiku, vasaras iesākumu. Taču maijā dzimušie cilvēki visbiežāk ir ļoti emocionāli, varētu pat teikt, nereti emocionāli nestabili un viegli aizvainojami, aizkaitināmi. Oksfordas universitātē veikto pētījumu rezultāti liecina arī par to, ka maijā dzimušajiem ir par 13% lielāka iespējamība sasirgt ar multiplo sklerozi nekā pārējiem.
JŪNIJS

Cilvēki, kuri dzimuši šajā vasaras pirmajā mēnesī visbiežāk ir viegli audzināmi un nav slinki, patvaļīgi. Pētījumi liecina arī to, ka visbiežāk jūnijā dzimušajiem mēdz būt ēšanas traucējumi, kas īpaši sievietes pakļauj riskam iedzīvoties ar ēšanu saistītās problēmās, piemēram, nodoties pārlieku lielai badošanās kūrei vai tieši pretēji – neapslāpēt pārlieku lielo apetīti.

 

 

JŪLIJS

Cilvēki, kuri dzimuši pašā vasaras viducī, var uzskatīt, ka viņiem ir vairāk paveicies nekā tiem, kuri dzimuši ziemas mēnešos. Hertfordas universitātes psihologi izpētījuši, ka šajā mēnesī dzimušie bērni mazāk cieš no mātes pēcdzemdību depresijas un ar to izraisītajām sekām, nekā tie, kuri dzimuši ziemā. Sliktā ziņa ir tā, ka jūlijā dzimušajiem ir lielāks risks vēža, konkrētāk – Hodžkina un ne-Hodžkina limfomas attīstībai organismā. Tas tiek skaidrots tāpēc, ka agrīnā jūlijbēbja gaidīšanas periodā aktīvi ir dažādi vīrusi un ir risks saslimt ar ziemas infekcijām.

 

 

AUGUSTS

Austrijas zinātnieku veiktajos pētījumos atklāts, ka bērniem, kuri dzimuši šajā mēnesī, pieaugot ir vismazāk (vai pat nemaz) bērnu. Tas tiek skaidrots ar dzimšanu karstajā laikā, jo augustā vidēji laiks mēdz būt daudz karstāks nekā citos vasaras mēnešos. Augustā dzimušajiem ir lielāks risks saslimt ar dažādām zarnu kaitēm, īpaši Krona slimību.

 

 

SEPTEMBRIS

Zinātnieki Somijā pierādījuši, ka rudenī dzimušajiem ir lielāks risks būt alerģiskiem un/vai saslimt ar astmu. Tomēr 18 gadus ilgos pētījumos pierādīts arī tas, ka cilvēkiem, kuri dzimuši vasaras un rudens maiņas laikā, parasti ir stiprāki un izturīgāki kauli, nekā tiem, kuri dzimuši ziemā. Iespējams, tas ir tāpēc, ka septembra bērniņu gaidot, māte vairāk uzturas svaigā gaisā un saulē, kas vairo D vitamīnu gan viņas, gan augļa organismā.

 

 

OKTOBRIS

Vairāki pētījumi pierādījuši, ka oktobris ir labākais bērna dzimšanas mēnesis, ja vecāki vēlas, lai viņš dienās kļūtu par futbolistu. Brazīliešu leģendārais futbolists Pele un Manchester United futbolists, uzbrucējs Veins Rūnijs – tie ir tikai divi piemēri. Cilvēkiem, kuri dzimuši oktobrī ir labāka vispārējā veselība un izredzes nodzīvot ilgāku mūžu.

 

 

NOVEMBRIS

Norvēģijā veiktajos pētījumos ir konstatēts, ka šajā mēnesī dzimušos cilvēkus daudz mazāk nekā citus spēj skart artrīts un citas ar licītavām vai muskuļiem saistītas kaites. Novembrī dzimušajiem ir arī viszemākā iespēja vēlāk dzīvē sasirgt ar multiplo sklerozi. Lielbritānijas zinātnieki atklājuši, ka novembrī dzimušajiem ir teju pasakainas spējas izvairīties no daudzām slimībām, vien pienācīgi rūpējoties par savu veselību visas dzīves garumā.

 

 

DECEMBRIS

Lielbritānijas zinātnieki veikuši pētījumus, kuros pierādījies, ka šajā mēnesī dzimušajiem ķermenis ātrāk un vieglāk spēj uzkrāt taukus. Ķermenis ir izturīgāks pret insulīnu, kas savukārt palielina iespējamo risku saslimt ar sirds slimībām. Taču decemrī dzimušajiem pārsvarā ir labāka redze nekā pārējiem, un mazāks risks iegūt tuvredzību.

 

 

BrīvBrīdis.lv novēl tev labu veselību un spēju saglabāt optimismu jebkurā situācijā!

Sabiedrība

Kauns, ka medicīnā ir šādi cilvēki: Par fiktīvu vakcināciju Vidzemē aiztur divas darbinieces

  Turpinot mērķtiecīgu darbu saistībā ar fiktīvas vakcinācijas gadījumu atklāšanu, Valsts policija pagājušajā nedēļā Cēsīs un...
Foto:Pexels.com/CC

Pieļauj, ka pedofils darbojies visā Latvijā: Ventspils pusē apcietina vīrieti, lūdz atsaukties cietušos – FOTO

  Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Ventspils reģionālās nodaļas lietvedībā atrodas kriminālprocess par seksuāla...

Premjera Kariņa partija: Valdībai nav citas izvēles, kā ieviest stingru mājsēdi tuvākajām nedēļām

  Stingri ikdienas ierobežojumi ir šobrīd vienīgā iespēja apturēt Covid-19 saslimstības nekontrolētu augšupeju, norāda premjera Krišjāņa...

Pavļuts aicina nekavējoties noteikt valstī stingru “lokdaunu”

  Veselības ministrs Daniels Pavļuts šodien sasauktajā Krīzes vadības padomē rosinās noteikt valstī stingrus drošības pasākumus,...
Autotransporta direkcija/Facebook

No 25. oktobra tikai pašvaldību dotētajā sabiedriskajā transportā atlaides nepiemēros pieaugušajiem bez sertifikāta

  Atgādinājums: No 25. oktobra tikai pašvaldību dotētajā sabiedriskajā transportā atlaides nepiemēros pieaugušajiem, kuriem nav vakcinācijas...

Svētdien 15% pozitīvu testu un vēl 7 cilvēki miruši

  Pirmdien saņemtas ziņas, ka aizvadītajā diennaktī atklāti 1253 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi, bet miruši vēl...

Horoskopi un Testi

Foto:Australiaentertains.com.au

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 18. oktobris

  Planētu stāvokļa dēļ palielināsies enerģijas krājumi, taču reizē kļūsim emocionālāki, būs grūti savaldīt jūtas. Un...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 17. oktobris

Šī diena izvērtīsies labvēlīga mērķtiecīgam darbam. Viegli spēsi kontrolēt savas emocijas, nebūs viegli novirzīt tevi...

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 18. – 24. oktobris

  Jau oktobris aizsoļojis pāri pusei un zelta rudeni sola nomainīt kailie koki, lielāks drēgnums un,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 16. oktobris

Šodien būs iespējams uz dažādām lietām un problēmām paraudzīties no cita skata punkta. Iespējams, varēsi...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 15. oktobris

Planētu mijiedarbības dēļ šodien var būt nedaudz apgrūtināta loģiskā domāšana, savu ideju un domu izskaidrošana...
Foto: Ville Miettinen/Flickr.com/cc

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 14. oktobris

  Pirmā dienas puse solās būt labvēlīga dažādiem intelektuāla rakstura darbiem. Tā sakās būt ļoti laba...

Mājai un Dārzam

Sinoptiķim Bricim visai dažādas ziņas par šonedēļ gaidāmo laiku – VIDEO

  Iepriekšējās dienās ziņās jau izskanējušas prognozes, ka šonedēļ Latvijā gaidāms pirmais sniegs, tāpat iespējamas rudens...

Sinoptiķi nāk klajā ar pavisam jaunām ziņām par laiku turpmākajās dienās

Šajā nedēļā laika apstākļi būs mainīgi - gaidāmas gan pāris siltas dienas, kad termometra stabiņš...
Foto:Flickr.com/Robert Couse-Baker/CC

Šonedēļ laiks būtiski mainīsies, brīdina par nakti uz otrdienu

  Sinoptiķis Jānis Trallis savā "Twitter" kontā ieskicējis to, kāds laiks būs šonedēļ, īpaši izceļot nakti...