Cilvēks, kurš vakar uzrīkoja slaktiņu lielveikalā un pie ātrās ēdināšanas restorāna “Mc Donald’s” Minhenē, bija tikai 18 gadus jauns Vācijā dzimis irāņu izcelsmes puisis Deivids Ali Sonbolijs. Nu, policija paviesojusies viņa dzīvesvietā, kur iegūtas atbildes uz vairākiem svarīgiem jautājumiem par šo neprātīgo noziegumu.

 

Vakar Vācijas pilsētā Minhenē pēkšņi sākās haoss, kad kāds jaunietis nolēma “parotaļāties” ar ieroci. Diemžēl šī apšaude izrādījās liktenīga deviņiem cilvēkiem, kā arī pašam šāvējam, jo viņš padarīja sev galu, raidot lodi sev galvā. Vēl vismaz 27 cilvēki guvuši dažādus ievainojumus, no kuriem vairāki – visai smagus.

 

NOFILMĒTS! Irāņu pusaudzis atklāj uguni uz Minhenes iedzīvotājiem, 9 miruši

 

Šonakt policisti iebrukuši noziedznieka dzīves vietā, kur atraduši dažādas grāmatas par šaušanu, slepkavībām un citiem masu noziegumiem, tostarp vienu ar nosaukumu “Kāpēc bērni nogalina”. Vēl viena grāmata “Apjukums”, kurā aprakstīts par jauniešiem, kuri veikuši masveida šaušanas. Taču arī šīs grāmatas neliecina par Deivida saistību ar Islāma valsti, lai gan teroristiskais grupējums ļoti sajūsminās par jaunā vīrieša pastrādāto.

 

Pirms jaunietis padarīja sev galu, viņš skaļi izkliedzis, ka šajā visā vainojams terors no apkārtējiem. Kādam aculieciniekam viņš uzkliedzis: “Jūs mani centāties iebiedēt septiņus gadus, izsmējāt mani, tagad esmu nopircis ieročus, lai jūs apšautu!” Dažādi komentāri sociālajos medijos vēsta par to, ka tieši iebiedēšana, apkārtējo nicinājums varētu būt novedis puisi pie tik briesmīga lēmuma. Kāds anonīms cilvēks, ierakstījis komentāru: “Es zinu šo sasodīto puisi, viņa vārds ir Ali Sonbolijs. Mācījos ar viņu vienā klasē un jau toreiz par viņu bija dažādas sūdzības. Viņš bieži teica, ka nogalinās mūs.”

 

Policija informējusi, ka 2010. gadā Sonbolijs bija nonācis likumsargu redzeslokā, jo nebija varējis saprasties ar vienaudžiem, bija izcēlies pamatīgs strīds. Tolaik viņš bija vien 12 gadus jauns. Iepriekš jaunietis bija iesaistījies arī dažādās sīkās zādzībās. Policijā atklāts arī tas, ka jaunais vīrietis ir ārstējies psihiatriskajā klīnikā un cietis no depresijas.

 

Kāds drosmīgs notikuma aculiecinieks filmējis arī savu sarunu ar slepkavu, kad viņš atradās uz lielveikala jumta. Aculiecinieks teica viņam, ka viņš nav pie pilna prāta un izsaucās: “Sasodītais iebraucējs!” Uz to slepkava atbildēja: “Ja? Es esmu vācietis. Esmu te dzimis un uzaudzis!” Policijā apstiprina, ka jaunietis dzimis un audzis Minhenē un bijis irāņu izcelsmes.

 

Kāds vīrietis vārdā Stefans, kuram izdevās izbēgt no raidītajām lodēm, izstāstījis, ka pazinis jaunieti un raksturojis viņu kā ļoti kautrīgu un intravertu. “No viņa retu reizi varēja dzirdēt tikai sasveicināšanos un pat tad bija iespējams redzēt, ka viņš ir ļoti kautrīgs – par to liecināja visa viņa ķermeņa valoda. Viņš nekad nenāca klāt, viņš bija tikai kaimiņš, kurš iznes atkritumus, bet ne ar vienu nerunā,” atklājis Stefans.

 

Lai gan šādās reizēs pirmais, kas nāk prātā, ka darbības saistītas ar Islāma valsti, tomēr šoreiz saistība ar teroristisko grupējumu nav saskatāma. Policija pat noliedz saistību, taču atklāj citu šokējošu faktu! Uzbrukums, kā izrādās, notika precīzi piecus gadus pēc masu šaušanas, ko izraisīja Anderss Bērings – Breivīks un policijai ir aizdomas, ka šie notikumi ir saistīti. Policijas priekšnieks Huberts Andrea teicis: “Saistība starp šiem noziegumiem ir nepārprotama un acīm redzama. Diemžēl, konkrētākus faktus nevaram atklāt, lai tas netraucētu izmeklēšanai.”

 

Breivīks 2011. gada 22. jūlijā sarīkoja masu nekārtības Oslo, Norvēģijā, kur jauniešu vasaras nometnē nošāva 69 cilvēkus. Tie pārsvarā bija pusaudži, no kuriem daudzi pavisam nesen bija pārkāpuši 14 gadu slieksnim (arī šajā reizē mirušie ir pārsvarā jaunieši vecumā līdz 20 gadiem, tikai viens ir vecāks). Gadu vēlāk Breivīku atzina par vainīgu 77 cilvēku slepkavībā un piesprieda viņam 21 gadu ilgu cietumsodu, ar piebildi, ka to iespējams pagarināt.

Sabiedrība

Kašers un Jānis pirms kāzām “saceļ kājās” Kopenhāgenu; parādās negaidītas grūtības

  "STV Pirmā" šovs "Slavenības. Bez filtra" turpina vēstīt par Latvijas slavenāko geju Kašera un Jāņa...

“Tad nu par visu!” Žanis no Magones saņem pamatīgu sutu

  Gatavojoties karstajai vasarai, Žanis ir nodzinis gan ūsas, gan matus un kā smej pati Magone...

“Paldies Dievam, ka vispār esmu dzīvs!” Kā šobrīd klājas tautā iemīļotajam profesoram Danilānam?

  Jau vairākkārt vēstīts, ka tautā iemīļotais gastroenterologs, ārsts un profesors Anatolijs Danilāns decembrī nopietni saslima...

Atraitne pastāsta par skumjo nakti, kad no mums atvadījās leģendārais mūziķis Meijers

  Izdevuma "Privātā dzīve" 22.jūnija - 5. jūlija numurā 17. jūnijā mirušā mūziķa Gunāra Meijera atraitne...

Īpaši brīdina par laiku Līgo dienā un vakarā; izskan prognoze par laiku pēc svētkiem

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši virkni brīdinājumu par laiku līgo dienā, 23....

Jāņus vairs nesagaidīs… Atpūta pie ūdens kompānijai beidzas traģiski – VIDEO

  Jēkabpilī vairāku apstākļu kopums novedis pie traģēdijas – vienā no pilsētas ūdenstilpēm noslīka cilvēks. Latvijā...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 24. jūnijs

  Dienas pirmajā pusē nav ieteicam īsi izbraucieni – tie var izvērsties pārāk emocionāli negatīvā aspektā....

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. jūnijs

  Iespējams, šodien nāksies krietni vien pasvīst dažādos darbos, kas radīs aizkaitināmību, līdz ar to būs...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 22. jūnijs

Esi piesardzīgs, jo ir skaidrs, ka šajā dienā apkārt valdīs sarkasms, kurš atsevišķos gadījumos var...
Foto:Wall321.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 21. jūnijs

  Zvaigznes ikvienu šajā dienā padarīs nedaudz stūrgalvīgāku un spītīgāku kā ierasts gan privātajā, gan sociālajā...
Foto:Pexels.com/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 20. jūnijs

  Šajā dienā ieteicams tomēr ļauties komunikācijai ar apkārtējiem, jo sevišķi svaigā gaisā. Esiet uzmanīgi karstumā!     Auns Auna...

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 21. – 27. jūnijs

  Vasaras saulgrieži, Līgo vakars un Jāņu diena šonedēļ priecēs daudzus jo daudzus. Ko mums visiem...

Mājai un Dārzam

Īpaši brīdina par laiku Līgo dienā un vakarā; izskan prognoze par laiku pēc svētkiem

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši virkni brīdinājumu par laiku līgo dienā, 23....

Sinoptiķi atjaunojuši sarkano brīdinājumu – tas ir spēkā līdz Līgo vakaram

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi atjaunoši iepriekš izplatīto sarkano brīdinājumu par ekstremālu karstumu....

Parādās jauna informācija par laiku Līgo svētkos; precizē, kad beigsies karstums

  Sinoptiķi Toms Bricis un Jānis Trallis pavēstījuši jaunākās ziņas par tuvākajās dienās gaidāmo laiku. Kad...