Cilvēks, kurš vakar uzrīkoja slaktiņu lielveikalā un pie ātrās ēdināšanas restorāna “Mc Donald’s” Minhenē, bija tikai 18 gadus jauns Vācijā dzimis irāņu izcelsmes puisis Deivids Ali Sonbolijs. Nu, policija paviesojusies viņa dzīvesvietā, kur iegūtas atbildes uz vairākiem svarīgiem jautājumiem par šo neprātīgo noziegumu.

 

Vakar Vācijas pilsētā Minhenē pēkšņi sākās haoss, kad kāds jaunietis nolēma “parotaļāties” ar ieroci. Diemžēl šī apšaude izrādījās liktenīga deviņiem cilvēkiem, kā arī pašam šāvējam, jo viņš padarīja sev galu, raidot lodi sev galvā. Vēl vismaz 27 cilvēki guvuši dažādus ievainojumus, no kuriem vairāki – visai smagus.

 

NOFILMĒTS! Irāņu pusaudzis atklāj uguni uz Minhenes iedzīvotājiem, 9 miruši

 

Šonakt policisti iebrukuši noziedznieka dzīves vietā, kur atraduši dažādas grāmatas par šaušanu, slepkavībām un citiem masu noziegumiem, tostarp vienu ar nosaukumu “Kāpēc bērni nogalina”. Vēl viena grāmata “Apjukums”, kurā aprakstīts par jauniešiem, kuri veikuši masveida šaušanas. Taču arī šīs grāmatas neliecina par Deivida saistību ar Islāma valsti, lai gan teroristiskais grupējums ļoti sajūsminās par jaunā vīrieša pastrādāto.

 

Pirms jaunietis padarīja sev galu, viņš skaļi izkliedzis, ka šajā visā vainojams terors no apkārtējiem. Kādam aculieciniekam viņš uzkliedzis: “Jūs mani centāties iebiedēt septiņus gadus, izsmējāt mani, tagad esmu nopircis ieročus, lai jūs apšautu!” Dažādi komentāri sociālajos medijos vēsta par to, ka tieši iebiedēšana, apkārtējo nicinājums varētu būt novedis puisi pie tik briesmīga lēmuma. Kāds anonīms cilvēks, ierakstījis komentāru: “Es zinu šo sasodīto puisi, viņa vārds ir Ali Sonbolijs. Mācījos ar viņu vienā klasē un jau toreiz par viņu bija dažādas sūdzības. Viņš bieži teica, ka nogalinās mūs.”

 

Policija informējusi, ka 2010. gadā Sonbolijs bija nonācis likumsargu redzeslokā, jo nebija varējis saprasties ar vienaudžiem, bija izcēlies pamatīgs strīds. Tolaik viņš bija vien 12 gadus jauns. Iepriekš jaunietis bija iesaistījies arī dažādās sīkās zādzībās. Policijā atklāts arī tas, ka jaunais vīrietis ir ārstējies psihiatriskajā klīnikā un cietis no depresijas.

 

Kāds drosmīgs notikuma aculiecinieks filmējis arī savu sarunu ar slepkavu, kad viņš atradās uz lielveikala jumta. Aculiecinieks teica viņam, ka viņš nav pie pilna prāta un izsaucās: “Sasodītais iebraucējs!” Uz to slepkava atbildēja: “Ja? Es esmu vācietis. Esmu te dzimis un uzaudzis!” Policijā apstiprina, ka jaunietis dzimis un audzis Minhenē un bijis irāņu izcelsmes.

 

Kāds vīrietis vārdā Stefans, kuram izdevās izbēgt no raidītajām lodēm, izstāstījis, ka pazinis jaunieti un raksturojis viņu kā ļoti kautrīgu un intravertu. “No viņa retu reizi varēja dzirdēt tikai sasveicināšanos un pat tad bija iespējams redzēt, ka viņš ir ļoti kautrīgs – par to liecināja visa viņa ķermeņa valoda. Viņš nekad nenāca klāt, viņš bija tikai kaimiņš, kurš iznes atkritumus, bet ne ar vienu nerunā,” atklājis Stefans.

 

Lai gan šādās reizēs pirmais, kas nāk prātā, ka darbības saistītas ar Islāma valsti, tomēr šoreiz saistība ar teroristisko grupējumu nav saskatāma. Policija pat noliedz saistību, taču atklāj citu šokējošu faktu! Uzbrukums, kā izrādās, notika precīzi piecus gadus pēc masu šaušanas, ko izraisīja Anderss Bērings – Breivīks un policijai ir aizdomas, ka šie notikumi ir saistīti. Policijas priekšnieks Huberts Andrea teicis: “Saistība starp šiem noziegumiem ir nepārprotama un acīm redzama. Diemžēl, konkrētākus faktus nevaram atklāt, lai tas netraucētu izmeklēšanai.”

 

Breivīks 2011. gada 22. jūlijā sarīkoja masu nekārtības Oslo, Norvēģijā, kur jauniešu vasaras nometnē nošāva 69 cilvēkus. Tie pārsvarā bija pusaudži, no kuriem daudzi pavisam nesen bija pārkāpuši 14 gadu slieksnim (arī šajā reizē mirušie ir pārsvarā jaunieši vecumā līdz 20 gadiem, tikai viens ir vecāks). Gadu vēlāk Breivīku atzina par vainīgu 77 cilvēku slepkavībā un piesprieda viņam 21 gadu ilgu cietumsodu, ar piebildi, ka to iespējams pagarināt.

Sabiedrība

Foto:Hdwallpapers.com

Sinoptiķi atklāj, kad kļūs vēsāks, tomēr ir arī slikta ziņa

  Šonedēļ laika apstākļus ietekmē anticiklona darbība, un vēl piektdien valstī saglabāsies ļoti stiprs karstums, taču...

Depozīta sistēmas uzturētājs nāk klajā ar paziņojumu

  Sešarpus mēnešu laikā depozīta sistēmā atgriezti 100 miljoni tukšo dzērienu iepakojumu, bet depozīta punktos šobrīd...

Parādās pavisam jaunas ziņas par populāro grupu “Tautumeitas”

  Etno mūzikas grupa “Tautumeitas” nāk klajā ar videoklipu dziesmai “Vīna ūtrai”, kas atrodama grupas jaunākajā...
Foto:Wallpaperhd.com

Sadursmēs ar lauksaimniecības tehniku bojā gājuši trīs cilvēki

  Pēdējo divu nedēļu laikā ceļu satiksmes negadījumos, kuros iesaistīta lauksaimniecības tehnika, dzīvību zaudējuši trīs cilvēki....

Ļoti nopietni brīdina par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši sarkano brīdinājumu par ekstremāli stipru karstumu ceturtdien...

Uz šosejas Latgalē nofilmē vājprātīgu apdzīšanas manevru – VIDEO

  Ceļa posmā Rēzekne-Kārsava kāds pārgalvīgs autovadītājs, veicot apdzīšanas manevru, gandrīz izraisījis frontālo sadursmi, liecina vietnē...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 18. augusts

  Šodien solās būt diezgan aizņemta diena, tādēļ būs grūti nosēdēt mierā. Uzmanies no konfliktiem, tie...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 17. augusts

  Šodien gribēsies vairāk atpūsties, jautri pavadīt laiku, izklaidēties. Būs grūti turēt sevi grožos, noteikt dažādas...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 16. augusts

  Auns Kas par enerģisku dieniņu! Būsi spiests ļauties straumei pretī pārmaiņām. Iespējams, apsvērsi iespēju pieņemt kādu...
Foto:Flickr.com/Moyan Brenn/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 15. augusts

  Šodien tavs zinātkāres līmenis krietni pieaugs – tu būsi izslāpis pēc jaunām zināšanām. Taču tu...
Pexels/CC0 License

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 15.-21. augusts

  Augusts sasniedzis savu ekvatoru, tuvojas skolas laiks un atvaļinājumu viļņa beigas. Ļauj vaļu savām vēlmēm,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 14. augusts

Dienas pirmā puse būs ļoti labvēlīga iesākto lietu pabeigšanai. Otrā dienas puse būs vispiemērotākā jaunu...

Mājai un Dārzam

Foto:Hdwallpapers.com

Sinoptiķi atklāj, kad kļūs vēsāks, tomēr ir arī slikta ziņa

  Šonedēļ laika apstākļus ietekmē anticiklona darbība, un vēl piektdien valstī saglabāsies ļoti stiprs karstums, taču...

Ļoti nopietni brīdina par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši sarkano brīdinājumu par ekstremāli stipru karstumu ceturtdien...

Izskan ļoti nopietns brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši oranžo un daļā valsts pat sarkano brīdinājumu...