Pārbaudot vairāku Finanšu policijas pārvaldē strādājošo deklarācijas, LTV raidījums “de facto” atklāja, ka vecākais izmeklētājs Roberts Dirnēns no mātes-skolotājas saņēmis gandrīz pusmiljonu eiro vērtu mantojumu, tai skaitā – skaidru naudu.

 

Finanšu policijas izmeklētājs Roberts Dirnēns pēc mātes nāves ir saņēmis pusmiljona eiro lielu mantojumu. Māte strādājusi par skolotāju un viņas mantojumu neveidoja, piemēram, pēcpadomju laikā atgūti namīpašumi. Taču saviem diviem dēliem viņa glabāja vairāk nekā piecsimt tūkstošus ASV dolāru skaidrā naudā. Aizvadītā gada nogalē, kad par Dirnēnu sāka interesēties arī  “de facto”, viņš no darba finanšu policijā aizgāja. Formāli – uz paša vēlēšanos. Taču, kad “de facto” ar viņu satikās, bija nepārprotami skaidrs, ka viņš pats nebūtu gribējis atstāt šo darbu.

 

Finanšu policijas vecākā izmeklētāja Roberta Dirnēna alga pērn vidēji mēnesī bija ap 800-imt eiro uz rokas. Gan pēdējā, gan iepriekšējo gadu deklarācijas uzrāda, ka viņš mīl glabāt skaidru naudu – aptuveni piecas reizes lielāku nekā paša gada atlīdzība.

 

Taču tieši 2014.gada deklarācija parāda būtisku pavērsienu Dirnēna mantiskajā stāvoklī. Izrādās, viņa māte būdama skolotāja Jelgavā spējusi sarūpēt saviem diviem dēliem – Robertam Dirnēnam un Kasparam Aleksandrovam ievērojamu mantojumu, tostarp – 550 tūkstošus ASV dolāru skaidrā naudā. Finanšu policists norādījis, ka viņa mantojuma tiesa kopumā ir 444 985 eiro, ieskaitot īpašumus un daļu no skaidrās naudas, ko glabājusi māte.

 

 

 

Publiski pieejamie dati liecina, ka Roberts Dirnēns mantojumā saņemto zemesgabalu Garkalnē netālu no Sunīšu ezera par nepilniem 200 000 eiro pārdevis savam 23 gadus vecajam dēlam Robijam.

 

Tēvs jaunietim esot arī atdevis daļu no mantotās skaidrās naudas – 100 000 eiro, kas ieguldīti firmā “S.D.D.Group”. Tā pieder finanšu policista dēlam un vēl divām viņa vienaudzēm no Ozolniekiem. Jauniešu bizness – kokmateriālu un būvmateriālu vairumtirdzniecības starpnieku darbība. Firmā reāli strādā divi cilvēki. Taču rādītāji šķiet neticami veiksmīgi – jau otrajā gadā pēc nodibināšanas firma sasniedza 1,25 miljonus eiro lielu apgrozījumu. Tīrā peļņa gada laikā – 20 tūkstoši eiro. 

 

Neraugoties uz to, arī Robijs Dirnēns pērn mēģinājis iekārtoties darbā Finanšu policijā, kur alga nepārsniedz tūkstoš eiro mēnesī. Tiesa – nesekmīgi. Tas bijis neilgi pirms tēvs atstāja vai bija spiests atstāt valsts dienestu.

 

Dirnēna dēlam pieder arī vairāki citi īpašumi. Piemēram, dažas dienas pēc pilngadības sasniegšanas viņš iegādājies palielu zemesgabalu Rīgā un dzīvokli jaunajā projektā Ozolniekos. Tiesa, ar dzīvokli bez tēva ziņas viņš  nedrīkst rīkoties. Bet pirms diviem gadiem viņš ticis pie dzīvokļa jaunā projekta mājā Imantā.

 

Roberts Dirnēns intervijai “de facto” nepiekrita. Taču mēģināja skaidrot, kā pie lielās naudas tikusi viņa māte. Pēc Dirnēna teiktā, mātes līdzekļus daļēji veidojuši brāļa Kaspara Aleksandrova darījumi. Viņš darbojoties ar nekustamajiem īpašumiem, autotirdzniecību un citiem biznesiem. Taču šajā gadījumā neatbildēts paliek jautājums, kādēļ tad viņš ļāvis krietnu daļu no paša nopelnītā atdot Finanšu policijā strādājošajam brālim.

 

Māja, kurā dzīvo nu jau bijušā Finanšu policista brālis, ir kā labi apsargāts cietoksnis. Videonovērošanas kameras atrodas gan pie mājas, gan sētas, un ārējais perimetrs aprīkots vēl ar papildu sensoriem. “de facto” cilvēkam, kas atbildēja uz durvju zvanu, lūdza Aleksandrovam nodot raidījuma telefona numuru, taču viņa zvanu nesagaidījām.

 

Uzņēmumu reģistrā redzams, ka Aleksandrovs kopš 2011.gada nevienā uzņēmumā vairs neparādās ne kā amatpersona, ne dalībnieks. Mājas pagalmā redzamas vairākas jaunas automašīnas. Arī “Google” pirms pusotra gada veiktajā ielas foto redzams daudz automašīnu.

 

Aleksandrova meita Madara Dirnēna ir valdes locekle Kipras ofšoram piederošā, 2014.gada nogalē reģistrētā firmā “Re&Law Consultations”. Drīz pēc firmas reģistrēšanas tā nopirkusi četras jaunas mašīnas, tostarp divus Range Roverus. To kopējā vērtība varētu būt ap divsimt tūkstošiem eiro. Mašīnas īsā laikā vairākkārt pārreģistrētas, dažām starp iepriekšējās reģistrācijas valstīm parādās arī Lietuva. Šobrīd tās ir noņemtas no uzskaites. Apmeklējot firmas norādīto adresi, tur bija sastopami tikai remontstrādnieki, kuri nezināja ne Madaru Dirnēnu, ne tās pārstāvēto firmu.

 

Pēc “de facto” rīcībā esošās informācijas, Dirnēns, kurš Finanšu policijā nostrādājis vismaz 15 gadus, šo darbu atstājis ne labprāt. Taču oficiāli līdz šim viņa darbā pārkāpumi nebija konstatēti. Finanšu policijas pārvaldes priekšnieks Kaspars Podiņš, lūgts novērtēt Dirnēna darbu, saka: “viņš veica savus pienākumus,  kas viņam bija uzticēti, un pildīja to labi.”

 

Pēc neoficiālām ziņām, Dirnēna izdevumi ir pārsnieguši ienākumus un viņam, visticamāk, būs jāmeklē pamatojums savai rocībai.

 

Finanšu policijas Iekšējā Drošības daļa nupat kā iedarbinājusi jaunu analīzes sistēmu. Tā ar ar šo gadu sāks vētīt visu Valsts ieņēmumu dienesta amatpersonu mantisko stāvokli visplašākajā spektrā.

 

“Sākot ar pašu, dzīvesbiedru, vecākiem, bērniem, tuvākajiem radiem.  Lai brīdī, kad rodas aizdomas, mēs varētu saprast, kas un kā notiek.  Tās dod pilnīgu priekšstatu par patieso mantisko situāciju. (..) Automātiski tiks identificēti šie iespējamie riski. Un cauri sistēmai ies visi,” saka Podiņš.

 

Aizvadītajā gadā neviena Finanšu policijas amatpersona nav disciplināri sodīta, bet šobrīd uzsāktas lietas pret diviem darbiniekiem. Bet kriminālprocesi pērn uzsākti pret diviem Finanšu policijas darbiniekiem. Vienu no viņiem tur aizdomās būtībā par kolēģu nodošanu. Viņš nodeva informāciju organizētās noziedzības pārstāvjiem.

 

Sabiedrība

Diemžēl otrdienas rīts sācies ar ziņu par lielu nelaimi

  Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 18. oktobra plkst. 06.30 līdz 19. oktobra plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un...

Kādēļ “lokdauns” neglābs no strauja saslimstības pieauguma vēl vairākas nedēļas?

  Situācija ar Covid izplatību ir sliktāka, nekā gaidīts. To šodien apstiprināja arī apkopotā saslimstības statistika....

Līdz 15. novembrim stingrs “lokdauns” un komandantstunda; pagarinās skolēnu brīvlaiku

  Krīzes vadības padome pirmdien, 18. oktobrī, uzklausot veselības un citu nozaru speciālistus, lēma, ka ir...
Foto:Flickr.com/Michel Filion/CC

Bezvēsts pazudušo Zemgales iedzīvotāju pēc 2 mēnešiem atrod mirušu

  Valsts policija pārtrauc meklēt 1994. gadā dzimušo Ģirtu Lorencu. Vīrietis diemžēl tika atrasts bez dzīvības...

Ivo Fomins beidzot komentē incidentu Tukuma koncertā

  Šī gada 16. oktobrī Tukuma kultūras namā notika dziedātāja Ivo Fomina un viņa grupas albuma “Cilvēks” turnejas...

Kauns, ka medicīnā ir šādi cilvēki: Par fiktīvu vakcināciju Vidzemē aiztur divas darbinieces

  Turpinot mērķtiecīgu darbu saistībā ar fiktīvas vakcinācijas gadījumu atklāšanu, Valsts policija pagājušajā nedēļā Cēsīs un...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 19. oktobris

  Dienas pirmajā pusē gatavojies jaukam pārsteigumam. Radošā darbā sekmes un pašizpausmes iespējas būs teicamas. Tu...
Foto:Australiaentertains.com.au

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 18. oktobris

  Planētu stāvokļa dēļ palielināsies enerģijas krājumi, taču reizē kļūsim emocionālāki, būs grūti savaldīt jūtas. Un...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 17. oktobris

Šī diena izvērtīsies labvēlīga mērķtiecīgam darbam. Viegli spēsi kontrolēt savas emocijas, nebūs viegli novirzīt tevi...

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 18. – 24. oktobris

  Jau oktobris aizsoļojis pāri pusei un zelta rudeni sola nomainīt kailie koki, lielāks drēgnums un,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 16. oktobris

Šodien būs iespējams uz dažādām lietām un problēmām paraudzīties no cita skata punkta. Iespējams, varēsi...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 15. oktobris

Planētu mijiedarbības dēļ šodien var būt nedaudz apgrūtināta loģiskā domāšana, savu ideju un domu izskaidrošana...

Mājai un Dārzam

Sinoptiķim Bricim visai dažādas ziņas par šonedēļ gaidāmo laiku – VIDEO

  Iepriekšējās dienās ziņās jau izskanējušas prognozes, ka šonedēļ Latvijā gaidāms pirmais sniegs, tāpat iespējamas rudens...

Sinoptiķi nāk klajā ar pavisam jaunām ziņām par laiku turpmākajās dienās

Šajā nedēļā laika apstākļi būs mainīgi - gaidāmas gan pāris siltas dienas, kad termometra stabiņš...
Foto:Flickr.com/Robert Couse-Baker/CC

Šonedēļ laiks būtiski mainīsies, brīdina par nakti uz otrdienu

  Sinoptiķis Jānis Trallis savā "Twitter" kontā ieskicējis to, kāds laiks būs šonedēļ, īpaši izceļot nakti...