Pārbaudot vairāku Finanšu policijas pārvaldē strādājošo deklarācijas, LTV raidījums “de facto” atklāja, ka vecākais izmeklētājs Roberts Dirnēns no mātes-skolotājas saņēmis gandrīz pusmiljonu eiro vērtu mantojumu, tai skaitā – skaidru naudu.

 

Finanšu policijas izmeklētājs Roberts Dirnēns pēc mātes nāves ir saņēmis pusmiljona eiro lielu mantojumu. Māte strādājusi par skolotāju un viņas mantojumu neveidoja, piemēram, pēcpadomju laikā atgūti namīpašumi. Taču saviem diviem dēliem viņa glabāja vairāk nekā piecsimt tūkstošus ASV dolāru skaidrā naudā. Aizvadītā gada nogalē, kad par Dirnēnu sāka interesēties arī  “de facto”, viņš no darba finanšu policijā aizgāja. Formāli – uz paša vēlēšanos. Taču, kad “de facto” ar viņu satikās, bija nepārprotami skaidrs, ka viņš pats nebūtu gribējis atstāt šo darbu.

 

Finanšu policijas vecākā izmeklētāja Roberta Dirnēna alga pērn vidēji mēnesī bija ap 800-imt eiro uz rokas. Gan pēdējā, gan iepriekšējo gadu deklarācijas uzrāda, ka viņš mīl glabāt skaidru naudu – aptuveni piecas reizes lielāku nekā paša gada atlīdzība.

 

Taču tieši 2014.gada deklarācija parāda būtisku pavērsienu Dirnēna mantiskajā stāvoklī. Izrādās, viņa māte būdama skolotāja Jelgavā spējusi sarūpēt saviem diviem dēliem – Robertam Dirnēnam un Kasparam Aleksandrovam ievērojamu mantojumu, tostarp – 550 tūkstošus ASV dolāru skaidrā naudā. Finanšu policists norādījis, ka viņa mantojuma tiesa kopumā ir 444 985 eiro, ieskaitot īpašumus un daļu no skaidrās naudas, ko glabājusi māte.

 

 

 

Publiski pieejamie dati liecina, ka Roberts Dirnēns mantojumā saņemto zemesgabalu Garkalnē netālu no Sunīšu ezera par nepilniem 200 000 eiro pārdevis savam 23 gadus vecajam dēlam Robijam.

 

Tēvs jaunietim esot arī atdevis daļu no mantotās skaidrās naudas – 100 000 eiro, kas ieguldīti firmā “S.D.D.Group”. Tā pieder finanšu policista dēlam un vēl divām viņa vienaudzēm no Ozolniekiem. Jauniešu bizness – kokmateriālu un būvmateriālu vairumtirdzniecības starpnieku darbība. Firmā reāli strādā divi cilvēki. Taču rādītāji šķiet neticami veiksmīgi – jau otrajā gadā pēc nodibināšanas firma sasniedza 1,25 miljonus eiro lielu apgrozījumu. Tīrā peļņa gada laikā – 20 tūkstoši eiro. 

 

Neraugoties uz to, arī Robijs Dirnēns pērn mēģinājis iekārtoties darbā Finanšu policijā, kur alga nepārsniedz tūkstoš eiro mēnesī. Tiesa – nesekmīgi. Tas bijis neilgi pirms tēvs atstāja vai bija spiests atstāt valsts dienestu.

 

Dirnēna dēlam pieder arī vairāki citi īpašumi. Piemēram, dažas dienas pēc pilngadības sasniegšanas viņš iegādājies palielu zemesgabalu Rīgā un dzīvokli jaunajā projektā Ozolniekos. Tiesa, ar dzīvokli bez tēva ziņas viņš  nedrīkst rīkoties. Bet pirms diviem gadiem viņš ticis pie dzīvokļa jaunā projekta mājā Imantā.

 

Roberts Dirnēns intervijai “de facto” nepiekrita. Taču mēģināja skaidrot, kā pie lielās naudas tikusi viņa māte. Pēc Dirnēna teiktā, mātes līdzekļus daļēji veidojuši brāļa Kaspara Aleksandrova darījumi. Viņš darbojoties ar nekustamajiem īpašumiem, autotirdzniecību un citiem biznesiem. Taču šajā gadījumā neatbildēts paliek jautājums, kādēļ tad viņš ļāvis krietnu daļu no paša nopelnītā atdot Finanšu policijā strādājošajam brālim.

 

Māja, kurā dzīvo nu jau bijušā Finanšu policista brālis, ir kā labi apsargāts cietoksnis. Videonovērošanas kameras atrodas gan pie mājas, gan sētas, un ārējais perimetrs aprīkots vēl ar papildu sensoriem. “de facto” cilvēkam, kas atbildēja uz durvju zvanu, lūdza Aleksandrovam nodot raidījuma telefona numuru, taču viņa zvanu nesagaidījām.

 

Uzņēmumu reģistrā redzams, ka Aleksandrovs kopš 2011.gada nevienā uzņēmumā vairs neparādās ne kā amatpersona, ne dalībnieks. Mājas pagalmā redzamas vairākas jaunas automašīnas. Arī “Google” pirms pusotra gada veiktajā ielas foto redzams daudz automašīnu.

 

Aleksandrova meita Madara Dirnēna ir valdes locekle Kipras ofšoram piederošā, 2014.gada nogalē reģistrētā firmā “Re&Law Consultations”. Drīz pēc firmas reģistrēšanas tā nopirkusi četras jaunas mašīnas, tostarp divus Range Roverus. To kopējā vērtība varētu būt ap divsimt tūkstošiem eiro. Mašīnas īsā laikā vairākkārt pārreģistrētas, dažām starp iepriekšējās reģistrācijas valstīm parādās arī Lietuva. Šobrīd tās ir noņemtas no uzskaites. Apmeklējot firmas norādīto adresi, tur bija sastopami tikai remontstrādnieki, kuri nezināja ne Madaru Dirnēnu, ne tās pārstāvēto firmu.

 

Pēc “de facto” rīcībā esošās informācijas, Dirnēns, kurš Finanšu policijā nostrādājis vismaz 15 gadus, šo darbu atstājis ne labprāt. Taču oficiāli līdz šim viņa darbā pārkāpumi nebija konstatēti. Finanšu policijas pārvaldes priekšnieks Kaspars Podiņš, lūgts novērtēt Dirnēna darbu, saka: “viņš veica savus pienākumus,  kas viņam bija uzticēti, un pildīja to labi.”

 

Pēc neoficiālām ziņām, Dirnēna izdevumi ir pārsnieguši ienākumus un viņam, visticamāk, būs jāmeklē pamatojums savai rocībai.

 

Finanšu policijas Iekšējā Drošības daļa nupat kā iedarbinājusi jaunu analīzes sistēmu. Tā ar ar šo gadu sāks vētīt visu Valsts ieņēmumu dienesta amatpersonu mantisko stāvokli visplašākajā spektrā.

 

“Sākot ar pašu, dzīvesbiedru, vecākiem, bērniem, tuvākajiem radiem.  Lai brīdī, kad rodas aizdomas, mēs varētu saprast, kas un kā notiek.  Tās dod pilnīgu priekšstatu par patieso mantisko situāciju. (..) Automātiski tiks identificēti šie iespējamie riski. Un cauri sistēmai ies visi,” saka Podiņš.

 

Aizvadītajā gadā neviena Finanšu policijas amatpersona nav disciplināri sodīta, bet šobrīd uzsāktas lietas pret diviem darbiniekiem. Bet kriminālprocesi pērn uzsākti pret diviem Finanšu policijas darbiniekiem. Vienu no viņiem tur aizdomās būtībā par kolēģu nodošanu. Viņš nodeva informāciju organizētās noziedzības pārstāvjiem.

 

Sabiedrība

Sinoptiķis Bricis: Mūs sagaida ekstremāls karstums

Lielā karstuma dēļ Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) izplatījis sarkano – augstākā līmeņa...

UZMANIBU: Sinoptiķi izplatījuši sarkano brīdinājumu

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši sarkano brīdinājumu par laiku turpmākajās dienās. Izvērtējot jaunākās...

VIDEO: Policisti notver “lidojošu” lietuvieti

  17.jūnijā ap pulksten 13.00 Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas, patrulējot Nīcas...

Piektdien miruši vēl astoņi Covid-19 slimnieki; saslimstība sarūk vēl vairāk

  Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sestdien vēsta, ka aizvadītajā diennaktī konstatēti vēl 84 jauni...
VUGD

Diemžēl sestdiena pienākusi ar skumju vēsti

  Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 18.jūnija plkst. 06.30 līdz 19.jūnija plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un...

Kašers un Jānis apprecējušies! Ieskats laulību ceremonijā. VIDEO

Dānijā apprecējušies multimākslinieks Kašers (Kaspars Blūms-Blūmanis) un viņa izredzētais Jānis Miņins. TV raidījumam "Slavenības bez...

Horoskopi un Testi

Foto:Pexels.com/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 20. jūnijs

  Šajā dienā ieteicams tomēr ļauties komunikācijai ar apkārtējiem, jo sevišķi svaigā gaisā. Esiet uzmanīgi karstumā!     Auns Auna...

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 21. – 27. jūnijs

  Vasaras saulgrieži, Līgo vakars un Jāņu diena šonedēļ priecēs daudzus jo daudzus. Ko mums visiem...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 19. jūnijs

 Centies vērst skatu uz apkārt notiekošo pēc iespējas tālāk un plašāk.   Auns Auna zīmē dzimušajiem, kuri ir...
Foto:Wallshark.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 18. jūnijs

  Ikvienam ieteicams smelties Auniem raksturīgo entuziasmu, tomēr neaizmirst jau laikus apzināt iespējamos sarežģījumus savu plānu...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 17. jūnijs

Dari visu, kas nepieciešams, lai saglabātu savu produktivitāti, savukārt brīžos, kad nepieciešams pieņemt kādu lēmumu,...
Foto:Flickr.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 16. jūnijs

  Darbīgāko zīmju pārstāvjiem ieteicams izmantot intuīciju un empātiju, lai spētu pieņemt efektīvus un ētiskus lēmumus,...

Mājai un Dārzam

Sinoptiķis Bricis: Mūs sagaida ekstremāls karstums

Lielā karstuma dēļ Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) izplatījis sarkano – augstākā līmeņa...

UZMANIBU: Sinoptiķi izplatījuši sarkano brīdinājumu

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši sarkano brīdinājumu par laiku turpmākajās dienās. Izvērtējot jaunākās...

Stiprais karstums Latvijā: Izskan vēl kāda nepatīkama vēsts

Latvijā no dienvidiem ieplūstot karstai gaisa masai, termometra stabiņš gandrīz visā Latvijas teritorijā līdz svētkiem...